Tüy sorunumuza bir de bu pencereden bakmayı öneriyorum..

Çok güzel bilgiler,çok teşekkür ederim.Burçlara ve ayın evreleri hakkındaki bilgilere bende çok meraklıyım....

regl döneminde almak hem sakıncalı hemde acı verir diye biliyorum.birde bunula ilgili az bilinen bişey okumuştum ama şu an hatırlayamıyorum. bitmesini beklerken de ay büyüyen faza gececek.bana sorarsan 27 haziranı bekle derim.ben olsam ay büyürken tüylerimi almam.yine de sana bırakıyorum canım.

neyse birazcıkta tüylü gezerim aklinialirimsmile tesekkur ederım boshayallersmile

doğru yaaaa hihoyyyt yarın her bir tanesini çekerken bir daha hiç çıkmayacaksınız felan diyecem. Allahım o günleri görecekmiyiz yaa mafoldumbenmafoldumben

çıkmayacaksınız dersen içinde olumsuzluk barındırır canım.tertemizim,hep temizim,hep temizim,hep temizim,HEP TEMİZİMMM...delikafadulden

Çok güzel bilgiler,çok teşekkür ederim.Burçlara ve ayın evreleri hakkındaki bilgilere bende çok meraklıyım....

ben teşekkür ederim güzel cümleleriniz için :) burçlara günlük kullandığımız anlamda yani kişisel anlamda çok takılmam ama öğrencilik yıllarımda -coğrafya dersinde- nedir bu oğlak dönencesi,yengeç dönencesi ? coğrafyanın içinde ne işi var diye sorgulamışımdır hep.varmış bir hikmeti.farkınalığım arttıkça daha net görüyorum etkilerini.

hatta geçenlerde annemin arada bir uğraştığı ayak nasırları vardı.birkaç gün ilaç sürdü birden düştüler.kendide şaşırmış,geldi bana gösterdi.hemen aklıma geldi.balık burcu ayakları yönetir ve o günlerde yapılan tedavi süper sonuç verir.koşup baktım hemen ay balık burcundamı yoksa diye.inanamazsın,cidden o gün -geçen hafta sonu -ay balık burcunda ve küçülen fazdaymış.
dayanamıcam bi örnek daha :)) yine annemden :)) saçları tümden beyaz.hep boyarım karamele,bir buçuk saat bekler,sarının biraz koyusu olur.o gun nasılsa tutmuyo dedi yaklaşık 45 dk sonra yıkadı.bi kuruttu ki ne görelim,resmen karamel (ve 3 hafta oldu akmadı). ben tabi yakın takibe aldım ya ayı.gidip baktım.20 mayıs,ay aslan burcunda ve büyüyen fazda.yani saç boyası, bakımı ve kesimi için en uygun gün.ve tesadüfen o gün boyamışız.
inan saçlarım iğrenç oldu buna rağmen boya ve kesim için bekliyorum 16 haziranı.dışarı çıkamıyorum ama olsun beklicem.sonuca değer :))

ay çok uzun yazdım,okuyanlar için çok sıkıcı ama inanın herkes bilsin ve faydalansın diye..bile bile içimde tutamıyorum napayım :)

Son düzenleme:
ben teşekkür ederim güzel cümleleriniz için :) burçlara günlük kullandığımız anlamda yani kişisel anlamda çok takılmam ama öğrencilik yıllarımda -coğrafya dersinde- nedir bu oğlak dönencesi,yengeç dönencesi ? coğrafyanın içinde ne işi var diye sorgulamışımdır hep.varmış bir hikmeti.farkınalığım arttıkça daha net görüyorum etkilerini.

hatta geçenlerde annemin arada bir uğraştığı ayak nasırları vardı.birkaç gün ilaç sürdü birden düştüler.kendide şaşırmış,geldi bana gösterdi.hemen aklıma geldi.balık burcu ayakları yönetir ve o günlerde yapılan tedavi süper sonuç verir.koşup baktım hemen ay balık burcundamı yoksa diye.inanamazsın,cidden o gün -geçen hafta sonu -ay balık burcunda ve küçülen fazdaymış.
dayanamıcam bi örnek daha :)) yine annemden :)) saçları tümden beyaz.hep boyarım karamele,bir buçuk saat bekler,sarının biraz koyusu olur.o gun nasılsa tutmuyo dedi yaklaşık 45 dk sonra yıkadı.bi kuruttu ki ne görelim,resmen karamel (ve 3 hafta oldu akmadı). ben tabi yakın takibe aldım ya ayı.gidip baktım.20 mayıs,ay aslan burcunda ve büyüyen fazda.
inan saçlarım iğrenç oldu buna rağmen boya ve kesim için bekliyorum 16 haziranı.dışarı çıkamıyorum ama olsun beklicem.sonuca değer :))

ay çok uzun yazdım,okuyanlar için çok sıkıcı ama inanın herkes bilsin ve faydalansın diye..bile bile içimde tutamıyorum napayım :)

ayy olurmu ben zevkle okuyorum ve merakla! :kedi:

aslında sen bu tarz şeyleri direk buraya yazsan süper olur hee sempatiksalakcinni mesela kızlar bugün saç boyuyoruz kızlar bugün tüy alıyoruz kızlar bugün bakım günü ! kaydirigubbakcemile5

cok mu şey istedim bilmiyorumkismile

ayy olurmu ben zevkle okuyorum ve merakla! :kedi:

aslında sen bu tarz şeyleri direk buraya yazsan süper olur hee sempatiksalakcinni mesela kızlar bugün saç boyuyoruz kızlar bugün tüy alıyoruz kızlar bugün bakım günü ! kaydirigubbakcemile5

cok mu şey istedim bilmiyorumkismile

yok istemedin de :)) birbirine girer hepsi.ama saç bölümüne konu açmak istiyorum günlerdir.yarın açabilirim inşallah.
saç için önümüzdeki ilk tarih 16 ve 17 haziran.ama yeniayın da etkili olabileceğini hissediyorum(kesim konusunda).deneyimledikçe en doğru bilgiye ulaşacağız inşallah.

bir de tavsiyem bu tarz konularda bir defter edinip notlar almak lazım.tarihini saatini not almak lazım(tüy konusunda regl den sonra mı önce mi vs.),sonradan analiz yapabilmek için.veri biriktirin kızlar,ben değerlendirme konusunda yardımcı olurum.

tamam içimde olumsuzluk barındıran hiçbirşey yok. hep temizim tertemizim ZATEN BUNDAN SONRA HEPPPP TEMıZıM..... delikafadulden

ayyy aycangül gerçekten çok etkilendim yaa. bu tarihler bakımlar tedaviler üzerinde bu kadar etkiliymiş demekki wayyy beee :1shok: bundan sonra çok daha takip edecem. saç boyamak için uygun zaman felan ne zaman acaba canım yaa bu haziranda sonra temmuzdada düğüne yakın boyayacam

ayyy aycangül gerçekten çok etkilendim yaa. bu tarihler bakımlar tedaviler üzerinde bu kadar etkiliymiş demekki wayyy beee :1shok: bundan sonra çok daha takip edecem. saç boyamak için uygun zaman felan ne zaman acaba canım yaa bu haziranda sonra temmuzdada düğüne yakın boyayacam

canım 13-14 temmuz :)

hmmm 13-14 temmuz bana uymaz malesef. düğünüm 31 temmuz ve ben 1 hafta önce felan boyatmak istiyorum. neyse artık öbür aylarda takip ederim

Aycangul, sizin yazdıklarını yeni gördüm ve ilgimi çekti. 9 Haziran'da saçımı boyattım. İyi mi kötü mü yaptım? Arkadaş 1 Mayıs'ta burnundan ameliyat oldu. Sakıncalı mı? Burnu hala çok şiş. Acaba o tarihte yapması yanlış mıydı? Yarın tüyleri almak sakıncalı mı?

Aydınlatırsan sevinirim.

Aycangul, sizin yazdıklarını yeni gördüm ve ilgimi çekti. 9 Haziran'da saçımı boyattım. ıyi mi kötü mü yaptım? Arkadaş 1 Mayıs'ta burnundan ameliyat oldu. Sakıncalı mı? Burnu hala çok şiş. Acaba o tarihte yapması yanlış mıydı? Yarın tüyleri almak sakıncalı mı?

Aydınlatırsan sevinirim.

öncelikle ben bu konuda uzman değilim.sadece bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum.bu işe yıllarını veren insanlara saygısızlık etmekten utanır ve çekinirim.bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışayım sadece.
1 mayısta ay yay burcundaymış ama şaşırtıcı birşey var ki o da 30 mayısta yani bir gün önce akrep burcundaymış.evet akrep burun,cinsel organlar ve idrar yolunu yönetir ve akrep günlerinde bu bölgelerden ameliyat olunmaması daha iyidir.acil ve zorunlu durumlar dışında tabi.

m.ö. 460-377 yılları arasında yaşayan hipokrat, ameliyatlarda ayın fazlarını ve burçlar kuşağındaki ilerleyişini değişmez bir kural olarak kullanırmış ve öğrencilerine:
"ayın içinde bulunduğu burcun temsil ettiği organlara bu burç dönemlerinde demir ile dokunma" diyerek bu kuralın önemini belirtmiş.

yurda hal hanımı dinlediğim bir gün bundan bahsetmişti.hatırladığım kadarıyla geçiş saatlerini çok keskin olmadığını,sonraki güne yansımaların alabileceğini söylemişti.
yani ayın 30 nisanda akrepte oluşu ilginç.her seferinde şaşırıyorum,bu kadar mı etkili diye.şimdi kendi ameliyat tarihime baktım panikle inan.allahtan bir gün öncesi yada sonrası riskli değil.
diğer konuya gelince. 9 haziranda saç boyamak kötü mü ?. tabi ki değil.ama bunu uygun tarihlerde yaparsak sonucu çok daha iyi olur.

Son düzenleme:
arkadaşlar saç uzatma yöntemleri bölümüne yeni konuyu açmış bulunuyorum :))
konu başlığı:
"O kadar bakım yapıyor, neden sonuç alamıyoruz..işte cevabı.. "

[Bben birseyi merak edyorm su anda

hani astroloji okulu linkindeki astrolog bi bayan vardi o sizmisiniz acaba bilmiyorumkismile yazilardan kacrdimmi emin deglim ama degilsenizde cahilligimi bagslayin cok mrk ettim :kedi:[/B]

[Bben birseyi merak edyorm su anda

hani astroloji okulu linkindeki astrolog bi bayan vardi o sizmisiniz acaba bilmiyorumkismile yazilardan kacrdimmi emin deglim ama degilsenizde cahilligimi bagslayin cok mrk ettim :kedi:[/B]

hayır canım o ben değilim. ben sadece 32 yaşındayım :)))

ayyy tamam ablacim boshayallersmile

bugun o bahsettigim bayani izledim.. egitim ile imgeleme icin 14:14 saatini yakaladim ve hemen yaptim kaydirigubbakcemile3

faydasini gorceime inaniyorum :1rolleyes:

tekrardan belirtmek istyorum cidden iyiki gelmissin buralara kaydirigubbakcemile5

ay adi Yurda`ymis tamam :hulya:

ablacim sen gulcansin sanirm ayy tamam :kedi:boshayallersmile

X