Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi tel sarar,gel babası :)) ne zaman yapmaya başlarlar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
alyada 6 aylıktan beri gel babası tel sarar yapabiliyor.çakabiliyor.
hatta mama yedirirken bile çakıyor:)kaşığın içindekiler yüzüne fırlıyor:)
tel sarar alya tel sarar
tel bulamazsa ne sarar
komşunun oğluna el sallar
babasıda onun kafasını kırarakannehir:

vallahi ben de bilmiyordum. benim kızım 3 ay 1 haftalık . ben yarın bunları bi gösterim bakim. benimki ben tuhaf şeyler yapınca bana bi tuhaf bakıyo ama . ay sanki o daha aklı başındaymış gibi. kızım sen kaç günlük dilbersin hee..

çok güldüm yaf :)) benim kızım da 3 aylık, sadece kıkırdamayı biliyo küçük hanım.. yarından tezi yok başlıyorum derslere..

gel babasını anladık da tel sarar ne yaa ne lüzumsuz bişiy bari çocuğun kullanacağı bişiy öğretin tel sarar çok ilginç ve komik elini o şekilde sallıyosa şıkıdım laylay kızıma oğlumu filan deyin teli eline neden sarsın çocukcaaz :d çok güldüm yaa

ço hareketli bi oğlum var bi dakika durmuyor yerinde 5dk çıngırağıyla oynasa ona bile seviniyorum bırakın tel sarmayı yandık valla emeklemeye çalışıyor şimdiden bacakları güçlü olsa koşacak dimdik tutuyor oyalamak çok zor

benim oglusda 5 ay3 hafdalik bugun itibari ile tel sarar yapmaya basladi,gerci ben ögretmedim,bende daha önce bu basligi okumusdum nedir diye merak etmisdim,sanki eline birsey sariyormus gibi yapiyoreline bakarak,

çok ilginç buraya konuyu açtıktan hemen sonra hızla yapmaya başladı herşeyi..
gel babası,alkış,bay bay..
bide anneannem Allah 1 öğretmiş..parmağını kaldırıyor Allah bir deyince...
demek kilit noktaları var..bi zaman gelince hemen yapmaya başlıyorlar

gel babasını anladık da tel sarar ne yaa ne lüzumsuz bişiy bari çocuğun kullanacağı bişiy öğretin tel sarar çok ilginç ve komik elini o şekilde sallıyosa şıkıdım laylay kızıma oğlumu filan deyin teli eline neden sarsın çocukcaaz :d çok güldüm yaa

ço hareketli bi oğlum var bi dakika durmuyor yerinde 5dk çıngırağıyla oynasa ona bile seviniyorum bırakın tel sarmayı yandık valla emeklemeye çalışıyor şimdiden bacakları güçlü olsa koşacak dimdik tutuyor oyalamak çok zor

neden küçümseyipte bu kadar güldüğünüzü hiç anlamadım doğrusu:eek:lmaz:..bu gösterdiklerimi sanki ilerde yapıyorlar mı hayır..her yaptığımız çok mu mantıklı kaldı ki bebek mantıklıdan ne anlasın..bu tarz şeyler hayal gücünü geliştiriyor..taklit ederek dikkatini topladığını,hafızasının geliştiğini anlarsınız..aylara göre zeka geliştirici oyunlara bakın bakalım ne diyor..
sürekli taklit ve tekrar yapın..bunları şarkı eşliğinde yapın yazar...
bunlarda ne olur,tel sarar, gel babası vs gibi şeyler..sende kendin bu işaret bulup ona şarkı uydurabilirsin tabi..
ama lüzumsuz saçma gibi kelimeler kullunman hiç hoş değil doğrusu...:umursamaz:
sen istersen matematik satranç öğretmeye başla,onlar luzumlu şeyler en azından..biz geriden takip ederiz..adım adım sindire sindire:eek:

ben kızıma ısrarla gel babası öğretmeye çalışıyorum yapmıyor.şu anda 8 aylık.baba diyor,emekliyor,koltuklara tutunarak ilerlemeye çalışıyor.ama gel babası yapmak istemiyor nedense

arkadaşlar yazdıklarınızı okurken nasıl heveslendiğimi anlatamamopuyorumnanaktan
henüz hamileyim ama gözümde canlandı prensesime tel sarar falan yapmayı öğretişimkaydirigubbakcemile3
Allahım o günleri göstersin inşallah..
komik geliyor tel sarar falan ama zeka gelişimi için,el göz koordinasyonunu geliştirmesi için öyle faydalı şeyler ki,iyi ki de öğretiyorsunuzalkisalkisalkis

benim kızım altı aylıkken tel sarar ve gel babası yapmaya başladı. bu sayede bir de baba demeyi öğrendi. iki aydır baba kelimesi ağzından düşmüyor. zilli bi kez bile anne demedi şimdiye kadar kaydirigubbakcemile3

tel sarar biraz deli deli yapmaya benziyo.yada şöyle açıklıyayım ampulü nasıl takarsın?haa işte ona benziyo.gel babasıda elini açıp kapatıyosun.avcunda bişey varmış gibi.anlatabildim mi bilmiyorum ama en açıklayıcı şekli bu.

ay kızlar benim bebişimde 4 aylık şimdi öğretmeye başlasam yaparmıki oluşum şimdi sadece gülücükler kahkalar atıyor takip ediyor hareket edenleri ve dikkatli bi şekilde tv.izliyor :)ama uzattığım herhangi bi şeyi tutmuyor daha bakıyor sadece beni taklit etmesi için erkenmi daha yoksa geçmi kaldık???

abartmışşınız ya 4 5 aylık bebekler yapamazki ya 7 ayda başlar bunlar çok komiksiz ya 4 aylık daha elını ta kullanamzki. abatmayalım lütfen ya..

4 aylık yapamaz canım..6 da başlatabilirsiniz..siz hiç almıyor sanıyorsunuz ama bi bakıyorsunuz kendi kendine yapıyor uyurken bile :))
bizimkide 7 aylıkken baba dede demeye başladı bu sayede..
şuan bıcır bıcır konuşuyor ama hepsi anlamsız.tam 1 yaşında..
bi baba diyor
alo diyor
dede diyor gel diyor bilinçli olarak
bana ne dese beğenirsiniz
aga :))

o da bişey mi benim kızım bir aydır aguuuuu, eguuu diyor :)) kızım 3 aylık olcak haftaya

X