Temizlik takıntım

Bunları düşünmeye çalış bak şunu unutma sokakta oynayan çocuk evde oturan çocuğa göre bağışıklığı daha iyi oluyormuş çünkü bisürü mikropla haşır neşir oluyor.

Aşı yaptırdın di mi ? Aşı ne? Hastalığın mikrobunun az hali

Mikropları sev yani 😇
Evet çok doğru bu yüzden bağışıklığın çok zayif iyi beslenmeme rağmen hemen hasta olurum
Aşi en son ilkokulda yaptırmıştım
Ufaktan alişmam lazım mikroplara😹

Ölmek değilde tiksiniyorum kuruyorum kafamda birkaç kez yedim denedim inanirmisiniz o gece o kadar huzursuzdumku hem midem bulaniyordu sürekli hem aklımdan cikmiyordu
Hindistan'da değilsem pek kurcalamazdım dışarıdaki yemeği. Her yerden yemem ben de. Güven veriyorsa yerim. Çevrenizdekiler hijyenine dikkat etmiyorlarsa (tuvaletten çıkınca el yıkamama gibi) ben de yiyemezdim, ne yalan söyleyeyim.

Ona doktorun karar verir. Sadece terapiyle cozulebiliyorsa neden olmasın.ama sen erkenden tedavini işte. Çünkü hayatının her döneminde başka birinin evine gidebileceksin ya da bir şekilde yemek yemek zorunda kalacaksın. Herşeyi geç kendine yazık ediyorsun.surekli düşünmekten , acaba demekten.
Ne gibi tedavi?ilaçmı yoksa psikyatrmı

Herkesin evinde yemek yiyen tanımadığım biri bile olsa sarılan, temas bağımlısı, başak burcu olup hiç düzenli olmayan ben buna şaşırdı 😅 sadece tuvalet banyo takıntım var hergun ozanlar ciflerm ama fazlası aşırı zarar yaşatmaz bu insanı ömründen zaman alır destek alman gerekiyor

Yemek konusunda haklısın herkesin elinden yemek yenmez ama temiz oldugunu bildiğin insanlar illaki vardır annen dışında? Ha belkide yoktur ama onu sen bilirsin en iyi? Temizlik konusunda da haklısın ev temiz olmalı ama gözüne bişey çarpınca var olan işini bırakacak boyuta gelmen kötü.. yani heryer pırıl oırıl olmuştur bir yerde bir leke bişey görmüşsündür onu aman akşama silerim demelisin? Evet zor ama bu obsesif olmuş artkk bir süre tedavi görebilirsin ama yüzde yüz geçmez diye biliyorum ve düşünüyorum .. Ayrıca bu psikolojik durumun fiziksel duruma yansıma ihtimali var yani temizlik yapmaktan el yıkamaktan vs vs bel ağrısı kol ağrısı .. iyi değil… bu covid dönemide çok tetikledi bu tip rahatsızlıkları.. her insanın takıntılı oldugu bazı şeyler vardır ama seninki bir tık ileri boyuta gelmiş önlem almalısın

Merhaba
Benim çocukluktan beri temizlik titizlik takıntım var ne kimsenin elinden bişey yiyebiliyorum nede toza kire tahamul edebiliyorum
Sınava hazırlanıyorum ama bu temizlik takıntım benim zihnimi çok meşgul ediyor heryeri tertemiz yapıp derse oturuyorum sonra birşey gözüme çarpınca bile dikkatim dağilıyor
Hiç kimsenin elinden hicbirsey yiyip içemiyorum annem dışında
Bir ara sevdigim bı tanıdık bize börek getirmişti annem yapmıştır diye yedim sonra annemin yapmadığını duyunca afedersiniz bı saat kustum babaanne anaanemde çok titiz ve temizler kimsenin elinden birşey yiyip icmezler
Onlardan mi bana geçti çözümü vsrmı abimin nişanlısı biseyler yapıp getiriyo mumkun değil yiyemiyorum hep bı bahane yememeye çalışıyorum birkeresinde mecbur tadına baktım nasıl fena olduğumu bana sorun öyle
kimsenin evine gitmem etmem bu yüzden çünkü illaki yiyecek indirip ısrar ediyorlar
ben bu sorunu nasıl aşarım bilmiyorum kafamda kurdukca kuruyorum biri sarılınca filan çıldırıyorum içten içe en sevdigimde olsa huylaniyorum benim gibi olupta aşan varsa yorumlarını bekliyorum
Bu temizlik değil sadece takıntı

Merhaba
Benim çocukluktan beri temizlik titizlik takıntım var ne kimsenin elinden bişey yiyebiliyorum nede toza kire tahamul edebiliyorum
Sınava hazırlanıyorum ama bu temizlik takıntım benim zihnimi çok meşgul ediyor heryeri tertemiz yapıp derse oturuyorum sonra birşey gözüme çarpınca bile dikkatim dağilıyor
Hiç kimsenin elinden hicbirsey yiyip içemiyorum annem dışında
Bir ara sevdigim bı tanıdık bize börek getirmişti annem yapmıştır diye yedim sonra annemin yapmadığını duyunca afedersiniz bı saat kustum babaanne anaanemde çok titiz ve temizler kimsenin elinden birşey yiyip icmezler
Onlardan mi bana geçti çözümü vsrmı abimin nişanlısı biseyler yapıp getiriyo mumkun değil yiyemiyorum hep bı bahane yememeye çalışıyorum birkeresinde mecbur tadına baktım nasıl fena olduğumu bana sorun öyle
kimsenin evine gitmem etmem bu yüzden çünkü illaki yiyecek indirip ısrar ediyorlar
ben bu sorunu nasıl aşarım bilmiyorum kafamda kurdukca kuruyorum biri sarılınca filan çıldırıyorum içten içe en sevdigimde olsa huylaniyorum benim gibi olupta aşan varsa yorumlarını bekliyorum
okb için yardım alıyor musunuz ? ilaç falan normal değil çünkü şu anlatıklarınız.

Herkesin elinden ben de yiyemem ama apacık temiz oldugu gözüken birinin elinden yenir yani bu huyunuzu törpülemeye bakin üniversite hayatinda ev arkadası sorun olur kyk da kalmak sorun olur daha ileride evlilik düsünürseniz sorun olur bir cesit sosyal fobi bu da

Hastalık derecesinde sizinkisi, destek almanız lazım biz ne desek boş. Böyle psikolojik hastalık genetik değildir ama küçükten bilinç altınıza girmiş olabilir anneannenizden gördükleriniz yüzünden.
Umarım çözüm bulursunuz geçmiş olsun

Boyle bisey genetik olamaz cocuklugunuzdan beri sizin yaninizda bahsi gecmistir hicbisey yiyip icmemislerdir sizide etkilemistir zamanla artmis psikolojik destek almaniz gerekir baska turlu nasil gecsin
Ben küçükken babaannemlerle aynı binadaydik ve babaanem de öyleydi kimsenin elinden yemezdi kolay kolay evi tertemizdi hep çok titizdi dışarı cikmama filan pek izin vermezdi sürekli yikardı beni destek devlette pek ulaşamadım ama tekrar denemeyi düşünüyorum

Hindistan'da değilsem pek kurcalamazdım dışarıdaki yemeği. Her yerden yemem ben de. Güven veriyorsa yerim. Çevrenizdekiler hijyenine dikkat etmiyorlarsa (tuvaletten çıkınca el yıkamama gibi) ben de yiyemezdim, ne yalan söyleyeyim.
Çevremdeki insanların çoğu hijyen konusunda dikkatlidir tektük pasaklilar var tabi onlara ayrı çıldırıyorum
Ama çok temiz olmalarına rağmen annem babam babaanem dışında mümkün değil yiyemiyorum kafamdan on tane şey geciyo

Ben de tanımadığım birinin yaptığı şeyleri yemem. Eşim de yemez. Ailem ve onun ailesi de aynı şekilde. Ben böyle büyüdüm. Bana anormal gelmedi yeme mevzusu. Ama evimin tozlu olması vs benim dikkatimi dağıtmaz yada o an temizleyecek kadar rahatsız olmam.

Yemek konusunda haklısın herkesin elinden yemek yenmez ama temiz oldugunu bildiğin insanlar illaki vardır annen dışında? Ha belkide yoktur ama onu sen bilirsin en iyi? Temizlik konusunda da haklısın ev temiz olmalı ama gözüne bişey çarpınca var olan işini bırakacak boyuta gelmen kötü.. yani heryer pırıl oırıl olmuştur bir yerde bir leke bişey görmüşsündür onu aman akşama silerim demelisin? Evet zor ama bu obsesif olmuş artkk bir süre tedavi görebilirsin ama yüzde yüz geçmez diye biliyorum ve düşünüyorum .. Ayrıca bu psikolojik durumun fiziksel duruma yansıma ihtimali var yani temizlik yapmaktan el yıkamaktan vs vs bel ağrısı kol ağrısı .. iyi değil… bu covid dönemide çok tetikledi bu tip rahatsızlıkları.. her insanın takıntılı oldugu bazı şeyler vardır ama seninki bir tık ileri boyuta gelmiş önlem almalısın
Tabi babaannem babam annem bunlar dışında yiyemiyorum bunlarda benden fazla titiz oldukları için ve eellerinde büyüdüğüm için olablr
Sürekli ellerimi yikamaktan ellerim aciyo artkyikamasamda aklımdan çıkmaz elim pis diye
Bkayim devlette sanami deniycem olmazsa başka yol bulucam

Ben de tanımadığım birinin yaptığı şeyleri yemem. Eşim de yemez. Ailem ve onun ailesi de aynı şekilde. Ben böyle büyüdüm. Bana anormal gelmedi yeme mevzusu. Ama evimin tozlu olması vs benim dikkatimi dağıtmaz yada o an temizleyecek kadar rahatsız olmam.
Yani ben yengelerim elinden filanda yemem
Anne baba babaanne dışında kimse
Ev tozlu olunca aklm sürekli orda oluyo odaklanamiyorm

Babaanneyle büyüyen çocuklarda olabiliyo mu acaba ? Ben de babaannemle büyüdüm çok temizdi babaannem onlardan gördüğümü farkında olmadan evimde uygularken yakalıyorum kendimi bazen.
Çocuklarımı da bu temizlik için kızıp azarladigim çok olmuştur ama ben uyandım şimdi dökseler dahi sinirlenmeden temizliyorum, bunu da kendim aştım açıkçası (benim avantajim cevremdeki birçok insan pasaklılıktan ölüyor ama çok rahatlar 😄) mikroptan ölünmeyecegini onlar sayesinde anladım.
Ama ben de heryerde yiyemem 🤢 ona çare var mı bilemem

X