Tesettürü bırakmak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani ben bunu dini değerlere yapılan bir saygısızlık olarak gördüğümden de değil doğrusunu isterseniz . Saçının ucunu göstermekle açmak arasında fark yok ki. Tuhaf duruyor sadece aileyi de anlamadım dar giyiyor zaten makyaj da tamam saçın ucu açık neye karşı çıkıyorlar . Daha çok dikkat çekiyor 😅
Öyle olsun ama atıyorum Ahmet'in kızı başını açtı demesinler. Babanın derdi de din değil. Başörtülüyüm, dinen bunu bir gereklilik olarak görüyorum ama ondan daha önemli mevzular ailelerin gündemi bile olmuyor. Kız başını kapatsinda gerisi önemli değil modundalar çünkü asıl dertleri din değil.

Merhaba arkadaşlar.. 19 yaşındayım ve 6 yıldır kapalıyım. İlk başta isteyerek kapanmıştım çok memnundum ancak son 2 yıldır o kadar pişmanım ki :,)
muhafazakar bir aileye sahibim maalesef..
Artık kendi içimde o kadar yoruldum ki kendimden nefret ediyorum. Genel olarak beğenilen bir insanım ama aynaya her baktığımda kendimden nefret ediyorum kafama taktığım örtü yüzünden.
Tamamen kapalı değilim saçımı önden gösteriyorum makyaj yapıyorum vücut hatlarını belli eden kıyafetler giyiyorum. İnsanlar sürekli çıkar o kafandaki diyor bana, ben onlardan daha fazla istiyorum bunu.
Babam ve annem ile konuştum annem kötü karşılamadı yani hiçbir şey söylemedi ama babam seni evlatlıktan reddederim dedi.
O kadar çok üzüldüm ki bir insan neden evladına yapmadığı şeyi yaptırır ki zorla? Yaşadığımız yer bir ilçe ve insanları çok kötü , dedikoducu.
böyle bir yerde açılmak istemiyorum bu sene üniversiteye gidiceğim ve orada açılmak istiyorum ama korkuyorum.. eğer aileme söylerken açılırsam asla izin vermezler yine kurtulamam.. gizli bir şekilde de açılamam haberleri olur ve birdaha beni asla affetmezler.
Sizce ne yapmalıyım ablalarım🥹 benden büyüksünüzdür çoğunuz lütfen yardımcı olun bana, dinden o kadar soğuttular ki beni, çok yoruldum..
Önce okulunu bitir, dereyi geçene kadar mecbur ayıya dayı diyeceksin. Ekonomik özgürlüğünü eline aldığın gün kendi davulunu daha gür çalarsın. Şimdi ağzından burnundan getirirler.

Öyle olsun ama atıyorum Ahmet'in kızı başını açtı demesinler. Babanın derdi de din değil çünkü. Başörtülüyüm dinen bunu bir gereklilik olarak görüyorum ama ondan daha önemli mevzular ailelerin gündemi olmuyor. Kız başını kapatsinda gerisi önemli değil modundalar.
Bu yaştaki kıza bunu yapmanın mantığını yemin ederim anlamıyorum. Şimdi bu doğru bir durum mu ? Bu kız bunu istemiyor . Gerçekten beğenmeyenler olmuş ama dışardan da çok tuhaf duruyor . Ben açık biriyim mesela açık veya tesettürlü bir kadın dikkatimi çekmiyor . Bu şekilde giyinen birine göz takılıyor ister istemez bende neden yapıyorlar diye merak ediyordum ailevi durumdanmis .

Konu sahibi bu hayatı sen yaşıyorsun kime ne günahı da sevabı da sana. Senin yerine onlar cennete gitmeyecek yada cehenneme
Kime ne gerçekten bırak elalemi
Babanda iki söylenir üç söylenir kabul etmek zorunda
Benim komşum 20 yıl sonra açtı başını kimseyi de dinlemedi konuşan istediği kadar konuşsun
Kimse senin hayatına karışamaz az cesaret

açıldıktan sonra Instagramıma baskın düzenlendi ciddi ciddi. fotoğraflarımı ss alıp gruplarda konuştular. benim değişimim battı herkese arkamdan neler neler duydum. kendileri çok düzgün gibi. dert oldum. hafız ama bikini giyiyor hafız ama şöyle böyle. sana ne çok istiyorsan sen hafız ol dimi. o zaman bu kadar yaygın değildi açılma durumu çünkü
Oha, mağara.avi resmen. Benim tarikatçi tanıdıklarım falan var onlar yapmıyor bunu. Çok da çirkin ya afedersin pavyona düşmüş gibi ss almış atıyolar falan.

Üye olduğunuz sitenin kurallarını keşke okusanız da öyle konu açsanız, yorum yazsanız.
Dini içerikli konular yasaktır, dini içerikli yorumlar da yasaktır.

Hem din üzerinden tartışma çıkıyor hem de biliyorum deyip yazdığınız dini bilgilerin Kuran-ı Kerim’le uzaktan yakından alakası olmadığı gibi Peygamber Efendimizin (SAV) adını da kullanarak onun hiç söylemediği şeyleri söylemiş gibi aktararak yanlışa düşüyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X