Son Konu

Başka insanların hareketlerini kontrol edemezsiniz. Siz istediğinizi deyin, hatta hakaret edin o sizi yaralamak istiyorsa yine bir yolunu bulup yaralar,pes etmez.
Kadın size laf söylüyor,siz ona laf söylüyorsunuz. Ama hala rahat değilsiniz bu sizin artık takıntı ettiğinizi gösteriyor ve terapiyle çözmek dışında başka bir şansınız yok.
Size laf söylemelerinin en büyük nedeni eşinizin arkanızda durmaması. Hani diyorsunuz ya "ben prensesim,bana öyle davranacak,davranmıyorsa güle güle" diye.
Üzgünüm ama adam size prensesmişsiniz gibi davranmıyor ve senelerdir onunla birlikte olmaya da devam ediyorsunuz.
Ya takmamayı öğrenip, kocanizi da bu işlere bulaştırmadan kayınvalide ile mesafeli geçinebilmeye bakacaksınız, ya da eşinizden ayrılacaksınız.
Başka yapacaginiz bir şey yok.
Evet en büyük suçlu o aslında o eleştirileri açık açık yüzüne sizi ilgilendirmez bizim hayatımız deseydi ki dedi ama adamı ciddiye almıyorlar... Bekarken hiç bir şey demiyor kendini eleştiriyorlar yine sessiz kalıp ben ciddiye almıyorum sende alma... Ben telefon oynarım onları dinlemem şimdi onlara bir şey derim konuyu uzatırlar... Deyip gaysız bir şekilde uzatıyor eğer beni o aileyle muhatap etmeseydi... Ben zaten kendime odaklanırdım ama o aile de eşimi eş geçip bana laf sokmaya başladılar... Bazen sessiz kaldım bazen de cevap verdim hep susmadım bazen de uyardım ama bir türlü durmadılar... Eşimi zerre ciddiye aldıkları falan yok.....
Kendi ailesi eşime hakaret ediyor adamın dediği şey..... Tamam ya bir daha dikkat ederiz bu yani lakayt bir şekilde....
Kaç kere söyledim seni eleştirdiklerinde sert çık ailene diye... Anladığı şu ne yapayım öldürmeye mi gidiyim diyor laf söyle ama sert söyle diyorum biraz sakin sakin cevap verirsen edepsizliklerine devam ediyorlar....
Aile o kadar edepsiz ki bir de utanmadan bana sen ne alıngansın ben büyük oğluma neler dedim bir bilsen yok eski gelinime ne kavgalar ettim anne babasın diye çocuklarına zorbalık yapamazsın el kızı çekmez çekmek zorunda da değil....

Başka insanların hareketlerini kontrol edemezsiniz. Siz istediğinizi deyin, hatta hakaret edin o sizi yaralamak istiyorsa yine bir yolunu bulup yaralar,pes etmez.
Kadın size laf söylüyor,siz ona laf söylüyorsunuz. Ama hala rahat değilsiniz bu sizin artık takıntı ettiğinizi gösteriyor ve terapiyle çözmek dışında başka bir şansınız yok.
Size laf söylemelerinin en büyük nedeni eşinizin arkanızda durmaması. Hani diyorsunuz ya "ben prensesim,bana öyle davranacak,davranmıyorsa güle güle" diye.
Üzgünüm ama adam size prensesmişsiniz gibi davranmıyor ve senelerdir onunla birlikte olmaya da devam ediyorsunuz.
Ya takmamayı öğrenip, kocanizi da bu işlere bulaştırmadan kayınvalide ile mesafeli geçinebilmeye bakacaksınız, ya da eşinizden ayrılacaksınız.
Başka yapacaginiz bir şey yok.
Yerden ğöge kadar haklısın en büyük sorun ama eşim iyi biri beni eleştirme yargılamaz bir dediğimi iki etmez bütün kararları bana bırakır ama ailesinden koruyamıyor... İlle muhatap ediyor.. Ailesinden çekiniyor öz güvensiz ve korkağın teki ben çekinmiyorum....
Ailesi ile ben muhatap olup en sonunda kavga etmek zorunda kaldım...
Her yerde ben eşimin avukatlığını yapmak zorunda mıyım sürekli.... Bıktım illallah ettim....
Aslında ilk sorunda ben boşanmak çok istedim ekonomik özgürlüğü olmadığı için o anda ailem de istemedi destek olmadı... Boşanıp gelicektim....
Eşine iyi biri değil eşim pasif kendini savunmaktan acizsin teki bırak beni......
Laf sokuldupunda sürekli eline telefonu alıp dinlemiyorum deyip yaaa 20 metreye öteye kaçan biri böyle olursa tabi... Sonrada bana sürekli mız mız sın diyor sebebi kendi.....

Arkadaşlar bu zamana kadar bir sürü konu yazdım eş ailesi ile ilgili ama ya ben tam doğru anlatamadım. O zaman net anlatıyorum bu zamana kadar yazdıklarımın hiç biri abartı değil. Eşimin annesi sürekli eltimi öven sürekli para para diye tapan çalışmıyorum diye yargılayan bir tip... Eşimin abileri de öyle ben şunu aldım şunu sattım siz tek maaşlısınız lafını her konuyu paraya kariyere ve yok temizliğin güzel değil yok diyetisyene neden gidiyorsun. Yok niye para harcıyorsun bilmem ne... Kaç kere konuştum kırıldım diye ara ara laf sokultuedum biraz dikkat edildi... Hiç bir değişim yok görüşmek istemiyorum diyorum zorluyorlar...
Bayrama gidiyorum diğer abilerine bir şey denmiyor... Biz bir saat geç kaldık diye hesap sormalar laf sokmalar yeter artık ben bunları taktım diye beni resmen takıntılı ila edildim.... İnsanım ya ben bana iyi davranılmasını istedim suç mu... Eşime söyledim kaç kere başına dır dır ettim. Zorla bir kaç kere gitti şu konuyu açmayın kırılıyoruz dedi.... Biraz tamam dendi bir hafta sonra yine aynı şey o onların huyu olabilir ama benim bir kalbim var ve kırılıyorum.... Daha ne yapabilirim diye artık psikolog lara gittim.... Mecbur muyum ben psikolog gitmeye bir dünya para vermeye...
Çözüm olarak en sonunda artık madem kimsede 1 gr değişim yok o zaman bende ayda 1 görüşürüm görüştüğüm zamanda yine saçma sapan bana laf sokarsa hiç bir şekilde ne cevap veriyorum ne oralı oluyorum biraz dinliyorum böyle hastalık sağlık onun dışında hiç dinlemiyorum. Laf soksa cevap vermiyorum bir şey anlatsa başka şeyle uğraşıyorum. Kendi hayatımla ilgili bir şey sorarsa hiç bir şey anlatmıyorum.... Beniö zaten süreki tüp bebek den dolayı her yıl iğne ilaç kullanıyorum. 4 yıldır artık tahammülüm kalmadı yeter boğuldum bunaldım. İntihar etmeyi düşündüm.... Sıkıntım bu kadar büyük olmasa abartı mıyım insanım ben ya... Son 3 yıldır yaşadığımı hissetmiyorum daha nasıl anlatayım artık eski tahammülüm kalmadı.... Ve bu süreçlerde ailem hiç bir zaman yoktu yılda 1 kere geliyor uzakta destek bekledim. Ailem le sorunum yoktu bu evlilik olmasaydı. Bu evlilikten sonra benden uzaklaştılar....Sadece telefonda bende insanım dünyada tek başıma kalıcak sam niye evlendim ben.... Bekar kalsaydım bu sorunların hiç biri yaşanmayacaktı hem elin memleketine getirip hem de durmadan laf sokmak nedir yaaa.... Bu saaten sonra eşimi de takmam ailesini kendi ailemle de beni anlamadıkları için bana yol göstermediler için kırgındım... Bu kızı evlendirdik ne hali varsa görsün der gibi hiç sıkıntımı ve sevincimi hiç mi paylaşmıyor kendi aileme kendi ailemi üzmek istemezdim ama o zaman onlarda baştan söyleseydi her konuda teksin bak haberin olsun diye benim de bir beklentim olmazdı... Uzakta ki insanın kendi evlerindeki sırça köşkünden beni anlayamamaları çok normal onlara da kaç kere kırılıyorum yol gösterin yada boşanayım bak diye yalvardım... Beklediğim insanlardan desteksiz kaldım hiç kimse mutsuzluğumu göremedi... En sonunda geçen sene sinir krizi geçirdim.... Bana yol göstermeleri için sinir krizini geçirmem lazım illa birinin beni anlaması için ben psikolojik destek alana kadar neredesiniz....
Ama bitti artık bütün beklentimi eşim de dahil herkes ten bıraktım hayatı yüzeysel yaşıyorum ne sıkıntımı ne üzüntümü paylaşıyorum kendime ait yeni bir düzen kurdum içinde sadece benim olduğum başkasının olmadığı.... Çocuk olursa iki kişilik dünya kurcam bitti....
Kompleksli insanlar sürekli birilerinin onlara laf soktuğunu, saldırdığını düşünüyor ama çoğu kendi kurguları. Senin durumun da böyle bence. Kompleksli, alıngan ve diken üstünde bi yapın var, en ufak şeyi bile büyütüp hayatı kendine zindan ediyorsun. Sürekli beklenti içindesin, istediklerin yapılsa da yetinmeyeceksin bence. Biraz bakış açını değiştirmeye çalışmanı tavsiye ediyorum; kendi iyiliğin için. Herkesin sorunları, travmaları var, herkes kolay şeyler de yaşamıyor ama sen küçük şeyleri bile olay haline getirebilecek, fazla negatif ve dramatik birisin, bence.

Son düzenleme:
Kompleksli insanlar sürekli birilerinin onlara laf soktuğunu, saldırdığını düşünüyor ama çoğu kendi kurguları. Senin durumun da böyle bence. Kompleksli, alıngan ve diken üstünde bi yapın var, en ufak şeyi bile büyütüp hayatı kendine zindan ediyorsun. Sürekli beklenti içindesin, istediklerin yapılsa da yetinmeyeceksin bence. Biraz bakış açını değiştirmeye çalışmanı tavsiye ediyorum; kendi iyiliğin için. Herkesin sorunları, travmaları var, herkes kolay şeyler de yaşamıyor ama sen küçük şeyleri bile olay haline getirebilecek, fazla negatif ve dramatik birisin, bence.
Haklısın da yani farklı bir şehirde olunca öyle oluyor.... Ama biraz da benim yapımlar alakalı o konuda haklılık payın var. Bende 3 senedir çok sıkıntılı geçti sürekli tedavi sürekli artık tahammülüm azaldı.... Öyle geçti....

O yüzden kendi iyiliğim için umursamaz olmayı deneyeceğim..

ya cevabını vermek bu kadar zor olmamalı .biriken her şey ileriki yaşlarda hastalık olarak dönecek size .annem de öyle onların zamanında gelinlik yapıyor susuyorlardı ama şu an vücudunda her yerinde kitle var ve sürekli hastanelerde . olan kendisine oldu
Anneniz için çok üzüldüm.... Haklısınız kendimize yazık yahu....

Doğru haklısın stabil ve dengede olmam lazım.... İç huzuru yakalamak lazım ama 2 veya 3 gündür çok huzurluyum....

X