Şu kıza da bi el atın ablalarım .

Meslek lisesi. Puan katar mi meslek lisesi.
Bide ben 5 şehir yazabilir diye biliyorum .
meslek lisenin atanma olasılığı daha yüksek düz liseye oranla tercih 30 var diye biliyorum.24 te olabilir belki.

Annen kendisi sevgi görmemiş ,içinde kalmış aslında inkar ediyor,o yüzden sevene sevilene kinli,bunu kendi kızında bile görmek istemiyor,istese babanı ikna eder yazık böyle rahatsız insanlar var kendini kızıyla yarıştıran.. Bencede aile babanla iletişime geçsin

Yok yine olmaz derlerse sende onlara boyun eğme, görücüler gelsin gitsin boş boş ,eninde sonunda anlarlar bu iş böyle olmayacak

Ailen bu kadar sıkıysa sen bu adamla nasıl görüştün bunca yıl? Ne kadar tanıyorsun? Uzaktan davulun sesi hoş gelir, ben inanamıyorum o kadar düzgün olduğuna. Telefonla görüşmekle yazılmakta insan tanınmaz, aynı ortamda ne kadar bulundunuz? Oturup kalkmayı bilir mi, ortamda başka insanlar varken nasıl davranır, nasıl yer içer, vs vs basit şeyler önemlidir, her gün aşk yaşamayacaksınız sonuçta.Madem seni çok istiyor çıksın sizinkilerin karşısına, ailesiyle beraber, tekrar tekrar. kusura bakma ama ben inanmıyorum bu çocuğun samimiyetine. Yaşınız küçük. Evlenmek/nişanlanmak sorun çözümü değil, anladığım kadarıyla muhafazakar çevredesin, o çevrelerde evlilik başka sorunların başlangıcı oluyor. (Kaynana, dayak, eşti,görümce i, kredi borcu vs gibi şeyler) evlilik nişanlılık sihirli değnek değil, kafalarınız aileleriniz uyuşuyor mu? İki taraf da iyi anlaşıyor mu? Siz birbirinizi tamamlıyor musunuz? Maddi anlamda temel ihtiyaçlarınızı (barınma yeme içme giyinme gibi) bağımsız karşılayabiliyor musunuz? Sana saygı duyuyor mu? Bu soruların cevabı hayır ise evlendikten sonra şu anki halinden 5 kat daha üzgün olacaksın, çözüm de sadece ailene bağlı olmayacak. Ömür boyu bunun ceremesini çekeceksin. Mantıklı düşün, aşk önemlidir tabi ki ama her şey aşk değil. Üç gün sevişirsin, yukarıdaki sorunlar boy gösterirse aynı yatağa girdiğin her gün kahredersin. Bu yaşların geri gelmez. Bir derdim var bölümünü oku, karıştır, deneyimler var orda. "Aşık oldum" diyip pişmanlıklar yaşayanlar çok.

Annen kendisi sevgi görmemiş ,içinde kalmış aslında inkar ediyor,o yüzden sevene sevilene kinli,bunu kendi kızında bile görmek istemiyor,istese babanı ikna eder yazık böyle rahatsız insanlar var kendini kızıyla yarıştıran.. Bencede aile babanla iletişime geçsin
Abla simdi herkez ortak babanla konuşsunlar diyor ama babam annemden saklamaz ki SoNucda. Mesela öğlen diyelim babası aradı babamı . Babam direk annemi arar yani. Akşamı bile beklemez. Bu durumda annem daha çok bozulmaz mi ?

Yok yine olmaz derlerse sende onlara boyun eğme, görücüler gelsin gitsin boş boş ,eninde sonunda anlarlar bu iş böyle olmayacak
Valla bizimkiler yok derse bence sevgilim sabretmek istemez. Bana kalsa ben beklerim ama bilmiyorum ya. Vermezlerse kaçırırım diyip duruyor.

Valla bizimkiler yok derse bence sevgilim sabretmek istemez. Bana kalsa ben beklerim ama bilmiyorum ya. Vermezlerse kaçırırım diyip duruyor.
Aman ha sakın öyle bir hata yapma,burada kaçıpta pişman olan ,kaçtı diye değeri olmayan koca dayağı yiyen kişilerim konularını okuyoruz,sakın hem ne bu acele daha yaşınız genç

Aman ha sakın öyle bir hata yapma,burada kaçıpta pişman olan ,kaçtı diye değeri olmayan koca dayağı yiyen kişilerim konularını okuyoruz,sakın hem ne bu acele daha yaşınız genç
Bende öyle düşünüyorum ya. Erkeğe ne var ki. Olan yine Allah vermesin kıza oluyor .
İnşallah o durumlara kalmam ya. Bide üstüne su aralar babam çok gergin işinden dolayı . Bilmiyorum ya.

Sanırım ailen muhafazakar bir aile. Sakin sakın kaçmayi dusunme. Henuz gencsin. Sakin hata yapma. Benim de aklima ilk sayfadaki gibi sevgilinin ailesinin görücü olarak gelmesi fikri geldi. Su an atanmamks anladigim kadariyla. Ee gelen goruculerin hepsinin isi mi vardi peki.
Bana kalırsa şöyle uç sene kadar bekle düzen oturtup evlenin derdim ama maalesef sen beklesen ailen beklemez. Onlarin istediği sevme sevilme evlendir mantığı. Ne desem bilemedim. Umarim mutlu olursun sevdiginle

Sanırım ailen muhafazakar bir aile. Sakin sakın kaçmayi dusunme. Henuz gencsin. Sakin hata yapma. Benim de aklima ilk sayfadaki gibi sevgilinin ailesinin görücü olarak gelmesi fikri geldi. Su an atanmamks anladigim kadariyla. Ee gelen goruculerin hepsinin isi mi vardi peki.
Bana kalırsa şöyle uç sene kadar bekle düzen oturtup evlenin derdim ama maalesef sen beklesen ailen beklemez. Onlarin istediği sevme sevilme evlendir mantığı. Ne desem bilemedim. Umarim mutlu olursun sevdiginle
Abla ben de çok beklemek istemiyorum zaten. Seninde dediğin gibi ailemde beklemez. Ayrıca sevgilimde beklemez. Bana gelen görücülerde hep 25 yaş ve üstüydu ya bu yüzden de hep işi vardı. Hani derler ya beni ne doktorlar ne mühendisler istedi diye. İnan öyle. Doktor. Mühendis, fransızca öğretmeni, işletmeci.. hepsi meslekliydi anlayacağın. O yüzden sevgilimin memurluk sınavını kazanması lazım.

Elmas cim sırf senin için giriş yapıyorum sakin kacayim falan deme kaçınca ne sevgilin seni şimdiki gibi düşünür. Ne de ailesi.ben geçende yazmıştım.senle aynı şeyleri yaşadım diye
Bak bi sayfa önce uzun mesaj var dikkatli oku

Elmas cim sırf senin için giriş yapıyorum sakin kacayim falan deme kaçınca ne sevgilin seni şimdiki gibi düşünür. Ne de ailesi.ben geçende yazmıştım.senle aynı şeyleri yaşadım diye
Bak bi sayfa önce uzun mesaj var dikkatli oku
Abla okudum mantıklı ama ailemin durum ortada.öyle böyle evleneceğim. Bi tanısalar bende gerçeği göreceğim. Aslında ailem böyle sadece beni itiyor.

Ailenin durumu okudum benim annem de senin annenin biraz hafifiydi.benim babam biraz daha olumluydu..bi şekilde oldu babam lar izin verdi sozlendik.nisanlandik. ama babam lar nasıl olsa ben istiyorum diye.nisanliuken hiç görüşmedik bile sadece ailelerle.o yüzden hiç bu yönünü bilemedim eşimin.gercek yüzü ancak evlenince çıkıyor.
Senin sevgilin seni kaçıracam falan diyorsa ben kaç mam isteyen ailemi ikna eder de.

Annen çok tuhaf ... Yani hiç yanaşmıyor olumlu bakmıyor falan ... Emrivaki yapsan kızar mı sana ... Arama değil de çağır bi gün gelsinler. Misafir sonuçta kovamaz heralde
Merdivende önde gittiği için hakaretler yagdiriyormus habersiz çağırsa olacakları düşünemiyorum

Merdivende önde gittiği için hakaretler yagdiriyormus habersiz çağırsa olacakları düşünemiyorum
Valla ben de düşünemiyorum. %1 şansımız varsa onu da kaybederiz bence. Bide şöyle durum var. Annem hep der . Ben birini ilk gördüğümde ısınırsam tamam der, yok eğer ısınmazsam ne yapsa sevmem der.
Böyle var kapı olursa da zaten hoşlanmaz.

Ailenin durumu okudum benim annem de senin annenin biraz hafifiydi.benim babam biraz daha olumluydu..bi şekilde oldu babam lar izin verdi sozlendik.nisanlandik. ama babam lar nasıl olsa ben istiyorum diye.nisanliuken hiç görüşmedik bile sadece ailelerle.o yüzden hiç bu yönünü bilemedim eşimin.gercek yüzü ancak evlenince çıkıyor.
Senin sevgilin seni kaçıracam falan diyorsa ben kaç mam isteyen ailemi ikna eder de.
Peki neyi değişti kocanın evlenince. ?

Onlara göre onların hiç suçu yok ki. Ben onu bıraksam ayrılsam onların dediği ile evlensem herşey bal olacak . Geçen annem kalkıp diyor ki bağıra çağıra ; babam istemiyor deyip ayrılacaksın . Ya ben 4 yıldır iyi kötü bi ton şey yaşamışım. Babam istemiyor yolun açık olsun diyemem ki. Yani bu kadar basit olmasına çok üzüldüm.
Hicbi kimseyi kabul etme evine sevdiğin gelene kadar. Sevdiğine soyle ailesi karissin olaya bi an once

X