Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi tel sarar,gel babası :)) ne zaman yapmaya başlarlar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
abartmışşınız ya 4 5 aylık bebekler yapamazki ya 7 ayda başlar bunlar çok komiksiz ya 4 aylık daha elını ta kullanamzki. abatmayalım lütfen ya..

en baştada yazmıştım kızım 4 aylıkken gel babası yapmaya başladı 6-7 aylıkkende tel sarar yapıyodu nedir bu kadar komik olan anlamadım,3 aylıkken oyuncağını kendi tutabiliyodu kasım anneleri topiğinden hatırladığım kadarıylada çoğumuzun bebeği 3 aylıkken elini kullanabiliyodu kimsenin bişeyi abarttığı da yok ayrıca...

ya benimki 5.5 aylık hiç bir şey yaptığı yok :KK43:( dönemiyor bile sürekli bekliyorum zorluyorum ama nafile yüzüstünden sırtüstüne bir dönse öylece yatıyor. Kilodan mı acaba popo büyük :)) kilosu 9.200 aslında çok fazla değil anlamadım :KK43:(

Benimkide 9 aylık oldu eliyle hiç bişe yemio elini ağzına götürmüyor bir kaç oyuncak hariç ağzına hiç bir şey götürmüyor aynı durumda olan varmı acaba?

kızlar yazılarınızı okuduğum kadarııyla ve çevremdeki büyüyen bebişlere bakınca kız bebeklerin erkek bebeklere oranla daha çabuk hareketlendiğini farkettim. hatta birçok şeyi erkeklere oranla daha önce yapıyorlar. ya da bana hep öyle denk geldi. siz ne dersiniz?

buna katılıyorum kızlar bu tarz hareketlerı daaha cabuk ogrenıyorlar oğluşum37 gunluk bızde buyuyup bunları oğretcegım gunlerı ıple cekıyorum:)

ya benimki 5.5 aylık hiç bir şey yaptığı yok :KK43:( dönemiyor bile sürekli bekliyorum zorluyorum ama nafile yüzüstünden sırtüstüne bir dönse öylece yatıyor. Kilodan mı acaba popo büyük :)) kilosu 9.200 aslında çok fazla değil anlamadım :KK43:(

a benim kızım 10 aylık oldu hala dönmüyor
emeklemiyor sadece oturuyor
oyuncanı uzağa bırakıyorum uzanıp alsın diye
ama nafile ben vereyim diye ağlıyor
ve bırak kendi kendi ne bişey yesin benim verdiyimi bile yemiyor

ya ben kızıma alkıııışşş yapıyorum üstüme atlıyo..bye bye diyorum gülüyor..öğrenecak mi acaba..baksanıza miiletin çocuğu baabaaaa diyor

o da bişey mi benim kızım bir aydır aguuuuu, eguuu diyor :)) kızım 3 aylık olcak haftaya

oda bişey mi mi..6 -7 ayda baba dede demesini küçümsüyorsanız sizin işiniz daha vahim o zaman çünkü benim kızım 40 günlükken başlamıştı agu egu demeye...
3 aylık olacak bebek için gayet normal bir süreç

o da bişey mi benim kızım bir aydır aguuuuu, eguuu diyor :)) kızım 3 aylık olcak haftaya
iyide 1aylıkken demeye başlarlar,bunda ilginç bişey yok,agu dedirtmek için çaba harcamayada gerek yok,kendiliğinden gelişen bir süreç :)
bende baba dedirtmeye çalışıyorum,biliyorum çok erken ama agudan başka birde ba sesini çıkarabiliyor,belki zamanla ikileme yapmayıda öğrenir :KK70:
ama 6aylık olmasını sabırsızlıkla bekliyorum,bütün kış tel sarcağız sanırım,tel bulamazsak ne sarcağız :) :teytey:

çocuğun ilgisine göre değişiyor tel mi saracak kel mi saracak bende kafaya takıyodum yapamıyor diye ama baktım başka şeylerle ilgileniyor ve bi kaç tekrarla hemen hafızasında kalıyor sürece bıraktım bay bay alkış tel sararları o kadar tekrar etmemize rağmen bi kere bile taklit etmedi.ama bütün oyuncak hayvanlarının ismini biliyor babasını tanıyor örneğim kedicik nerde dediğimde gidip buluyor dünde oyuncak bebeğini elimden aldı yanağıma öpmem için götürdü genelde bütün oyuncaklarla oynarken bi kerede öpüyodum. gel gelelim kelime hazinesini geliştiriyor lamba kelimesini öğreteyim dedimo kadar tekrara rağmen asla ilgisini çekmedi ve lamba nerde dediğimde dönüp bakmadı bile tamamıyle bebeğin yeteneği ve ilgisiyle alakalı bence gözlemlerim bana bu yorumu yaptırıyor.

gel babası: elinin parmaklarını yumruk yapıp açıyor; gel babası geeel geeel gel.
tel sarar oğlum/kızım tel sarar: el bileklerini çeviriyor, ampul takar gibi yani tel sarar gibi:))
benim oğlum 4. ayına yeni girdi gel babası biraz yapmaya çalışıyor ama tam değil

oğluşum 6,5 aylık bende buradan gördüğümden beri yaptırmaya çalışıorum
akşamları birkaç saat beraberiz zaten bizim yapmamız biraz zaman alıcak gibi
ama ben ellrimi çevirmeye başalyınca hemen oda kaldırıo ellerini çevirmeye çalışıo
birazcıkda erken aslında ama ben merakdan herşeyi deniorum

Canım benim bebeğim 6.ayında inatetmiştim öğreteceğim diye dediğin gibi 1 kere yaptı kafayı çevirdi sonra üzerine düşmedim bir baktım kendisi yapıyor...6 aylıkkne yani gel yapıyordu...konuşuyordu ...

ben okadar cocuk gördüm 6 aylık knusan bebek görmedim duymadım anlamsız sesleri tamam ama digerlerini vala bilmiyorumm.10-11 aylıkken gel gel yapar bebekler yzıyo heryerde sizinki üstün zeka galiba :p:KK1:

oğlum 8 aylık ama ne gel babası ne tel sarar nede cırkın ol falan bunların hıcbırını bılmıyor hatta oğretmeye calıstığımda hıc dıkkatınıde çekmıyor..

oğlum hemen hemen 11 aylık ama ne gel babaası ne bye bye ne de tel sarar yapıyor.
önceleri çok üzülüyordum şimdi yapmıak istemiyorsa zorlamıyorum ama hala endişeleyim.bir sorun yoktur dimi

ben okadar cocuk gördüm 6 aylık knusan bebek görmedim duymadım anlamsız sesleri tamam ama digerlerini vala bilmiyorumm.10-11 aylıkken gel gel yapar bebekler yzıyo heryerde sizinki üstün zeka galiba :p:KK1:

benim kızımda 6 aylıkken aba diyordu baba şuan 8 ayın içinde baba , dede, aba ,hadi hadi ,hayır bak bak diyor daha başka şeylerde çıkarıyor gel gelde yapıyor benim kızm doğduğundan buyana sürekli konuşuyoruz hareket ediyor 6 aylıkken dönmeye başlamıştı
şuaralarda artık utanıyormu seviniyormu ta anlayamadık ama konuşunca kolunu kafasına doğru kaldırıp kısılıyor çok tatlı oluyor galiba utanıyor anlayamadım çözmeye çalışıyom bakalım

Son düzenleme:
Benim sekiz aylık oğluşum 7 aylıkken "tel sarar" yapmaya başladı, Şu 15-20 gündür de gel gel yapıyor. Hatta babasını gördüğünde başlıyor "gel gel" yapmaya :KK1: . Yalnız bir türlü alkış öğretemedim. Her gün dakikalarca uğraşıyorum cık öğrenemiyor.

X