Son Konu

Komiksin cidden. Hergün aynı konuları açıyorsun.
Daha dün açmıştin, bugün sanki başka bir sey olmuş gibi yeni konu açmışsın. İçine atma, üzülme yokmuş. :olamaz:
Kimsenin bir şey ödediğini falan sanmıyorum.
Sen kendi kendine yaşıyorsun çoğu şeyi.
Hayatın içinde yaşadıkları sorunları da kendinden biliyorsun muhtemelen.
Çocuk sahibi olacak psikolojide falan değilsin ayrıca. Bunu gör en azından. Olmamasında da var bir hayır.
Artık dır dır bitti haklısın....
Herkese hak ettiği gibi davranıyorum.... İçime atmalar üzülmeler bitti artık.... Herkes geçmişte yaptıklarını çekiyor işte... Diyetini o aile benle ödüyor..... Başka gelinlere yaptıklarının bedelini ödüyorlar....

Son düzenleme:
KIRPAPATYASI adlı üye mükemmel yorum yapmış ne eksik ne fazla .Alintiliyamadim bence sorunun çözümü tam olarak bu.İstedigin gibi olsun konu sahibi umarım çözersin
Çocuk olayıni bence bu sorunu aştıktan sonra düşünsen sanki daha iyi olur.Genede tabiki sen daha iyi bilirsin
KIR papatyası arkadaş çok doğru söylemiş tam yerinde çözümler gerçekten....

Komiksin cidden. Hergün aynı konuları açıyorsun.
Daha dün açmıştin, bugün sanki başka bir sey olmuş gibi yeni konu açmışsın. İçine atma, üzülme yokmuş. :olamaz:
Kimsenin bir şey ödediğini falan sanmıyorum.
Sen kendi kendine yaşıyorsun çoğu şeyi.
Hayatın içinde yaşadıkları sorunları da kendinden biliyorsun muhtemelen.
Çocuk sahibi olacak psikolojide falan değilsin ayrıca. Bunu gör en azından. Olmamasında sa var bir hayır.
Ailem beni prenses gibi muamele etti bir sorun yaşattı ne bir maddi imkan kısıtladı.... Kocam da prenses aldı ise o prensesi memnun edecek etmeyecek se güle güle ailesinin huyu böyleymiş bilmem neymiş kimsenin huyu beni bağlamaz.... Ben ya prensen gibi yaşarım yada babamın evinde prensensliğe devam ederim kimse kusura bakmayacak.. Benim babam ben üzüleyim diye uzak şehire kız göndermedi...... Önce eş ailesi anlayışlı davranacak sonra yakınlık bekleyecek... Laf sokup bağırıp çağırıp zorbalık yaparsa karşılığında daha büyük zorbalık görürür yapacak bir şey yok....

Ailem beni prenses gibi muamele etti bir sorun yaşattı ne bir maddi imkan kısıtladı.... Kocam da prenses aldı ise o prensesi memnun edecek etmeyecek se güle güle ailesinin huyu böyleymiş bilmem neymiş kimsenin huyu beni bağlamaz.... Ben ya prensen gibi yaşarım yada babamın evinde prensensliğe devam ederim kimse kusura bakmayacak.. Benim babam ben üzüleyim diye uzak şehire kız göndermedi...... Önce eş ailesi anlayışlı davranacak sonra yakınlık bekleyecek... Laf sokup bağırıp çağırıp zorbalık yaparsa karşılığında daha büyük zorbalık görürür yapacak bir şey yok....
Hı hı.

Ay yok artık siz kimsiniz de prenses oldunuz ya. Gerçekten sizi bir hastaneye kapatmaları lazım, hayatımda böyle bir şey görmedim ben. Sizin kime ne gibi bir faydanız var da tüm aile size el pençe olacak?

Ayrıca hayatınız bunlardan ibaretse dönüp bakacaksiniz bir gün yahu benim hayatım kayınvalide ,elti kayın geçip gitmiş . Ne yaşadım hen ? Bu dünyada benden kalan iz ne ? Arkamdan insanlar ne diyecek ? Nasıl bilecekler beni diye sorun kendinize .

Aslında sorun etiginiz şeylerin küçüklüğünü o zaman anlayacaksınız . Her insanın mutlulugu farklıdır . Gercek mutluluk ve içsel huzur bu dünyadaki cennettir. Kendinize gerçek hedefler koyun . Bakın ben aynaya bakıyorum 28 yaşında beyazlayan saçlar sürekli savaşan bir kadın görüyorum. Bir baktım ki ruhum yaşlanmış öyle kazananı olmayan bir savaşa girmişim ki . Bıraktım hepsini . Şimdi dil öğrendim , yedi kilo verdim şu an front-end devoloper oluyorum . O kadar çok istediğim ve arzum var ki şu geçmiş beş yılı kaybettiğim için içim sizliyor . Ortamda bulunan beş kişinin ortalamasıyiz gerçekten . Kendinize gelin içsel bir değişim geçirin
Ortamda bulunan 5 kişinin ortalamasıyız ne güzel söz ya bayıldım.....

Ay yok artık siz kimsiniz de prenses oldunuz ya. Gerçekten sizi bir hastaneye kapatmaları lazım, hayatımda böyle bir şey görmedim ben. Sizin kime ne gibi bir faydanız var da tüm aile size el pençe olacak?
Öyle bir şey elbette ki olmayacak. 😁
Beni prenses gibi yetistirdiler dediği ailesi içinde birden fazla konu açıp, suçlamıştı onları daha önce.
Şuan kafasına böyle esmis, yarin ailem yüzünden böyleyim der yine. Gülçin bu sonuçta.

KIRPAPATYASI adlı üye mükemmel yorum yapmış ne eksik ne fazla .Alintiliyamadim bence sorunun çözümü tam olarak bu.İstedigin gibi olsun konu sahibi umarım çözersin
Çocuk olayıni bence bu sorunu aştıktan sonra düşünsen sanki daha iyi olur.Genede tabiki sen daha iyi bilirsin
Çok teşekkür ederim

Öyle bir şey elbette ki olmayacak. 😁
Beni prenses gibi yetistirdiler dediği ailesi içinde birden fazla konu açıp, suçlamıştı onları daha önce.
Şuan kafasına böyle esmis, yarin ailem yüzünden böyleyim der yine. Gülçin bu sonuçta.
Teşekkür ederim bir öyle bir böyleyim demi bu da normal değil bir an evvel toplanıp kendime gelmeliyim yoksa sağlığımı kaybedicem.... Eğer sağlığımı kaybedersem neyleyim evliliği neyleyim çocuğu.... Neyleyim kocayı.....

Bazen kör oluyoruz Bazen konfor alanını terk etmek zor geliyor.Yeni bir baslangic yapmak başta insanı ürkütüyor.İnsan acı yaşaya yaşaya dirayet kazanıyor.Tabi bı taraftan da kırılıp dökülüyor.Bir böyle bir öyle olmanın nedeni işin icinden bir türlü çıkamamak.Biz insanlar genelde günah keçisi ilan etmeyi severiz ya.Hep bir suçlu aramak ya eş ya ailesi ya kendi ailemiz ya arkadaşlarimiz yani hep bı sepep buluruz.Halbuki ne farkeder ki çekilmeyecek düzeye geldiyse akıl ruh sağlığın için gerekeni yap gitsin Yoksa hep aynı konunun etrafında labirent gibi döner durursun.İstersen yüz bin konu aç.Önemli olan bence uygun bulduğun yorumları uygulamak olmuyorsa da dediğin gibi neyliycen böyle evliliği

Bazen kör oluyoruz Bazen konfor alanını terk etmek zor geliyor.Yeni bir baslangic yapmak başta insanı ürkütüyor.İnsan acı yaşaya yaşaya dirayet kazanıyor.Tabi bı taraftan da kırılıp dökülüyor.Bir böyle bir öyle olmanın nedeni işin icinden bir türlü çıkamamak.Biz insanlar genelde günah keçisi ilan etmeyi severiz ya.Hep bir suçlu aramak ya eş ya ailesi ya kendi ailemiz ya arkadaşlarimiz yani hep bı sepep buluruz.Halbuki ne farkeder ki çekilmeyecek düzeye geldiyse akıl ruh sağlığın için gerekeni yap gitsin Yoksa hep aynı konunun etrafında labirent gibi döner durursun.İstersen yüz bin konu aç.Önemli olan bence uygun bulduğun yorumları uygulamak olmuyorsa da dediğin gibi neyliycen böyle evliliği
Yerden göğe kadar haklısın artık daha umursamaz daha uzak daha mesafeli daha yüz yüze geldiğimiz de bile çok mesafeliyim... Eskiden arardım hal hatır sorardım. Haftada 1 kendim giderdim.
Ama artık ayda 1 kere yeterli.....
Hiç bir şekilde sormuyorum hiç bir şeyi dinlemiyorum....
Artık benim sorun kaldıracak gücüm yok aile meselesini babasının takıntıları var falan onları beni dahil etmesinler diye bütün sosyal medya hesaplarından çıktım...
Aile WhatsApp grubu vardı çıktım... Artık soğudum sadece kendim le kalmak kendimle mutlu olmak istiyorum sadece huzur ve rahatlık istiyorum bu kadar.....
Eskiden laf sokmasın falan diyordum umrumda bile değil soksun banane yaaa zerre taktığım yok... Geçen gün benim için pide yaptırmış istersen önüme kırmızı halılar ser neye yarar.... Bu kadar kırılıp döküldükten sonra artık o kadar kırgınım ki hiç kimseye affederim bile yok kendimle mutluyum huzurluyum.....

Buram buram kibir kokuyor ya, böyle bir şey yok. Biri kocanın aklini başına getirecek tek başına kalivericek haberi yok.

Arkadaşlar bu zamana kadar bir sürü konu yazdım eş ailesi ile ilgili ama ya ben tam doğru anlatamadım. O zaman net anlatıyorum bu zamana kadar yazdıklarımın hiç biri abartı değil. Eşimin annesi sürekli eltimi öven sürekli para para diye tapan çalışmıyorum diye yargılayan bir tip... Eşimin abileri de öyle ben şunu aldım şunu sattım siz tek maaşlısınız lafını her konuyu paraya kariyere ve yok temizliğin güzel değil yok diyetisyene neden gidiyorsun. Yok niye para harcıyorsun bilmem ne... Kaç kere konuştum kırıldım diye ara ara laf sokultuedum biraz dikkat edildi... Hiç bir değişim yok görüşmek istemiyorum diyorum zorluyorlar...
Bayrama gidiyorum diğer abilerine bir şey denmiyor... Biz bir saat geç kaldık diye hesap sormalar laf sokmalar yeter artık ben bunları taktım diye beni resmen takıntılı ila edildim.... İnsanım ya ben bana iyi davranılmasını istedim suç mu... Eşime söyledim kaç kere başına dır dır ettim. Zorla bir kaç kere gitti şu konuyu açmayın kırılıyoruz dedi.... Biraz tamam dendi bir hafta sonra yine aynı şey o onların huyu olabilir ama benim bir kalbim var ve kırılıyorum.... Daha ne yapabilirim diye artık psikolog lara gittim.... Mecbur muyum ben psikolog gitmeye bir dünya para vermeye...
Çözüm olarak en sonunda artık madem kimsede 1 gr değişim yok o zaman bende ayda 1 görüşürüm görüştüğüm zamanda yine saçma sapan bana laf sokarsa hiç bir şekilde ne cevap veriyorum ne oralı oluyorum biraz dinliyorum böyle hastalık sağlık onun dışında hiç dinlemiyorum. Laf soksa cevap vermiyorum bir şey anlatsa başka şeyle uğraşıyorum. Kendi hayatımla ilgili bir şey sorarsa hiç bir şey anlatmıyorum.... Beniö zaten süreki tüp bebek den dolayı her yıl iğne ilaç kullanıyorum. 4 yıldır artık tahammülüm kalmadı yeter boğuldum bunaldım. İntihar etmeyi düşündüm.... Sıkıntım bu kadar büyük olmasa abartı mıyım insanım ben ya... Son 3 yıldır yaşadığımı hissetmiyorum daha nasıl anlatayım artık eski tahammülüm kalmadı.... Ve bu süreçlerde ailem hiç bir zaman yoktu yılda 1 kere geliyor uzakta destek bekledim. Ailem le sorunum yoktu bu evlilik olmasaydı. Bu evlilikten sonra benden uzaklaştılar....Sadece telefonda bende insanım dünyada tek başıma kalıcak sam niye evlendim ben.... Bekar kalsaydım bu sorunların hiç biri yaşanmayacaktı hem elin memleketine getirip hem de durmadan laf sokmak nedir yaaa.... Bu saaten sonra eşimi de takmam ailesini kendi ailemle de beni anlamadıkları için bana yol göstermediler için kırgındım... Bu kızı evlendirdik ne hali varsa görsün der gibi hiç sıkıntımı ve sevincimi hiç mi paylaşmıyor kendi aileme kendi ailemi üzmek istemezdim ama o zaman onlarda baştan söyleseydi her konuda teksin bak haberin olsun diye benim de bir beklentim olmazdı... Uzakta ki insanın kendi evlerindeki sırça köşkünden beni anlayamamaları çok normal onlara da kaç kere kırılıyorum yol gösterin yada boşanayım bak diye yalvardım... Beklediğim insanlardan desteksiz kaldım hiç kimse mutsuzluğumu göremedi... En sonunda geçen sene sinir krizi geçirdim.... Bana yol göstermeleri için sinir krizini geçirmem lazım illa birinin beni anlaması için ben psikolojik destek alana kadar neredesiniz....
Ama bitti artık bütün beklentimi eşim de dahil herkes ten bıraktım hayatı yüzeysel yaşıyorum ne sıkıntımı ne üzüntümü paylaşıyorum kendime ait yeni bir düzen kurdum içinde sadece benim olduğum başkasının olmadığı.... Çocuk olursa iki kişilik dünya kurcam bitti....
Gülçin bacım sal artık gerçekten yeter. Çift kişilikli insanlar gibi davranıyosun farkında mısın? Daha dün ne için konu açtın şimdi ne diyosun, yarında meğer onlar şöyleymiş böyleymiş ben anlamamışım diye terapi destanı yazacaksın. Bi dediğin bi dediğine tutmuyo bugün ailen iyi yarın ailen kötü. Bu kafayla çocuk yapma çocuğada yazık bu kadar takıntılı anne çocugun hayatına yaptıklarına ne derece takar düşünemiyorum. Tedavi ol kendini geliştir hiç iyiye gitmiyosun

Kocaniza bu şekilde söyleyin "ben prensesim,beni prenses gibi yaşatmayacaksan boşanıcam" deyin, cevabına göre evli kalırsınız ya da boşanirsiniz bence

Kocaniza bu şekilde söyleyin "ben prensesim,beni prenses gibi yaşatmayacaksan boşanıcam" deyin, cevabına göre evli kalırsınız ya da boşanirsiniz bence
Arkadaşlar her dediğiniz de haklısınız da bende şöyle bir özellik var şimdi evlendim uzak bir şehre ya eşim 1 buçuk 2 yıla yakın sürekli il dışlarına gitti.. 27 yıldır yaşadım şehirden 5 saat uzaklıkta farklı şehre gelin geldim......
Şimdi normalde ne biliyim başka bir akrabam beni eleştirse bu kadar büyütmem her şeyi ama işin içine kaynana görümce elti gibi sıfatlar girince durum değişiyor. Yeni bir ortam yeni bir şehir başlarda ilk evlendiğimiz de biz daha birbirimize alışmadan zaten 1 bucuk yıl eşim evde değildi... Pat diye 2 sokak arkamıza eşimin ailesi ev aldı...
O yüzden her laf battı bana benim bir huyum var eğer birisi bana karışır ve olumsuz bir eleştiri de bulunursa ona inat o işi yapmam.... İş konusunda eleştirdi evde boş yatıyor dendi ona inat çalışmadım....
Başkasının lafı benim hayatımı alacağım kararı etkiliyor...... O yüzden istemedim.....
Hassasım alınganım.... Kendi ailem dese 2 Br etkileniyorum ama başkası ve aile ortamında uzakta deyince 10 Br etkileniyorum. Ve sonrasında çay diye cvp yapıştıran biri olamadığım için sessiz kalıp içime atıyorum sonra 1 yıl sonra birikiyor birikiyor büyük kavga çıkartıyorum....
Eşimin abisi bana şunu dedi dedim....Aman sen sus bir şey deme arkadaş ben 15 yaşında değilim.... Been de insan yerine koysaydınız... Ben başkalarıyla iyi olucan diye kendimle aram kötü olursa sonuç bu olur... Benim böyle bir huyum var.... Laf söz eleştiri oldumu hayatıma odaklanamıyorum.... İş bulacaksam bırakıyorum.... Çocuk sahibi olmaya karar vermiştik bir şey dedi kaynanam sonra bende bıraktım vazgeçtim tutmasını hiç istemedim cocuk da tutmadı zaten.... Kindar bir insanım içimde kin biriktiririm sonra kusarım ama çok büyük kusarım bir daha yüz yüze gelemeyiz....
Hayatıma odaklanamıyorum.
Kaynanama cevabını versem de rahatlamıyorum yani eski yaşananlar aklıma geliyor bu sefer de..... Bana birisi laf söz veya eleştiri yaptığında cevabını yapıştırdım aynı şey hala devam ederse
Beni ciddiye almıyor hala aynı şeye devam ediyor diye daha çok öfkelenirim....
Yine söylerim ama artık ondan sonra gene aynı şey olursa büyük patlarım.... Biliyorum bu yaptığım karşı taraftan çok bana zarar yani imde kin biriktirmek çok zararlı en sonunda hasta ben oldum....

Gülçin ha gayret yakında seminer vereceksin kişisel gelişim konularında. Bu senin son konun değil öyle duygusal dalgalanmaların, ani fikir değişikliklerin var ki Allah çevrene sabır versin. Senin işin artık terapi falan değil senin psikiyatriye gitmen gerek
Aslında başta ben ilk evlendiğimiz zamanlar fazla takmıyordum. Ama sonra zamanla içimde laflar sözler böyle normal söylenmiyor sanki bir haset ve kinli bir insan söyleyiş tarzında söylediği için içimde zamanla kin biriktirdim olay bu... Takmamaın sebebi dediklerinden çok söyleyiş tarzı yüz ifadesi aşağılamaları laf sokmaları beni durduk yere değersizleştirmeye çalışmaları bu durumlar beni öfkeli ve kindar biri yaptı...
İnsan laf sokarken öfkeli ifadeyle laf sokarsa alay edici yüz ifadesiyle aşağılarsa tabiki öfkelenirim içimde kin besliyorum bu kin ve nefret bir gün patlayacaktı....

Arkadaşlar her dediğiniz de haklısınız da bende şöyle bir özellik var şimdi evlendim uzak bir şehre ya eşim 1 buçuk 2 yıla yakın sürekli il dışlarına gitti.. 27 yıldır yaşadım şehirden 5 saat uzaklıkta farklı şehre gelin geldim......
Şimdi normalde ne biliyim başka bir akrabam beni eleştirse bu kadar büyütmem her şeyi ama işin içine kaynana görümce elti gibi sıfatlar girince durum değişiyor. Yeni bir ortam yeni bir şehir başlarda ilk evlendiğimiz de biz daha birbirimize alışmadan zaten 1 bucuk yıl eşim evde değildi... Pat diye 2 sokak arkamıza eşimin ailesi ev aldı...
O yüzden her laf battı bana benim bir huyum var eğer birisi bana karışır ve olumsuz bir eleştiri de bulunursa ona inat o işi yapmam.... İş konusunda eleştirdi evde boş yatıyor dendi ona inat çalışmadım....
Başkasının lafı benim hayatımı alacağım kararı etkiliyor...... O yüzden istemedim.....
Hassasım alınganım.... Kendi ailem dese 2 Br etkileniyorum ama başkası ve aile ortamında uzakta deyince 10 Br etkileniyorum. Ve sonrasında çay diye cvp yapıştıran biri olamadığım için sessiz kalıp içime atıyorum sonra 1 yıl sonra birikiyor birikiyor büyük kavga çıkartıyorum....
Eşimin abisi bana şunu dedi dedim....Aman sen sus bir şey deme arkadaş ben 15 yaşında değilim.... Been de insan yerine koysaydınız... Ben başkalarıyla iyi olucan diye kendimle aram kötü olursa sonuç bu olur... Benim böyle bir huyum var.... Laf söz eleştiri oldumu hayatıma odaklanamıyorum.... İş bulacaksam bırakıyorum.... Çocuk sahibi olmaya karar vermiştik bir şey dedi kaynanam sonra bende bıraktım vazgeçtim tutmasını hiç istemedim cocuk da tutmadı zaten.... Kindar bir insanım içimde kin biriktiririm sonra kusarım ama çok büyük kusarım bir daha yüz yüze gelemeyiz....
Hayatıma odaklanamıyorum.
Kaynanama cevabını versem de rahatlamıyorum yani eski yaşananlar aklıma geliyor bu sefer de..... Bana birisi laf söz veya eleştiri yaptığında cevabını yapıştırdım aynı şey hala devam ederse
Beni ciddiye almıyor hala aynı şeye devam ediyor diye daha çok öfkelenirim....
Yine söylerim ama artık ondan sonra gene aynı şey olursa büyük patlarım.... Biliyorum bu yaptığım karşı taraftan çok bana zarar yani imde kin biriktirmek çok zararlı en sonunda hasta ben oldum....
Başka insanların hareketlerini kontrol edemezsiniz. Siz istediğinizi deyin, hatta hakaret edin o sizi yaralamak istiyorsa yine bir yolunu bulup yaralar,pes etmez.
Kadın size laf söylüyor,siz ona laf söylüyorsunuz. Ama hala rahat değilsiniz bu sizin artık takıntı ettiğinizi gösteriyor ve terapiyle çözmek dışında başka bir şansınız yok.
Size laf söylemelerinin en büyük nedeni eşinizin arkanızda durmaması. Hani diyorsunuz ya "ben prensesim,bana öyle davranacak,davranmıyorsa güle güle" diye.
Üzgünüm ama adam size prensesmişsiniz gibi davranmıyor ve senelerdir onunla birlikte olmaya da devam ediyorsunuz.
Ya takmamayı öğrenip, kocanizi da bu işlere bulaştırmadan kayınvalide ile mesafeli geçinebilmeye bakacaksınız, ya da eşinizden ayrılacaksınız.
Başka yapacaginiz bir şey yok.

Allah seni koruyor cocuk vermiyor sen ısrarla tüp bebek deniyorsun böyle sıkıntılı bir aileye.
Boşan değişmezler, çocuksuz mis gibi boşan.
Sürekli başa sariyorsun sorunun bu bence. Kayınvaliden bunu söyleyince bu neden hayatının en büyük sorunu oluyor . Beni ilgilendirmez de geç madem bu kadar nefret ediyorsun kadından . Açtırma bu konuları bu kadar yüz göz olma.
Şöyle söyliyim kendi ailem beni eleştirdiğin de içim de bir öfke ve kin beslemiyorum eşimin ailesi söylediğinde yüzüme yüzüme laf söylerken ki söyleyiş tarzları yüzündeki ifade alay edici ifadesi beni rahatsız ettiği için söyledim halde beni insan yerine koymazsayı devam ederse iş inada biner ben inadına çalışmam onları daha çok sinir etmek için yapacak bir şey yok.... Hayatıma etki etmeseydi....

Uzak şehir dediğin kaç saatlik mesafe ve ailem zorla mı gonderdi seni . Surda kaç kişi ailesiyle birlikte yaşıyor, 18 yaşında ayrıldık çoğumuz aile evinden . Terapistini degisitirp daha sağlam bir tedavi görmen gerekiyor. Sen daha iyi psikologsun diyen görmedim . Kocani da ailesi prens gibi yetiştirmiş tam bir kraliyet ailesi

X