siz evli hanımlara soruyorum?

bu arada konu sahibinin diğer açtığı konulara bakın allah aşkınıza neolursunuz
zaten evli bir adamla çıkmış başka açtığı konuda yengesi facebooktan bişey yazmış hemen engellemiş onu
cahilliğin daniskası
okuyun sonucları görün konu sahibi nasıl biriymiş

İnsan eşine de arkadaşına da güvenir. Lakin yakışık alan şey vardır almayan şey vardır. Benim eşimle kimse benden samimi olamaz. Arkadaşlarımın eşleriyle samimi olmam ve kendileri yanımda olmadan bire bir görüşmem. Birinin aklına bir kurt düşse, arkadaşım bir şeyden rahatsızlık duysa üzülürüm, arkadaşımdır çünkü. Eşe gelince, erkekler malum, zaafları malum, ne kadar güvensem de bir açık kapı bırakıyorum her zaman. Bugün bdv de bir konu var, okudunuz mu bilmem, adam baldızı ile hiç hoş olmayan bir diyaloğa giriyor ve konu sahibinin yaşadığı sıkıntı aşikar. Hayatta her şey oluyor, insanlar yakınlaşır, zaaf duydukları anlar olur, neden ateşle barut yan yana durup sonra tatsız şeyler yaşansın. Kendine, eşine ya da arkadaşına güvenmemek değildir bu. Her şeyin bir usulü vardır, her ailenin bir özeli vardır. Arkadaşın böyle sürekli evde olup aile hayatı ile ilgili sınırları ihlali pek hoş bir durum değil bence. Arkadaşta sınırı ve davranışın dozunu bilecek.

Tabiki saygi duyuyorum yasam tarziniza ama herkesin kulturu yasayisi farkli. O yuzden bir genelleme yapmak dogru degil. Erkek icinde varsa zaten yapar. İster baldiz olsun ister baska biri. Erkekler malum diyorsunuz sanki normal bir seymis gibi. Boyle kabul gorukce bu durumlar erkek tabi yapar zaaf der ben erkegim der gecer. Dedigim gibi toplumlar arasi kulturel fark. Tabiki herkesin bir ozeli var. Ama insan istemez mi arkadasimla esim cok iyi anlassinlar diye buna sevinir mutlu olur insan. Baska turlu dusunulmemeli.

Demek ki:
Her yakın arkadaşın eşi ile yakın olunmazmış.
Öyle denk getirilip eşinin arabasına gün içinde iki kez binilmezmiş.
Sonuç:
Arkadaşın seni zannettiğin kadar samimi bulmamış.

bu arada konu sahibinin diğer açtığı konulara bakın allah aşkınıza neolursunuz
zaten evli bir adamla çıkmış başka açtığı konuda yengesi facebooktan bişey yazmış hemen engellemiş onu
cahilliğin daniskası
okuyun sonucları görün konu sahibi nasıl biriymiş

konu sahibini fazla rahat hatta garip bulanlardanım ancak iki konusuna da baktım da bu konuyla ilişkisini kuamadım..ilkin de eski sevgili ile yeniden sevgili olmuş parası yok diye ayrılmış adam da ben zaten evliyim senden intikam aldım demiş yani evli olduğunu o anda öğrenmiş konu sahibi..ikinci konusnda da yengesi paran yoksa çok beğendiysen alayım sana bu elbiselerden dediği için kızıp silmiş,zoruna gitmiş.

amacım avukatlığını falan yapmak değil sayfalardır da eleştiriyorum ama bu konusu garip diye yani hemen cahil,nasıl biri görün demek de doğru değil.

Konuda fikir ayrılıkları olmuş.

Bende mesela arabamıza arkadaşlarımızın binmesi,
hatta eşimin mesai arkadaşlarının binmesini sorun etmem,
binerler de, güzergah aynıysa bırakır da.

Ortak arkadaşlarımız eşimle samimi de olabilir,
ki bir dönem eşimle aynı yerde çalıştık,
gayet de benimle samimi olan eşimle de samimiydi.

Ancak konu sahibinin üslubunda yani yaklaşım tarzında bir gariplik var.
Niyeti bozuk yani.

Evet niyeti bozuk bir insan olduğunu hissettiğim arkadaşımı eşimden uzak tutarım,
mesafe koyarım , hoş benim uzak tutmama gerek dahi kalmaz,
çünkü öyle hissedeceğim biri arkadaşımız dahi olamaz...

Son düzenleme:
konu sahibini fazla rahat hatta garip bulanlardanım ancak iki konusuna da baktım da bu konuyla ilişkisini kuamadım..ilkin de eski sevgili ile yeniden sevgili olmuş parası yok diye ayrılmış adam da ben zaten evliyim senden intikam aldım demiş yani evli olduğunu o anda öğrenmiş konu sahibi..ikinci konusnda da yengesi paran yoksa çok beğendiysen alayım sana bu elbiselerden dediği için kızıp silmiş,zoruna gitmiş.

amacım avukatlığını falan yapmak değil sayfalardır da eleştiriyorum ama bu konusu garip diye yani hemen cahil,nasıl biri görün demek de doğru değil.

okuduysanız eski sevgilisini rezil edip ayrılmış sonra unutamıyor hatta daha sonra çarşıda görüşüyor numaram aynı diye kendi teklif ediyor adama sizce bu dengesizlik değilde ney
yengesi paran yoksa dememiş hoşuna gittiyse alalım demiş nevar yani yengemdir der şakadamı yapılmıycak

Konuda fikir ayrılıkları olmuş.

Ben de mesela arabamıza arkadaşlarımızın binmesi,
hatta eşimin mesai arkadaşlarının binmesini sorun etmem,
binerler de, güzergah aynıysa bırakır da.

Ortak arkadaşlarımız eşimle samimi de olabilir,
ki bir dönem eşimle aynı yerde çalıştık,
gayet de benimle samimi olan eşimle de samimiydi.

Ancak konu sahibinin üslubunda yani yaklaşım tarzında bir gariplik var.
Niyeti bozuk yani.

Evet niyeti bozuk bir insan olduğunu hissettiğim arkadaşımı eşimden uzak tutarım,
mesafe koyarım , hoş benim uzak tutmama gerek dahi kalmaz,
çünkü öyle hissedeceğim biri arkadaşımız dahi olamaz...

İşte şeytan ayrıntıda gizli
benıde carsıya bırak dedım.
kıbarlık olsun dıye kabul etti.oturdum carsıya gıttım. donustede aynı saate denk gtrdım. indim.

hanımlar tam 15 sayfadır yorum yazıyorsunuz,ama konu sahibinin tek bir cümlesi bile yok.yani bu kadar yorumdan sonra bence kendisi de sorduğu sorunun cevabını fazlasıyla almıştır.uzatmaya gerek yok.sonuçta art niyetli bindi yada binmedi.bu kadar yorumdan sonra bidaha böyle bir konu açacağını sanmam.

arkadasım benı eşiyle tanıştırdı. eşiyle cok daha iyi anlaşmaya başladık arkadaş olduk.
sureklı gırıp cıkıyordum evlerıne. dun esı arabayla beledıyeye gıdıyordu. bende benıde carsıya bırak dedım.
kıbarlık olsun dıye kabul etti.oturdum carsıya gıttım. donustede aynı saate denk gtrdım. indim.
benım inip bindiğimi goren komşular laf cıkartmış. arkadasımın kulagına gitmiş benımle konusmuyor ne yapmalıyım?

Diğer yorumları okumadım.

Yazındaki rahatlık beni bile rahatsız etti ki arkadaşını düşünemiyorum bile. Haklı olarak konuşmaz. Eşi ile arkadaş olsa idin bi derece anlaşılabilirdi, ama hanım arkadaşın seni eşiyle tanıştırıyor sen eşiyle daha iyi anlaşıyorsun öyle mi? Bi de kimsenin evine bu kadar rahat girip çıkma. Adap denen bir şey var.

Bir diğer merak ettiğim konu da ''beni çarşıya bırak'' mı dedin, yoksa ''beni de çarşıya bırakabilir misiniz'' mi dedin. Geçerken isteyebilirsin seni bırakmasını kolaylık olması için, bu çok normal bişey. Eşine söyler rica etti bende insanlık yaptım der, bir başkasının bu konuda laf çıkarması -eşler bildikten sonra- çok da ilgilendirmez. Ama kırk yıllık arkadaşınmış gibi beni de çarşıya bırak demen çok irite edici.

kırk yıllık dostuma emrivaki yapmam beni de bırak diyerek. ki sizinki arkadaşınızın eşi. bence yanlış davranmışsınız. cezasını çekiyorsunuz. bundan sonra arkadaşınızla da eşiyle de görüşmeye çabalamayın bence.

okuduysanız eski sevgilisini rezil edip ayrılmış sonra unutamıyor hatta daha sonra çarşıda görüşüyor numaram aynı diye kendi teklif ediyor adama sizce bu dengesizlik değilde ney
yengesi paran yoksa dememiş hoşuna gittiyse alalım demiş nevar yani yengemdir der şakadamı yapılmıycak

tamam garip de evli adamla bilerek çıkmamış onu diyorum siz öyle yazmışsınız ama onu anlatmaya çalışıyorum..şaka kaldıramayabilir orasını bilemem ben sadece okuduğumu söyledim yoksa sabahtan beri konusuna lütfedip yorum yazmayan bir üyeyi savunacak değilim.zaten msjmın başında da dedim hatalı buluyorum diye.

Son düzenleme:
dua ediniz ki sadece konuşmuyormuş ben olsam saç başş devamı malumm:KK20: giderken bindin eyvallah da gelirken de binersen tabi ki dedikodu yapılır dedikodu yapanlarda haklı arkadaşşş:KK14:

arkadasım benı eşiyle tanıştırdı. eşiyle cok daha iyi anlaşmaya başladık arkadaş olduk.
sureklı gırıp cıkıyordum evlerıne. dun esı arabayla beledıyeye gıdıyordu. bende benıde carsıya bırak dedım.
benım inip bindiğimi goren komşular laf cıkartmış. arkadasımın kulagına gitmiş benımle konusmuyor ne yapmalıyım?

Arkadaşının eşiyle daha samimi olabildiğini söylüyorsan demek ki erkek bayan samimi arkadaşlığına karşı değilsin ancak komşular görmüş ve arkadaşna söylemişlerse bu durumda ortamınız çok da modern bu tarz arkadaşlıkları kaldırabilen bir yer değil . Bu durumda çevrene uymak zorundasın ayrca sen akadaş olarak baksan bile bir noktadan sonra erkekte farklı bir bakış açısı olur . Çünkü senin arakadşça olan tavırların şakaların ya da dertleşmelerin vs .. farklı algılanır . Açıklayamayacağın durumların içinde kalırsın . Ayrıca arkadaşı kcasınn arabasına bindiğinden haberdar olsaydı durm öyle olmazdı.
Benm eşimin çok samimi kadın dostu olamaz. Çünkü hiçbir medeni bakış açısı içindeki erkeği de kadını da öldürmez. Sen olsan sen de rahatsız olursun.

Vallah Sayfa 10 dan sonra okumadim daha...cogunlugun yazdigina katiliyrum ve eklemek istiyorum...Arkadasiniz sadece o bikerelik araba olayindan ve komsularin dedikodusu yüzünden küsmedigi belli...Zaten kendiniz yazmissiniz aslinda sebebi...tabiiki evli bi kisi bekar bi kisiyle arkadas olabilir,sohbet edebilir ama herseyin bi siniri var...Yazdiklarinizdan anladimki siz arkadasiniz yaninda ese cok samimi davraniyosunuz, eminim sürekli arayip mesaj falan atiyorsunuz, hani cok yakinlasmissniz ya daha iyi anlasiyormusunuz ya...sizde yaptiginizin farkindasiniz zaten denk getirme olayinda bilincli yaptiginizda belli...insallah arkadasiniz cok yufka yürekli degildirde sizinle baglarini tamamen kopartir... Sizi savunan arkadaslarada tek diycegim....evet dost önemlidir güvenilir ama dost gibi görünenlerede coooook dikkat etmeli...

Konu sahibi bayan, siz bence elin kocasına göz koymuşsunuz!neden mi? Çünkü davranışlarınıza ve o davranışları neden yaptığınıza bakılırsa durum öyle gözüküyor.haddinizi aşmışsız... Arkadaşınızın saflağından daha fazla nemalanmayın...

Deli kuyuya bi tas atti kacti:KK66: misali olmus banlanmak istemiyorum oyuzdende yorum yazamiyorum aklima 10 yillik dostum dedigim hain geldi bikeresinde bana esim icin onu senden cok seviyorum demisti ve bende salak gibi gelip bunu esime solemistim okadar guveniyodum yani dostumya hani kankam ya kardesim ya bi yastiga bas koydukya yanlisi olmaz... Neyse sonra anladim niyetini annecim acti gozumu yok yere millettin huzurunu kaciriyosun ama niyetine ulasama insallah Allahim senin gibilerden cumlemizi korusun.....

1.si nasıl eşiyle daha iyi anlaşabiliyorsunuz??? Cidden ilginç
2.si "Saati denk getirdim????" amacınız neydi...
3. sü belli ki adam'ın size karşı bir ilgisi yok/var ilgi çekmişsiniz ya da çekmek istemişsiniz
5. kadın büyük oranla haklı belli ki daha önce de bazı olaylarınıza şahit olmuş ondan dolayı çıkan laflarda cabası olunca küsmüş ki az bile yapmış kanımca..

Olay kesinlikle güvenle alakalı bir mesele.. sizde bu güveni suistimal etmişsiniz...

nefis diye bişey var..

neler okuyoruz açılan konularda "kuzenimle, en yakın arkadaşımla vs" diye kaldı ki arkadaşınız bir süre sonra sizden rahatsız olmuş küsmüş gayet normal...

kaşınmışsınız..:KK20::KK20:

Son düzenleme:
Çok özürdileyerek soruyorum,yanlış anlama yargılama değil de,öne oturmasında ne gibi bir sorun olabilir.Ya da nereye oturması gerekiyor.

Ben arkaya otururdum böyle bir durumda onunda arkaya oturmasını beklerdim.İlla ön boş diye öne mi oturulması gerekiyor.Şahsen evli bir adamın arabasında öne oturmam ben.

Ben arkaya otururdum böyle bir durumda onunda arkaya oturmasını beklerdim.İlla ön boş diye öne mi oturulması gerekiyor.Şahsen evli bir adamın arabasında öne oturmam ben.

Araba bosken arkaya oturmak nezakert kurallarına aykırıdır, adam sizin soförünüz değil.

her şeyi anlayabilirim, her şeyi bir şekilde nötr değerlendirebilirim ama "eşiyle daha iyi arkadaş olduk" cümlesindeki içten içe gerilim veren o etkiye karşı koymam mümkün değil.

o cümleye bakarak ben sizin de tam olarak ne hisler içerisinde hareket ettiğinizden emin olmadığınızı düşünüyorum. denk gelmiş olabilir arabasına binmiş olabilirsiniz, bunda bir sıkıntı yok. ama dönüşü denk getirmek tamamıyla rahatsız edici olan kısım.

dedikoducu komşular da bunu sanmıyorum ki bir defa görmüş olsun. ben bir geçmişi olabileceğine inanıyorum malum "daha iyi anlaşıyormuşsunuz". elbet samimi bir takım tavırlarınız olmuştur ve dikkat çekiyorsunuzdur.

ha çok mu anormal arkadaşınızın eşiyle arkadaş olmanız. hayır değil, ama her şeyin bir sınırı var. benim de yakın arkadaşlarımın çoğu erkek arkadaşımı tanır. erkek arkadaşım çoğunu eğer bize misafir gelmişlerse, saat geç ise ya durağa bırakır ya evleri yakınsa evlerine bırakır. ama o mesafeyi her daim hepimiz hissederiz, ve kesinlikle bunlardan bir şekilde benim haberim olur. eğer böyle bile isteye benim kız arkadaşlarımdan bir tanesi hem samimiyetin suyunu çıkarıp hem de arabasından inse iki kere "denk getirdim ya dönüşü" gibi bir açıklama yapsa bana ben de bir nem kaparım yalan yok. ama tabii ki tavır almam. ama rahatsız olurum. mevzu burada ne komşular ne arkadaşınızın size küsmesi. mevzu siz ne hissettiğinizden emin misiniz ve de ne yaptığınızın farkında mısınız?

bu da yanlış anlaşılmasın her arkadaşının eşinin arabasına binene böyle muamele yapıyor değilim. ama sizin anlatımınız ve cümleleriniz beni nedense rahatsız etti, bir his. onun dışında komşu dedikodularına göre yaşayacak ya da komşu dedikodularına göre size tavır alacak bir arkadaşa üzülecek değilsiniz, üzülmeyin de zaten. ama ne yazık ki yaşadığımız toplumun bir takım kabulleri, algıları ve bakış açıları var. bunlar göz önünde bulundurulduğunda sizin yaptığınız "olmamış". ve ben yine eklemek istiyorum, bence siz kocasına karşı tam olarak nerede durduğunuzun farkında değilsiniz ve tehlikeli bir çizgidesiniz.

X