Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

arkadaşlarım nolur yardım edin çok kötüyüm. 11 aylık bebeğim var. bu ay adet olmadım. doktora gittim ultrasonda bebek gözükmedi. kan tahlili yapıldı gebelik için kan sayımlarım düşük çıktı. dr. dış gebelik olabilir yada ilerleyen zamanlarda gebeliğe dönüşebilir dedi. adet olmak için soğan kürüne başladım bugün. ne yapmalıyım bilmiyorum. senağlama

eğer normal gebelikse, soğan suyu bebeği düşürmeni sağlayabilir.
eskiden soğan kaynatıp içerlermiş düşürmek için.
ama dış gebelikse etkisi olurmu bilmiyorum.
bende dış gebelik yaşarken 2 kere içmiştim ama dış gebelik ogeçirdiğimi bilmiyordum. ertesi gün ağrılarım başladı dayanılmaz, sonrasında doktora gidiip öğrendim dış gebelik olduğunu. iç kanam oldu bende belkide soğandan?
içme bence arkadaşım, bilmeden içme.:1no2:
eğer düşürmeye çalışacaksan sen bilirsin.

Kızlar sogan kürü 1 ay denedım iii di adetım az az olupta normalşe dönen oldumu adetleri sogan kürü veya baska bişey.

Arkadaşlar doktora gidiyorum sonuc alamıyorum dogal olanları denıcem ek olarakmı artık ilaç yerınemı gidiyorum olmuyo

eğer normal gebelikse, soğan suyu bebeği düşürmeni sağlayabilir.
eskiden soğan kaynatıp içerlermiş düşürmek için.
ama dış gebelikse etkisi olurmu bilmiyorum.
bende dış gebelik yaşarken 2 kere içmiştim ama dış gebelik ogeçirdiğimi bilmiyordum. ertesi gün ağrılarım başladı dayanılmaz, sonrasında doktora gidiip öğrendim dış gebelik olduğunu. iç kanam oldu bende belkide soğandan?
içme bence arkadaşım, bilmeden içme.:1no2:
eğer düşürmeye çalışacaksan sen bilirsin.

ben üç kez içtim ama hiçbirşey olmadı. yarın doktora gideceğim bakalım ne çıkacak. inşallah bebek değildir. aksi halde nasıl kıyarım? :1no2:

kimi bebegim olsun diye içiyor kimide bebek olmasın diye..canoşum bence sen yinede içme..yazık günah bak biz neler çekiyoruz bebeğimiz olsun diye..bebek varsa bile diğeride 11 aylıkmış ne güzel beraber büyürler işte..ben şimdi çok pişmanım keşke bebeğim küçükken 2.yi yapsaydım diye..geçen sene boş gebelik geçirdim..bak şimdi erken menopoz fsh yüksekliği yumurta rezervinde düşüş varmış..yaşım daha 28 ama neler çıktı neler..keşke diyorum evliliğimin ilk yıllarında hemen peşpeşe doğursaydım diyorum ama keşkeler işe yaramıyor..o yüzden benden sana ufakta olsa bir tavsiye ama tabi yinede karar senin...sağlıcakla kal...

kimi bebegim olsun diye içiyor kimide bebek olmasın diye..canoşum bence sen yinede içme..yazık günah bak biz neler çekiyoruz bebeğimiz olsun diye..bebek varsa bile diğeride 11 aylıkmış ne güzel beraber büyürler işte..ben şimdi çok pişmanım keşke bebeğim küçükken 2.yi yapsaydım diye..geçen sene boş gebelik geçirdim..bak şimdi erken menopoz fsh yüksekliği yumurta rezervinde düşüş varmış..yaşım daha 28 ama neler çıktı neler..keşke diyorum evliliğimin ilk yıllarında hemen peşpeşe doğursaydım diyorum ama keşkeler işe yaramıyor..o yüzden benden sana ufakta olsa bir tavsiye ama tabi yinede karar senin...sağlıcakla kal...

canım arkadaşım benim. tavsiyelerin için gerçekten çok teşekkür ederim. dün doktora gittim malesef bebek var. işin kötüsü çalışan anneyim. bebeğimi emzirmeye devam ediyorum. zaten çocuk manyağı bişeyim. eğer bunuda doğurursam 4. olacak. 12 yaşında kızım, 10 yaşında oğlum ve yine 11 aylık oğlum var. keşke tüplerimi bağlatsaydım. p.tesi yine gidicez. altüst oldum. naparım bilmiyorum.
sanada geçmiş olsun canım. inşallah en kısa zamanda bebeğin olur. rabbim herşeyin iyisini bilir. baksana kimisi korunurken hamile kalıyor( benim gibi) kimiside hamile kalmak için savaşıyor......

canım arkadaşım benim. tavsiyelerin için gerçekten çok teşekkür ederim. dün doktora gittim malesef bebek var. işin kötüsü çalışan anneyim. bebeğimi emzirmeye devam ediyorum. zaten çocuk manyağı bişeyim. eğer bunuda doğurursam 4. olacak. 12 yaşında kızım, 10 yaşında oğlum ve yine 11 aylık oğlum var. keşke tüplerimi bağlatsaydım. p.tesi yine gidicez. altüst oldum. naparım bilmiyorum.
sanada geçmiş olsun canım. inşallah en kısa zamanda bebeğin olur. rabbim herşeyin iyisini bilir. baksana kimisi korunurken hamile kalıyor( benim gibi) kimiside hamile kalmak için savaşıyor......

maşallah 4. demekk delikafadulden hakkında hayırlısı neyse o olsun canım..en doğru kararı yine sen vereceksin elbette...a.s.

Biliyorum planlamıyordun canoşum ama hayırlısı olsun canım.
Allah sağlık sıhhat versin yeterki.
Bak 3 kerede soğan içmissin, umarım bir sıkıntı olmaz.
Ayrıca hala emzirirken hamile kalmanda ilginç, bildiğim kadarıyla emzirirken, sütten dolayı hamile kalınmıyor...
Ama bak ne güzel tüm engelleri aşmış ta gelmiş bebişin...
Allah analı babalı, sağlıkla büyütmek nasip etsin.

Darısı, bizlerin başına...

meraba arkadaşlar bende pco rahatsızlığı var.aşılama düşünüyoruz mart ayında.1-2 defa denedim soğan suyunu tadı biraz fena ama içiliyor.adet olursam bu ay denicem tekrar.bebişime kavuşmak için herşeye değer...

KIZLARRR SOĞAN KÜRÜNÜN HAMİŞ KALIRSAK ZARARI OLUR MU DİYE İBRAHİM BEYE E-MAİL.ATTIM BİLGİNİZE.... sayın hocam size sorum şu lütfen acil cevap bekliyorum ben soğan kürüne adetin 3.günü başladım 15 günyapıcam peki bu 15 günlük zaman diliminde hamile kalırsam bebeğe zararı olur mu onu da söküp atmasın içimden lütfen acül cevabınızı bekliyorum .

Merhaba,
Soğan kürü kistik yapı üzerinde etkilidir. Soğan kürünü uygularken hamile kalan çok sayıda bayan var. Hiç birinde düşük yaşanmadı. Hamile kaldığınızı öğrendiğinizde soğan kürünü sonlandırınız. Hamile iseniz soğan kürü düşük yapmanıza neden olmaz.
sağlığınız daim olsun.

gülşahcım teşekkürler paylaşımın için hep kafamızda soru işareti olacaktı böylece ortadan kalkmış oldu ..saolasın..

çok sağol valla bende onu düşünüyordum bu ay başlıycam soğan kürüne çünkü.adetie 15 gün kala başlamak en iyisi diye duydum bende öyle başlıycam hayırlısıyla bu cumartesi.

bende soğan kürüne başladım.8 gün oldu. bir def akşam içmeyi unuttum:KK43: geçen ay adet olmadım. zor günler geçiriyorum.büyükbir üzüntü yaşadım sanırım o sebeple olmadım. bende soğan kürüne başladım. bakalım nolacak:)inşallah faydası olur

KIZLARRR SOĞAN KÜRÜNÜN HAMİŞ KALIRSAK ZARARI OLUR MU DİYE İBRAHİM BEYE E-MAİL.ATTIM BİLGİNİZE.... sayın hocam size sorum şu lütfen acil cevap bekliyorum ben soğan kürüne adetin 3.günü başladım 15 günyapıcam peki bu 15 günlük zaman diliminde hamile kalırsam bebeğe zararı olur mu onu da söküp atmasın içimden lütfen acül cevabınızı bekliyorum .

Merhaba,
Soğan kürü kistik yapı üzerinde etkilidir. Soğan kürünü uygularken hamile kalan çok sayıda bayan var. Hiç birinde düşük yaşanmadı. Hamile kaldığınızı öğrendiğinizde soğan kürünü sonlandırınız. Hamile iseniz soğan kürü düşük yapmanıza neden olmaz.
sağlığınız daim olsun.

Sağol yaa bende bu ay yapıyorum ama hep korkuyordum ya düşük falan olursa diye.Öğrendiğimiz iyi oldu teşekkürler :1hug:

ne demek kızlarrrrrrrr lafımı olurrrrrrrrrrr çatır çatır hamiş kalcazzzzzzzzz hadi bakemmmmmmmmm

merhaba kızlar... soğan kürü hakkında yazdıklarınızı okudum da nasıl içiyorsunuz? kokmuyor mu? bi de aç karnınıza... cesaret edemedim pek :)) ekim ayında düşük yaptım ondan beridir kirlenme tarzında adet gördüm.. denemek istiyorum bu kürü ama işte mide yanması var şu aralar biraz... kendime bahane mi üretiyorum nedir..

bu ay yapılan ilk aşılamamdan bana geriye 2tane kist kaldı. yeni öğrendiğim bu küre bugün öğlende başladım. nasıl içiliyo sıcakmı-soğuk mu bilmiyorum ama dayanabileceğim ısıya gelince içtim..

bide dr um doğum kontrol hapı yazdı ikisi birlikte bi sorun olmaz inşlh.?

kızlar acaba haşlanmış bu soğanları başka biyerde kullanabiliyozmu? devir ekonomi devri :))
adet tarihim 10 aralık

evet canım yemeklerde kullanabilirsin annemde öyle yapıyor zaten tadı da güzel olmaya başladı yemeklerin bir hikmet var soğanda herhalde
ahmet maranki de bugün geceden bir litre suya koyun dedi ibrahim saracoğlu da haşlayın diyor hangisini yapcaz ya aklım karıştı
mirmirmirmir

kıslarrrrrrrrr bugün soğan kürümün 9.günü idrarınızdan anlarsınız zaten faydasını ben çok faydasını göreceğime inannıyorum rahim duvarı için diyor ibrahim bey bence denemeye değer sonuçta ilaç değil bu rabbimin verdiği bir nimet yan etkisi yok koku filanda yapmıyo eğer yapsa ben içemem zaten çalışıyorum çünkü.ben 2,5 su bardağı önceden kaynamış suyu birdaha kaynatıyorum sonra içine dışı kahverengi içi beyaz olan soğanı 4 e bölüp atıyorum yalnız kök kısmını kesmeyin kökü de faydalı çünkü.ılımaya bırakıyorum sonra öğlen yemekten 15 dk önce içiyorum ben iş yerimde bir arkadaşla yapıyorum 2 bardak oluyo ya ikimiz içiyoruz eğer tek yapıyosanız bir bardağını için ötekini dökün akşam taze yapın taze olması gerekiyor.....karar sizinnnnnnnnn kıslarrrrrrrrr bu kürden sonra incir kürü

Merhaba kızlar
Benim bugun ikinci günüm.sayenizde siteye üye oldum.gıt gide alışıyor ınsan tadına.dahaden akıntı felan olmadı daha 2.gunum o yuzden herhalde.ben bır yandan pcos ıcın diane 35 kullanıyorum.bu ay dogum kontrol hapını bırakıp hamıle kalmayı denıcem.iyi şanslar

KIZLAR SOĞAN KÜRÜNÜN ZARARI OLUR MU DİYE İBRAHİM BEY E E-MAİL ATTIM BİLGİNİZE.................sayın hocam size sorum şu lütfen acil cevap bekliyorum ben soğan kürüne adetin 3.günü başladım 15 günyapıcam peki bu 15 günlük zaman diliminde hamile kalırsam bebeğe zararı olur mu onu da söküp atmasın içimden lütfen acül cevabınızı bekliyorum .

Merhaba,
sağlığınız daim olsun.

Gülşahcım sana yanıt gelmiş şükür kaç ay uğraştım bana cevap vermemişti

X