Soğan Kürlerini Kullananların,Adeti Düzene Girenlerin Paylaşım Alanı

ceylan günaydın nasılsın? bişey sormak istiyorum dün soğan suyu kürüne başladım bide sabah 1 bardak süte 1 çay kaşığı tarçın karıştırıp içtim yalnız bu tarçınlı sütü açmı tokmu içmem gerekiyo bide sabah akşammı sadece sabahmı? ne kadar süre devam etmeliyim?

canım benim zararı olmaz iç bence düzenli bildiğim kadarıyla süresi yok onun nasılsın canım gelişmelerden haber verin kızlar.....kaydirigubbakcemile5

nasıl yani? küre ikinci kez başladığımızda sadece 7 gün mü içicez bu kürü? :uhm:

birde en fazla 3 kez mi yapılabiliyordu bu kür?

polikistoverliler için 3-4 kez tekrarlanmalı 15 günü tamamladıktan sonra 7 gün kullanılıyor ..:1hug:

polikistoverliler için 3-4 kez tekrarlanmalı 15 günü tamamladıktan sonra 7 gün kullanılıyor ..:1hug:

bende pko yok canım. erken menapoz riskim var. onun içinde iyi geliyormuş diye kullanıyorum.

o zaman şimdi 15 gün sonunda adetimden sonra sadece 7 gün kullanıcam. öbür ayda 7 gün kullanıp bırakıcam herhalde.

ben soğan suyunu içitim yarın son günüm.. adetlerimi düzene sokmasını bekliyorum..
14 aralık gibi adet olmalıyım, inş. olurum ve bir daha ilaç içmek zorunda kalmam..

selam arkadaşlar .soğan kürünü bende denedim 15 günü tamamladım .8 aralık adet olmam gerekiyo bakalım gününde olcakmıyım.benim adet düzensizliğim var.uzun süre adet olamadığım zamanda kist oluşuyo.bakalım bu ay kontrole gittiğimde kistim yoktu ama yumurtalarım büyümemişti.umarım bu kür işe yarar.
ilk gün denediğimde içim dışıma çıkmıştı çıkarmıştım hemen.ama zamanla alışıyo insan.su niyetine içiyodum.önemli olan taze taze ve ılık içmek .soğan çabuk fermantasyona uğradığı için bekletilmeye gelmiyo.sabah akşam taze yapılması gerekiyo.herkese şifa diliyorum arkadaşlar

selam arkadaşlar .soğan kürünü bende denedim 15 günü tamamladım .8 aralık adet olmam gerekiyo bakalım gününde olcakmıyım.benim adet düzensizliğim var.uzun süre adet olamadığım zamanda kist oluşuyo.bakalım bu ay kontrole gittiğimde kistim yoktu ama yumurtalarım büyümemişti.umarım bu kür işe yarar.
ilk gün denediğimde içim dışıma çıkmıştı çıkarmıştım hemen.ama zamanla alışıyo insan.su niyetine içiyodum.önemli olan taze taze ve ılık içmek .soğan çabuk fermantasyona uğradığı için bekletilmeye gelmiyo.sabah akşam taze yapılması gerekiyo.herkese şifa diliyorum arkadaşlar

aynı benim gibisin.. ben de adet olmadığım zaman kist oluşuyor.. soğanı ben de denedim.. inşallah sırayla, gününde adet oluruza.s.

benim adetlerim düzenli ama hala kist var offf ne bitmez çilemiz varmış..

benimde adetim düzenli ama akıntım çok üstelik akıntımın rengi sarı kokulu ve hiç durmuyor hergün çamaşırım batıyor 3 gündür soğan suyu içiyorum inş. akıntım geçer allah herkesin derdine şifa versin..

lemanket hayit tan 15 gunde sonuc alamassin bence devam et sana belkide daha cok zaman gerekiyor

bende bıktım milletin maşallah ya ayın şu günü adet olcam diyo hayran oluyom hiç şaşmıyo diyolar benimse ooooooooooo zamanı hiç belli olmuyo 2 hafta önceden başlıyo bel agırlarım gögüs şişmeleri artık ne zaman isterse o zaman geliyo adetim üstelik ben çıkarıyorum adet oldugum gün belki
düzene girerse bu kusma olayındanda kurtulurum sogan suyunu kullanıp artık adeti düzene giren yokmuuuuuuuuuu

2gun once başladım sogan kurune bnde.21gun içmk lazımış snaırm15gunmu ydu yoksa açıkcası pek bı bekelntım de yokta gebelık acısından işte bışı yapmadım dememk için bnımkısı

bende dun akşam tv izledim saraç ı erken menopoza girenler içinde önerdi aslında cok umudum olmamasına ragmen bende denicem... sanırım her bunyede aynı etkiyi saglamıyo ...15 gun süreyle içmek lazım dedi bakalımdenemekten zarar gelmez..
tabiki önce ALLAH..
inş. bi işe yarar .

Eveeet, 8 gün soğan suyu içtikten sonra(daha fazla devam edemedim bazı nedenlerden dolayı) bu ayki adetimin diğerlerine göre çok daha farklı olduğunu söyleyebilirim. Kistlerden dolayı neredeyse hiç adet göremiyordum. Bu ay eskiye döndüm. Ama çok fazla et gibi parçalar gitti.Sanki kürtaj olmuş gibi. Daha öncedende böyle parçalar geliyordu ama bu kadar değildi. Kanımca soğan suyunun faydası. Adetimin bitmesine 2 gün var, sonra doktora gidip kontrolümü olucam. Bakalım ne diyecek.benneyaptımki

bende dun akşam tv izledim saraç ı erken menopoza girenler içinde önerdi aslında cok umudum olmamasına ragmen bende denicem... sanırım her bunyede aynı etkiyi saglamıyo ...15 gun süreyle içmek lazım dedi bakalımdenemekten zarar gelmez..
tabiki önce ALLAH..
inş. bi işe yarar .

bende erken menapoz için bir umutla kullanıyorum. İnşallah bir işe yarar, hepimiz fayda görürüz.

Eveeet, 8 gün soğan suyu içtikten sonra(daha fazla devam edemedim bazı nedenlerden dolayı) bu ayki adetimin diğerlerine göre çok daha farklı olduğunu söyleyebilirim. Kistlerden dolayı neredeyse hiç adet göremiyordum. Bu ay eskiye döndüm. Ama çok fazla et gibi parçalar gitti.Sanki kürtaj olmuş gibi. Daha öncedende böyle parçalar geliyordu ama bu kadar değildi. Kanımca soğan suyunun faydası. Adetimin bitmesine 2 gün var, sonra doktora gidip kontrolümü olucam. Bakalım ne diyecek.benneyaptımki

bu durumda gözün aydın, darısı başımıza demek lazım herhalde.sırnaşık şeya.s.

polikistoverliler için 3-4 kez tekrarlanmalı 15 gü
nü tamamladıktan sonra 7 gün kullanılıyor ..:1hug:

hayır arkadaşlar

ben İ.Sarçoğluna mali attım.. gün olayını sordum bana verdiği cevap ilk ay adetinden 15 gün önce . 2.ay adetınden 10 gun once ve eğer uzun zamandır bu hastalıga sahipseniz aynı kürü ilk adet den sonra 3-4 kez adetden önce 10 günlük zamanda uygulayın yazmış.

İşte benım sorum bu linkte 10.soru ve cevabı altda.

Prof. Dr. Ibrahim Adnan SARAÇOĞLU :

Yaa ben çok merak ediyorum.
Soğan kürü mideyi rahatsız eder mi?
Gastriti olanlar, midesi hassas olanlar için örneğin.

X