Sizce Mantıklı Mı ?

Nur bu arada babani memlekete yollayip sizin bos eve, suan anasiyla kavgali olan kocani getirtme gibi bir planin yok dimi?
Babam izin vermez. 😂 Yok ya ben oturmasam bile yatırım amaçlı istiyorum orayı eve AVM 15 dakika şehir hastanesi arabayla 15 dakika sürer.Yakinimizda metro var teleferik yani evin konumu çok iyi ama çevre kötü.

30 yaşındayım ve babamla anlaşamıyorum demiştim ya.

Şimdi babam memlekete gitmek istiyor bende babannemin evi satılırsa ben alsam akraba olduğu için biraz birikimim var veririm yavaş yavaş öderim olmaz mı ?
Ne dersiniz babamda memlekete gitmek istiyor.Mantikli mi ?
Olmadı babama düşecek payı da ödemem.Daha sonra babama veririm olmaz mı ?
Yalnız yaşamak istiyorum şuan başvurduğum iş başvurularindan en yüksek maaş 20 bin TL.
Ve Ankara'nın en uç köşesinde eski bina 2+1 evler bile en az 7 10 bin arası kirası sobalı ev ayrıca.Olurmu.
Planınız bana mantıksız geldi,neden peşin para almak varken taksit taksit alsınlar ki insanlar hakkını kabul edeceklerini zannetmiyorum zira bende kabul etmezdim ki uzun zamandır iş arıyorsanız insanlar ödeme almak için sizin iş bulmanızı mi bekliyecekler ki hatırladım kadarıyla iş bulmustunuz şartları ağır diye çıktınız belki yine şartları ağır olacak hemen çıkacaksınız yine yada uzun bir süre iş bulamayacaksınız.

Annesinin evini alma işini zamanında babanız düşünecekti ki teklif etmişler ama babanız kabul etmemiş şimdi evler değerli insanlar hiç kabul etmez.

5 e bölünecek ya babamın hakkını onlara veririz.Sonra geri kalanı yavaş yavas biraz da birikiminden öderim.

Şundan dolayı eskiden amcam üstüne yapalım demiş babama o yüzden dedim.Amcamda köydeki evi aldı mesela.
zamanında dediğin herhalde deden öldüğünde
ehh o zaman baban azcık öngörülü olsaymış alayım tapumu deseymiş olurmuş

ama şimdi babanne öldü sanırım hala da öldü, halanın çocuklarının bile imza atması gerekir. o kadar insanı nasıl razı edeceksin de imza attıracaksın

hadi imzayı attılar şu sıralar evler satılmıyor zaten başkası alacağına sen al desinler ama sen alamazsın ki öyle bir paran yok

Etmezlerse görüşmem.Benim babannemin kahrını annem 28 sene çekti.
yaaa en sevap sizindi ne oldu? ev için mi baktı annen babaannene? ayrıca annen bakmış o da yok ortada senlik bir şey yok.
görüşmezsen görüşme kimse atıyorum 300 bin TL para mı sen mi sorusunda seni seçmez emin ol.

Ee 1-2 milyonun mu var nur?
Şu an oturduğunuz ev kimin?
Baban memlekete gittiğinde sen tek başına ne yiyip ne içeceksin?
Eşinle ilgili bir şeyler düşündüğünü hissediyorum ama yanlış da olabilir.
Sana bir taraftan çok kızıyorum bir taraftan kıyamıyorum.
Her şeyin söz olduğu bir çevrede büyümüşsün. Şu an evlenmediğin eşinle boşanman, anneni kaybedişinizle birlikte babanın halleri vs... bunlar kolay değil. Psikolojik olarak yetersiz hissettirilen, el ne der diye büyütülen bir gencin ruhen mücadele edememesi, doğru bakış açısıyla bakmaması vs garip gelmiyor.

Elinde diploman yok, kayda değer bir meslek sahibi değilsin. Haliyle maddi anlamda mücadele etmek için çok zorlanıyorsun.

Kız hadi onları ikna ettin parça parça öde dediler olmaz ya ne yiyip ne içeceksin?

En az 40, 50 bin maaş alman lazım ki hem borcu ödeyip hem geçinebilecek durumda olasın mümkün değil ki kimse kabul etmez toplu para almak verken neden etsinler türk lirası her geçen dakika eriyor zaten ömür boyu ödemen lazım, kimse kabul etmez sen onlarla küssen de onlarında çokta umrunda olacağını sanmıyorum para olunca herkes birbirine düşman oluyor.

Şimdi babam memlekete gitmek istiyor bende babannemin evi satılırsa ben alsam akraba olduğu için biraz birikimim var veririm yavaş yavaş öderim olmaz mı ?
Yalnız yaşamak istiyorum şuan başvurduğum iş başvurularindan en yüksek maaş 20 bin TL.
Ve Ankara'nın en uç köşesinde eski bina 2+1 evler bile en az 7 10 bin arası kirası sobalı ev ayrıca.Olurmu.
İnsanlar niye miras haklarını size hibe etsin ki? Öderim diyorsunuz ama ödemeyeceğinizi ben bile anladım burdan bakınca. Ödeseniz de bölük pörçük. Olmaz o iş yani.

Daha salı günü babaannem öldü, başsağlığı dilemediler, ben mi çok ince düşünüyorum derken cuma günü miras derdine düşmüşsünüz gibi olmuş. O evden pay alacak kişilerin parayla ilgili planları, ödenecek yerleri vs vardır kimse siz babanızdan ayrı yaşayın diye size böyle bir güzellik yapmaz. Şimdiden vazgeçin, akrabalarınızdan ummadığınız cevaplar alabilirsiniz çünkü.

Babam izin vermez. 😂 Yok ya ben oturmasam bile yatırım amaçlı istiyorum orayı eve AVM 15 dakika şehir hastanesi arabayla 15 dakika sürer.Yakinimizda metro var teleferik yani evin konumu çok iyi ama çevre kötü.
Ya ne yatırımı senin elin bir ekmek tutsun önce bir karnını doyur sonra yatırım. Olmaz o ev meselesi, sen ödeyemezsin, onlar da kabul etmez yıllarca taksit taksit ev vermeyi

işe yalnız göndermeyip iş çıkışı almaya giden adam da seni plansız programsız başında erkek olmadan Ankara’da bi de çevresi kötü diyerek anlattığın evde yalnız bırakacaktı?
Hadi bıraktı evi de sen aldın, jelibon madeni satıp mı geçineceksin? Faturalar, mutfak masrafı üç günde sıkılıp bıraktığın işle nasıl ödenir? Akrabaların sinek yağını hesaplayan tipler sana üç kuruşa ev mi bırakır?
Çok borçlandım çok parayahtiyacım var diyordun ne ara birikimin ortaya çıktı babaanneden para mı kaldı sana?
Ayrıca sen kimseyle anlaşamıyorsun baban olmadan yaşayamazsın öyle bir hayata aşina değilsin.

Biraz birikim dediğin miktar ne? Akraba hatrı bile olsa 100-200 binden aşağı birikim peşinat olmaz. Senin evin borcunu yavaş yavaş ödenen de aylık en az 8 9 ödemen gerekecek yine.

X