''Tupperware'' plastik mutfak gereçleri

annem bana 3 lü set gibi almış birşey saklamak için ama benmi beceremiyorum bilmem maydonuzu koydum 3 gunde bozuluyor,annem benimki 20 gunde birşey olmuyor diyor şaşırdım,annem kıyma koyup kapatıyor 15 gun birşey olmuyormuş dolabın normal yerinde benimkiler neden bozuluyor havasınıda alıyorum fikri olan varmı?

annem bana 3 lü set gibi almış birşey saklamak için ama benmi beceremiyorum bilmem maydonuzu koydum 3 gunde bozuluyor,annem benimki 20 gunde birşey olmuyor diyor şaşırdım,annem kıyma koyup kapatıyor 15 gun birşey olmuyormuş dolabın normal yerinde benimkiler neden bozuluyor havasınıda alıyorum fikri olan varmı?

kapatırken havasını aldırman gerekiyor sanırımbi de öyle dene bakalım yada aldığın kişiye ulaş bu sorunun için...

kızlar bende üye oldum daha kullanmadım kit cantam pazartesi gelicek herkese geliş fiyatı veriyorum bir sürü sipariş oldu ben üye olmuşken herkes yararlansın dedim üye olmak en mantaklısı çeyizime saklamadan baslıcam kullanmaya benle birmi eskicek sanki:)))

bende tupperware ürünlerinin bi çoğunu kullanıyorum.hepsinden memnunum.bi kaçtane hariç.dekorasyon sihirbazından hiç memnun değilim.kremanın yarısı içinde, kenarlarında kalıyo hep.kremayı sıkamıyosun bi türlü. benimki eski modeli ama.yeni modelini (dekoratör ismi) denemedim.o şekil olarak benimkine göre birazdaha kullanışlıya benziyo.kullanan varsa yorum bekliyorum.peynir değirmeni harika.her çeşit peyniri süper rendeliyo.tini mini hanım seriside süper.kullananlara tavsiyem bu ürünlerin içine sebzelerini koyarken altına ve üstüne kağıt havlu koysunlar.saklama ömrü dahada uzuyo.yağdanlıklarıda çok güzel yağı hiç damlatmıyo.ürünler biraz pahalı ama değer bence.ürün kırılsın çatlasın çizilsin değişim yapılabiliyo.herkese tavsiye ederim tupperware.kaydirigubbakcemile

Son düzenleme:
bir hafta önce bende peynir kabını aldım ıcıne kaşar peyniri koydum 3. günün sabahında her yerı kuf ıcındeydı resmını cektım aldıgım kısıye gosterdım ıyade etmek ıstıyorum kendıde denıycekmıs bakalım ben normal kapta bıle saklasam 3. gun bu sekılde cıkmazdı

bir hafta önce bende peynir kabını aldım ıcıne kaşar peyniri koydum 3. günün sabahında her yerı kuf ıcındeydı resmını cektım aldıgım kısıye gosterdım ıyade etmek ıstıyorum kendıde denıycekmıs bakalım ben normal kapta bıle saklasam 3. gun bu sekılde cıkmazdı

kötükedihüso

bende aynı sorunu yaşadım ama süzgecini düz koyyulması gerektiği gibi koyamayacaksın ters koy bak o zaman küflenmiyor yani tupper yazısı üste gelsin o zama benim ezine peyniri 1 aya yakın kaldı bişi olmadı ama zaten kaşar peyniri yapısı itibari ile kolay küflenir ancak 3 gunden de değil

peynirlik aldım çok memnunum hem koku olmasını engelliyor hemde tazeliğini uzun süre koruyor. onun dışında saklama kabı aldım buzluk için memnunumm fakaat çooook pahalı onun dışında bişey almayıda düşünmüyorumm

Tupperware;

Tinimini Hanımı yeşilliklerim için kullanıyorum,gayet başarılı,tavsiye ederim.

Eko Kaplarda yoğurt&hamur mayalıyorum,kurabiye vb. saklıyorum,tavsiye ederim.

Mini Şefte soğan,ceviz,domates vb doğruyorum,tavsiye ederim.

Su Serisinde; peynir,meyve,turşu,salça vb saklıyorum,tavsiye ederim.

Ben oval saklama kaplarını aldım boy boy bir sürü irili ufaklı kavanozlardan kurtardı beni çayım, baklagillerim herşey onun içinde ve güzel duruyor. hepsi bir model.

mini şef aldım.Ki bu ürün şuu anda elim ayağım oldu. daha önceki sayfalarda soğan doğramak için güç istiyor yazılmış. evet baştan çok zorlanıyorsunuz ama sanırım bir müddet kullanınca daha rahat dönmeye başlıyor. ben soğan ve cacık için salatalık doğramakta kullanıyorum.

Peynir saklama kabına gelince. aldığım zamandan itibaren 1 yıl boyunca bunun işe yaramadığını çığırdım durdum. en sonunda anladım ki alt kapak ters takılıyormuş. :roflol:Peynirimi saklamıyor diyenler dikkat. peynir kabının tabanındaki yazı alt tarafa gelecekmiş. şimdi gayet memnunum.

bunlar dışında turşuluk aldım ama ben zeytin için kullanıyorum.

rendesini aldım. deliklerinden dolayı fazla kullanmıyorum. yedek bıçakları olmalı diye düşünüyorum.

şimdi de kızım için matara ve tost saklama kabı siparişi verdim.

bende aynı sorunu yaşadım ama süzgecini düz koyyulması gerektiği gibi koyamayacaksın ters koy bak o zaman küflenmiyor yani tupper yazısı üste gelsin o zama benim ezine peyniri 1 aya yakın kaldı bişi olmadı ama zaten kaşar peyniri yapısı itibari ile kolay küflenir ancak 3 gunden de değil

ya arkadaşlar aynı peynirliktenmi bahsediyorsunuz..
biriniz yazı alta gelecek biriniz üste gelecek diye yazmışsınız..şimdi ben hangisine göre koyacamm:))bilmiyorumkismile

kızlar bu topiği yeni görüyorum, bende 2 ay önce tanıştım bu markayla..küçük peynirliğini ve 3 lü şekerparelerden aldım...peynirlikten inanılmaz memnunum...biz inanılmaz peynir bozuyorduk evde, utanmasak porsiyon usulu peynir alıcaz marketten o derece yaniii...ama bu peynirliği aldığımdan beri sonuna kadar dayandı peynirlerim,öyle çok memnunum ki..hatta eşim gecen gün diyorki şu mutfağa doldurduğun ıvır zıvırlara kızıyordum ama , şunu almakla hayatının en güzel alışverişini yapmışsın diyor zemuszemus bu arada şeker parelerime de bayılıyorum, artık diğer saklama kaplarımdan çok onları kullanmaya başladım opuyorumnanaktan

bu arada peynirliğin tabanının her iki yüzüde kullanılabilir yazıyordu kullanma talimatında..yani peynirin boyutuna göre ayarlıyorsunuz onu...ben çukur kısmı üste getiriyorum..bilginize..

bu arada peynirliğin tabanının her iki yüzüde kullanılabilir yazıyordu kullanma talimatında..yani peynirin boyutuna göre ayarlıyorsunuz onu...ben çukur kısmı üste getiriyorum..bilginize..

sul varsa çukur kısmını değilse düz kısmını şeklinde bilgilendirilmiştimyerimseniben

benim tek memnun olduğum ürün peynirlik ve sürahi diyebilirim...
diğer saklama amaç kullandığım her kap ne koyduysam keskin bi tata dönüştü içindeki sirkemsi bi tat...meyveler için hormonludur diye bahane buldular ki bu her seferinde yaşanan bi sorundu(hep mi hormonlu alıyorum yani -hiç de bilinçsiz tüketici değilim)lor da aynı şey oldu çökelek de artık pek kullanmıyorum-almıyorum...

X