Tefal Actifry Kullanan Var mı?

saphira,sen bu acty fry yi ilk kullananlardansın anladığım kadarı ile. tefalin kendi kitabından hangi tarifleri önerirsin. bir de hangi balıkdan pişirdin mesela?

cok kullanisliymis hemde yok denecek kadar az yag ile..almayi ciddi ciddi dusunuyorum.

saphira,sen bu acty fry yi ilk kullananlardansın anladığım kadarı ile. tefalin kendi kitabından hangi tarifleri önerirsin. bir de hangi balıkdan pişirdin mesela?
iki tane yemek kitabı çıktı içinden.ikisinden de çok şey denemedim.Çoban kavurmayı denedim mesela muhteşem oluyor tadı,çeşit çerşit patates kızartması tarifleri var.sade kızartma benim daha çok hoşuma gidiyor.patatesli yumurta tarifi var mesela,onu da denedim ama beğenmedik biz.İçinde sarımsak var çünkü.Zaten bir çok tarifinde sarımsak var,sarımsak attığınız zaman içine aşırı derecede konu çıkıyor,bütün ev ağır bir sarımsak kokusuyla doluyor,o yüzden ben bir daha yapmadım sarımsaklı bir şey içinde.balık küçük balıklardan yaptım,zaten büyük balık sığmaz,ya da parçalara bölünmesi gerekir.sardalya,hamsi,küçük boy barbun balığı yaptım

peki elektrik masrafı konusunda fikriniz var mı. ben aldığımdan bu yana çok sık kullanmadım haftada 2 en fazla.faturamda 10 milyon artış oldu ortalamada.
sizde nasıl ?

bende burda yorumları okuduğum gün hemen pc başından kalkıp gittim aldım iyikide almışım yok böyle bişey arkadaşlar harika ötesi mükemmel bişey yağsız dumansız kokusuz okadar memnunumki anlatamam ya almak isteyenlere şiddetle tavsiye edrim

bende aldım kızlar actifry.1.5 kg olandan aldım.çok memnunum.kooku yok yağ yok herkese şiddetle tavsiye ederm.benim elektrik faturamda herhangi bir artış olmadı.hala aynı geliyor.bilmiyorum diğer arkadaşların nasıl.fiyatı pahalı geliyor belki ama bence eder yani.1 kaşık yağla muhteşem patatesler börekler et yemekleride çok güzel oluyor.hihoyyyt

iki tane yemek kitabı çıktı içinden.ikisinden de çok şey denemedim.Çoban kavurmayı denedim mesela muhteşem oluyor tadı,çeşit çerşit patates kızartması tarifleri var.sade kızartma benim daha çok hoşuma gidiyor.patatesli yumurta tarifi var mesela,onu da denedim ama beğenmedik biz.İçinde sarımsak var çünkü.Zaten bir çok tarifinde sarımsak var,sarımsak attığınız zaman içine aşırı derecede konu çıkıyor,bütün ev ağır bir sarımsak kokusuyla doluyor,o yüzden ben bir daha yapmadım sarımsaklı bir şey içinde.balık küçük balıklardan yaptım,zaten büyük balık sığmaz,ya da parçalara bölünmesi gerekir.sardalya,hamsi,küçük boy barbun balığı yaptım

2 tane yemek kitabı çıktıığını söylemişsin saphira.ikisi de ciltli olanlardan mı?Benden 1 tane ciltli çıktı bir de broşür gibi (garanti belgesine benzer).

pATATES KIZARTMASINI ÇOK SEVMEME RAĞMEN ESKİDEN BENM İÇİ BİR İŞKENCEYDİ.TA Kİ EŞİM DOĞUMGÜNÜMDE HEDİYE EDENE KADAR.NE OCAK TEMİZLEME DERDİ VAR,NE DE ONCA YAĞI BOŞA HARCIYORUM.PATATESLERMDE ÇITIR ÇITIR OLUYOR.PATLICAN DIŞINDA HHERŞEYİ ÇOK GÜZEL KIZARTIYOR

Patlıcan kızartmak için actifryı 2 ölçü yağ ile 2-3 dk önden kızdır arkadaşım. Sonra patlıcanı ekle. O zaman iyi kızarıyor.

esım bugun almıs gelmıs,yagsız saglıklı beslenelım dıye..

kullandım yedık bıtırdık bıle ..

cok guzeldı patatesler ,hatta yag tadı olmadıgından daha lezız geldı bıze..

ben bıraz ınce kestım sureyı de 25 dk yaptım gevrek oldu ama bır dahakıne 20 dk yapıcam sureyı ..yagı da yarı yarı kullanmıstım bır kasık bıle degıl :)

cok guzeldı ..

sureklı basnda dur karsıtır yok altına kagıt havlu ser oradan al baska tabaga koy..yok yag sıcraması yok temızlıgı ne rahatmıs gercekten ..

kızlar kesınlıkle bende tavsıye ederım...banada cnm annem almış...neyse harıka azcık yağile hem kokusuz temızlık derdı yok,çok kolay yanı hemde çok lezzetlı..e daha ne olsun..kimilerinden duydum ay yok hiö memnun deiliz diıyolar hyr anlamıyorum neyınden memnun deilsin ozaman yapmasını bılmıyosun...!ha elk.olayına gelınce henuz gelmedı bende çok sık kullanıyorum bakalım nolcak:)ama gönül rahatlıyla tavsıye ederım

ben kullanıyorum herseyı yapılabılıyor cok saglıklı ve lezzetlı oluyor yemekler ama ıkı seferdır sorun yasıyorum ortasındakı aparatı bı kez kırıldı yaptırdım sımdıde donmuyor kullanmak pek nasıp olmadı herseye ragmen tavsıye edıyorum

gecen gun tavuk kanadı yaptım soslu harıka oldu her tarafı bır pişti ve oyle ocaga yag sıcradı fılan derdı de olmadı ..

mısafırlerıme bol bol tavuk budu kanadı yaparım artık cok pratık :)

Bende tefal actifry kullanıyorum. Şimdiye kadar

Patates Kızartması
Biber kızartması
Kabak kızartması
Taze Fasülye Kızartması
Dondurulmuş Köfte
Bulgur Pilavı
Dondurulmuş Sigara Böreği

pişirmek için sık sık kullandım. Çok pratik ben seviyorum. Tabiki bol yağda pişmiş tadı vermiyor. Ama daha sağlıklı bence...

bende ceyiz için dusunuyorum ...

alıcam sanırım ama bikere baktım kac lt likti bilmiyorum ama bana kocaman gorundu...

iki sorum var kızlarr :26:

içi teflon mu?
birde nerede muhafaza ediyosnuz? tezgah uzerinde cok yer kaplayacagını dusunuyorum, dolaba koysam indir kaldır zor olur mu?

Actifry family yani 1,5 kg olanı teflon kaplama değil, seramik kaplama. Daha sağlıklı alacaklara duyrulur.

nasıl güzel buldunuz o patatesleri anlamıyorum ??????????
resmen yavan yavan. köfteyi de çok denedim makinenin içindeki dil dönerken köfteler ezilip yapışıyor (dondurulmuş köfte olmasına rağmen) kabak biber kızarttım onlar da kıtır kıtır oldu hiç beğenmedim. Şimdi sadece tavuk but ve kestane için kullanıyorum. Yapanlar nasıl yapıyor şaşıyorum doğrusu !!!!!!!!!!! Deneme süreci varmış, beğenmezsen geri verebiliyormuşsun, bilseydim geri vermiştim.

clipso benimde vazgeçilmezim sevgili cambazzzz önceden normal düdüklüm vardı mayıs ayı gibi aldım pilav dışında herşeyi düdükü tencerede pişiriyorum çok memnunum ilk fırsatta da aktifry almayı düşünüyorum çok tşk ler

bu arada piavı da düdüklüde yapabilirsiniz arkadaşlar.yanlız bekleme süresi çok daha kısa

nasıl güzel buldunuz o patatesleri anlamıyorum ??????????
resmen yavan yavan. köfteyi de çok denedim makinenin içindeki dil dönerken köfteler ezilip yapışıyor (dondurulmuş köfte olmasına rağmen) kabak biber kızarttım onlar da kıtır kıtır oldu hiç beğenmedim. Şimdi sadece tavuk but ve kestane için kullanıyorum. Yapanlar nasıl yapıyor şaşıyorum doğrusu !!!!!!!!!!! Deneme süreci varmış, beğenmezsen geri verebiliyormuşsun, bilseydim geri vermiştim.

evet yıne yazmak istedım,ilk yorumumu yenı aldıgımda yazmıştım..hatta kötü dıyenlere yapmasını bılmıyolar fln demıştım şimdi hepsinden sorry dıyorum cunku berbat!patateslerım bildiğin yapış yapış ezık büzük oluyor başka chicken nugget, fish finger denedım allahhımmm komediii hep parçalandı dağıldı üzerindeki galeteleri koybolduu...yanı ya bıseyı yanlış yapıyorum ama neyı yapabılırım atyorum beklıyorum kesınlıkle tavsıye etmıyorummmm......1..2 parça yemek içinde değmez almaya

ben sevrek kullanıyorum ama yemek konusunda iddialı biri değilim.. temizlemesi mahvediyor beni..

X