Temizlik takıntım

BedeviHatun02

Ben halay kadınıyım🤙🏻
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2023
783
-612
Merhaba
Benim çocukluktan beri temizlik titizlik takıntım var ne kimsenin elinden bişey yiyebiliyorum nede toza kire tahamul edebiliyorum
Sınava hazırlanıyorum ama bu temizlik takıntım benim zihnimi çok meşgul ediyor heryeri tertemiz yapıp derse oturuyorum sonra birşey gözüme çarpınca bile dikkatim dağilıyor
Hiç kimsenin elinden hicbirsey yiyip içemiyorum annem dışında
Bir ara sevdigim bı tanıdık bize börek getirmişti annem yapmıştır diye yedim sonra annemin yapmadığını duyunca afedersiniz bı saat kustum babaanne anaanemde çok titiz ve temizler kimsenin elinden birşey yiyip icmezler
Onlardan mi bana geçti çözümü vsrmı abimin nişanlısı biseyler yapıp getiriyo mumkun değil yiyemiyorum hep bı bahane yememeye çalışıyorum birkeresinde mecbur tadına baktım nasıl fena olduğumu bana sorun öyle
kimsenin evine gitmem etmem bu yüzden çünkü illaki yiyecek indirip ısrar ediyorlar
ben bu sorunu nasıl aşarım bilmiyorum kafamda kurdukca kuruyorum biri sarılınca filan çıldırıyorum içten içe en sevdigimde olsa huylaniyorum benim gibi olupta aşan varsa yorumlarını bekliyorum

Destek almalısınız devlet hastanesi psikiyatriye gidip psikoterapi almak istiyorum derseniz ücretsiz psikolog desteği alabilirsiniz

Eğer paranız varsa daha kısa sürede ve etkin psikolojik tedavi görürsünüz tabi

Temiz olmak güzel ama sizinki artık normal hayatınızı engelliyor.

Biz ne desek boş, sizinki bir hastalık çünkü başkasının böreğini kusmak bir takıntı çünkü.

Merhaba
Benim çocukluktan beri temizlik titizlik takıntım var ne kimsenin elinden bişey yiyebiliyorum nede toza kire tahamul edebiliyorum
Sınava hazırlanıyorum ama bu temizlik takıntım benim zihnimi çok meşgul ediyor heryeri tertemiz yapıp derse oturuyorum sonra birşey gözüme çarpınca bile dikkatim dağilıyor
Bir ara sevdigim bı tanıdık bize börek getirmişti annem yapmıştır diye yedim sonra annemin yapmadığını duyunca afedersiniz bı saat kustum babaanne anaanemde çok titiz ve temizler kimsenin elinden birşey yiyip icmezler
Onlardan mi bana geçti çözümü vsrmı abimin nişanlısı biseyler yapıp getiriyo mumkun değil yiyemiyorum hep bı bahane yememeye çalışıyorum birkeresinde mecbur tadına baktım nasıl fena olduğumu bana sorun öyle
kimsenin evine gitmem etmem bu yüzden çünkü illaki yiyecek indirip ısrar ediyorlar
ben bu sorunu nasıl aşarım bilmiyorum kafamda kurdukca kuruyorum biri sarılınca filan çıldırıyorum içten içe en sevdigimde olsa huylaniyorum benim gibi olupta aşan varsa yorumlarını bekliyorum
Hemen tedaviye başlayın hayat kaliteniz dusuyor.kendinizi helak ediyorsunuz.

Destek almalısınız devlet hastanesi psikiyatriye gidip psikoterapi almak istiyorum derseniz ücretsiz psikolog desteği alabilirsiniz

Eğer paranız varsa daha kısa sürede ve etkin psikolojik tedavi görürsünüz tabi

Temiz olmak güzel ama sizinki artık normal hayatınızı engelliyor.

Biz ne desek boş, sizinki bir hastalık çünkü başkasının böreğini kusmak bir takıntı çünkü.
Devlet Hastanesi'nde pek ilgilenmediler
Ücretli de para yetişirmi bilmiyorum çalışmadığım için devamlı gidebilir miyim emin değilim sınava girip çıksam rahat giderimde ailemdende pek bişey istemiyorum zor geliyo
Büyük annelerimde benim gibi genetikmi acaba diyorum

Merhaba
psikoloğa gitmelisin yoksa bütün hayatını etkiler bu durum. Sınava hazırlanıyorum diyorsun okulda çok zor olur erteleme sakın.

Ücretli de para yetişirmi bilmiyorum çalışmadığım için devamlı gidebilir miyim emin değilim sınava girip çıksam rahat giderimde ailemdende pek bişey istemiyorum zor geliyo

Kendini alıştır ufaktan o zaman canım, ben ev yemeği çok severim kimin yaptığını da umursamam ölmedik daha sağlıklıyız çok şükür:KK66: bişi olmaz

Tekrardan gidin.
Genetik olduğunu sanmıyorum, ufak bir payı vardır olsa olsa. Siz onlardan öğrenmişsinizdir veya benzer olay yaşadığınız için temizlik takıntınız oluşmuş.

Bu sene sınava hazırlanıyormussunuz, bunca sene beklemis ,sinava kadar da bu konu bekleyebilir. Pskilog ya da thetahealing çalışmaları var.
Bir seansta bile atlatabilir misiniz.
Mesela neden yemiyorsunuz.
Mikrop kapmaktan mı korkuyosunuz
Peki mikrop kapsaniz en kötü ne olur?
Bu duygunun altında yatan şey ne, ölmekten korkmak mi, hasta olmaktan korkmak mi, neyle bağdaştiriyorsunuz bunu bulduktan sonra her şey kolaylaşıyor

Bu sene sınava hazırlanıyormussunuz, bunca sene beklemis ,sinava kadar da bu konu bekleyebilir. Pskilog ya da thetahealing çalışmaları var.
Bir seansta bile atlatabilir misiniz.
Mesela neden yemiyorsunuz.
Mikrop kapmaktan mı korkuyosunuz
Peki mikrop kapsaniz en kötü ne olur?
Bu duygunun altında yatan şey ne, ölmekten korkmak mi, hasta olmaktan korkmak mi, neyle bağdaştiriyorsunuz bunu bulduktan sonra her şey kolaylaşıyor
Hasta olmak diil doğrusu iğreniyorum hoş diil böyle demek ama ne kadar karşımdaki temiz olursa olsun kafamda kuruyorum acaba elini yikadimi yikadiysa nasl yıkadı yikadiktan sonra bir yere dokunduysa filan uzar gider bin tane şey aklımdan geçiyor
Biri sarıldığında filan kirlendigimi hissediyorum mesela gidip hemen elimi kolumu yıkıyorum

Evet dışarıdan yemiyorum önceden kahfe filan içerdim son bir iki yildır onuda içemiyorum
Sınav stresi de mi tetikliyor acaba? Kesinlikle destek alın. Bu takıntı boyutu artarsa sokağa çıkamama gibi boyutlara evrilir. Bu yazdığımla da tetiklenmez inşallah 😬

Tez zamanda şifa bulsun ruhunuz.

Sınav stresi de mi tetikliyor acaba? Kesinlikle destek alın. Bu takıntı boyutu artarsa sokağa çıkamama gibi boyutlara evrilir. Bu yazdığımla da tetiklenmez inşallah 😬

Tez zamanda şifa bulsun ruhunuz.
Sınav beni pek strese sokmuyor ama onun dişinda ağır birçok şey yaşadım bu terikliyo olabilirmi bilmiyorum
Son 2 senedir kafeden filan bı su kahve bile içtiğimi hatırlamıyorum
Amin inşallah Allah razı olsun🤲🏻

Kendini alıştır ufaktan o zaman canım, ben ev yemeği çok severim kimin yaptığını da umursamam ölmedik daha sağlıklıyız çok şükür:KK66: bişi olmaz
Ölmek değilde tiksiniyorum kuruyorum kafamda birkaç kez yedim denedim inanirmisiniz o gece o kadar huzursuzdumku hem midem bulaniyordu sürekli hem aklımdan cikmiyordu

Ölmek değilde tiksiniyorum kuruyorum kafamda birkaç kez yedim denedim inanirmisiniz o gece o kadar huzursuzdumku hem midem bulaniyordu sürekli hem aklımdan cikmiyordu

Bunları düşünmeye çalış bak şunu unutma sokakta oynayan çocuk evde oturan çocuğa göre bağışıklığı daha iyi oluyormuş çünkü bisürü mikropla haşır neşir oluyor.

Aşı yaptırdın di mi ? Aşı ne? Hastalığın mikrobunun az hali

Mikropları sev yani 😇

Dışarıda yemek yiyebiliyor musunuz?
Temizlik takıntım yok ama birinin evinde yemek yiyince midem bulanıyor, kimsenin evine gitmek istemiyorum. Teyzemin birinin elinden asla yemek yemem. Diğerinin temiz olduğundan eminim, yerim ama içim zor kabul ediyor benim de ama dışarıda yiyince enteresan şekilde içim alıyor hshdjd

X