Tüy sorunumuza bir de bu pencereden bakmayı öneriyorum..

teşekkür ederim canım benim saçlarım çokkkk yavaş uzardı sinir oluyordum. sonra mayalı süt içmeye başladım ve saçımda ve cildimde inanılmaz değişim oldu. şok oldum. istersen evde yapılan saç bakımı bölümünde saçları uzamayanlar buraya topiğine bi bak.

içtim bende ama bıraktım sonra.top top oluyor erimiyor,a da ayrı strese soktu beni.nasıl yaptığını şöyle etraflıca bir anlatır mısın? mayayı saçıma sürünce hemen dökülmesi dururdu eskiden şimdi o da kar etmiyor.çalı gibi oldu saçlarım.gününe denk gelmedi hiç heralde.ayın 16 sını bekliyorum kestiricem,bakım yapıcam.mucize bişey bulup ay takvimine uyarlamak lazım.

her besinin kendi burcunda çok etkiliymiş.çok uyamıyırum ama zaman zaman uygulamaya çalışıyorum.bak şöyle bir liste var:net görünür mü bilemiyorum.

Eklentiler

• $ga[1].jpg
    $ga[1].jpg
    12,7 KB · Görüntüleme: 75
canım verdiğin tablo görünmüyor :KK43:( çok merak etmiştim.. mayalı sütü anlatıyım hemen canım. önce biraz suyu ılıtıyorum ocakta sonra 1 tatlı kaşığı kuru mayayı bu ılık suda( su ılık olsun kaynamasın yoksa zarar veriyormuş mayaya) krıştırarak eritiyorum. sonra buzdolabından çıkardığım sütü karışıma karıştırarak ekliyorum sonrada tek nefeste fazla düşünmeden.:)) fondip yapıyorum.. karışım soğuk olduğu için zaten tatda kokuda minimum seviyede oluyor. dene tekrar bence

o tabloyu netten aldım ben.masaüstüne kopylayıp büyütünce belli oluyordu epeyce.ama dur bakalım taratmayı bi deneyeyim bendeki listeyi.oladıyazarım artık tek tek..ohaoldumsmile

hayır hayır kendi burcuna göre değil.bu takvim ayrıntılı bir takvim.ben buradan sadece dolunay günleri ve tam saatlerini dikkate alıyorum.
mesela ;
26.Haziran.2010 13:31 (14:30) Dolunay OĞLAK 04° Parçalı Ay Tutulması

bu satıra göre 26 haziranda biz göremesekte 14:30 da ay kendini tamamlayıp dolunay olacak ve bir gün böyle kalıp küçülmeye başlayacak.
dolayısıyla 26 sında 14:30 dan sonra ağdamı yapıp zırnık uygulayacağım
bu takvimler oluşturulurken yaz saati uygulaması dikkate alınmıyor.dolayısıyla mart-ekim arasında bir saatlik fark ortaya çıkıyor.bu aylardaki gerçek saatleride kırmızıyla belirttim.yani kırmızıları dikkate alıyoruz.
vodafone reklamı gibi oldu :)))

iğneli epilasyon bende yaptırdım koltukaltıma..4 yıl önce başladım,hala tek tük var ama yapan bayan şehir dışında yaşadığı için ben aylardır gidemedim.uzun sürdü ama değdi.bayan çok tecrübeli..ağır ama titiz.çoğu kişi hızlı yapıyor,çabuk bitiriyor ama tam köke ulaşmadan elektrik akımı veriyorlar.yani kılın köküne değil,tabiri caizse beline.tabi tüyler zayıflıyor,bir süre çıkamıyor,birkaç yıl içinde tekrar güçleniyor ve çıkmaya başlıyorlar.bende o çok güçlü tüylerin dışında 4 yıldır çıkan olmadı.zaten köklerin yandığını hep duydum kulaklarımla.hani mangal yaparken bazen yağ yanar da ani bir ses çıkar ya .resmen o ses çıkıyor.kısaca ağır yapıldı ama param boşa gitmedi.zaten lazere yıllar önce 1,5 milyar ödemiştim,o da kampanyalı.yazık oldu.iğneli doğru kişi yapınca süper sonuç veriyor.sadece bacakta kalıcı beyaz noktalar bırakıyor.bana yapan bayanın bacağında gördüm 20 yıllık.

biz ayın evrelerini bi takip edelim,sen epilasyona öyle başla derim ben.bana tüyleri aynı yoğunlukta ve kalınlıkta olmasına rağmen 1 yılda biten de var 5 yılda bitende var demişti epilasyonu yapan bayan.e var demek ki etkileyen bir faktör.ve ben bunun kesinlikle ay olduğuna inanıyorum. deneyelim.ne kaybederiz ki tüylerimizden başka:1rolleyes:

tmm cnm ilgin için teşekkür ederim topiği takip edip dediğin zamanlarda ağda yapacam
zaten her ay yapıyorum
toplu kıl katliamı yapalım kurtulalım şu kıllardan...(benimkilere tüy demek incelik olur ):roflol:

ben bugün birçok anahtar kelimeyle denedim nursall,çıkmıyo.evet ilkel olacak ama tarif edeyim.astroloji okulu yazıyoruz.siteye girip köşe yazıları bölümünü tıklıyoruz.yurdahal topdemir-tüm yazıları'ı tıklıyoruz.açılan sayfayı sizle paylaşmıştım zaten.sayfanın sonunda tablo var ama çok belirsiz.
eğer okuyamazsanız burdan ya da özelden mail adresi atıyorsunuz ve sizler için word sayfasında hazırladığım ama bir türlü ekleyemediğim tabloyu mail olarak sizlere ulaştırıyorummmm:)):hooray:

yazın çok mantıklı geldi bana...okadar yıl para harcayıp verimli sonuç elde edememiş biriyim...en mantıklısı zamanını bilmek...şaşardım eski insanlar nasıl çözmüşler acaba bu sorunu diye...ozamanlar böyle gelişmiş yöntemler mi vardı..heç...herşeyde eskiye dönüp de bilgi alıyoruz zaten...bu da ilginç..neyse...şimdi demişsin ya dolunayda diye ama başka bi konuda da hicri ayın son günü alın diyolar ...bu konuda bilgin varmı?

yazın çok mantıklı geldi bana...okadar yıl para harcayıp verimli sonuç elde edememiş biriyim...en mantıklısı zamanını bilmek...şaşardım eski insanlar nasıl çözmüşler acaba bu sorunu diye...ozamanlar böyle gelişmiş yöntemler mi vardı..heç...herşeyde eskiye dönüp de bilgi alıyoruz zaten...bu da ilginç..neyse...şimdi demişsin ya dolunayda diye ama başka bi konuda da hicri ayın son günü alın diyolar ...bu konuda bilgin varmı?

hicri ayın son günü nasıl sonuç verir bilmiyorum ama şöyle düşünüyorum.bahsedilen zaman yeniay anlamına geliyor.yani ayın görünmeyen fazı.sonrasında ay büyümeye başlıyor.ve tabi tüm bitkilerde büyüyor bu dönemde,canlılar gelişiyor hatta insanlar kilo alıyor.bu bilgilere göre ben o dönemde almam.
bitkilerden örnek vereyim yine,zaten paralellik gösteriyor.(yurda hal hanımın verdiği bilgiler bunlar,siz de duymuş olabilirsiniz)
"yeniayda hasta bitkiler budanırsa hızla iyileşip canlanır.
büyüyen ay da toprak üzerinde büyüme ve gelişme başlar.örneğin çimler bu dönemde budanırsa sağlıklı ve hızlı uzar.
dolunayda bitkilerin köklerindedir tüm enerji.gübrelersek çok iyi olur ama bir dalını bile kopartırsak bitkimiz ölebilir.çünkü dolunayın hem yapıcı hem yıkıcı etkisi vardır.
küçülen ayda ise bitkilerin enerjileri köklerine doğru hareket eder.toprak içinde büyüme hızlanır,kökler gelişir,güçlenir.
köklerinden yararlanacağımız bitkileri dolunayda (özellikle gece) toplamalıyız.toplayamadıysak küçülen ayı kaçırmamalıyız.
"
bu mantıkla hareket edildiğinde dolunay ve küçülen ayda almak gerekir.kaldı ki yurda hal hanım da aynı şeyi söylüyor. bana attığı maili önceki sayfalarda paylaşmıştım.
kısacası benim düşüncem bu yönde ve bunu uyguluyorum.
ama yeniayı baz alıp etkisini görüyorum diyen arkadaşlar da var.e tabi onlar da edinilmiş tecrübe,yabana atmamak lazım.

ben bugün birçok anahtar kelimeyle denedim nursall,çıkmıyo.evet ilkel olacak ama tarif edeyim.astroloji okulu yazıyoruz.siteye girip köşe yazıları bölümünü tıklıyoruz.yurdahal topdemir-tüm yazıları'ı tıklıyoruz.açılan sayfayı sizle paylaşmıştım zaten.sayfanın sonunda tablo var ama çok belirsiz.
eğer okuyamazsanız burdan ya da özelden mail adresi atıyorsunuz ve sizler için word sayfasında hazırladığım ama bir türlü ekleyemediğim tabloyu mail olarak sizlere ulaştırıyorummmm:)):hooray:

çok güzel anlatmışsın canım tebrik ederim. hemen buldum pcme indirdim. büyüterek okudum çok net değil ama yinede okunuyor, sorun yok çok teşekkür ederim.

yaa bu yeni ay mı dolunay mı benimde kafamı çok karıştırıyor... ben yinede yarın yani yeni ayda kaş ve bıyığı alıcam bakalım. nasıl olsa boll yeni aydada dolunaydada küçülen aydada...... alırım yani :KK1:

yarın saat tam 14:15 te ay yeni ay fazına geçiyor nursall.sonraki birkaç saat yeni ayın en en etkin satteri.madem yarın alacaksın bu saatti değerlendir :)
bir de fırsat sana.yarın bu satte eğitim, seyahat,iş,iletişim,taşınma,şehir değiştirme,kardeş ve yakın akrabalarla ilgili küçük dileklerde bulun,dua et. sonra sonuçları bekle tatlım :)

ayyy tamam canım çok sağol yaa. 14:15 i bakliyorum o zaman. tamam o zaman yarın bol katliamlı ve dualı bir gün geçireceğim :))

cnm herseyi öyle güzel anlatmışsınkii kendi adıma çok teşekkür ederim olumunekankayizsmile
bişey sorcam bende yarın aliim istiyodum o saatte ama reglimin son günlerindeyim.. sence alsam mı almasam mı?? bilmiyorumkismile

cnm herseyi öyle güzel anlatmışsınkii kendi adıma çok teşekkür ederim olumunekankayizsmile
bişey sorcam bende yarın aliim istiyodum o saatte ama reglimin son günlerindeyim.. sence alsam mı almasam mı?? bilmiyorumkismile

regl döneminde almak hem sakıncalı hemde acı verir diye biliyorum.birde bunula ilgili az bilinen bişey okumuştum ama şu an hatırlayamıyorum. bitmesini beklerken de ay büyüyen faza gececek.bana sorarsan 27 haziranı bekle derim.ben olsam ay büyürken tüylerimi almam.yine de sana bırakıyorum canım.

X