Ücretsiz izin mi kv mi

lila004

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2021
199
142
Merhaba. Şuan öğretmen olarak çalışıyorum. Doğum iznini de kullandıktan sonra 24 ay ücretsiz izin alma hakkım var. Ben izin alıp çocuğuma rahatça bakmak istiyorum. Sonuçta gece uyanması, sabah kalkıp işe gitmesi, okulda yorulup bi de çocuğa vakit ayırması yorucu olur diye düşünüyorum. Fakat eşim pek sıcak bakmıyor. Zaten yarım gün çalışıyorsun yarım gün için maaştan olmayı mantıklı bulmuyor. Kayınvalidemin bakmasını istiyor. Bense kendim bakmak istiyorm ama kararsız kaldım tek maaşla da zorlanacağımızı düşünmüyorum eşim abartıyor bana kalırsa. Bir de kv bakacağını düşündüğü için ona yakın bi yerlerde ev almak istiyor ama ben oraları istemiyorm hem kendi anneme çok uzak diye hem de beğenmiyorum oraları.zaten şuan eşimin ailesine yakınız ve annemle sık görüşemiyorm ihtiyacım olduğunda. Kısacası bebeğe bakılacak diye hem her gün çocuğu kv bırakıcam kendim çalışıp yorulucam hem de istemediğim yerde anneme uzak oturucam kendi annemi zor görücem. (Benim annem çalışıyor ama çalışmasa da eminim kv bakmasını isterdi) Ücretsiz izin mantıklı mı sizce bu durumu yaşayan var mı?

Maddi durumunuz sallantıda mı ki? Tek eşinizin maaşıyla geçiminiz ne durumda? Yarım gün çalışıyorsanız belki başka bir bakıcı alternatifi bulabilir misiniz? Hem çalışmak size de psikolojik olarak iyi gelir. Hem de ekonomik boyutu var.

Çocuğuna kendin bakman daha iyi maddi açıdan sorun olmayacaksa tabi her zaman kv yanında olmayacak hastalığı var en azından çocuğun huyunu öğrenirsin

İlk iki yıl çocuk için çok önemli. Kv ekran uzak tutabilir mi? Doğru besleyenilir mi? Bunları yapsa bile anne sıcaklığı veremez. İmkan varken kendiniz bakın.

Kesinlikle ücretsiz izin alın.
Öğretmen bir arkadaşım kayınvalideyi seçtiği için 3.5 yıldır bir arada yaşıyorlar. Çocuğu okula veremiyor, çünkü eşi “annemleri göndermek için istiyorsun okulu.” Diyor. Aynı eş doğum öncesi sizin eşiniz gibi “yarım gün için maaşından olma” demişti. :|

Siz de zaten ücretsiz izin istiyorsunuz. Eş diyor diye çalışırsanız çalıştığınız her gün size eziyet gelir. Zaten diğer oluşacak şartlar da sıkıntı. Ücretsiz izne ayrılın. Kimseyi dinlemeyin.

Hepsi bir yana, kalan hayatınızı kv'nin dibinde yaşamaya değer mi? Önce buna karar verin. Tamam eşinizin ailesi ama sizin değil. Bu kadar yakınlığı doğru bulmuyorum. Çocuğa bakınca, her şeyin içinde oluyorlar, her konuda konuşup yorum yapmayı kendilerinde hak görüyorlar.
Tek maaşla da zorlanmayız diyorsanız, çocuğun size en çok ihtiyacı olacağı ve gelişiminde en faydalı olacağınız, bir dünya ilk heyecanı yaşayacağınız anları yavrunuzla beraber geçirin derim.
Öyle insanlar var ki, bir tas su verse, size hayrat dikmiş kadar abartabiliyor bunu.

Ben de hamileyim ve öğretmenim. Tek maaşla tabii ki zor olacak ama mecburen ücretsiz izne ayrılacağım. İlk çocuğumda iki sene kullandım, bunda ne kadar kullanırım bilemiyorum. Nasılsa yarım gün demeyin. Sabah kalkıp hazırlanması, okulda yorulması, dönüşü, yola giden süreyi vs. hesaba kattığınızda iş o kadar kolay olmuyor. Çünkü geceleri uyuyamayacaksınız.

Ben de kayınvalidemin yaşadığı semte taşınmak istemedim. Bize, okuluma çok uzaktı. 2 yaşından sonra her gün eşim çocuğu babaannesine bıraktı. Dönüşte aldı. Sabah soğuğunda yola düştüler bir sene boyunca. Bu sene de 3 yaşında ve kreşe gidiyor.

Maddi durumunuz nasıl iyiyse idare ediliyorsa kesinlikle ücretsiz izin kullanın ki eşiniz Ev alabilmeyi gözüne kestiriyorsa tek maaşla geçinebilecek durum vardır hem kendi bildiğiniz kendi istediğiniz gibi büyütürsünüz bazen büyükler biz yaptık da bişey mi oldu hepiniz mis gibi büyüdünüz diyip yapılmaması gereken şeyleri yapıyorlar maalesef o konuda içiniz rahat olur mu istemediğiniz şeyleri söylediğinizde dikkat eder mi onları da düşünün

Maddi durumunuz sallantıda mı ki? Tek eşinizin maaşıyla geçiminiz ne durumda? Yarım gün çalışıyorsanız belki başka bir bakıcı alternatifi bulabilir misiniz? Hem çalışmak size de psikolojik olarak iyi gelir. Hem de ekonomik boyutu var.
Çalışmayı ve işimi seviyorum ama çocuğumdan ayrılmak istemeyebilirim evde sıkılır mıyım kestiremiyorum. Bakıcı vs kabul etmez annem dururken bakıcıya para mı verelim der.

Kesinlikle ücretsiz izin alın.
Öğretmen bir arkadaşım kayınvalideyi seçtiği için 3.5 yıldır bir arada yaşıyorlar. Çocuğu okula veremiyor, çünkü eşi “annemleri göndermek için istiyorsun okulu.” Diyor. Aynı eş doğum öncesi sizin eşiniz gibi “yarım gün için maaşından olma” demişti. :|
Aynen öyle der :KK70: zaten atanırken de bahane etti sırf yakın olmak için. Çocuğa bakacaklar yakın oturalım diye.

Hepsi bir yana, kalan hayatınızı kv'nin dibinde yaşamaya değer mi? Önce buna karar verin. Tamam eşinizin ailesi ama sizin değil. Bu kadar yakınlığı doğru bulmuyorum. Çocuğa bakınca, her şeyin içinde oluyorlar, her konuda konuşup yorum yapmayı kendilerinde hak görüyorlar.
Tek maaşla da zorlanmayız diyorsanız, çocuğun size en çok ihtiyacı olacağı ve gelişiminde en faydalı olacağınız, bir dünya ilk heyecanı yaşayacağınız anları yavrunuzla beraber geçirin derim.
Öyle insanlar var ki, bir tas su verse, size hayrat dikmiş kadar abartabiliyor bunu.
Ben de öyle düşünüyorum. Gittin bi de yemek ye. Yemek yemişken çaya kal. Misafir geliyordu onları da gör. Biz de şuraya gidecektik gelmişken siz de gelin….. vs olacak eminim.

Ben de hamileyim ve öğretmenim. Tek maaşla tabii ki zor olacak ama mecburen ücretsiz izne ayrılacağım. İlk çocuğumda iki sene kullandım, bunda ne kadar kullanırım bilemiyorum. Nasılsa yarım gün demeyin. Sabah kalkıp hazırlanması, okulda yorulması, dönüşü, yola giden süreyi vs. hesaba kattığınızda iş o kadar kolay olmuyor. Çünkü geceleri uyuyamayacaksınız.

Ben de kayınvalidemin yaşadığı semte taşınmak istemedim. Bize, okuluma çok uzaktı. 2 yaşından sonra her gün eşim çocuğu babaannesine bıraktı. Dönüşte aldı. Sabah soğuğunda yola düştüler bir sene boyunca. Bu sene de 3 yaşında ve kreşe gidiyor.
Bi 2,5 yaşına falan gelse ben de kreşle vs idare ederim diye düşünüyorum. Teşekkürler deneyiminizi paylaştığınız için

Öğretmenim dogum izni sonrası ücretsiz izin kullandım ikinci dönem bebeğim 1 yaşına gelince başlayacağım ama hem yavrum için hem benim icin cok zor olacak. Açıkçası 6 aylikken sene başında baslamadigima pisman oldum. Sürekli beraberiz hastane carsi pazar aklınıza ne gelirse arabamla beraber götürdüm birlikte yaptık her şeyi. Ben okula gidince bakiciyla nasıl olacak, nasıl alışacak cok üzülüyorum. emzik ve uyku arkadasi vardi onlari 6. 7.ayda birden birakti sanirim sürekli benimle olunca meme bu işlevleri de gördü.biberon da almıyor. 6,7,8. aylarda ek gıda cok güzeldi sonra onu da almaz oldu iyice memeye düşkün oldu. Açıkçası çalışmaya baslasaydim bu sıkıntılar olmazdi diye düşünüp duruyorum her şeye tam alışmış olurdu gibi geliyor. Ücretsiz kullanılacaksa ya 2 yaşa kadar ya da hiç bence. 6.aya kadar dogum izni rapor falan alıp goreve baslamak iyi olurmuş diye düşünüyorum, tecrübem bunu öğretti bana. Benim Kayinvalidem ya da annem bakacak olsaydı zaten ücretsiz almaz başlardım.siz eğer 2 yaşına kadar ücretsiz kullanacaksanız süper. Benim maddi olarak buna imkanım yok.sizin Emme biter ya da azalır, tuvalet egitimi vermis olursunuz, ekran maruziyeti falan olmaz, her konuda oyun egitim vs.sağlarsınız birçok şey yoluna girer. 2 yaşa kadar almayacaksanız gerek yok bence. ki kayinvalide ya da anne bakacaksa güzel. Kayinvalidemle ben de yakin olmak istemem ama çocuğumu başkasına emanet etmektense kayinvalideme emanet etmeyi tercih ederim çünkü nasıl seveceğini koruyacağını ilgilenebileceğini biliyorum icim rahat olurdu

Merhaba. Şuan öğretmen olarak çalışıyorum. Doğum iznini de kullandıktan sonra 24 ay ücretsiz izin alma hakkım var. Ben izin alıp çocuğuma rahatça bakmak istiyorum. Sonuçta gece uyanması, sabah kalkıp işe gitmesi, okulda yorulup bi de çocuğa vakit ayırması yorucu olur diye düşünüyorum. Fakat eşim pek sıcak bakmıyor. Zaten yarım gün çalışıyorsun yarım gün için maaştan olmayı mantıklı bulmuyor. Kayınvalidemin bakmasını istiyor. Bense kendim bakmak istiyorm ama kararsız kaldım tek maaşla da zorlanacağımızı düşünmüyorum eşim abartıyor bana kalırsa. Bir de kv bakacağını düşündüğü için ona yakın bi yerlerde ev almak istiyor ama ben oraları istemiyorm hem kendi anneme çok uzak diye hem de beğenmiyorum oraları.zaten şuan eşimin ailesine yakınız ve annemle sık görüşemiyorm ihtiyacım olduğunda. Kısacası bebeğe bakılacak diye hem her gün çocuğu kv bırakıcam kendim çalışıp yorulucam hem de istemediğim yerde anneme uzak oturucam kendi annemi zor görücem. (Benim annem çalışıyor ama çalışmasa da eminim kv bakmasını isterdi) Ücretsiz izin mantıklı mı sizce bu durumu yaşayan var mı?
Bence kesinlikle sen bak çocuğuna. Çünkü bebeginin bir daha 2 yilini alamayacaksin geriye
En güzel yaslar zamanlar bence. Ve kimse senin kurallarinla egitemez cocugunu.

Kimseye minnet etme gun gelir çocuğuna baktim olur adın. Maddi anlamda cocugun ihtiyaçları zorlanmayacak isr kesinliklr kendin bak cNim

Maddi bir zorunluluk yoksa kendiniz bakın büyütün
İki yıl anne sütü alması gerekiyor zaten, besleyin sevin eğitin rahat rahat başbaşa
Sıkılırmıyım filan düşüncesi bana uymuyor, bana muhtaç benle yaşayan bir can, benim isteğimle hayata gelmiş bir can, sevgisi ve eğitimi tüm zamanı kaplıyor zaten insan evladından sıkılabilir mi ya, oğlum 8 yaşında okuldan dönsün diye saat sayıyorum özlüyorum zaman yetmiyor doyamıyorum
Evlat için iki yıl da verilemez mi anlamıyorum

Ben olsam işime dönerdim. Çalışma saatleriniz az. Kendinize de çocuğunuza da eşit miktarda zaman ayırırsanız ikiniz de çok daha mutlu olursunuz. Ekonomik rahatlık da cabası. Ve bence bebeklikten itibaren anne babanın işe gitmesine alışık olan bebek çok daha az etkileniyor. Çocuk 2 yaşındayken birden işe dönmek ve 24 saat beraberken bir anda tam zamanlı ayrılık kötü etkiliyor. İki sene sonra da bunları dert edineceksiniz.
Önemli olan ne kadar zaman geçirdiğinizden çok ne kadar kaliteli zaman geçirdiğiniz derler.
Çalışmak size iyi gelir. 2 sene evde çocuk bakmak da psikolojiye hiç iyi gelmiyor. Kayınvalidenizle ilişkiniz kötü değilse,evi yakınsa ve sizde kalmayacaksa bırakın yarım gün baksın. Bence bu bulunmaz bir nimet. Biraz büyüdüğünde bir çorba yapsa giderken bıraksa, emin olun dünyanın en kıymetli şeyi.

X