Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş Khaled Hosseini

birini okudum ve gerçekten anlatımı çok hoştu. uçurtma avcısının filmi de var o da çok güzel, öneririm.
okunması gereken kitaplardan..

Ben de bir hafta kadar önce bin muhteşem güneşi bitirdim, gerçekten okunması gereken bir kitap en kısa zamanda UÇURTMA AVCISInı da alıcam inş:)

Uçurtma Avcısını dün bitirdim müthiş bir kitap içim acıdı okurken .

Sırada "Bin Muhteşem Güneş" var,bugün okumaya başlayacağım.Aynı şekilde müthiş olacağına eminim.

ıkisini de okurken çok ağladım...Böyle sanki damarlarımın çekildiğini hissediyordum...Uçurtma Avcısı'nı bitirdiğimde gece saat 2 falandı.sarsıla sarsıla ağlıyorum,yanımda uyuyan eşim bi uyansa delirdiğimi sancak ama kendime engel olamıyorum ki...Kitabın içinden bir tek cümle 'Senin için bin tane olsa yine yakalarım'..şu anda bile bunu hatırlamak gözlerimin dolmasına yetiyor...

Uçurtma Avcısı 'nı bu akşam bitirdim.Çok beğendim,farklı hayatlarında var olduğunu sunan güzel bir eser.
Filminide izlemek istiyorum.
Sırada başka bir kitabım var , sonra Bin Muhteşem Güneş ' i okumak istiyorum.
Aynı yazara ait iki kitabı ard ardına okumak istemem.

uçurtma avcısı ve bin muhteşem güneş ikisi de harikaydı şiddetle tavsiye ederim hanımlar:)

uçurtma avcısını okudum muhteşemdi, filmini de merak ediyorum en kısa zamanda alıp izliycem inş.
bin muhteşem güneşide merak ediyorum ama şu an 2 kitabım var elimde onları bi bitiriyim alıyım hemen

Uçurtma Avcısı nı okudum.inanılmaz güzel bi kitaptı ya.bittiği için ağlayacaktım neredeyse.kitabın dili,anlatımı,konusu herşeyi çok iiydi.yazarın diğer kitabını da en kısa zamanda alıp okicam inş. :) Ayrıca filmini de izledim.ikiside çok güzeldi.kesinlikle tavsiye ediyorum.

ikisini de okudum gerçekten çok güzel ve etkileyici kitaplardı dünyada bir yerlerde bambaşka hayatların da olduğunu anlatan insanı düşünmeye ve şükretmeye,bizden daha zor durumda olanlara dua etmeye yönelten eserler herkese tavsiye ederim

Uçurtma Avcısı harika bir kitaptı.
Şimdi kızıma okuması için motive ediyorum.
Bin Muhteşem Güneş için aynı şeyi söyleyemeyeceğim sıkıcı geldi bitiremedim.

Uçurtma avcısını okudum ama diğerini okumadım hemen tedarik edicemmmm güzel gibi :)

iki gün önce Bin Muhteşem Günei'i bitirdim. hala aklımda meryem ve leyla. gözlerim dolarak yer yer bir kaç damla akıtarak okudum kitabı. ama ağlamalar, göz yaşları kitabın önüne geçmemeli kitap bu yüzden çok beğeniliyor yargısına kapılmamalı kimse. Kitap o kadar içten ve sıcak ki ''sanki onlar benim komşularım ve ben onların hayatlarını, çektikleri sıkıntıları karşı pencereden izliyorum. ve sanki ben de onlardanım ben de afgan kadınıyım izliyorum ama yardım edemiyorum.''

bir kadının çaresizliği, boyun eğişi, yer yer isyanı ama sindirilişi ve kaderine razı olma hatta razı olmaya zorlanma... bu kitap bazı şeyleri yeniden düşünmeye yol açan, halimize bin kere şükür dedirten, ve en önemlisi burda yazanlar ne kadar roman olsa da gerçekten uzaklarda bir yerlerde siz o satırları okurken bir kadının pilavı tutturamadı diye, sesli güldü diye, çocuğu susturamadı diye dayak yediğinin hem de ölesiye dayak yediğinin farkına vardıran hayatın içinden bir kitap.

kitapta beni en çok etkileyen bölümlerden birisi;
Meryem, Nana'nın söylediklerini anımsadı: ''Hep kuzeyi gösteren bir pusula ibresi gibi, bir erkeğin suçlayan parmağı da mutlaka bir kadını işaret eder. Her zaman. Bunu aklından çıkarma Meryem.''

ikiside muhtesem kitaplar. ucurtma avcısının filminide izledim. ama hiç begenmedim benim hayalimde ki hasan emir sohrap baskaydı. filmde kitaptaki kadar duygu yok. kitabı okuyup filmide izlediyseniz eger o zaman daha cok anlarsınız kitap okumanın cok cok daha güzel oldugunu :) herkese tavsiye edebilirim kitapları

Bin muhteşem güneş i bugün bitirdim , harika bir kitapdı. Halimize binlerce kez şükrederek okudum .

"Her eğitimli kadının bu cumhuriyete borcu var" Türkan Saylan

kessssinlikle tavsiye ederim. çok ağladım okurken çok etkilendim tek nefeste okudum.
okumayanlar en kısa sürede okumalı bnce

bin muhteşem güneşi okumadım henüz ama uçurtma avcısı güzel ve okurken ağladığım bir kitaptı

uçurtma avcısını geçen hafta bitirdim çok güzel bi kitap insana bişeyler katacak cinsten. kesinlikle okunmalı , tavsiye ederm:)

X