Tip 1 Diyabet

Hasrethanim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2024
1
0
27
Merhabalar kızıma 4 gün önce tip 1 diyabet tanısı konuldu henüz 2 bucuk yaşında biz yurt dışında yaşıyoruz… Türkiyedeki doktorlara da göstermek istiyoruz bunun bi cözümü yokmudur cok perişan bir haldeyiz😔😔

Merhabalar kızıma 4 gün önce tip 1 diyabet tanısı konuldu henüz 2 bucuk yaşında biz yurt dışında yaşıyoruz… Türkiyedeki doktorlara da göstermek istiyoruz bunun bi cözümü yokmudur cok perişan bir haldeyiz😔😔
çok geçmiş olsun 🙏 ailede diyabet öyküsü var mı, anne/baba/anneanne/dede vb? diyetine ve insülinine uyduğunuz sürece bir sıkıntı olmayacaktır lütfen korkmayın emin olun o yaşta tanı alan çok fazla çocuk var. biraz pozitif bakın tedavisi olmayan hastalıklar da var bu dünyada 🥺 biraz alakasız bir örnek olacak ama dedem yıllarca insülin iğnesi kullandı ve doktor bir süre sonra iğne kullanmana gerek kalmadı deyip hap ile devam ettirdi. doktor ve diyetisyen ile yakın takip yapın karbonhidrat sayınını iyice öğrenin derim

Merhaba, ben de 14 yaşında tanı almış 15 senedir tip1 diyabetli bir kadınım. Hayır bir çözümü yok. Ama tedavisi var. O da canımız insülin. Türkiyede doktora göstermeniz hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Çok çook yenisiniz. Kendinizi suçlamadan nedenler aramadan ilk yapmanız gereken şey kabullenmek. İlk önce kabullenin. İlk başta çok komplike gelecek daha sonra bununla yaşamaya sizde evladınızda alışacaksınız. Karbonhidrat sayımını bir an önce öğrenin. Hangi ülkede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama sensör desteği vardır diye tahmin ediyorum. Sensör hayattır, candır. Nimetlerinden faydalanın. Ve lütfen ama lütfen biz şunu denedik şu çok iyi geliyor diyen herkese kulağınızı kapatın. Dediğim gibi kabullenmek ilk aşamanız. Daha sonrası karbonhidrat sayımı ve doğru insülin oranları. Bana her zaman yazabilirsiniz. Şu an sudan çıkmış balık gibisinizdir. Yalnız olmadığınızı bilin ❤️

X