Son Konu

Bence böyle bir ilişkiye çocuk getirmemelisiniz
İşte bu kadar sorunu eşimin görmemesi sadece benim görmem de bir tuhaf. Görüyor da ciddiye almıyor... Senin ailen senin her şeyine karışıyor olabilir sana bağırıp çağırıyor olabilir sen bunlardan etkileniyorsun ve artık alışmışsın aynı şeyi benden beklemesi sorun zaten... Aynı şeyleri onun ailesi bana yaptığında ben alışkın değilim kendi ailem le böyle bir sorun yaşamadım.... Bu tarz şeyler onlara normal gelebilir sürekli sorun yaşayan sürekli sorun çıkartan bir aile içinde büyümüş olabilirsin ben alışkın değilim. Ve onun sorun olarak göremediği şeyleri ben sorun olarak algılıyor beynim... Benim tek istediğim ailenle istediğin sorunu yaşa ama benden uzak durun ya beni kendi halime bırakın ayda 1 saat laf olsun diye görüşelim bitti gitti.....
Tek istediğim bayramlarda ve özel günlerde mecburiyetten bir araya gelinsin bu kadar benden helin olarak bir şey beklemesin ben beklemiyorum tek beklentim benimle mesafeli olmaları benle mesafeli olsalar ben zaten sorun yaşamam mutlu mesut yaşayacağım. Eşimle zaten aramızda sorun yok olsa zaten ailesini ne diye söyliyim direk eşim der geçerim....

Gülçin yaşın 34 ve ailem de ailem demeyi birakmalisin . Anneni ve babanı anlattın senin yengene karşı bile susmani istiyorlar . Sen eşini soylerken kendi kök aile bağlarından da kurtulmalisin . Bir kadın olar varsin eğitimin ne durumda kendine öncelikle bir iş bulsan hamilelik durumu olursa çıkarsın zaten
Benim tek isteğim benden gelin olarak bir şey beklemesin benden onlara ne fayda gelir ne de zarar. Sadece bayramlarda özel günler de görüşülsün uzak akraba gibi.... Hiç bir sorununa dahil etmesin hiç bir sevincini paylaşmasın.Benim sıkıntımı da sorunumu da bilmesin mutluluğumu da ilgilenmesin yani ben yokum sanki öyle düşünseler sorun hiç yaşanmayacak. Oğullarıyla istedikleri gibi görüşsün sorun u paylaşsın bir paylaşım içinde olsun ama o geniş aile içine beni dahil etmeseler ben hiç sorun yaşamam tam tersi mutlu olurum. Beni ne arasın ne laf soksun ne değer versin. Ne övdün ne de yersin benden hiç beklentisi olmasın beni yok saysın ve hayatlarına öyle devam etsinler istiyorum ama beceremiyorlar.... O zaman ben yok sayarım varlar sadece özel günler de ama aslında yoklar benim için....

Gülçin ha gayret yakında seminer vereceksin kişisel gelişim konularında. Bu senin son konun değil öyle duygusal dalgalanmaların, ani fikir değişikliklerin var ki Allah çevrene sabır versin. Senin işin artık terapi falan değil senin psikiyatriye gitmen gerek
Eğer ailem veya çevremde 1 kişi bile bana senin kafaya takıp üzüldüğün konuların çözümü budur bu böyledir. Deyip 1 kerecik olsun destek olsalardı ben bu kadar bunalıma girmiyecektim. İlk defa gerçekten net çözümlerle gelen bu sayfada arkadaşlar oldu... Sorunu kendi başıma çözsem neden sıkıntı çekeyim aptal değilim. Hassas Kırılgan olabilirim ama aptal değilim... Sen başka şehirde olduğun için odaklanamıyorsun hayatına deselerdi kendimi bu kadar salmazdım.... Bu kadar haksızlık etmezdim kendime... Ben kendime düşman değilim ama gördüm ki yok insanlar kimse kimsenin umurunda değil. Bu saaten sonra bu hayat kendi ailemde dahil kimseden zerre destek beklemiyorum. Bütün sorunlarımı kendim çözerim kimseye ihtiyacım yok....

Doğru işte bende bu yüzden cocuğu erteledim. Her çocuk mutlu bir anne görmek ister. Eşime dedim ben mutlu değilim gözlerin kör mü... Ben mutlu olmazsam doprurwcağım çocuktan ne bekliyorsun günah o bebeğe dedim... Bu sorunun taaaa evliliğimizin ilk başında ilk sorun da gittim psikoloğa ama senin kadar bana destek olmadı....
Kaç tüp bebek denemesi yaprınız, anladığım kadarıyla 4, biraz da kendi haline mi bıraksanız yetmez mi bu kadar zorladığınız. Allah vermediktem sonra zorla da alınmıyor ki

Bende kaybolan 7 yıl var çok pişmanım ama neye yarar ki.... 28 yaşındasınız keşke en fazla 1 senem kaybolsaydı. İşte ailemden bu kadar uzak olmasaydım bunları yaşamazdım....
Hiçbir şey için geç değil.Yerinizde olsam bosanirdim,sizi üzmek için söylemiyorum ama eşinizle evli kalmaya devam ettiğiniz sürece bu konular kapanmayacak her ne kadar kafamda bitirdim deseniz de.Hele ki çocuk olursa nasıl iki kişilik bir dünya kurabilirsiniz ki?bunun doğumu var,gelecekler gidecekler,illa ki mevzular olacak,konuşulacak.Bebekle ilgili konuşacaklar iyi veya kötü.Onlar hayatınızda olduğu sürece bu mevzunun kapanacağını düşünmüyorum.cok üzgünüm konu sahibi ama sizde travma oluşturmuş bu konular,daha doğrusu takıntı yapmışsınız.Hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Allah seni koruyor cocuk vermiyor sen ısrarla tüp bebek deniyorsun böyle sıkıntılı bir aileye.

Boşan değişmezler, çocuksuz mis gibi boşan.
Allahın beni koruyor şükür ama onlardan da öyle bir çıkıyor ki Allahın sopası yok işte.....Eşime ve bana yaptıkları afralar tafralar diğer oğlanlarını kayırdı....
Ne oldu iki oğlumda hastalıktan kurtulamıyor. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demişler.....

Eski konulariniza göz gezdirdim de siz gerçekten acayip takıntılı bir insansınız. Erkek aileleri cok nadir gelinini kızı gibi görürler. Onun harici el kızı gözüyle bakarlar. Sizinkiler de öyle yapmış. Tüm Türkiye'nin yaşadigi şeyleri yaşiyorsunuz. Bu durumda ya cevaplarını verip susturacaksiniz ya da yapamıyorsanız boşanacaksiniz. Siz sadece takıntı yapıp kendinizi yiyip bitiriyorsunuz. Kaç kez artık sorunlarımı çözdüm,kayınvalide konumu hallettim diye konu açmissiniz,sonrası yine aynı konular.
Bu kadar takıntılı olduğunuz için de sürekli karşı tarafı yanlış anlayabilme ihtimaliniz olduğunu düşünüyorum. Bir de karşı taraftan dinlemek lazım konuları. Benim gelinim bu kadar takıntılı olsa buraya bile 100 tane benimle alakalı konu açacak kadar abartsa bende bir gard alırdım sanirim. Önce kendinizle alakalı sorunları halletmelisiniz. Sonrası çorap söküğü gibi gelir.

Eski konulariniza göz gezdirdim de siz gerçekten acayip takıntılı bir insansınız. Erkek aileleri cok nadir gelinini kızı gibi görürler. Onun harici el kızı gözüyle bakarlar. Sizinkiler de öyle yapmış. Tüm Türkiye'nin yaşadigi şeyleri yaşiyorsunuz. Bu durumda ya cevaplarını verip susturacaksiniz ya da yapamıyorsanız boşanacaksiniz. Siz sadece takıntı yapıp kendinizi yiyip bitiriyorsunuz. Kaç kez artık sorunlarımı çözdüm,kayınvalide konumu hallettim diye konu açmissiniz,sonrası yine aynı konular.
Bu kadar takıntılı olduğunuz için de sürekli karşı tarafı yanlış anlayabilme ihtimaliniz olduğunu düşünüyorum. Bir de karşı taraftan dinlemek lazım konuları. Benim gelinim bu kadar takıntılı olsa buraya bile 100 tane benimle alakalı konu açacak kadar abartsa bende bir gard alırdım sanirim. Önce kendinizle alakalı sorunları halletmelisiniz. Sonrası çorap söküğü gibi gelir.
Asıl takıntılı olan onlar iş iş diye baskı yapmasalardı.... sürekli beni kıyaslama yapmasaydı öğrendik bu sene babası psikiyatr ilaç kullanıyor. O zaman hasta ise niye gitmemiş. Oğulları tutsaymış kolundan yada karısı götürseymiş doktora başkalarının canını okuyacak kadar neredeler miş asıl sorun oğlanlarında annesine gelince takıntı değil ama sürekli her şeyi abartıyor.... Hastalığı da abartıyor iyi bir şeyi de oğlanlarını zengin olan öve öve bitiremedi.... O zaman huyları böyleyse bana eşim bunu baştan söyliyecek bunlar böyle ve hiç bir zaman değişmeyecek diye bende kafama takmayacağım. Onlarla görüştüğümde işte dinleme bazı şeyleri oralı olma veya konuşma git telefonunla oyna dert etme gibi çözüm yolu gösteterseydi ben hasta olana kadar neredeydiniz....
Ben el memleketindeyim tabiki sıcaklık güler yüz görmek hakkım eğer göstermicekler se bunu baştan mantığını açıklayacak ki... Gösteremez sebep şu şu diyecek ben hayatıma odaklanıcam ve psikolojik destek almak zorunda kalmıcam...... Akıllı olsalar mış o zaman ben sıkıntı çekmeye gelmedim el kapısına işte o kadar.....

Asıl takıntılı olan onlar iş iş diye baskı yapmasalardı.... sürekli beni kıyaslama yapmasaydı öğrendik bu sene babası psikiyatr ilaç kullanıyor. O zaman hasta ise niye gitmemiş. Oğulları tutsaymış kolundan yada karısı götürseymiş doktora başkalarının canını okuyacak kadar neredeler miş asıl sorun oğlanlarında annesine gelince takıntı değil ama sürekli her şeyi abartıyor.... Hastalığı da abartıyor iyi bir şeyi de oğlanlarını zengin olan öve öve bitiremedi.... O zaman huyları böyleyse bana eşim bunu baştan söyliyecek bunlar böyle ve hiç bir zaman değişmeyecek diye bende kafama takmayacağım. Onlarla görüştüğümde işte dinleme bazı şeyleri oralı olma veya konuşma git telefonunla oyna dert etme gibi çözüm yolu gösteterseydi ben hasta olana kadar neredeydiniz....
Ben el memleketindeyim tabiki sıcaklık güler yüz görmek hakkım eğer göstermicekler se bunu baştan mantığını açıklayacak ki... Gösteremez sebep şu şu diyecek ben hayatıma odaklanıcam ve psikolojik destek almak zorunda kalmıcam...... Akıllı olsalar mış o zaman ben sıkıntı çekmeye gelmedim el kapısına işte o kadar.....
O ailede eşinizden başka hiç kimse size güleryüz göstermek zorunda değil ki. Sizi hiç bir sebep olmadan keyifleri yetmediği için bile sevmiyor olabilirler,kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Size saygı duymak zorundalar ama. Saygı duymadiklari zaman cevaplarini vereceksiniz, eşiniz de size arka çikacak. Burda eşiniz de çok büyük suçlu.
Ama sizin burda 20-30a yakın kayinaile ile alakalı konu açmanız da onları takinti haline getirdiginizi gösteriyor.
Asıl sorununuz eşinizle bence. Onunla çözmeye çalışın olmazsa da boşanirsiniz,1 tane hayatınız var.

Ne kadar şımarık kendini beğenmiş birisin. Biraz yaşına uygun yetişkin gibi davran.

Haklısınız ama ben kendi ailemle aynı şehirde yaşamıyorum yalnız olduğum için bir de eşim takma ben takmıyorum sende takma ya arkadaş ben başka şehirdeyim. Bir erkek için geldiysem o erkek de eşşek gibi beni memnun edecek etmezse evlenmicek o zaman kendi şehrinden alsaydı benim kapsrimi çekecekler ben gelin geldim onlar değil. Ben onlara uymucam onlar bana ya uyacak seve seve yada bir daha görüşmicekler bu kadar kesin ve net....

Ne kadar şımarık kendini beğenmiş birisin. Biraz yaşına uygun yetişkin gibi davran.
Şımarık ve bencilsem boşansın eşim 8 zaman.... Ben onların durduk yere eften püften bahanelerle annen de fazla oturdun diye laf sokmasını kaynanamın hesap sormasını kayınpederim in suratını çekmivem çekiyorsam da bedelini ödetirim.... Canlarına da okurum hepsiyle kavga da ederim... Ben gelin geldim bana iyi davranmak zorunda ya seve seve ya da zorla işte o kadar..... Şimdi önümde pervane oluyor baştan iyi olsalardı beni de içimden canavar çıkartmasalar Dı kendileri kaşındı oh olsun...

Şımarık ve bencilsem boşansın eşim 8 zaman.... Ben onların durduk yere eften püften bahanelerle annen de fazla oturdun diye laf sokmasını kaynanamın hesap sormasını kayınpederim in suratını çekmivem çekiyorsam da bedelini ödetirim.... Canlarına da okurum hepsiyle kavga da ederim... Ben gelin geldim bana iyi davranmak zorunda ya seve seve ya da zorla işte o kadar..... Şimdi önümde pervane oluyor baştan iyi olsalardı beni de içimden canavar çıkartmasalar Dı kendileri kaşındı oh olsun...

34 değil 14-15 yaşındaki ergen şımarık kızlae gibisin. Kimse senin bu saçma görgüsüz tavırlarını çekmek zorunda değil. Çok beğenmiyorsan, boşan, dır dır dır ne bu böyle.

Eski gelinine zamanında yaşı genç Ken sürekli kavga çıkartmış eften püften sebeplerle şimdi kavga çıkartmaya çalışsın bak neler oluyor.... İyiliğim iyidir ama tersim de çok pistir.... Eeee eski gelinin ahını almış onu çekiyor benle yapacak bir şey yok.... O hak ettiğini yaşıyor..... Bir gelini oğlu sürekli aşağıladığı için kadın 4 tane pskyatr ilacı kullanıyor....
Diğer gelini kadın migren ve hasta beni de hasta etmeye çalıştı ama başaramadı turp gibiyim şükür....
Zamanında gelinlerin canını okursan Allah öyle gelin verirki önünde mum gibi dizilirsin....

34 değil 14-15 yaşındaki ergen şımarık kızlae gibisin. Kimse senin bu saçma görgüsüz tavırlarını çekmek zorunda değil. Çok beğenmiyorsan, boşan, dır dır dır ne bu böyle.
Artık dır dır bitti haklısın....
Herkese hak ettiği gibi davranıyorum.... İçime atmalar üzülmeler bitti artık.... Herkes geçmişte yaptıklarını çekiyor işte... Diyetini o aile benle ödüyor..... Başka gelinlere yaptıklarının bedelini ödüyorlar....

Takıntılı yım evet çünkü evliliğimi ilk 2 senesindeki tahammülüm yok... Tüp bebek ilaç ları her sene sürekli iğne ve ilaç kullanırsan laf sokmasına da tahammülün kalmaz. Hiç bir şeye sanrım ve tahammülüm kalmadı artık.....

KIRPAPATYASI adlı üye mükemmel yorum yapmış ne eksik ne fazla .Alintiliyamadim bence sorunun çözümü tam olarak bu.İstedigin gibi olsun konu sahibi umarım çözersin
Çocuk olayıni bence bu sorunu aştıktan sonra düşünsen sanki daha iyi olur.Genede tabiki sen daha iyi bilirsin

X