Tutuklama karari. Çıkmazdayım..

Öyle yapmazsa böyle arkasında hamile kadın bırakır. Eşiniz haksız düşünmeyin artık onu, bebeğinizi düşünün ve ailenizin evine gidin.
Ya bi olay ciktiginda olayin oldugu masadaysaniz hele. O an polisi arayamazsiniz ki. Kavganin ortasindada dur bi saniye diyip arayamazsiniz. Polisi zaten arayanlar olmus ki polis gelmis. Esim evet hatali. Hatalari var. Ona bisey demiyorum. Sucsuz demiyorum. Zamani geride donduremem. Esimi de cok seviyorum. Emin olun gram suphem yok bana olan sevgisindende.
Evet dedigim gibi hatalari var ama bunlar benim icin onunla kavga edip bosanmak icin sebep degil.
Hatalarini onada soyledim. Boyle yapabilirdin dedim. Kendiside benim en buyuk salakligim surasi burasi diye kabulde etti. Konu benim esimle aramdaki diyaloglar, esimle bosanip bosanmama karari veya esim sizce ne yapsaydi degil? Bundan sonra ne yapabiliriz?
Olmus yani soyle yapsaydi boyle yapsaydi vay efendim esin seni sevseydi tarzi yorumlara o cevap. Evet dur bi sn diyip arayamazdi polisi ama kacabilrdi. Kavgadan kacamasa polis gelince sahit bile olsa ifade vermemek icin uzaklasirdi. Hadi polisede gitti. Tamamen kendini korucak ifade verebilirdi. Aniden cikan bi olay. Olayin soku stresi adresini bile yanlis vermis ifadede. O an onu dusunememis napayim asayim mi adami. Kizgin veya kirgin degilim. Sadece uzgunum. Ve evet cok uzuluyorum cok kafama takiyorum stres oluyorum. En on planda tabikide bebegim var. Suan avukat ve bi kac polis tanidik 4 ay yatmazlar en fazla 15 gun diye konustuklarindan 15 gun icin annemlere gitmem diye dusunuyorum ama daha fazla yatarsa tabikide annemlerin evine gidicem

Ailemin yanında rahat ederim diyorsanız, süreci ailenizin yanında geçirin. Alışverişinizi de internet üzerinden yaparsınız, kapınıza gelir.
Cok tesekkur ederim. Internetten almayi dusundugum seyler vardi ama boyle bi durumda butun alisveriste internetten yapilabilir. Hem yorucu olmaz hem stresi az olur. Sagolunn

Olayi anlamadim,cezasi kesinlesmis biri icin kim ben onu 4 ay yatirmam diyebiliyor onu hic anlamadim ama,umarim cabuk atlatirsiniz. Cocugunuz icin sakin olmakta yarar var,gecmis olsun
Tesekkur ederim.
Olayi evet duzgun anlatamamisim. Cezasi kesilmis evet 2 sene 1 ay. 3te ikisi ve denetimli serbestlikle 4 ay yatari var esimin. Yani ben oyle biliyorum. Taninmis eli kolu uzun hatta mafyalarin falan avukatligini yapan bi avukat birisi araciligiyla bizimkilerin davasini kabul etmis. Ilk karar 2 sene 6 aydi. Temyize yollama surecinde vekaletlerini verdiler bu avukata.
Temyizden geldiginde 2 sene 1 ay karar cikti ve avukat en fazla 1 hafta diyomus.

Bide cem bi cafede calisiyo. Patronu ayni zamanda polismis sanirim ve oda 15 gun yatarsiniz en fazla demis.

Esimde nasil yaptiklarini neye dayanarak boyle soylendigini bilmiyo bende. Haber bekliyoruz. Tam olarak anlamayi bekliyoruz.
Cok umut baglamamaya calisiyoruz. Bi ihtimal diyoruz sadece

Tesekkur ederim.
Olayi evet duzgun anlatamamisim. Cezasi kesilmis evet 2 sene 1 ay. 3te ikisi ve denetimli serbestlikle 4 ay yatari var esimin. Yani ben oyle biliyorum. Taninmis eli kolu uzun hatta mafyalarin falan avukatligini yapan bi avukat birisi araciligiyla bizimkilerin davasini kabul etmis. Ilk karar 2 sene 6 aydi. Temyize yollama surecinde vekaletlerini verdiler bu avukata.
Temyizden geldiginde 2 sene 1 ay karar cikti ve avukat en fazla 1 hafta diyomus.

Bide cem bi cafede calisiyo. Patronu ayni zamanda polismis sanirim ve oda 15 gun yatarsiniz en fazla demis.

Esimde nasil yaptiklarini neye dayanarak boyle soylendigini bilmiyo bende. Haber bekliyoruz. Tam olarak anlamayi bekliyoruz.
Cok umut baglamamaya calisiyoruz. Bi ihtimal diyoruz sadece
Hakkinizda hayirlisi olsun ne denir su asamada baska? Alisverisi kaynanayi falan dert etmeyin. Kendinizle ve bebeginizle ilgilenin,ne de olsa cabuk gecer sayili gun.

Trafikte küfür eden magandaya ağzınızı acamadiniz, lafı yiyip gittiniz belli ki.

Burada hincinizi konu sahibinden çıkarıyorsunuz. Gücünüz buna yetti sanırım.
Laf edeyim, sonra kadın demeden ağzımı burnumu kirsin denetimli serbestlikle kurtulsun benim yaşadıklarım da yanına kâr kalsın . Nerde yaşıyorsunuz? İsviçre'de falan mı? Ben kimseden sinir çıkarmiyorim. Sadece hanımefendi bize eşinin haksız yere ceza aldığı fikrini empoze etmeye çalışıyordu. Ben de diyorum ki eşiniz masum falan değil. Ayrıca konu sahibine kötü bir şey demedim onun ya da bebeğin bu konuda ne suçu var da hincimi alayım. Ama bu magandalarin alayı hapse girse içim acımaz.

Tamam birileri size masaniza ve arkadaslariniza saldirdiginda dur bi sn diyip polisi ararsiniz. Dicek lafim yok.
İyi de saldıran taraf zaten eşinizin arkadaşı. Adamın yüzünü kesmiş. Lütfen biraz özeleştiri yapın. Şu sitede bir kişi de ben veya yakınım şu konuda haksıziz diyemiyor. Neyse yine de sizin ve bebeğinizin Allah yardımcısı olsun.

İyi de saldıran taraf zaten eşinizin arkadaşı. Adamın yüzünü kesmiş. Lütfen biraz özeleştiri yapın. Şu sitede bir kişi de ben veya yakınım şu konuda haksıziz diyemiyor. Neyse yine de sizin ve bebeğinizin Allah yardımcısı olsun.
Ilk saldiran taraf karsi taraf. Ilk laf atanda ilk vuranda onlar. Ayrica bicakla yaralanan tek karsidaki degil. Cemde yaralandi. Hatta ilk cem yaralandi. Karsi tarafin yaralanan yeri yüzü oldugu icin ve iz kalabilcegi icin bu kadar buyudu zaten.

Laf edeyim, sonra kadın demeden ağzımı burnumu kirsin denetimli serbestlikle kurtulsun benim yaşadıklarım da yanına kâr kalsın . Nerde yaşıyorsunuz? İsviçre'de falan mı? Ben kimseden sinir çıkarmiyorim. Sadece hanımefendi bize eşinin haksız yere ceza aldığı fikrini empoze etmeye çalışıyordu. Ben de diyorum ki eşiniz masum falan değil. Ayrıca konu sahibine kötü bir şey demedim onun ya da bebeğin bu konuda ne suçu var da hincimi alayım. Ama bu magandalarin alayı hapse girse içim acımaz.
Kimseye bisey empoze etmeye calismiyorum. Hatalari evet vardi esimin ama magandaaa gezmesin sokakta dencek cinsten seyler degil. Lutfen kendinize gelin. Ben agir konusmak istemiyorum. Sinirleniyorum yorum yapmayin lutfen.
Esim hakkinda maganda diyosunuz tabiki esimi savunuyorum. Bilmiyorum nasil okudunuz nasil anladiniz. Yada ben nasil anlattim. Ama esim maganda falan degil. Allah sizi beterinden korusun ne diyim sinirlenemicem simdi

Ilk saldiran taraf karsi taraf. Ilk laf atanda ilk vuranda onlar. Ayrica bicakla yaralanan tek karsidaki degil. Cemde yaralandi. Hatta ilk cem yaralandi. Karsi tarafin yaralanan yeri yüzü oldugu icin ve iz kalabilcegi icin bu kadar buyudu zaten.
Konuda öyle dememissiniz. Ne bakiyon davasına cem kavga çıkarmış bizimki de arada kalmış gibi bir şey yazmissiniz. Cem adamın yüzünü bıçakla kesmiş vs demissiniz. Sizin gibi koruyani elestirmeyeni yol ggöstermeyeni oldukca esinizin başı daha çok derde girer. Öncelikle o arkadaşlarıyla ilişkisini kestirmeliydiniz. Sen hayırdır bir kendine gel evli barkli adamsın ne işin var it kopukla diye azar cekmeliydiniz. Adam sizi yanında bile gezdirmemis başına iş gelir diye. Düşünemiyorum yani. Lütfen eşinizi burda övmeyi " yok ya aslında o öyle biri değil" demeyi bırakıp gerçeklerle yuzlesin. Hapis yatar mı yatmaz mi bilinmez ama önemli olan eşinizin kendine gelmesi bu saçma yaşam tarzını bırakıp sizin mutluluğunuz için uğraşması. İnanın hapis süreci umrumda değil. Benim düşündüğüm o bebek. Babası kendine gelmedikce o da sıkıntı yaşar. Dikkat edin.

Kimseye bisey empoze etmeye calismiyorum. Hatalari evet vardi esimin ama magandaaa gezmesin sokakta dencek cinsten seyler degil. Lutfen kendinize gelin. Ben agir konusmak istemiyorum. Sinirleniyorum yorum yapmayin lutfen.
Esim hakkinda maganda diyosunuz tabiki esimi savunuyorum. Bilmiyorum nasil okudunuz nasil anladiniz. Yada ben nasil anlattim. Ama esim maganda falan degil. Allah sizi beterinden korusun ne diyim sinirlenemicem simdi
Pekala nasıl isterseniz . Yorum yapmayacağım daha fazla.

Konuda öyle dememissiniz. Ne bakiyon davasına cem kavga çıkarmış bizimki de arada kalmış gibi bir şey yazmissiniz. Cem adamın yüzünü bıçakla kesmiş vs demissiniz. Sizin gibi koruyani elestirmeyeni yol ggöstermeyeni oldukca esinizin başı daha çok derde girer. Öncelikle o arkadaşlarıyla ilişkisini kestirmeliydiniz. Sen hayırdır bir kendine gel evli barkli adamsın ne işin var it kopukla diye azar cekmeliydiniz. Adam sizi yanında bile gezdirmemis başına iş gelir diye. Düşünemiyorum yani. Lütfen eşinizi burda övmeyi " yok ya aslında o öyle biri değil" demeyi bırakıp gerçeklerle yuzlesin. Hapis yatar mı yatmaz mi bilinmez ama önemli olan eşinizin kendine gelmesi bu saçma yaşam tarzını bırakıp sizin mutluluğunuz için uğraşması. İnanın hapis süreci umrumda değil. Benim düşündüğüm o bebek. Babası kendine gelmedikce o da sıkıntı yaşar. Dikkat edin.
Konuyu o gunku seyle anlattim. Kavgayi cok detayli anlatmamisim evet. Ama dedigim gibi ne baktin diyen karsi taraf diklenen cem ve yumruk atan yine karsi taraf. Sonrasi kargasa. Kargasa sirasinda eli kesilen cem. Yuzu yaralanan karsi taraf.
Ben esimi elestiriyorum. Arkadaslarina karismiyorum diyemem hosuma gitmeyenleri zaten soyluyorum. Toplasan 3 tane arkadasi var sık gorustugu. O gun toplandilar sadece. Cemin abisi esimin arkadasi. Cemle zaten gorusmezdi. Sonrada gorusmedi zaten.
Ben esime bunlar bunlar senin hatan dedim zaten. Magandalikla suclamaniza laf ediyorum evwt. Zaten tek basina gelen olay o. Dahada oyle bisey gelmedi basimiza. O maganda dediginiz tipler ben esimin yanindayken bize satastiklarinda bile ben esimin onlarla nasil konustugunu gordum. O yuzden maganda falan diyemezsiniz kendinize gelin
Yanlarinda kiz arkadaslari varken sinema ortasinda bagiran 2 tip düşünün. Deli gibi ortaligi yikan. Esim yinede duzgunce bagirma otur diye uyardi. Maganda olsaydi esim yanimda dur sunlara bi ayar cekeyim esim gorsun derdi. Tanimadan yorumlar yapmayin.
Uzuntu stres olayin sokuyla eksik anlatmis olabilirim ama tanimadan bol keseden salliyosunuz. Yok magandaymis yok gezmesinmis sokakta

Konuyu o gunku seyle anlattim. Kavgayi cok detayli anlatmamisim evet. Ama dedigim gibi ne baktin diyen karsi taraf diklenen cem ve yumruk atan yine karsi taraf. Sonrasi kargasa. Kargasa sirasinda eli kesilen cem. Yuzu yaralanan karsi taraf.
Ben esimi elestiriyorum. Arkadaslarina karismiyorum diyemem hosuma gitmeyenleri zaten soyluyorum. Toplasan 3 tane arkadasi var sık gorustugu. O gun toplandilar sadece. Cemin abisi esimin arkadasi. Cemle zaten gorusmezdi. Sonrada gorusmedi zaten.
Ben esime bunlar bunlar senin hatan dedim zaten. Magandalikla suclamaniza laf ediyorum evwt. Zaten tek basina gelen olay o. Dahada oyle bisey gelmedi basimiza. O maganda dediginiz tipler ben esimin yanindayken bize satastiklarinda bile ben esimin onlarla nasil konustugunu gordum. O yuzden maganda falan diyemezsiniz kendinize gelin
Benim eşinize bir şey deyip demememin bir önemi yok. Efendi bir insansa efendidir. Değilse degildir. Sonuçlarına da zaten siz katlanirsiniz. Burda benimle laf dalaşına girmek de size bir şey kazandırmaz. Ben sadece eşinize birazcık daha sert ve kararlı olup yaşam tarzını ve arkadaşlarını değiştirmesi için baskıda bulunmanızı isterdim. 3 tane arkadaşı varmış ama sonucu görüyoruz. Bir de dediğim gibi güvenlik kamerası diye bir şey var. Eşinizin hatasız olduğunu düşünmüyorum. Hatali ki ceza alıyor. Yoksa nedir yani neden hakim hapis yatırsın sade vatandaş için. Yine diyorum hapse girer çıkar. Bu kısa bir süreç . Önemli olan bundan sonrası. Umarım dediklerimde doğruluk payı olduğunu biraz da olsa düşünürsünüz. Çünkü daha ağır sonuçlara da katlanmak zorunda kalabilirsiniz bu gidişle.

Keşke bunlara hiç bulaşmasaymış ve süreci takip etseymiş. Çok zor bir durum. Allah yardim etsin. Hamileyken, lohusayken ilgi istemeniz, rahatlık istemeniz çok normal bir durum. Nerede istiyorsanız orada kalın. Hiçbir şekilde alttan almayın. O sıkıntıyı siz yaşayacaksınız.

yaşam tarzını ve arkadaşlarını değiştirmesi için baskıda bulunmanızı isterdim
Kimseyi ben istedim diye degismesi icin baskilamam. Sık sık gorustugu en fazla 3 arkadasi vardir. Bu demek degil ki 3 kisiyi taniyo. Misal bigun liseden arkadaslari toplanalim der butun ainif toplanirlar kavga cikar bu esimin yasam tarzi yuzunden degildir. Aralik ayinda olmus bi olay bu. Soguk. Dogru duzgun disari cikamiyo hali saha yapamiyo sıkılmısti haliyle. Ben sporcuyum her gun antreman yapiyodum arkadaslarimi goruyodum o sıkılıyodu. Sadece 1 guncuk esim esimin yakin arkadasi ve tanidigi biri ve bi kac kisi daha onlarla esim orda tanismis toplanalim demisler. Esimin en yakin arkadasinin kardeside gelmek iatemis ve gelmis. Olaydan once veya snra ben onunla bulustuklarini gorustuklerini bilmem. Esimin en yakin arkadasinin dogum gunudur ikiside bir araya gelirler mesela ama bu kadar yani. Sadece o gun beraber vakit gecirilmisti. Ve ben sirf bu 1 gun yuzunden senin arkadasin soyle kotu boyle kotu diyemem. Arkadasi degil cunku. Tanidigi sadece. Yasam tarzida surekli disari cikmaz etmez cikarsa 1 veya 2 kisiyle kahvede bulusur. Onun disinda evdedir. 2 gunde bir benimle gezmeye cikar ben neden yasam tarzini baskilayayim ki?
Bir de dediğim gibi güvenlik kamerası diye bir şey var. Eşinizin hatasız olduğunu düşünmüyorum. Hatali ki ceza alıyor. Yoksa nedir yani neden hakim hapis yatırsın sade vatandaş için.
Kamera goruntuleri net degilmis. Hakim mesela esimin yaptigi biseyi baskasina sen mi yaptin diye sormus. (ustune sandalye gelmis ve esim sandalyeyi bosluga firlatmis. Hakimde baskasina sen sandalyeyi birine atmak isteyerek mi firlattin diye sormus.) Kamera goruntuleri cok karisik ve net degilmis. Bu yuzden esimin kavgadaki rolude pek belli olmuyo yani goruntulerde. 40 kisi birbirine girmis yani ne kadar secilebilir ki

X