siz evli hanımlara soruyorum?

Konuyu farklı yönlere çekmeyelim...

Benim de evli/bekar arkadaşlarım evime geldiğinde gece dönüşlerde onla istemeseler de zorla eşime bıraktırırım onları..

Bunda bir sakınca görmem..

Ama burda konu sahibinin anlatım tarzı bana tuhaf geldi..

Zamanla eşiyle iyice yakınlaştık..

Kendimi bıraktırdım, dönüşte kasıtı denk getirdim yine bindim..Dedikodu çıkmış vs vs..arkadaşım küstü..

1 kere bırakmakla dedikodu çıksaydı herkesin dedikodusu çıkardı , benim eşimin de:)

belki de bu alıp bırakmalar, dönüşte denk gelmeler:26: ilk kez yaşanmadı ki arkadaşı duydu rahatsız oldu..

Olay pek masum bir bırakma olayı değil..

Konu sahibi de bunun farkında..

Ayy ilahi çokk güldüm yaa :KK60: :KK52: Kulağını burmak ne demek yaa koptum resmen çok yaratıcı :KK9: Çocukken yaramazlık yapınca anne yada öğretmen kulak çekerdi :KK51:

yani anla işte canım :KK52:gerçi adamın suçu yok am ne olur ne olmaz yani bende kadınım ama kadına en ço düşmanlık eden yine kadın oluyo yanii gözü ii açmak lazımmm:KK53:

Art niyet olsun olmasın kişi kiminle ne oranda samimi olması gerektiğini bilmeli, beni çarşıya bırak , dönüştede denk getirmek nedir? Bırakın böyle birşeyi talep etmeyi Arkadaşınız olmadan o arabaya teklif edilse dahi binmemeniz lazım kimse sapık değil tabii ama bazı şeylerin yolu yordamı vardır benimde bekar arkadaşlarım var bir çok kerelerde eşime ( onlar istemesede benim ısrarımla) eve bıraktırmışımdır ama hiç beni rahatsız eden bir durum olmadı.. sizin davranışlarınızda biraz aşırılık var

arkadas banlayın sunu derken kendi banlandı galiba :KK52: ve merak ettiğim bişey var konu sahibi arkadas tam 11 sayfa oldu hala hiç birşeye tek kelime cevap yazmadı :KK53:

Siz daha çokkk bakakalırsınız.

Karşınızdaki erkek yada kadın değil arkadaş olarak göremedikten sonra.

Arkadaşın cinsiyeti olmaz, arkadaşlık cinsiyetsizdir. Arkadaşlık üreme organına değil, kafa yapısına bakar.

Bakın burada herkes kadın, kadın diye sizce arkadaş olabilir miyiz ? Ama aynı üreme organlarına sahibiz, mantıken arkadaş olmamız gerek öyle değil mi ?

bir yazıdan ancak bu sonuç çıkabilir PESS sizin aklınız başka yerlere kaymış sanırsam terbiyemi hiç bozamıycam görmezden gelmek en iyisi devam edin bildiğinizi okumaya daha gecenlerde aynı anlattıgınız konuda bır konu acıldı ve yazık kız 2 yıllık sevgılısını çocukluk arkadaşıyla birlikte oldugunu anladı.Bızden uyarması kendınız bılırsınız ıs sadece cınsellıkte bıtmıyo kalbınden gecırse yeter ALDATMAYA seytan vesvese vermeyı çok ıyı bılır 1 erkek 1 kadınla aynı ortamda tek iken 3. seytandandır dıye bır hadıs var işte olay bundan ıbarettı aslında ama konu çok başka yerlere çirkin kelimelerle kaydı.Herkesin terbiyesi kendinedir....

arkadas banlayın sunu derken kendi banlandı galiba :KK52: ve merak ettiğim bişey var konu sahibi arkadas tam 11 sayfa oldu hala hiç birşeye tek kelime cevap yazmadı :KK53:

bilemiyorum konu sahibi ortaya taş attı kaçtı bakalım sonu ne cıkcak yuksek ıhtımal banlananlara yada bole çekişmeli yazılara bakıp kahkaha atıyodur su anda :KK1: insanların işi gücü yok tabisi en iyisini mune bilir :KK42:

Son düzenleme:
konu sizlere de bi garip geldi mi? sahte falan değil de sanki işin içinde başka bir şey varmış gibi..ya da ben fesatlandım :)

şimdi biz üç yakın arkadaşız,ailecek de görüşürüz..birimizin eşi olmadığında diğerlerimiz evlerine falan da bırakırız bunda sorun yok..ancak yakın arladaşlarım dahi olsa asla beni de şuraya bırak demedim öyle rahat davranamam ancak onlardan teklif gelirse peki derim ama dönüşe de denk getirmek için çabalamam çekinirim bir kere,adama zahmet vermek istemem..

ayrıca ne kadar yakın olursak olalım kız arkadaşlarım kadar yakın olamam eşleriyle,bu art niyetten değil ama olamam..yani eşiyle daha samimi olmak falan değişik geldi.

Kimse kimsenin karısıyla ya da kocasıyla, onların birbiriyle olduğundan daha yakın olamaz..Eşit de olamaz..
*
Benim canım ciğerim kankamın kocamla benden daha yakın olması mümkün mü?

Ya da buna ne gerek var?

Bunun insanların akıllarının bacak arasında olmasıyla ya da kalplerinin kötü olmasıyla ne alakası var?

O zaman sizin işiniz yoğun diye kocanızı, kankanızla tatile de yollayın..

Eee sizin işiniz yoğun diye onların suçu ne de mi?:KK53:

Herşey bir yere kadar..

Tabii bazı insanlar çok geniştir..:KK53:Kocasıyla kankasını gerekirse tatile yollamakta da sakınca görmez (örnek verdim:)

Ama bu kadar rahatlık da, bence psikolojilerinin normal olmadığını gösteririr..

saygılarr:KK51:

Son düzenleme:
""Dönüşe denk getirdim"" ne demek?
Ben olsam size güvenmem..
Arkadaş olmak ayrı, samimi olmak ayrı, gidişi gelişi denk getirmek apayrı...
Ortada kötü niyet var bence..
Arkadaşının yerinde olsam, gökten bişeyler inse yine inanmam..

Konuyu farklı yönlere çekmeyelim...

Benim de evli/bekar arkadaşlarım evime geldiğinde gece dönüşlerde onla istemeseler de zorla eşime bıraktırırım onları..

Bunda bir sakınca görmem..

Ama burda konu sahibinin anlatım tarzı bana tuhaf geldi..

Zamanla eşiyle iyice yakınlaştık..

Kendimi bıraktırdım, dönüşte kasıtı denk getirdim yine bindim..Dedikodu çıkmış vs vs..arkadaşım küstü..

1 kere bırakmakla dedikodu çıksaydı herkesin dedikodusu çıkardı , benim eşimin de:)

belki de bu alıp bırakmalar, dönüşte denk gelmeler:26: ilk kez yaşanmadı ki arkadaşı duydu rahatsız oldu..

Olay pek masum bir bırakma olayı değil..

Konu sahibi de bunun farkında..

Üslubuna bende takıldım konu sahibinin, kullandığı kelimeler tuhaf yani ne anlatmak istiyor bende anlayamadım? mesela ben kendi yorumumda herkesin bekar arkadaşı evine giriyor diye farklı anlamlar çıkarılması yanlış anlamında yorumumu yazdım. Çünkü direkt, evli bir insanın evine bekar girmemeli gibi yorumlar yapılmış. Arabaya nasıl biner gibi? Eşimle arkadaşım merhabadan öteye gidemez, evde eşim varken evime arkadaşım gelemeze kadara gidecek iş neredeyse, düşüncelerine saygı duyarım elbette ama bir şeyleri böyle engelleyemeyiz maalesef. Ki dostluk dünyanın en güzel şeylerinden biridir bence, çok samimi olduğum kardeşim dediğim 2 dostum var liseden, her daim yanımdalar, en güzel günümde oldukları gibi, en acı günümde de desteklerini esirgemediler beni yalnız bırakmadılar. Biri evlendi bende her anında yanında oldum, çeyiz alışverişinden çeyiz sermesine, gelinlik provasına kadar. Benim için arkadaşlık kavramı çok önemli, inşallah bozulmaz hiç bir zaman.

arkadasım benı eşiyle tanıştırdı. eşiyle cok daha iyi anlaşmaya başladık arkadaş olduk.sureklı gırıp cıkıyordum evlerıne. dun esı arabayla beledıyeye gıdıyordu. bende benıde carsıya bırak dedım.
kıbarlık olsun dıye kabul etti.oturdum carsıya gıttım. donustede aynı saate denk gtrdım. indim.
benım inip bindiğimi goren komşular laf cıkartmış. arkadasımın kulagına gitmiş benımle konusmuyor ne yapmalıyım?

Konu sahibinin yakın arkadaşı filan değil.Arkadaşım demiş.
Ve eşiyle çok daha iyi anlaşmaya başladık diye eklemiş.
Yani yakın arkadaşı değil ama eşiyle yakın arkadaş olmuşlar:)

Ben bu eşe arabayla bıraktırma işini hiç sevmem.
Çok eskiden bir kere eşim mecburen "çok yakın olmadığım" bir arkadaşımı bırakmıştı.
Sonradan o arkadaşın bundan tuhaf bir haz aldığını farkettim.
Biz X'le şunu konuştuk,biz X'le giderken şunu gördük...Biz...?
Sanırsın ki saatlerce yolculuk etmişler:)
Hiç sevmem,kendim de binmem zaten.

konu sahibi belki kendini yanlış ifade etti..sonuçta internet ortamı..

Yani deseydi ki, dönüşte yol param kalmadı, tesadüfen baktım geçiyor durdurdum bindim, zaten 1 kere olan birşey ama arkadaşım yanlış anlamış vs vs vs..

o zaman herkes hakverirdi eminim..

Ama anlatım tarzı, eşiyle arkadaşımla olduğumdan daha çok yakınlaştık (ne gerek var), dönüşte de denk getirdim (adamın yoluna kasıtlı mı fırladın da arabayı durdurdun?) , neden??? vs vs..gibi insan yanlış anlıyor ister istemez..:26:

ebruberrak arkadaşım senin yazındı sanırım.

boşanma oranlarından hbaeriniz yok sanırım. iki sevidğiniz insna yan yana yorumu beni çok şaşırttı. bir bayan eşi ile bir başka bayanı beraber sohbet etsinler yemeğe gitsinler diyebilir anlaymadım. sevgi olan yerde kısknaçlık olur. insan evdiğini alsa başkasıyla paylaşmaz. bu kendine güvenmemek değil paylaşmaktan korkmaktır. aile düzeninde belirli şeyler olur. biraz düşünceli insan evli bir çiftle arkadaşsa daha dikkatli olur. herkesin aile yaşantısı farklıdır. yorumlarda ona göre .

biz avrupada yaşamıyoruz. avrupa olsak incelesek aile yaşantısı nasıl diye o bile çok fazla tartışma konusuna girer. TÜRK ÖRF ADETLERİNE GÖRE bekar bir bayan ile evli bir erkek her zaman ark. dikkat eder. Biz ailemizden öyle gördük. iş yaşamı veya mecburiyet farklıdır. ama burda mecburiyetten öte birşey cvar.çok yanlış.

Konu arkadaşça sohbetin ötesine geçmiş. kendiniz hangi durumda tekrar sohbet etmek için evli bri adamla aynı oratmda bulunmak istersiniz. sohbet çok güzeldi senin kocanla tekrar sohbet etmek isterim dese bir bayan ne dersin arkadaşım bunuda hoş karşılar izin verirmisin?

Son düzenleme:
merhaba

Haddini bil.

Kocama laf söyle erkektir , belli olmaz.

Ama dostuma diyeceğin en ufak birşeyde yanımda olsan gerçekten işi fiziksel şiddete vardırırdım. Sen ne hadsizsin ki hiç tanımadığın birine ahlaksız diyebiliyorsun.

Buradan kimseyle dioloğa girmeden içtenlikle yazılan birşeye terbiyesizce cevap veriyorsun.

Terbiyesiz şey.

Sevgili Mune banla beni haklısın. Ama bu hadsize de lütfen göz yumma. Nasıl tanımadığı ve benim herşeyim olan birine laf eder.

Lütfen mune o mesajı sansürle, böyle bir hadsiz gene çıkar terbiyesizlik eder. Lütfen. Burada insanlar yargıç. Dürüstçe, içtenlikle yazılan şeyi bile anlamayacak kadar, akılları bacak aralarında.

Sen kimsin ki başkasının yaşantısına, eşine dostuna laf edebiliyorsun. O mesaj sana mı yazılmış, terbiyesiz, hadsiz. Sana mı denmiş, benim gibi dost bul diye.

beraber düşünmeniz bile sizi çileden çıkarmış. Yapmayın düşünmeyin bile. Bence normalde karşılamayın. bu benim aklıma doktorlar dizisinde yayınlanan bir bölümü hatırlattı hayatta herşey mümkün. o yüzden siz kendinize güvenin eşinizde güvenin ama birşey olmaz demeyin. olmadık taş baş yarabilir.:KK50::KK50::KK50:

böyle olaylara düşmemek aklında süphe kalmaması için başka bir dişiye güvenmeyeceksin istersen can ciğer kuzu sarması ol. her zaman atasözü gidi sözde geçen hayvan ismi kullanmayacağım uygun değil o yüzden her zaman sağlam adım at. ipini sağlam bağla . olmaz olmaz deme olmaz oluverir sonra

maşallah! pek bir genişsiniz.:KK53:
arkadaşının yerinde kim olsa aynısını yapardı. hatta daha fazlasını!
siz de böylelikle başkasının kocasına karşı bu denli rahat olmamanız gerektiğini anlarsınız artık.:KK14:

Valla gercek arkadas dilmissiniz demek veya size güvenmiyor mesela 20 senelik arkadasim var hergun birlikte gidip gelselerde herkes konuşsada umrumda olmaz :KK14:

X