SPOR VE DİYETİSYEN EŞLİĞİNDE ZAYIFLIYORUM

poncikvegece

Pipili bir bebiş :)
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
8.477
29.060
Merhaba Arkadaşlar :KK50: :KK200:
Uzun zamandır düşündüğüm ama bir türlü faaliyete geçiremediğim bir konu idi bu :)
Sonunda Cumartsi günü aldığım nihai bir karar ile başlamış bulunuyorum.. 2 yıllık evliyim. Evlendiğimde 59-60 kilo olan ben 2 yılda tam 13 kilo almış ve 73 ü görmüş bulunmaktayım.. Bu böyle gitmez deyip kolları sıvadım :)
Özel bir diyetisyen ile yoluma başladım ve tabi ki spor.. Günde 1 saat.
Hedefim şuan için ilk 1 aylık süre zarfında 65 i görmek , daha sonrasında ise tabikide asıl kiloma yani 58e düşmek..
Diyetisyen ile haftalık yemek programı şeklinde çalışacağız ve bunun yanına 21 günlük detoks suları verecek.

Bu haftalık programı mı ve detoks kürümü Cumartesi günü aldım.
Bugün kü programım paylaşıyorum, hergün yazacağım.. benimle yapmak isteyenler tabi ki katılabilir :)

21 günlük detoks suyum ----
Geceden 500 ml suya 1 tane limon, 1 çay kaşığı tarçın, 3 yemek kaşığı elma sirkesi koyuyoruz. ağzını kapatıp sabaha kadar bekletiyoruz.
Sabah kalktığımızda beklettiğimiz suyun üzerine 1,5 lt daha su ekleyip kahvaltıdan sonra gün boyu içiyoruz

Bu benim 21 gün boyunca yapacağım yağ yakıcı detoks suyu :)
İnternette araştırdım epey memnun kalan var, bende nasıl bir tepki yaratır bilemiyorum ama metabolizma çalıştırdığı kesin 2 gündür tuvaletten beri gelemiyorum :)

BUGÜNKÜ ÖĞLE YEMEĞİ MENÜM ;
* Yarım kase çorba
*1 Su bardağı yoğurt ( elma sirkesi, limon, pul biber )
*Bol salata( 1 tatlı kaşığı z.yağı)
*1 adet galeta

ARA ÖĞÜN;
1 fincan yeşil çay + 8 çiğ badem

AKŞAM YEMEĞİ MENÜM;
* ızgara tavuk ( 120 gr )
* Bol salata (limon, 1 tatlı kaşığı z.yağ)

GECE ( yatmadan 2 saat önce )
* 1 adet yeşil elma

- Gün gün paylaşıcam arkadaşlar, uygulamak isteyen uygulayabilir..

Diyetisyenim bana sporda yaptığım için bu program ile Cuma gününe kadar -4 hedef koydu..
1 ay sonra da -8 olarak birbirimize söz verdik :)

Hakkımda hayırlısıııı :KK70:

LİSTE 22.07.201927.07.201902.08.201909.08.201928.08.201911.09.2019
poncikvegece poncikvegece 73.70070.50069.90068.1006664.800
G guziss35 ---71.400
M Mayonez ---71.70069.600
mymb06 mymb06 ---86.50085.800
Lollapollosaa Lollapollosaa ----72,500

Son düzenleme:
Şurda durup başarınızı izleyim ve detox sularından öğreneyim 😊
:KK68:Merhaba
Hoşgeldin :KK74: Sanırım sende diyet yapıyorsun, sende bilgilerini tecrübelerini paylaşabilirsin...
Ben bundan 3-5 sene önce 1 ay da 9 kilo vermiştim bu şekilde detoks suları diyetler sporlar vs..
Bu sefer de güveniyorum kendime :)

:KK68:Merhaba
Hoşgeldin :KK74: Sanırım sende diyet yapıyorsun, sende bilgilerini tecrübelerini paylaşabilirsin...
Ben bundan 3-5 sene önce 1 ay da 9 kilo vermiştim bu şekilde detoks suları diyetler sporlar vs..
Bu sefer de güveniyorum kendime :)
Sizin diyet if diyeti sanırım kahvaltı yok.. Koreli kızların zsyıflığı meşhur onların kültüründe bizim gibi sucuklu yumurtalı kahvaltı yok direk çorba, zaten ekmek hiç yok :) ebrt ben biraz yavaş veriyorum yiyerek herşeyden ama porsiyon kontrolüyle 😌

Sizin diyet if diyeti sanırım kahvaltı yok.. Koreli kızların zsyıflığı meşhur onların kültüründe bizim gibi sucuklu yumurtalı kahvaltı yok direk çorba, zaten ekmek hiç yok :) ebrt ben biraz yavaş veriyorum yiyerek herşeyden ama porsiyon kontrolüyle 😌
Bende kahvaltı var :)
Bugün kahvaltı yapıp konu açtığım için yazmayı atlamışım :KK70:
Bende de program da hiç ekmek yok.. ama 2 gündür şükür açlıkta yok çok açıkcası.. biraz baş ağrısı yaptı dün o kadar onun haricinde iyiyim.. Bugün spora da gideceğim aerobik dersim var bakalım nasıl olcak bilmiyorum hiç :)
şuanlık hedefim hafta sonuna kadar -4 ; 25 Ağustosa kadar da 66 yı falan görmek :)

nasipsee :)

Ve tabi ki her sabah kahvaltıdan önce 1 fincan sade türk kahvesi :) mutlaka ve mutlaka dendi bana :)

Bende diyete başladım henüz tartılmadım bende detoxa başlamayı düşünüyorum senin detoxu yapabilirim tadı nasıl ? Bende evde 1 saat en az spor yapıyorum hatta suan bacaklarımdan oturup kalkamıyorum hamlamışım.. sana da başarılar insallah dilediğin kiloya gelirsin 💕

Bende diyete başladım henüz tartılmadım bende detoxa başlamayı düşünüyorum senin detoxu yapabilirim tadı nasıl ? Bende evde 1 saat en az spor yapıyorum hatta suan bacaklarımdan oturup kalkamıyorum hamlamışım.. sana da başarılar insallah dilediğin kiloya gelirsin 💕
Teşekkür ederimmm :)
Spor şart gerçekten o olmadan olmuyor en azından sıkılaşmak adına..
Benim detoks tadı güzel :) ben beğendim yani, eşimde içiyor o da beğendi :KK70:
uygulayabilirsin bence 21 gün olacak şekilde.. sonrasın da tekrardan paylaşacağım zaten diyetisyen programa yazdıkça bende buraya yazacağım :)
2 saat sonra bende spordayım şimdiden kara kara düşünüyorum valla :cry:
ama pes etmek yok :)

senin boy kilo kaç ? kaç kilo fazlan var

Bende kahvaltı var :)
Bugün kahvaltı yapıp konu açtığım için yazmayı atlamışım :KK70:
Bende de program da hiç ekmek yok.. ama 2 gündür şükür açlıkta yok çok açıkcası.. biraz baş ağrısı yaptı dün o kadar onun haricinde iyiyim.. Bugün spora da gideceğim aerobik dersim var bakalım nasıl olcak bilmiyorum hiç :)
şuanlık hedefim hafta sonuna kadar -4 ; 25 Ağustosa kadar da 66 yı falan görmek :)

nasipsee :)
Ve tabi ki her sabah kahvaltıdan önce 1 fincan sade türk kahvesi :) mutlaka ve mutlaka dendi bana :)
1 haftada 4 kg vermeyimi hedeflediniz benmi yanlış anladım

Teşekkür ederimmm :)
Spor şart gerçekten o olmadan olmuyor en azından sıkılaşmak adına..
Benim detoks tadı güzel :) ben beğendim yani, eşimde içiyor o da beğendi :KK70:
uygulayabilirsin bence 21 gün olacak şekilde.. sonrasın da tekrardan paylaşacağım zaten diyetisyen programa yazdıkça bende buraya yazacağım :)
2 saat sonra bende spordayım şimdiden kara kara düşünüyorum valla :cry:
ama pes etmek yok :)

senin boy kilo kaç ? kaç kilo fazlan var
İyi o zaman bende deneyeyim her gün yeni Şile mi yapıyosun? Ben leslie yapıyorum bide zumba evde kendim yapıyorum 😍😍 benim boy 1,68 kilo 87 idi en son ama 90 olduğum günlerde vardı ben ilk başladığımda tartılmadım 2 gün sonra tartıldıgım da 87 çıktım olmam gereken kilo 59

1 haftada 4 kg vermeyimi hedeflediniz benmi yanlış anladım
Evet 1 hafta da 4 kilo hedefledik :)
Zaten ilk hafta ödem vs olduğu için çabuk gidecek dedi.. sporla da desteklicez tabi.
o yüzden hedefimiz ilk hafta için 4 , 1 ay için de ise yaklaşık 8-9 civarı :)

İyi o zaman bende deneyeyim her gün yeni Şile mi yapıyosun? Ben leslie yapıyorum bide zumba evde kendim yapıyorum 😍😍 benim boy 1,68 kilo 87 idi en son ama 90 olduğum günlerde vardı ben ilk başladığımda tartılmadım 2 gün sonra tartıldıgım da 87 çıktım olmam gereken kilo 59
[/Q
Evet canım her akşam yeni bir su hazırlıyoruz, sabah kahvaltıdan sonra tok karnına tüketiyoruz onu.
bitirdikten sonra su içmeye tabi devam edebilirsin. ben 2 lt detoks suyu içiyorum.. 1 lt ye yakın da normal su tüketiyorum.
benim de boyum 1.64-65 civarı kilom da suan 73..
hedefim 60ı görmek :)

tabi bunu da 2-3 aylık zaman dilimi içerisinde yapmak, sonrasında da koruma programına geçeceğiz biz :)

Anladım canım bakalım bende güzel bi şekilde ilerlemek istiyorum benim vücudum da ödem cok detox bana cok iyi gelecek

X