Temizlik takıntım

Devlet Hastanesi'nde pek ilgilenmediler
Ücretli de para yetişirmi bilmiyorum çalışmadığım için devamlı gidebilir miyim emin değilim sınava girip çıksam rahat giderimde ailemdende pek bişey istemiyorum zor geliyo
Büyük annelerimde benim gibi genetikmi acaba diyorum
E normal yani sizin böyle olmanız zira ailenizde gayet normal bir durum bu.
Benim annemde her yerde yemek yemez,herkesin yemeğini yemez.
Ben birşey görmezsem yer içerim ama mesela bir kez arkadaşımın evinde su şişesi vardı mutfakta,diyetteydi kafaya dikip dikip içiyordu o sudan günde 2 şişe icmem gerek falan diye kendince belirlemiş o şişeyi,sonra başka bir arkadaşımız geldi mutfağa su icicem burdan mı alayım diye sordu,kız alabilirsin dedi ben olsam dur alma o benim şişem kafaya dikiyorum sana şurdan vereyim der sebilden falan doldururdum asla içirmezdim o sudan . O şişeden su almasına izin verdi bunu gördüm artık birşey yiyip icemedim uzun süre o evde. Zira ben eşim,çocuklarım konusunda bile dikkat ederim, kimse kimsenin bardağı ile içmez izin vermem. Biri hastaysa diğerine bulaşır diyerek. Bana çok tuhaf geldiği için bir ara fellik fellik kaçtım o arkadaşıma gitmemek için zira yedirip içirmeyi çok sever,illaki şunu yaptım ye sana yaptım falan der zorlar.
Unuttum şimdi kahve falan iciyorum ama aklıma da getirmemeye çalışıyorum tabi. Aklıma getirir kafama takarsam asla yiyip içemem orda birşey.
Dışarda da heryerde yemem,pis koku varsa o ortamda yiyemem yada çalisani üstü başı pis görsem yiyemem bu sebeple çok dikkat etmiyorum insanların üstüne başina falan. Anneme benzememek için cabalıyorum ki benim annem kendince pis olduğunu düşündüğü birinin evine giderken bizi tıka basa doyurur orda yemek yok der götürürdü😄kendide evde yerdi tabi çay falan zorla içerdi.
Siz aşamıyorsanız destek alın bir uzmandan,hayat kalitenizi düşürür bu durum. Ben kendimi kontrol edebiliyorum dert etmiyorum o yüzden. Kafama takmamaya,görmemeye,düşünmemeye alışkınım sorun etmiyorum gözume sokulmazsa şayet.
Bir gün kayınvalidem bendeyken evdeki balı kaşık kaşık yiyince, (aynı kaşıği tekrar tekrar daldırarak )o balı atmıştım ben kimseye yediremezdim zira, o günden sonra çıt kapak ballardan almaya başladim kabusum oldu o bal konusu benim,çaya falan ekliyorum,cocukların ıhlamuruna. Öksüren birinin calakaşık yemesi fikri beni aşırı rahatsız etti. Ben yemek tatttıysam bile yemek kaşığı ile tadıp sokmam yemeğe tekrar ikinciye tencereye millet neler yapıyor.
Takarsam takıyorum bende yani. Görmemeye çalışıyorum.

Son düzenleme:
Acik bir sekilde yemegi tuvaletten cikip elini yikamadan yapan biri olmadikca baskasinin yaptigi yemegi yiyememek ciddi anlamda bir takintidir ve bunun amasi susu busu yoktur. Bu karsi taraf icin cok kirici incitici bir sey ayrica. Benim kvmin de okb boyutunda temizlik takinsiti vsr ama ona sorsaniz o sadece titiz. Zaten temizlik hastasi olanlar bunu kabul etmeyip hep bir bahane bulduklari icin tedavi edilmeleri de cok zor. Kv annemin yaptigi boregi dilinin ucuna degdirip cikarmisti ve bunu annem gorup cok uzulmustu. Kac kere komsularin ikram ettigi yiyecekleri yiyemem bahanesiyle cope atti ve birkacinda yakalandi. Ben o komsularin pis olmadigini da goruyorum ama kendisi sokaktaki banka ortu ortmeden oturamayan bir insan. Hastanede baskasinin oturdugu koltuktan mikrop kapacagina inanan biri ve bir ara benim de psikolojimi bozuyordu nerdeyse.Kaldi ki annem de ortalama ustu temiz bir kadindir. Cevrenize bunu eziyet haline getirmeden kurtulmanin yoluna bakin. Durumunuzu kabullenin ve acilen tedavi gorun. Insanlar pis degil, yaptiklari yemeklerin cogu pisiyor velevki pisler o isiya ulasinca insandan gecebilecek kir de yok oluyor. Sizi yetistirenler boyle oldugu icin gordugunuz uzere siz de boyle olmussunuz yani genetik degil cevresel. Ben de bu sebeple cocugumi calisiyorum diye kvye baktirmadim iyi ki de oyle yapmisim cunku onun da sonu boyle olacakmis demekki. Kocamin da takintilari vardi simdi yavas yavas asıyor. Temizlik hastasiyla yasamayan bunu bilemez. Size tek verilecek tavsiye uzman destegi alin sinavinizdan sonra. Kendinize yapacaginiz en iyi yatirim bu.

Çevremdeki insanların çoğu hijyen konusunda dikkatlidir tektük pasaklilar var tabi onlara ayrı çıldırıyorum
Ama çok temiz olmalarına rağmen annem babam babaanem dışında mümkün değil yiyemiyorum kafamdan on tane şey geciyo
Pişince ölür. Benim teselli oluş şeklim bu 🤣

genetikmi acaba diyorum
Doğduğundan beri başkalarının yiyecekleri hakkında kim bilir neler söylediler nasıl işlediler bu işin genetiği olmaz psikolojiği olur o da silsile gibi hepinizi etkilemiş, düşünsene çocuğun olsa sen de ona başkasının yemeğini yedirmezsin döngü devam eder

Geçen sene öyleydim yemek yerdim ama biri bana yada evdeki herhangi biseye dokunursa deli olurdum.misafir gittikten sonra evde dokunabilecekleri herşeyi silerdim.şuan yoğun bir donemdeyim çok şükür bu takıntımdan kurtuldum.yapacak ne vaktim ne de enerjim var.kendinizi zorlayın yavaş yavas anlatırsınız belki

X