Tesettürü bırakmak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tamamen kapalı değilim saçımı önden gösteriyorum makyaj yapıyorum vücut hatlarını belli eden kıyafetler giyiyorum. İnsanlar sürekli çıkar o kafandaki diyor bana, ben onlardan daha fazla istiyorum bunu.
Şu o kadar itici tuhaf oluyor ki anlatamam

Konu sahibi sen çocuk değilsin bir kere bunu kafana sok. Burada bir çocukla nasıl konuşursun yazmissin sen cocuk değilsin. O yüzden karşınızda çocuk var laflarını bir gec. Ki onu yazan arkadaş sana şu an tesettür kurallarina uymadığını açılman gerektiğini yazmis. Ailen görmüyor mu? Kapalı olsun da istediğini yapsın zihniyetinden nefret ediyorum. Tesettürlü biri degilim ama sen de değilsin. Tesettürlü olmanın ortunmenin kuralları var yani bu da bir gerçek.
Ha bir de muhafazakar bir aileye değil mutaassıp bir aileye sahipsin. maalesef diye belirtirken buna dikkat et lütfen. Muhafazakar insanlar özlerini unutmadan çağın gereklerine ayak uyduranlardir. Mutaassıplar da baskicidir.
Ben de bunu anlamıyorum işte ailesi başörtü çıkarmasına karşı ama dar giyinmesine karşı değil çok ilginç😳bi de konu başlığında tesettürlüyüm yazmış Müge anlı gibi “sen tesettürlü değilsin beni delirtmek mi istiyorsun tesettürlü değilsin” demek geliyor içimden. Önden saçlar da görünüyormuş spoiler misali seninki olsa olsa aksesuar olur konu sahibi aç iyice kurtul..

13 yaşında kapanmani ailen istedi galiba
hayır 13 yaşında bile değildim aslında. ortaokulda bizim zamanımızda baş örtüsü yasaktı. özel okula geçtim 7. sınıfta o zaman tamamen kapandım. 5. sınıf balosunda bile tesettür vardı. tamamen Kendi isteğimle. ailem yapma etme demedi. teşvik ettiler sadece. o dönem çıkan son model telefonu bilgisayarı alarak. kıyafetleri ayakkabıları alarak.

Baban evlatlıktan reddederim diyorsa ona maddi olarak bağımlı kalmayana kadar suyuna gitmelisin. Annene sor açılırsam gerçekten çok kızar mı diye. Önce annene düşünceni anlat sonra belki babanla konuşur yumuşatır biraz.

Merhaba arkadaşlar.. 19 yaşındayım ve 6 yıldır kapalıyım. İlk başta isteyerek kapanmıştım çok memnundum ancak son 2 yıldır o kadar pişmanım ki :,)
muhafazakar bir aileye sahibim maalesef..
Artık kendi içimde o kadar yoruldum ki kendimden nefret ediyorum. Genel olarak beğenilen bir insanım ama aynaya her baktığımda kendimden nefret ediyorum kafama taktığım örtü yüzünden.
Tamamen kapalı değilim saçımı önden gösteriyorum makyaj yapıyorum vücut hatlarını belli eden kıyafetler giyiyorum. İnsanlar sürekli çıkar o kafandaki diyor bana, ben onlardan daha fazla istiyorum bunu.
Babam ve annem ile konuştum annem kötü karşılamadı yani hiçbir şey söylemedi ama babam seni evlatlıktan reddederim dedi.
O kadar çok üzüldüm ki bir insan neden evladına yapmadığı şeyi yaptırır ki zorla? Yaşadığımız yer bir ilçe ve insanları çok kötü , dedikoducu.
böyle bir yerde açılmak istemiyorum bu sene üniversiteye gidiceğim ve orada açılmak istiyorum ama korkuyorum.. eğer aileme söylerken açılırsam asla izin vermezler yine kurtulamam.. gizli bir şekilde de açılamam haberleri olur ve birdaha beni asla affetmezler.
Sizce ne yapmalıyım ablalarım🥹 benden büyüksünüzdür çoğunuz lütfen yardımcı olun bana, dinden o kadar soğuttular ki beni, çok yoruldum..
Konu sahibi bende seninle aynı yaştayım ve muhafazakar bağnaz bi ailede büyüdüm.Aynı senin gibi açılmak istiyorum ama şu an üniversite sınavına hazırlandığım için çevrenin tepkileri ailemin tepkisi bunlara hazır değilim o yüzden rafa kaldırdım açılmak istediğimi söylemeye.Yazın konuyu açmaya çalışıcam anneme ciddi olduğumu söyliyicem ,eğer babama söylemeye cesaret edebilirsem söylerim ama edemezsem üniversite bitip paramı kazanana kadar mecbur beklemek en doğrusu çünkü beni eve mi kapatırlar okuldan mı alıkoyarlar yüzüm gözüm mosmor mu olur bunların hiçbirini kestiremiyorum...aileni en iyi sen tanırsın eğer bi süre kızdıktan sonra eski hallerine dönerseler sana kıymet verirseler yazın sınavdan sonra söyle bence aksi halde bekle yoksa eğitim hayatın sekteye uğrayabilir.
Ben dışarıya gizlice birkaç defa açıkta çıktım mini etekte giydim. uzun ,herkesin çok beğendiği saçlarımı da şekillendirdim.Beni gerçekten bu görünüş çok mutlu ediyor dolabıma kapalı kıyafeti bile almak istemiyorum hevesim yok çünkü.İnanmadığım bir ideolojiyi kafamda taşımak yük gibi geliyor insanlar dindar sanıyor ama alakam yok.Umarım ikimizde mutlu olduğumuz hayata ulaşırız.Sana bol şans diliyorum çünkü ihtiyacın olacak .

Yazık sana bir de hafız mışsın. Ölünce de mi kefende örtünmeyeceksiniz. Zira başörtüsü takıyorlar ölüye
Herkesin yaşama şekli kendine siz saldırır şekilde davranınca ne oluyor hiç farkına varmıyor musunuz bu sizin yaptığınız da çok yanlış isteyen arar bulur inanır sizin anlatmanıza gerek var mı ki inanmıyorum diyor neden hâlâ üzerine gidiyorsunuz saygı duyun bakın daha da soğutuyorsunuz siz de inancınızı yanlış tanıtıyorsunuz tutumunuzu hiç doğru bulmadım.

Ailenizle araniz nasıl şimdi. Nasıl yüzünüze bakabildiler bu olaydan sonra. Bu ne muhafazakarlık ne de dinini yaşamak. Bu başka birşey bu bayaa bayaa gaddarlık
Uzun bir süre konusmadım sonra ünü gittim geldim bu zaten yasadıklarımın bir kısmı her yasadıgım bir öncekinden sacma oldugu icin bir süre sonra takılı kalmak istemedim çünkü o beni çok yıprattı

Ailesinin baskısı dinle ilgili değil, kültürel bir kadın modeli oluşturma gibi görünüyor. Zira hanım kızımızın anlattığına göre zaten tesettürlü değil sadece saçlarının bir kısmını örtüyor. Aile de buna karşı değil sadece aman millet bilmem kimin kızı şöyle böyle der diye korkuyor. Yani ailenin de dinle alakası yok gibi..
Öyle olsa bile babası neden evlatlıktan reddetmekten bahsediyor o zaman? Çevreyi zaten en iyimizin ailesi bile umursuyor maalesef o düşünce çoğu ailede var ancak çocuğu reddetmek çok ayrı bi durum. Dinle zaten alakası olmayan insanların yapacağı şeydir; zorlama, zorbalık, şiddet, hakaret, dışlama… onlar istediği kadar dindar sansın kendisini şeytana pabucunu ters giydir hepsi :)

Merhaba arkadaşlar.. 19 yaşındayım ve 6 yıldır kapalıyım. İlk başta isteyerek kapanmıştım çok memnundum ancak son 2 yıldır o kadar pişmanım ki :,)
muhafazakar bir aileye sahibim maalesef..
Artık kendi içimde o kadar yoruldum ki kendimden nefret ediyorum. Genel olarak beğenilen bir insanım ama aynaya her baktığımda kendimden nefret ediyorum kafama taktığım örtü yüzünden.
Babam ve annem ile konuştum annem kötü karşılamadı yani hiçbir şey söylemedi ama babam seni evlatlıktan reddederim dedi.
O kadar çok üzüldüm ki bir insan neden evladına yapmadığı şeyi yaptırır ki zorla? Yaşadığımız yer bir ilçe ve insanları çok kötü , dedikoducu.
böyle bir yerde açılmak istemiyorum bu sene üniversiteye gidiceğim ve orada açılmak istiyorum ama korkuyorum.. eğer aileme söylerken açılırsam asla izin vermezler yine kurtulamam.. gizli bir şekilde de açılamam haberleri olur ve birdaha beni asla affetmezler.
Sizce ne yapmalıyım ablalarım🥹 benden büyüksünüzdür çoğunuz lütfen yardımcı olun bana, dinden o kadar soğuttular ki beni, çok yoruldum..
Ben de 3 yıl kapalı kaldım ilk baş kendim istedim ama bana cennetten bir köşk gibi değil zulüm gibi hissettirdi .. bir de şunu hep düşündüm ben kadınım diye neden buna katlanmak zorundayım.. çok sorguladım ama örtüyü çıkarınca hiç vicdan azabı duymadım.. edepli giyinip başını öne eğmek en güzel tesettür.. muge anli deryalar başını örttü de ne oldu .. Ben insanın kalbinin tesettürlü olması gerektiğine inanıyorum

Kesinlikle hem kendisine de saygısızlık yapıyor bir duruşu yok ne şiş yansın ne kebap der gibi o yüzden kesinlikle açılmalısın dedim diye beni kötü ilan etti 🤣🤣
Yani ben bunu dini değerlere yapılan bir saygısızlık olarak gördüğümden de değil doğrusunu isterseniz . Saçının ucunu göstermekle açmak arasında fark yok ki. Tuhaf duruyor sadece aileyi de anlamadım dar giyiyor zaten makyaj da tamam saçın ucu açık neye karşı çıkıyorlar . Daha çok dikkat çekiyor 😅

Konu sahibi bende seninle aynı yaştayım ve muhafazakar bağnaz bi ailede büyüdüm.Aynı senin gibi açılmak istiyorum ama şu an üniversite sınavına hazırlandığım için çevrenin tepkileri ailemin tepkisi bunlara hazır değilim o yüzden rafa kaldırdım açılmak istediğimi söylemeye.Yazın konuyu açmaya çalışıcam anneme ciddi olduğumu söyliyicem ,eğer babama söylemeye cesaret edebilirsem söylerim ama edemezsem üniversite bitip paramı kazanana kadar mecbur beklemek en doğrusu çünkü beni eve mi kapatırlar okuldan mı alıkoyarlar yüzüm gözüm mosmor mu olur bunların hiçbirini kestiremiyorum...aileni en iyi sen tanırsın eğer bi süre kızdıktan sonra eski hallerine dönerseler sana kıymet verirseler yazın sınavdan sonra söyle bence aksi halde bekle yoksa eğitim hayatın sekteye uğrayabilir.
Ben dışarıya gizlice birkaç defa açıkta çıktım mini etekte giydim. uzun ,herkesin çok beğendiği saçlarımı da şekillendirdim.Beni gerçekten bu görünüş çok mutlu ediyor dolabıma kapalı kıyafeti bile almak istemiyorum hevesim yok çünkü.İnanmadığım bir ideolojiyi kafamda taşımak yük gibi geliyor insanlar dindar sanıyor ama alakam yok.Umarım ikimizde mutlu olduğumuz hayata ulaşırız.Sana bol şans diliyorum çünkü ihtiyacın olacak .
Hayretle okuyorum,bunlar yaşanılıyor mu gerçekten..Bir genç kız başına örtü örtmek istemiyor ve bunu ailesine söylemekten korkuyor..ayrıca ben bu açılmak lafını hiç sevmiyorum..başıni örtmeyen açık mı geziyor..usturuplu ,edepli,hanım hanımcık giyinmek en makbul olanı..

Dünya da mutlu olabilirsiniz ama âhiret mutluluğu da önemli. Hem neden sürekli gaz veriyorsunuz kendi günahınız yetmiyor mu. Unutmayınız mirac da Peygamber efendimiz cehennem de saçlarından asılı kadınları gördü bunlar kimdir diye sorunca açık gezen kadınlar cevabını aldı. (inançlılar için yazdım)
Ben senin özellikle yaptığını düşünüyorum başka bir konuda da aynısını yaptın. Sen iyi niyetli falan değilsin . Ego tatmin etmek için mi yapıyorsun neden yapıyorsun bilmiyorum ama insanlığın daha ilerlemesi için lütfen evde kendi kendine takıl olur mu

Benim arkadaşımda senin gibi zorluk yaşadı ama en sonunda başardı. Lütfen pes etme ve bence direkt açıl

Öyle olsa bile babası neden evlatlıktan reddetmekten bahsediyor o zaman? Çevreyi zaten en iyimizin ailesi bile umursuyor maalesef o düşünce çoğu ailede var ancak çocuğu reddetmek çok ayrı bi durum. Dinle zaten alakası olmayan insanların yapacağı şeydir; zorlama, zorbalık, şiddet, hakaret, dışlama… onlar istediği kadar dindar sansın kendisini şeytana pabucunu ters giydir hepsi :)
Ahaha bravo:)

Söyleyeceğiniz en iyi şey tesettüre göre yaşamadığınızı dile getirerek (hani bunun için aile sorumlu diye bakıyorlar) daha çok ortak oluyorsunuz benim günahıma demek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X