Söz Kesimi Söz Yüzüklerini Erkek Tarafı mı Alır?

nişanda karşılıklı alınır diye biliyorum sözde erkek almaz mı?
gerçi her yörede farklı olabiliyor da..

ya sözde tek taş olurda erkek ne takıyo yüzük takıyomuu acaba

Söz diye bişey kalmadı artık yaa... Söz nişan birarada yaapın tekrar tekrar git gel hazırlan süslen püslen çay poğça börek kek pasta hazırla.. Offf ne gerek var...
Zaten şimdi artık pek söz merasimi olmuyor olsa bile sadece kıza bi tektaş takıyolar tamam, erkek bişey takmıyo.. Zaten söz le nişan arası fazla açılmaz. Nşanda da kız erkeğe, erkek kıza alır yüzükleri.. Erkek tarafı ayrıca maddi durumuna göre set ve bilezik alır. Kız tarafı da saat....

o benimkini aldi beyaz altin bende onunkini aldim gumus, sonucta soz yuzugu abartmak istemedim.

bizde karşılıklı aldık sözde.Ben alyans aldım tek taş istemedim sevgililer günü hediyesi olarak vardı zaten gerek duymadım :-) Bazı erkekler gümüş alyans istiyo ben hemen tavrımı koydum seninkide altın olucak ve alyansımız aynı olucak değişik olmicak diye :-) Nişanda ise biz ona takı olarak sadece saat aldık o ise bilezik yüzük küpe kolye saat bileklik vb. şeyler aldı :-)

biz yari yariya yaptik.. yarisini erkek tarafi ödedi.. yarisinida biz ödedik :)

zaten bu konulara bu kadar takılmak gereksiz bence...kim alabiliyosa alsın ..biz evlenirken bile kız tarafı erkek tarafı diye bişey yapmadık eşim de bende çalışıyoruz ikimiz birlikte gidip ne beğeniyorsak aldık paraları denkleştirip birlikte ödedik..söz nişan olayına gelince zaten herşey eşimle benim ayarladığımız üzere yapıldığı için söz nişan bir arada istenme günü oldu yani adı ne söz ne nişan öle ayırmadık eşimle gidip ona bir takım elbise banada bir elbise aldık yüzüklerimizi de birlikte aldık mesela o gün eşimin yanında para vardı ben daha maaşı çekmemiştim eşim aldı iki yüzüğüde ama hiç planlayıp konuşmadık bence bu konular çok konuşulursa gelecekte kurulacak yuvanın temellerini bozacak noktaya bile gelebiliyo..hatta ben istenme gününden bir gün önce eşimle gezerken burda beğendiğim bir pastahaneye çikolata beğenmeye filan gittim içinde şu çikolatadan da olabilir filan diye fikir verdim :KK70: bence rahat olun kızlar ne kendinizi ne de eş adayınızı kasmayın çünkü bunlar geçici şeyler önemli olan kurulacak olan yuva ve ikinizin o yuvada olması..başka kimsenin de bu yuvaya karışamaması....çok uzattım sanırım herşey gönlünüzce olsun :KK66:

zaten bu konulara bu kadar takılmak gereksiz bence...kim alabiliyosa alsın ..biz evlenirken bile kız tarafı erkek tarafı diye bişey yapmadık eşim de bende çalışıyoruz ikimiz birlikte gidip ne beğeniyorsak aldık paraları denkleştirip birlikte ödedik..söz nişan olayına gelince zaten herşey eşimle benim ayarladığımız üzere yapıldığı için söz nişan bir arada istenme günü oldu yani adı ne söz ne nişan öle ayırmadık eşimle gidip ona bir takım elbise banada bir elbise aldık yüzüklerimizi de birlikte aldık mesela o gün eşimin yanında para vardı ben daha maaşı çekmemiştim eşim aldı iki yüzüğüde ama hiç planlayıp konuşmadık bence bu konular çok konuşulursa gelecekte kurulacak yuvanın temellerini bozacak noktaya bile gelebiliyo..hatta ben istenme gününden bir gün önce eşimle gezerken burda beğendiğim bir pastahaneye çikolata beğenmeye filan gittim içinde şu çikolatadan da olabilir filan diye fikir verdim :KK70: bence rahat olun kızlar ne kendinizi ne de eş adayınızı kasmayın çünkü bunlar geçici şeyler önemli olan kurulacak olan yuva ve ikinizin o yuvada olması..başka kimsenin de bu yuvaya karışamaması....çok uzattım sanırım herşey gönlünüzce olsun :KK66:

çok güzel anlatmışsın canım yaaa
önemli olan ağzınızın tadını bozmadan ilk adımları atmak çünkü devamı da öyle geliyor
kızlar;
buna dikkat edin derim :KK66:

bizimde haziranda sözümüz var erkeğin yüzüğünü biz benimkinide onlar alacaklar nişandada çünkü aynı yüzüğü istiyoruz :)

Kızlar benim ekimde isteme ve söz bir arada olacak ama nişan anca 1 yıl sonra olacak hayatım bana evlenme teklif ederken büyük ihtimal tek taş alacak sözde de onu takacak yine ben de ona ince bir alyans almayı düşünüyorum. 1 yıl sonra nişanlandığımızda da ikimiz de daha güzel bir alyans alırız diye kararlaştırdık.

kız-erkek tarafı diye bir ayrımımız yok. yüzüklerimizi beraber aldık ortak ödedik. eşyalarımızı da gönlümüze göre beraber alacağız. çalışan insanlarız, ailemizden para almıyoruz bu arada.

canım soz yuzuklerı kulturden kulture degısır benım esım almıstı bende ona almıstım bızde boyle sımdıden hayırlısı olsun

bizde söz yüzüklerimizi sevgilim almıştı,
sonra tek taşı o aldı.
alyanslarıda ikimiz ortak para biriktirip aldık :KK31:

söz yüzüğü onların tarafında sadece bayana alınan yüzük kabul ediliyordu.ailesinden söz aldık,kestik vb gibisinden takılyormuş o yüzük
ben öyle olmasını istemedim incede olsa ikimizinde takabilceği yüzük olsun dedim.
eşimde ona göre söz yüzüklerimizi beğenip almıştı.
evlenme teklifinde ayrıca kendi tektaş aldı.

sonrasında nişan yüzüklerinide onlar benim yüzüğümü ben onun yüzüğünü aldım. yine bizimkilerde öyle bi adet yoktu ama uyduk.
öyle olması birlikteliliği simgeliyormuş:KK16:

X