Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

amin canım rabbim hepimizin gönlüne göre versin.
bende başlıycam bu küre.bide buna ek olarak incirli olanıda yapıcam .hayırlısı bakalım.
başlıyınca bende veririm tarihimi.

Saracoğlu sitesinde iki kürün aynı anda yapılmaması gerekdiğini belirtiyor önce soğan kürü sonraki ay incir kürü uygulayın diyor

Soğan kürü gerçekten bir mucize. Ablam 2 aydır adet göremiyordu. soğan suyu içmeye başladıktan 2 gün sonra adeti başladı.

bende adet tarihimi yazmıştım ama sanırım karışıklık oldu çünkü listede adım yok..bu ay bende sogan suyunu kullanmıştım..adet tarihim 27 ocak kızlar..

merhaba kızlar bende soğan kürünü kullanmayı düşünüyorum adetim 16 gün geçtikten sonra bugün adet oldum sonunda :KK43: ne zaman başlamam gerekiyor peki bugünden başlasam mı bu küre? beni de ekleyebilirsiniz listeye? 10 şubat tabi düzenli olursa:KK43: peki bu kürü kullanarak hamile kalan var mı aranızda acaba?yardımcı olursanız çok sevinicem kızlar teşekkürler..

kızlar bi soru daha sorucm çok oldum ama kusura bakmayın artık:KK43: incir kürünü de birlikte mi yapmamız gerekiyor yoksa soğan kürü bittikten sonra mı?

kızlar ya tadı çok kötü bunun şimdilik başladım ama bakalım inşallah devam edebilirim inşallah hepimize şifa olur da değer çektiğimiz sıkıntılara dimi ama siz yine yoksunuz buralarda tabi kaç saattir kendi kendime konuşuyom:KK43:

ekleyin beni de listeye bugün başladım soğan kürüne yani adetimin ilk günü 10 şubatta beklenen adet tarihim...

evet Civciv81 canim ben tekrar yazdim dedigin gibi cit yok. Ama ben uygulamiyacagim doktora gidip ayrintili bir sekilde tetkik yaptirmak en iyisi bence. Sende güzelim bilmiyorum ilac kullaniyormusun ama doktora öncelikle basvur sonuc alamazsan kürü yap bence. Birde 2 günden sonra kötü oldum diyorsun zaten dikkat et bence tatlim.

Sevgili Zennure ve Sevgili Ceylan,
Biliyorsunuz saracoglu sürekli sorduğumuz, hamilelik esnasında soğan içemekte bir zarar varmıdır sorusuna bir türlü cevap vermedi.
Maalesef, kötü bir tecrübeyle artık size cevap verebiliyorum.
İki gün önce hcg 96 idi bugün 82 çıktı, pazartesi tekrar ölçtüreceğim.
Muhtemelen düşük veya dış gebelik dedi doktor.
Dış gebelilkse soğan ile ilgisi yoktur.
Ancak düşük olursa, sadece 1 günde 2 defa kullandığım soğan suyunun etkisi olup olmayacağı hep içimde soru olarak kalacak.
Gerçi daha da öncesinde doktor bana bir sürü ilaç vermişti(farlutal, fitil, antibiyotik)
Şayet düşük olmasaydıda hep içimde bir soru işareti olacaktı..

Kızlar, ben bir daha bilmediğim birşey içmeyeceğim.
Dahası adet göremediğimde doktora koşmak yerine biraz daha bekleyeceğim.
Sonuçta hepimizi sayıyoruz, topluyoruz, çıkarıyorz, hesap yapıyoruz ama ben artık daha kaderci olup, kafamı hiç yormayacım bu konuya, çünkü bu ay hamile olmam neredeyse imkansızdı ve ben kaldım.
Allah ol dedimi oluyor, arkadaşlar, gerisi hikaye...
:a015:

:nazar:Kızlar bu ay hastalanırsam şayet gelecek ay doktorlada konuşuyoruz galiba klomen kullanacağım. Hap kullanmak zoruma gidio

ben ilk ay kullandim. bu ay adetten hemen sonra mi basliyim ya da adete 10 gun kala mi??gebelik olusursa?? ya biri aydinlatsin su konuyu, saracoglunu aricam bak :KK70:DD

Biliyorsunuz saracoglu sürekli sorduğumuz, hamilelik esnasında soğan içemekte bir zarar varmıdır sorusuna bir türlü cevap vermedi.
Ancak düşük olursa, sadece 1 günde 2 defa kullandığım soğan suyunun etkisi olup olmayacağı hep içimde soru olarak kalacak.
Gerçi daha da öncesinde doktor bana bir sürü ilaç vermişti(farlutal, fitil, antibiyotik)

Sonuçta hepimizi sayıyoruz, topluyoruz, çıkarıyorz, hesap yapıyoruz ama ben artık daha kaderci olup, kafamı hiç yormayacım bu konuya, çünkü bu ay hamile olmam neredeyse imkansızdı ve ben kaldım.

Gecmis olsun güzelim cok üzüldüm. Herseyin hayirlisi. Bende bilemiyorum sogan suyundan olabilirmi basina gelen. Ama olabilirde bilemiyoruz iste.süphe duymakta haklisin. Birtütlü cevabini bulamiyoruz bu sorunun. Arkadaslardan biri ariycam artik Saracoglunu yazmis. Insallah ararda bizide aydinlatir burda.

slm kızlar dün bende başladımbu küre kızlar burnunuzu kapatın ve hemen bi dikişte için üstüne ben bide karanfil kayuyorum ağzıma şimdilik bisıkıntı yok adet tarihi 9 şubat olarak eklersiniz

evet ben size hamileyken kullanılmayacağını söyleyeyim benim annemler öncede hamilelikten şüphe duyuncu bunu yaparlarmış buçocuğu düşürürmüş ibrahim saraçoğluda bence o yüzden 15 gün dedi

evet ben size hamileyken kullanılmayacağını söyleyeyim benim annemler öncede hamilelikten şüphe duyuncu bunu yaparlarmış buçocuğu düşürürmüş ibrahim saraçoğluda bence o yüzden 15 gün dedi

tamamda güzelim saracoglu bu kürü asetten 15 gün sonra baslayin 15 gün icin diyor. Zaten 14-15. günlerde yumurtlama olup hamile kalina biliniyor. Küre baslanip 15 gün icilirse hamile oldugumuzuda bilemiycezki. bu konu hakkinda hic aciklama yapmamis

Kizlar o zaman Idayre arkadasimizinda yazdigina göre en iyisi korunarak bu nu uygulamak. Her ihtimale karsi. Icimde 1 ayi bile bile korunarak gebeligi engelleyerek gecirmeyi hic elvermiyor ama....

slm kızlar bende yeni okudum yazdıklarınızı ben 2 yıldır evliyim bendede pcos var şuan diane 35 kullanıyorum henüz bebek düşünmüyoruz ama aklımızda,olmaz diyede korkuyorum,akıntı idrar yolu iltihabı bendede var,bende bu soğan küründen yapsammı acaba?beni bilgilendirirmisiniz lütfen.adetlerimde düzenli olmuyor,adet öncesi yada sonrası farkedermi istediğim zaman bu kürü yapabilirmiyim?teşekküerler

slm kızlar bende yeni okudum yazdıklarınızı ben 2 yıldır evliyim bendede pcos var şuan diane 35 kullanıyorum henüz bebek düşünmüyoruz ama aklımızda,olmaz diyede korkuyorum,akıntı idrar yolu iltihabı bendede var,bende bu soğan küründen yapsammı acaba?beni bilgilendirirmisiniz lütfen.adetlerimde düzenli olmuyor,adet öncesi yada sonrası farkedermi istediğim zaman bu kürü yapabilirmiyim?teşekküerler
Arkadasim eger cocuk düsünmüyorsan 6 ay gibi ilaclarini kullanip over leri dinlendirmen arti hormonlari normal seviyeye düsürmen gerekir. bu sayede adetlerinde düzene girer. sogan kürünü de ilaclarla beraber kullanabilirsin sorun olmazmis.

canım çok geçmiş olsun senağlama isenağlamanan ne diyeceğimi bilemiyorum çok acı tecrübe kazanmışsın gelişmelerden habeer ver yanındayız:Saruboceq:

X