Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

teşekkür ederin ceylancım.geçen ay 2.aşılamam olumsuz sonuçlandı.bugün adetimin 3.günü ama kist oluşmuşmu diye doktora gitmek istemiyorum.soğan kürü uygulamaya başladım dün kist oluşmuşsa gitsin diye,

soğan kürünü fazla kullanmadım en fazla 5gün ama devamlı aynı saatte içmeye özen gösterdim. ilaçlarımdada bu konuda özenliyimdir.

beydam cım galiba küründe etkisi var haplarla karışıncamıdır bilmem epey karın ağrısı yaptı diye bıraktım. ama günlerdir karın ağrım devam ediyo. böyle sanki heran adet olacakmışım gibi ağrım var vede akıntılarım beni korkutmaya başladı. günde 2-3 kez bazen daha fazla sanki kanmış gibi geliyo. hani edet yeni başladığında gelirya o miktarda. ama belli yani adet değil, bu akıntı, rengi koyu kahverengi. dr umada ulaşamıyorum sorayım. korkmaya başladım acaba normalmi bu yaa offff... ne zor şeyler bunlar.. bu konuda fazla bilgimde yok.. insan yaşadıkça duydukça öğreniyo..

fakelove cim benim aşılamada 2 yumurtam gelişti. gonal-f iğnelerinden karnıma vurdum.(bu iğneleri bu 3.kullanışım daha önceki 2ay sadece iğne ve hap+doğal yolla denedik)aşılama sonrası progestron hapı kullandım sabah akşam.. sonra kontrolde kistim olduğunu gördü. kantesti yapılmadı(benim de istemek aklıma gelmedi üzüntüden, eve gelince dank etti) dra sorduğumda neden kist oldu yumurtam çatlamamışmı diye"hayır senin yumurtan çatlamıştı" dedi. bende pek anlamadım doğrusu:uhm:

bende anlamadım yumurta çatlasa kist olurmuyoki
benim mesela hep kistim oluyo dr yumurtan çatlamadığı için kist olmuş diyo

Canım benim acaba hamişmisin?Ben taktım aramızdanbirini hamiş yapacağım bişeyi 40 defa dersen olurmuşkaydirigubbakcemile3bende bugün itibariyle bitirdim soğan kürünü Adetimde yaklaşıyor nasip herşey Allah hepimize o duyguyu yaşatsın
:CüvCüv::CüvCüv:

inşlh bidaha ki aya kısmetse.. bu ay hamile olupta doğum kontrol hapı kullanıyosam çok fenaaaaakafamçokkarıştı

inşlh bidaha ki aya kısmetse.. bu ay hamile olupta doğum kontrol hapı kullanıyosam çok fenaaaaakafamçokkarıştı

aslında aşılama yada tüp bebek tedavilerinden sonra adet olsakta kan testi yaptırmak gerekiyor.gerçi bende yaptırmadım iki aşılama sonrasıda adet olunca ama. çok nadirde olsa bazen adet olupta hamilelik olabiliyor.

arkadaşlar benim soğan suyu kürüm bitti fakat benim akıntım çok hani yumurtlama gününde olan yumurtanın akı gibi olur ya işte öle bide göğüslerim felaket derecede acıyo dokınamıyorum.aranızda benim gibi olan varmı.

Selam arkadaşlar bende yenilerdenim..
Nette bu soğan kürünü araştırırken buralara geldim...
Ve yazdıklarınızı okudum bende bayramdan sonra başlamayı düşünüyorum inş.
Bende de polikistik over var.
Mecburen gelmediğinde ilaçla getiriyorum yoksa rahim iç duvarının kalınlaşması rahim kanserine kadar götürüyor Allah korusun.
Bu nedenle mecburen ilaç kullanıyorum...
Bakalım pek de inancım yok ama denemek gerek diye düşünüyorum...
İnşallah bu çabalar boşa çıkmaz...
İyi geceler herkese...

kızlar size son durumumu yazayım
gerçi biliyosunuzdur ilk aşılamamdan geriye 2tane kistim kalmıştı. d.k.hapı kullanıyorum.
adetimin son günleri düzenli olarak soğan kürü yaptım(haplarla çarpışmasın diye sabah öğlen aç karna içtim) şiddetli karın ağrım sebebiyle 6.günü yapmadım 5günde kaldı
sonuç
şuan yumurtlama dönemimde olmama rahmen
göğüslerim irileşti, karın ağrım sanki heran adet olacakmışım gibi vardı vede koyu kahverengi akıntıyla başladı azar azar giderek arttı. hatta dün parça parça gelince korktum dr aradım. "güzel" "korma" dedi rahim iç duvarım dökülüyumuş "dışarı akması iyi"dedi vede kistinin geçme belirtileri dedi. ağrın olduğunda ağrı kesici iç dedi.
şimdilik durumum iyi görünüyo ama bakalım ultrasyonda nasıl olacak..
gerçi karın ağrım vede halsizliğim var ama olsun iyilişiyorum ya bebişimize yaklaşıyorum ya herşeye değer
benden bukadar
varmı sizde bi gelişme?

Son düzenleme:
canım inş. bu iyileşmelerinin belirtisidir.benimde göğüslerim çok acıyo ya soğan suyundanmı acaba

Ben bu konuda birsey sorucam . Bende Polikistik over hastasıyım. 2 yıldır diane35 kullanıyorum. Şuan regl halindeyim. Soğan kürüne ilacı bırakıp başlamak istiyorum ama soğan kürü 15 gün. Hangi 15 gün? Sizce regl hali bitimindemi başlamalıyım ve ilacı bırakmalımıyım bu sürede??

yardımc olursanız sevinirm

Ben bu konuda birsey sorucam . Bende Polikistik over hastasıyım. 2 yıldır diane35 kullanıyorum. Şuan regl halindeyim. Soğan kürüne ilacı bırakıp başlamak istiyorum ama soğan kürü 15 gün. Hangi 15 gün? Sizce regl hali bitimindemi başlamalıyım ve ilacı bırakmalımıyım bu sürede??

yardımc olursanız sevinirm

benim ilaçlarla bu kürlerin yapılması pek aklıma yatmıyo açıkcası
zaten doğum kontrol ilacıda aynı işi yapıyo ama sen bilirsin yinede
soğan suyuna başlıcaksan ben reglimin 8, günü başlamıştım
rabbim şifanı bol bol versin inşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

Selected_79 çok sevindim ben 15 günlük soğan kürünü tamamladım ve bu cumartesi adet olacağım adet bitmeden 10 gün önce başlanmalı deniliyor ama ben bitince 7 gün daha düzenli kullanacağım ve bu sefer incir kürünü de başlayacağım
Allah hepimize şifa olsun..
Tez zamanda kuccaklarımız dolsun

Zeynocum bence doktoruna danış fakeloveya katılıyorum ilaçla kullnmak belki etkisini azaltır

arkadaşlar saraçoğlunun sitesinde bulduğum bi bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim. bazı arkadaşlar incir ve soğan kürünü birlikte kullanıyolar. o yüzden yazma gereği duydum.
değerli hocam benim pcos sorunum var.önermiş olduğunuz soğan ve incir kürünü beraber uygulamamda bir sakınca varmı?
Cevabı »Önce pcos kürünü uygulamak gerekir. pcos kürü tamamlanınca incir kürünü uygulayabilirsiniz. Aynı anda 2 kür uygulanmaz. Sağlığınız daim olsun.

rabbim her seyi yaratmis bizim icin hepside sifa kaynagi.önemli olan neyi nerede kullaniacagimizi bilmek
tsk ler kardesim paylasim icin.

Kür: Polykistik over’e, erken menopoza ve miyomlara karşı
İki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 250-300 ml) kaynatınız. Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverenkli ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız. Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir. Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.
Adet gününe 15 gün kala 15 gün uygulanır ve sonlandırılır. Bir sonraki adet gününe 10 kala tekrar 10 gün uygulanır ve sonlandırılır.
Eğer, uzun yıllardan beri süre gelen polykistik over (yumurtalık kisti) şikayeti var ise, bu küre 4-5 kez her adet dönemine 10 gün kala 10 uygulanır. Sağlığınız daim olsun.
kızlar bu tarif en doğru olanı doktorun sitesinden indirdim..

ama soğan kürünün ardından incir kürünü yapmanızı tavsiye ederim..

Kür 2: Yumurta çatlatıcı ve kolay hamile kalma
Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içilir. Bu kürün uygulaması,

2x21U+7A

U; 21 gün uygulanır
A; 7 gün ara verilir

şeklindedir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kırkiki gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

istenilen herhangi bir zamanda başlanabilir incir kürüne,benim tavsiyem soğan kürünü uygulayıp bitirdikten sonra bir hafta ara verip incir kürüne başlayın

sağlıkla kalın,sevgiler.........

Son düzenleme:
arkadaşlar bana kimse cevap vermicekmi benim soğan suyum bitti ama göğüslerim çok acıyo.ceylancım sende yeni bitirdn soğan suyunu sendede varmı böyle bişi

Selected_79 çok sevindim ben 15 günlük soğan kürünü tamamladım ve bu cumartesi adet olacağım adet bitmeden 10 gün önce başlanmalı deniliyor ama ben bitince 7 gün daha düzenli kullanacağım ve bu sefer incir kürünü de başlayacağım
Allah hepimize şifa olsun..
Tez zamanda kuccaklarımız dolsun

Zeynocum bence doktoruna danış fakeloveya katılıyorum ilaçla kullnmak belki etkisini azaltır

nasıl adet bitmeden 10 gün önce orasını anlamadım ben?mirmirmirmir

Kür: Polykistik over’e, erken menopoza ve miyomlara karşı
İki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 250-300 ml) kaynatınız. Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverenkli ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız. Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir. Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.
Adet gününe 15 gün kala 15 gün uygulanır ve sonlandırılır. Bir sonraki adet gününe 10 kala tekrar 10 gün uygulanır ve sonlandırılır.
Eğer, uzun yıllardan beri süre gelen polykistik over (yumurtalık kisti) şikayeti var ise, bu küre 4-5 kez her adet dönemine 10 gün kala 10 uygulanır. Sağlığınız daim olsun.
kızlar bu tarif en doğru olanı doktorun sitesinden indirdim..

ama soğan kürünün ardından incir kürünü yapmanızı tavsiye ederim..

Kür 2: Yumurta çatlatıcı ve kolay hamile kalma
Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içilir. Bu kürün uygulaması,

2x21U+7A

U; 21 gün uygulanır
A; 7 gün ara verilir

şeklindedir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kırkiki gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

istenilen herhangi bir zamanda başlanabilir incir kürüne,benim tavsiyem soğan kürünü uygulayıp bitirdikten sonra bir hafta ara verip incir kürüne başlayın

sağlıkla kalın,sevgiler.........

bu kısım
(Adet gününe 15 gün kala 15 gün uygulanır ve sonlandırılır. Bir sonraki adet gününe 10 kala tekrar 10 gün uygulanır ve sonlandırılır.
Eğer, uzun yıllardan beri süre gelen polykistik over (yumurtalık kisti) şikayeti var ise, bu küre 4-5 kez her adet dönemine 10 gün kala 10 uygulanır. Sağlığınız daim olsun.)

Canımmm Cok teşekkür ederim..
Tesadüfe bak ben bu soruyu hocayada sormuştum ve bu yazdığın yazı meğer hocanın bana verdiği cevapmış. Senden sonra gördüm. Teşekkürler.

zeynocum bişey değil canım...umarım işine yarar..bu arada uygularsan eğer bana yaz lütfen gelişmeleri

X