Şu kıza da bi el atın ablalarım .

Hicbi kimseyi kabul etme evine sevdiğin gelene kadar. Sevdiğine soyle ailesi karissin olaya bi an once[/QUOTE
Kabul etmiyorlar daha bisey demedim bile. Eb ufak saçma sapan bi tartışma da hemen o konuyu açıyor annem.ve de babamın yaninda da çekinmeden söylüyor . Adamın bilinç altına yerleştiriyor resmen.
Çok zor annem.

Öncelikle Allah yardimcin olsun kesinlikle kaçma ailen ı ikna etmeye çalış olmuyorsa da zorlama kuzum vardır her şeyde bir hayır sen dua et hakkında hayırlısı olsun şuan hayata toz pembe bakıyorsun ilerde daha çok uzulmendense şimdi üzülmen belki hayırlıdır bilemeyiz dualarım senle :KK68:

İnşallah öyle bİsey yoktur. İstediğimiz 5 şehir var çünkü
5 şehirle kalmasın o istediğiniz 5 şehirde kadro açılmazsa ne olacak tercih vermeyecek mi bir sürü şehir yazsın sonra 3-5 sonra aldırır tayinini öncelikle bir kazansın bakalım sınavı sonra yine konuşulur tercih zamanı.

5 şehirle kalmasın o istediğiniz 5 şehirde kadro açılmazsa ne olacak tercih vermeyecek mi bir sürü şehir yazsın sonra 3-5 sonra aldırır tayinini öncelikle bir kazansın bakalım sınavı sonra yine konuşulur tercih zamanı.
Bakalım öyle olsun . Kazansın da hayırlısıyla.
Abla o 5 şehir hem. İki aileden uzak hemde yakın olduğu için istemiştik . Ben iki aile de olmasın diyorum. Ne senin annen baban . Ne. Benim annem.babam.
Canımız sıkıldıkça gideriz. Ama bas başa olla im diyorum abla.

Bakalım öyle olsun . Kazansın da hayırlısıyla.
Abla o 5 şehir hem. İki aileden uzak hemde yakın olduğu için istemiştik . Ben iki aile de olmasın diyorum. Ne senin annen baban . Ne. Benim annem.babam.
Canımız sıkıldıkça gideriz. Ama bas başa olla im diyorum abla.
Aileni düşün sen kacıp gitsen ne zor durumda olucaklar sende cok üzülürsün cünkü üzdügün için mutlu olamassın bende birini çok sevmiştim 16yaşındayken neyse askerden sonra evlenecektik. Ama o bana öyle bir güven sizlik yaptıki .sıkılmazsan oku biz buluşmuştuk onun yanında zaman su gibi akıyordu .Eve gec kalınca dedimki kacalım once olur dedi sonra yok yaşın tutmuyor filan beni hepise atarlar dedi.evlerine gittik annesi akrabaları toplandı kalın dediler ama x bak insanları uzüyorsun gel seni ablana bırakim dedi neyse cok uzatmım bir dayısı vardı ögretmen.Allah ondan razı olsun ben o beni ikna etti korkudan geri gitmiyorum babam beni keser diye .Ben ablama gittim orda 3 kaldım babamada eve gec kalınca korktu ablasına gitti dediler tabi babam yemedi ama adam delil bulamadı yigenlerime sormuş teyzeniz kimle geldi diye buraya ozaman yigenlerim küçüktü dogru soylerlerdi .Ben x ayrıldım dogal olarak ama x beni bırakmadı ila konuşalım askerden sonra evlenelim ben önce yok dedim sonra konustuk askere gidecekti ona üzüldüm ama icime sinmedi 6 aylık askerken xayrıldım neyse askerligini yaptı geldi.Tekrar görüselim diye cok ugraştı ama güven yok kalmadı.Tabi ben başkasıyla evlendim eşimide kendim istedim ama malesef x sevdigim kadar eşimi sevemedim x aşk oldu eşiminki sevgi.Şunu hep söylerim iyiki x evlenmemişim Allah bana daha evlenmeden onun gercek yüzünü gösterdi beni hic düşünmedi kendini düşündü .Zor olmadımı onu unutmak oldu unutmuyorsunda aklına gelince kalbin agırmıyor .Kalp agrısını 10sene cektim şimdik cok rahatım her konuda aklıma gelince her defasında iyiki evlenmemişim x diyorum .sende sakın aileni üzme degmez belki sende zorda olsan sevdigin seni bırakır ,bırakmaz deme yaşamadan bilemezsin niye kolayı seciyor sende evlenelim diyorsun ozaman mucadele etsin kolayı secmesin Allah yar ve yardımcın olsun unutma üzdügün kadar üzülürsün sende yarın anne olunca anlarsın bazı seyleri .

Son düzenleme:
Ablalarım, arkadaşlarım, kardeşlerim...

Az çok konumu biliyorsunuz. Yine . ilede biraz özet geçeceğim.
Ben 20 yaşında liseyi dışardan bitirmiş ve evde küçük kardeşine bakan bi genç kızım. Küçüklüğümden bu yana kuranı kerimi okur, namazımı kılarım, kapalıyım. Yanlış anlaşılmasın. Bunları anlatma sebebimi birazdan anlarsınız.

16 yaşında facem vardı. Ordan biri ile tanışmıştım. Arkadaştık. Sonra zaman geçtikçe sevdik birbirimizi. Sevgili olduk. Ailem bilmiyordu haliyle. Ailesi , akrabaları bilir beni. Bu zamana kadar çok zorluk atlattık. Annem öğrendi. Annemle telefonda konuşmaya çalıştı sevgilim, ama olmadı tabi. Annemin yargısı sevgilime değil ablalarım.
Sevmeye karşı annem. Evlilik programlarına küfreden, severek evlenenlere inanmayan, kınayan biridir . Severek evlenen herkezin evlendikten bir gün sonra anlarsın ne b.k olduğunu der. Dizilerde birbirine sarilan bir çifte bile hakaretler yağdırır .
Belki diyeceksiniz bunları demesinin altında bisey yatıyor olabilir diye.
Annem daha önce hic sevmemiş . Görücü usulü evlenmiş babamla. Ve der ki ben evlendikten 40 gün sonra sevdim .

Vel hasıl bu tanıtımdan sonra ;
Sevgilim askere gitti. Bekledim çok sıkıntı çektim. O askerdeyken görücüler çıktı. Bir ayın içinde 3- tane oluyordu. Sadece bir tanesi eve geldi. Bizim burda çat kapı gelinmez. Kız tarafı isterse gelebilirler . Akrabamız diye geldiler.

Düşünün o kadar zor ki, kalbinizde biri varken başka bir erkeğin sana bakmasına incelemesine izin vermek . Sevdiğim erkek nöbetteyken ben burda bana gelen görücülere çıktım. İçim yana yana... Tabi oda orda yandı. Ailemin gönlü vardı . Ama ben yok dedim tabi. Aylarca aradılar. Psikolojim alt üst oldu. Ailem bi kere biz istemiyoruz demediler. Kız istemiyor dediler. Sonra dayanamadım artık...
Babama arabada oturup anlattım. Bana sakince olmaz dedi. Kim olduğunu bilmiyoruz. İyi olabilir belki ama ben ilk olarak kötü düşünmek zorundayım dedi.
Ağladım vazgeçmem dedim. Ayrılmak zorundasın dedi. Annemin haberi yoktu . Sonra babam benden gizli anneme anlatmış. Annem bir hafta beni ayakta uyutmuş. Bi insan hic mi hissetmez. Hissetmedim .
Anneme anlattıktan 1 hafta sonra babam beni arayıp odana geç dedi sonra da ; son kez aradılar ben yok dedim görücülere . Ama sen buna devam edersen ayrılmazsan anneni boşarım. Sende kaçar gidersin. Başka çare yok bilmem ne ve bir sürü hakaretler ile telefonu kapattım. Anneme sen biliyor muşun dedim. Ondan sonra koptu herşey . Annem bir kere bile dinlemedi beni. Bağırıp çağırdı . Bisey diyemedim. Dua ediyorum anneme bağırıp cagirirsam belki duam kabul olmaz dedim. Sustum . Sakince anlatmaya çalıştım ama olmadı.
Tanımak istemiyorlar. Bide kendi akrabaları ile evlenmemi istedikleri için tabi.
Velhasıl o akşamdan bu yana artik annem neler dediyse babam 3 ay yüzüme bakmadı .
Siz de iyi bilirsiniz ablalarım. Bi kadın isterse kocasına herşeyi yaptırır . Huyuna gider . Birşeyler yapar. Doğanın kanunu bu. İste annem babamı nasıl etkilediyse babam yüzüme bakmadı. Odaya ben girdiysem babam çıktı . Benim olduğum tarafa bile yüzünü çevirmedi. Sonra bunca üzüntüden dolayı ; bir sabah uyanır uyanmaz sirtimda, midemde , kalbimde çok şiddetli ağrı ile uyandım . Nefes alamıyordum . Aklıma sadece şu geldi . : ben kalb krizi geçiriyorum . Hemen kalktım annemgili kaldırdım. O hastaneye varana kadar almaya çalıştığım nefesin zorluğunu ben bilirim.
Ah ne büyük nimetmiş nefes alabilmek . Gittim hastaneye serum takıldı acil . Zerre fayda etmedi. Kan tahlili yapıldı yok. Ve 10 gün gecenin 3 ünde, sabahın köründe acile gidiyordum. ağrı kesici 3-4 saat etki ediyor sonra tekrar nefes alamıyordum. 3 kez tahlil yapıldı . Sonra bi bayan doktor bana baktı ve senin üzüldüğün, kafana taktiğin bİsey var mi dedi annemin, babamın yanında. Yok dedim. Sıradan şeyler . Ve sonuç gastrit. Tamamen psikolojik . Bunu annemgil duydu .
Ne mi değişti? Hiç birşey...
Üzülüp de gastrit krizim tutunca annem ;
Beyinsiz sen daha coookk ağrı çekersin derdi . Bi kez de suçu kendilerinde aramadilar. Vel hasıl
Askerlik bitti, geleli aylar oldu. İş var ama memurluk istediğimiz için ona girecek sevgilim . Az çok birikim de var .
Ama inanın benim dayanacak halim kalmadı .
Sevgilim sürekli ne zaman annem senin anneni arayacak? Ne zaman evleneceğiz deyip duruyor. Artık bıkmış durumda. Hayattan, herşeyden soğumuş gibi davranıyor. Bende öyle tabi . Gülebiliyor muyum hayır .
Annem en ufak tartışma da onu açıyor. Hakaretlerin ardı kesilmiyor . O söylüyor ben odamda ağlıyorum. İnanın ara da kalmaktan o kadar yoruldum ki.

Aranizda belki evliliğe gösterdigin çabayı okumaya gosterseydin, çalışmaya gosterseydin diyenler çıkabilir ablalarım.
İmkanı yok öyle bişeyin . Aileme kalsa su anda belki de hamileydim. Evlenmeyi geçin. Ailem okumami hic desteklemedi .
Su yaşıma geldim daha binada merdivenlerden inerken önden indigim için annemden hakaret işiten insanım . Tek dışarı ya çıkamam. Bakkala ekmek almaya gitmeyeli seneler oldu . Kardeşim yardım etti öyle buluştum hep dışarda da.
Ailem böyle iste. Ve ben çok arada kaldım . Sevgilime de bisey diyemiyorum. Evlenince ikimizde açıktan üni okuyacağız . Böyle de hedefimiz var.
Asil sıkıntım o çok istiyor artık birşeyler olsun nişan falan. Ama ben korkuyorum. Ailem yok diyor çünkü .
Ne yapsam ailemi ikna edebilirim . Veya annesi annemi arasinda mi konuşsun?
Napalim. Lütfen onerileriniz çok önemli . Bi nişan olsa rahatlayacağız simdilik .
Nasıl ailem yumuşar ikna edebiliriz . Fikirleriniz altın değerin de.
Şimdiden tesekkurlerimi iletiyorum .
oncelikle 20 yasinda oldugundan reşit
oldugun icin istedigin ile evlenme hakkin
resmi olarak mevcut. gelenlere gidin
istemiyorum bile desen haklisin. askerden cocuk gelir ia guc tutar gelir ister. tabi o zamana kadar birlikteliginiz devam ederse.
aileler bazen hakli da olsalar bazen inanilmaz haksiz ve anlamsiz isler yapiyorlar.
bu hayat senin. bu hayatta en onemli olan sensin. anneni bosarim diyen babanda bahsne ariyor sanurim bosada goreyim de bakalim ne olacak :-D

Annenin babanın sozlerine Hayır diyemiycekleri insanları araya katın

oncelikle 20 yasinda oldugundan reşit
oldugun icin istedigin ile evlenme hakkin
resmi olarak mevcut. gelenlere gidin
istemiyorum bile desen haklisin. askerden cocuk gelir ia guc tutar gelir ister. tabi o zamana kadar birlikteliginiz devam ederse.
aileler bazen hakli da olsalar bazen inanilmaz haksiz ve anlamsiz isler yapiyorlar.
bu hayat senin. bu hayatta en onemli olan sensin. anneni bosarim diyen babanda bahsne ariyor sanurim bosada goreyim de bakalim ne olacak :-D
Yok askerden geldi zaten. Memurluğa girecek. Onu bekliyoruz. Yok onu beni tehdit etmek için dedi babam. Yapmaz yoksa

Belediye Başkanı olur ünlü bir din hocası olur yapan var böyle

Araya büyük sokun, sevgilinin babası gelsin camii imamıyla konuşsun, anlatsın derdini. Ailen çok muhafazakar görünüyor, genelde din alimlerini dinlerler, hemen isteme olayları olmasın desin, tanışın desin. Yaparsa büyükler yapar bu işi, anneni de etkileyecek birini bulman lazım, lafı sözü geçen, dinleyeceği birileri muhakkak vardır. Allah yardımcınız olsun, inşallah bir araya gelirsiniz hayırla...

inşallah memur olursa o z aman daha bi rahat karşısına çıkar ailenin. işi gücü olmuş olur . iyi olur

Araya büyük sokun, sevgilinin babası gelsin camii imamıyla konuşsun, anlatsın derdini. Ailen çok muhafazakar görünüyor, genelde din alimlerini dinlerler, hemen isteme olayları olmasın desin, tanışın desin. Yaparsa büyükler yapar bu işi, anneni de etkileyecek birini bulman lazım, lafı sözü geçen, dinleyeceği birileri muhakkak vardır. Allah yardımcınız olsun, inşallah bir araya gelirsiniz hayırla...
İnşallah ama cami hocasının falan lafını dinleyecek biri değil babam. İnanın çok zor lar. Varmi cevrenizde benim kadar olan ?

İnşallah ama cami hocasının falan lafını dinleyecek biri değil babam. İnanın çok zor lar. Varmi cevrenizde benim kadar olan ?

İnşallah dinlerler Elmas'cım, eğer dinlemezlerse de kaçmayı filan düşünme şu aşamada. Sevgilin işini bulsun, bir evi geçindirmek çok kolay değil, maalesef sevgi karın doyurmuyor. Şu aşamada kaçar evlenirsen çok zorlanırsın, sevginden de olursun. Sabret biraz, gelen talipleri de beğenmediğini söyle, bahaneler bul. Kolay değil tahmin edebiliyorum ama aileni bu kadar karşına alıp da kaçarak evlenirsen ileride çok üzülürsün.

İnşallah dinlerler Elmas'cım, eğer dinlemezlerse de kaçmayı filan düşünme şu aşamada. Sevgilin işini bulsun, bir evi geçindirmek çok kolay değil, maalesef sevgi karın doyurmuyor. Şu aşamada kaçar evlenirsen çok zorlanırsın, sevginden de olursun. Sabret biraz, gelen talipleri de beğenmediğini söyle, bahaneler bul. Kolay değil tahmin edebiliyorum ama aileni bu kadar karşına alıp da kaçarak evlenirsen ileride çok üzülürsün.
İnan keşke taliplerim eve gelse. Çok isterdim . Çünkü sevgilimin ailesinin eve gelmesi kolay olurdu. En azından nasıl ikna ederiz diye düşünürdük . Simdi ne yapsak da eve gelse diye düşünüyoruz. Bu zamana kadar sadece biri gelebildi eve oda akraba diye. Yoksa tanıdık olsa bile eve almadılar.

X