Tam 10 sene sonra yeni konu evlilikte krizler

Ama onun dediğinin dışına nasıl çıkabilirim arkadaşım olsun istemiyor birine gideceksem ona sormam lazım eşim hayır gitme derken nasil gideyim yada bir arkadaşım bana gelmek istiyor neden geliyor gelmesin diyorsa nasıl yapabilirim yani dışarıdan konuşmak çok kolay gercekten🤷‍♀️
Hayatta böyle insanların olduğunu kadınlar kulübünden öğrendim 🙈 ben eşime şu arkadaşımla görüşeceğim haberin olsun diye sadece bilgi veririm izin almam yani bunun için izin mi alınıyormuş🙊 bu şekilde zaten bunalmanız çok normal, çok bağımlısınız

Vermiyor işte gidebilir miyim diyorum hayır diyor siz yani siz derken buna şaşıran sinirlenen herkese soruyorum sizler eslerinizden izin almıyor musunuz direkt gidiyormusunuz hiç sormadan etmeden bende mi hata var 🫣
Haber veriyoruz izin almıyoruz. Bunu bu kadsr normallestirmeniz de çok üzücü.

Ama onun dediğinin dışına nasıl çıkabilirim arkadaşım olsun istemiyor birine gideceksem ona sormam lazım eşim hayır gitme derken nasil gideyim yada bir arkadaşım bana gelmek istiyor neden geliyor gelmesin diyorsa nasıl yapabilirim yani dışarıdan konuşmak çok kolay gercekten🤷‍♀️
Ohoooo 10 yıl uzun süre bunlara nasıl izin verdiniz şimdiye kadar zor değişir o adam

Peki kocanız sizden izin alıyor mu ? İzin istiyorsa ve siz vermiyorsaniz o da paşa paşa kabulleniyor mu ? İzjn almak vermek medeni insan ilişkisi değil özür dilerim. Medeni insanlar birbirlerine saygı duyar , evliliklerinde hem ortak hem de kendi sosyal çevreleriyle sağlıklı ve huzurlu ilişkiler kurabilmeleri için alan tanir yardimci olurlar , ayrıca ruh sağlığı ve beden sagligi için kendilerine zaman ayirmalarina da destek olurlar. İkisi de karşılıklı işleyen bir şey yani . Kocama izin vermem ondan izin almam. Planı bana uymuyorsa ortak çözüm ararız . Benkm planim ona uymuyorsa yine aynı şekilde . Siz bunu çok normallestirmissiniz .

Ama böyle yani. Oda gitmez bensiz bir yere arkadaşı yoktur. İşten arkadaşları var ama işte kalır hepsi yani beni bırakıp hafta sonu onlarla bulusamaz gitmez 10 yıl olacak evleneli belki 2 kere anca gitmiştir.
E bu da sıkıntı .kendi asosyal hayatı gibi olsun istemiş . O öyle diye siz öyle olmak zorunda değilsiniz.esim gezmeyi sevmez ama ben severim .eee napicaz o zaman bu onun tercihi benim değil.evliyiz ama ikimiz de ayrı birer bireyiz . Sizin problem olarak gördüğünüz kocanizin evden gitmesi ancak bilin ki boşa giden ömrünuz var gibi duruyor burdan bakinca . Hemcinsiniz olarak çok üzüldüm bunları bu kadar normal karsilamaniza . Lütfen kimse bizim sahibimiz değil biz de kimsenin sahibj değiliz . Arkadaş istiyorsaniz arkadaşınız olsun bunun ne zararı olabilir Allah aşkına ? Ayrıca eşiniz belki esktra sosyalleşmeye ihtiyac duymuyordur ama en azından işyerinde sosyallesiyordur . Sizin o da yok

Dün bayram diye çocuklarımı kırmızı beyaz giydirdim ellerimize bayraklarımızı aldık çok güzel bir şekilde meydanlara gittik Biraz dolaştık Ama hasta olmalarından korktuğum için Tabii ki çok duramadım ama benim hayalim eşimle beraber hazırlanıp Çocuklarımızı da yanımıza alıp hep beraber gitmekte Ve ben bunu ona bir aydır söylüyordum O da sürekli bunu reddediyordu istemiyordu yani bayramda meydana gitmeyi yani daha doğrusu söyle bana soruyordu Nereye gitmek istiyorsun diye ben de gitmek istediğim yere söylüyordum O beni oraya götürmek yerine kendi istediği yere götürüyor sonra da seni memnun edemiyorum deyip kavga çıkıyor
“Benim hayalim eşimle ….” diye diye şu zamana gelmişsiniz,artık hayallere ara verip biraz gerçekleri yaşayın gerçeklerle yüzleşip bi yol çizin.

Bi on yıl sonrada avucunuzda hayallerle aynı noktada olacaksınız .Bazen olmayınca olmaz .

Engeli kaldırın, adamı eve getirin ve restleşmeden ihtiyacım var diyerek kapıyı çekin gidin.
2 gün bi otelde kafa dinleyin.
Şu raddeye gelsem kesinlikle bunu yaparım.

Vermiyor işte gidebilir miyim diyorum hayır diyor siz yani siz derken buna şaşıran sinirlenen herkese soruyorum sizler eslerinizden izin almıyor musunuz direkt gidiyormusunuz hiç sormadan etmeden bende mi hata var 🫣
Ne izni Allah aşkına yapmayın, bir de normalleştirdiniz mi bunu kadın olarak?

X