Suudi Arabistan Paylasim Alani(Tanisma)

merhaba seyma ins gelirsin buralara ama sadece ziyaret icin yoksa burda yasamak kolay degil canim bana gore ayrica arapca bilmiyorum ben bazi kelimelewri tek tuk gorusmek uzere:teytey:

Yok cnm ziyarete tabi kiyerimseniben
Ben ilahiyata gidiyorum İhl çıkışlıyım ztn o yüzden arapçam var çok şükür .Bir gün oralara gidersem lazım olura.s.

Yok cnm ziyarete tabi kiyerimseniben
Ben ilahiyata gidiyorum İhl çıkışlıyım ztn o yüzden arapçam var çok şükür .Bir gün oralara gidersem lazım olura.s.

ins canim benim kuzenimde ilahiyat okuyordu onunda arapcasi cok guzel suan thy de host olarak cxalisiyor fakat bazi arap gencleri konusmalarina guluyormus cunki burda birkac cesit arapca konusuluytor belki sende biliyorsundur size ogretilern en duzgunu sanirim gencler ayni spkerler gibi konusuyorsun diyorlarmis

ins canim benim kuzenimde ilahiyat okuyordu onunda arapcasi cok guzel suan thy de host olarak cxalisiyor fakat bazi arap gencleri konusmalarina guluyormus cunki burda birkac cesit arapca konusuluytor belki sende biliyorsundur size ogretilern en duzgunu sanirim gencler ayni spkerler gibi konusuyorsun diyorlarmis

Evt öyle üç farklı dil var.fusha felan.Bzm öğrendiğimiz arapçayı normalde arapların çoğu bilmiyor.Daha çok üst tabakaların konuştuğu dil bzmki.Halk dili değilyerimseniben

slm eylül çok merak ediyorum Arabistanı
biraz anlatırmısın ?

merhaba canim simdi sen bu soruyu tam adamina sordun benim icin yasam sekli berbat bir yer ama benim icin aslinda guzel bir ulke gecim sikintisi yok her yer buyuk carsilarla dolu bu arada ben ciddede yasiyorum gunduzleri pek hayat yok burda herkez gece gezmeye cikar sicaktan dolayi arplasmamis turkler normal turkiyedeki gibi yasarlar digerleri gunduz uyur aksam kalkarlar kendi basina bir yere gidemessin nereye gideceksen esin goturur getirir (cesaretin varsa kendinde cika bilirsin tabi basina hersey geledebilir) her istedigini rahatlikla alabilecegin bir yer genelde hersey marka ve turkiyeden yuzde yetmis ucuz kadinlar abaya isimli pardesu seklinde kiyafet giyer baslari kapali muslumansan mecbursun kapatmaya basini ama bazilari kapatmiyor buda tehlikeli cunki muttavva ismi verilen din polisleri var eger senin musluman oldugunu anlarsa her turlu ceza verme yetkisi var simdilik bunlar aklima gelenler senin soracagin bir sey olursa cevaplarim gorusmek uzerea.s.

papri birde mekkeyi anlatayim daha once mekkede oturuyordum oglum okula baslayinca ciddeye tasindim mekke ciddeden daha siki bir yer orada basin acik dolasamazsin musluman olmayani mekkeye sokmazlar (burda her sehir kapisinda polis kontrolleri var)mekkenin en guzel yeri harem yani kabe havasi cok guzel cidde gibi degil cidde cok rutubetli denizden dolayi ibadet icin guzel yasamak icin cok kotu 4 tane buyuk carsisi var digerleri hacilara ve umrecilere yonelik kucuk sokkak dukkanlari araplarin geneli meekkede bedevi heryer dag tas boyle iste

ellerine sağlık eylül yazdıklarını dikkatle okudum ve inan herşeye rağmen ben orada yaşamayı çok isterdim en azından hayatımın bir kısmını orada geçirmeyi herşey nasip işte kimbilir belki birgün olur saol arkadaşım yordum seni
sevgilerrrr:))

eylul selam
sızlere bıraz seslendım,sonrada sızden ses cıkmayınca cekıldım
msn adresımı elıf@kadinlarkulubu.com dan alabılırsın sızlerle yazısmak ısterım
mart ayında ınsaallah bır ay oradayım.saygılar...

hamra insaalah buraya geldiginde gorusebiliriz bende annemi getiricem bir aya kadar msn adresini alicam gorusmek uzerea.s.

ellerine sağlık eylül yazdıklarını dikkatle okudum ve inan herşeye rağmen ben orada yaşamayı çok isterdim en azından hayatımın bir kısmını orada geçirmeyi herşey nasip işte kimbilir belki birgün olur saol arkadaşım yordum seni
sevgilerrrr:))

insaallah gelip gorursun buralari papri gorusmek uzere

Merhaba bizde eşimin işi nedeniyle 4 ay oldu Cidde de yaşıyoruz.3 yaşında bir kızımız var.En çok onun için zor burada yaşamak çok sıkıldı.Arkadaşı yok , dil problemini aşamıyor gerçekten bunaldı.Yürüyüş yapmak , koşmak istiyoruz ama nerde en çok buna hasretiz.Gurbetlik zor fakat Arabistan da yaşamak gerçekten zor.Aslında çocuklar için eğlence var denizi , alışveriş merkezleri , lunaparklar , aquapark , buz pateni seçenek çok.Ama kadınlar çok kısıtlanıyor benim çocuğum benimle olmayınca bunlardan zevk almıyor.Maalesef kadınlar bunlardan faydalanamıyor babaları onlarla beraber denize giriyor , paten yapıyor , aquparkta , havuza giriyor.Anneler sadece seyrediyor ve ihtiyaç anında koşuyor.Gündüz tek başına bir yere gidip bir ihtiyacını karşılayamamak çok can sıkıcı.Böyle sıcak bir yerde abaya giyip , başımı örtmek de hiç hoşuma gitmiyor , bunaltiyor.Ayrıca etrafımda sürekli peçeli kadınlar görmek ise kabus gibi.Evet burada yaşamaktan hiç mutlu değiliz.Eşimde dahil o da araplarla iş yapamamaktan , umursamazlıklarından , tembelliklerinden ama bir süre kalmak zorundayız.Ülkemizin ve özgürlüğümüzün kıymetini çok iyi anlamış olduk.(Kabul ediyorum çok iç karartıcı bir yazı oldu.)

slm eylülcüm.nasılsın.ciddeye geldigimde mutlaka seni ararım.umarım sende riyada gelirsin seni agırlamaktan mutluluk duyarım.aslen iskenderunluyum.sen nerelisin.öpt canım

slm eylülcüm.nasılsın.ciddeye geldigimde mutlaka seni ararım.umarım sende riyada gelirsin seni agırlamaktan mutluluk duyarım.aslen iskenderunluyum.sen nerelisin.öpt canım

insallah gelirsen cok sevinirim bende izmitliyim canim opt gorusmek uzere:teytey:

Merhaba bizde eşimin işi nedeniyle 4 ay oldu Cidde de yaşıyoruz.3 yaşında bir kızımız var.En çok onun için zor burada yaşamak çok sıkıldı.Arkadaşı yok , dil problemini aşamıyor gerçekten bunaldı.Yürüyüş yapmak , koşmak istiyoruz ama nerde en çok buna hasretiz.Gurbetlik zor fakat Arabistan da yaşamak gerçekten zor.Aslında çocuklar için eğlence var denizi , alışveriş merkezleri , lunaparklar , aquapark , buz pateni seçenek çok.Ama kadınlar çok kısıtlanıyor benim çocuğum benimle olmayınca bunlardan zevk almıyor.Maalesef kadınlar bunlardan faydalanamıyor babaları onlarla beraber denize giriyor , paten yapıyor , aquparkta , havuza giriyor.Anneler sadece seyrediyor ve ihtiyaç anında koşuyor.Gündüz tek başına bir yere gidip bir ihtiyacını karşılayamamak çok can sıkıcı.Böyle sıcak bir yerde abaya giyip , başımı örtmek de hiç hoşuma gitmiyor , bunaltiyor.Ayrıca etrafımda sürekli peçeli kadınlar görmek ise kabus gibi.Evet burada yaşamaktan hiç mutlu değiliz.Eşimde dahil o da araplarla iş yapamamaktan , umursamazlıklarından , tembelliklerinden ama bir süre kalmak zorundayız.Ülkemizin ve özgürlüğümüzün kıymetini çok iyi anlamış olduk.(Kabul ediyorum çok iç karartıcı bir yazı oldu.)

merhaba arkadasim dogru soyluyorsun en cok cocuklar icin zor burasi bende ilk geldigimde oglum iki yasindaydi her gun gezdiriyorduk fakat onun arkadasinin olmamasi beni cok uzuyordu o kucukken biraz burda biraz turkiyede kaliyordum simdi okula gidiyor yazdan yaza gidiyoruz araplara gelince malesef bunlar tasi bile catlatir umursamazlar guvenilmezler resmi yerlerde bile bu var bugun git yarin gel birgunde yapilacak isi on gunde zor yaparlar malesef bizde bir sure daha yasamak zorundayiz burda bende ciddede oturuyorum iki yasinda bir kizim var ins birgun tanisiriz gorusmek uzere:teytey:

yaaa gercekten ic kararatici olmus cevrende hic turk yokmu yaa haniya olsa bile ne kdr guvenebilirsin cok usuldum umarim hersey istedigin gibi olur mutlu bihayat diliorumm ama bazn katlanmak zorunda kalio iste insan naparsin..bende 2 sene olucak neredyse buradayim..allah sabir versin cnm

X