Ufak tefek sorunlar ve evlilik hayatı.

Sunshine1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
8.479
8.132
26
Merhabalar kızlar iyisinizdir inşallah 🌸 Tanıyanlar vardır belki eski kullanıcı adım kanaryaydı :) Kısaca özet geçmek gerekirse evliliğimde çoğu şeyi düzeltmiş olmakla birlikte kafamı karıştıran ufak tefek durumlar var. Problem mi bilmiyorum fikir almak isterim. Kayınvalimde görüşme sıklığımı, izin günlerimde rahatsız etmesini, birlikte yemeyi, sürekli görümcemin laf sokmalarını, kayınvalidemin söylenmelerini çözmüş bulunmaktayım. Ben güçlendikçe geri çekildiler.

İlk sormak istediğim konu eşimle ikimizde çalışıyoruz. Eşimin maaşların tek hesapta toplanmasını istemesi. Birlikte hesap yapıyoruz nereye ne gittiğini ne kaldığını biliyorum kendisi para harcamaz zaten benide parasız bırakmaz yinede bi tık rahatsız olmuyor değilim. Küçük bi diş işlemimden artan parayı biriktirdiğimiz hesaba atmamı istedi tek bi yerde kalsın istiyormuş.( Bu arada benim kendi kartım kredi kartlarım herşeyim var maaş kartım eşimde değil cebimde hep nakit olur alışverişimide hep kredi kartımdan yaparım kesim tarihinde eşim öder.) Bende durumu abartmamasını gerektiğini hatta ayıp olmicaksa b*kunu çıkartmaması gerektiğini söyledim :) Biraz alındı hastanenin önüne kadar işten izin alıp ben bırakıyorum her gün paran varmı diye soruyorum parayı harcicak mıyım sanki dedi. Neyse göndermedim parayı :) Sürekli paran varmı diye sorma sebebi araba aldık biraz masraflar sıkıştı ayı çevirmekte zorlanıyoruz parasız kalmamam için ekstra çalışıp para getiriyor. İlerleyen zamanlarda fazla para arttığında eşim al kart sende kalsın ama para ayırma annem babamla çok kavga ederdi biz etmeyelim sen istediğini al harca avanstan kredi kartından diyor tabi yeni evli olduğum içinde bilemiyorum doğrumu yapıyorum.

Diğer sorum ise araba aldığımızdan beri eşimin ailesi rahatlığa alıştı. “Bizi burdan al, şuraya götür, şuraya bırak, şunun düğünü şunun nikahı gibi sürekli istekleri oluyor. Anne babadır diyorum sorun çıkarmıyorum elbette ama ne zamana kadar doğru kızlar ? Eşim bazen söylenir ben niye alıyorum şimdi diye ama yinede alır. Pazar günlerimi bazı akşamlarımı sabote ediyorlar ev oturmaları için bile bizi gel al diyorlar. Eşimle bu konuda konuşmam gereken bi konu varmı ? Sağolsun kendiside beni her sabah her akşam bırakır alır işten bana karşı bi yanlışını görmedm ama arabayı iyice sahipleniyorlar gibi hissediyorum. Bayram gelmeden köye gideriz muhabbetleri dönmüştü ilk aldığımızda tabi şuan müsade etmem :)

Diğer ufak tefek kafamı kurcalayan sorun ise mesafe koydukça kayınvalidemin kediye dönmesi. Sürekli oğlunu öpüyor sürekli yanına gelip kedi gibi sürtünüyor anneeem yavrum kurban olurum diyip duygu sömürüsü yapıp beni çağırmıyorsun anneeem çok özledim seni muhabbetleri yapması. Eşim o yüzden bazen izin günlerimde yemek yaptığımda annemle işten gelmiş yemekleri yokmuşta çağırdım bende diyor. Elbette sorun yapmıyorum ama sonuçta izin günlerimde dinlenmek varken ve kendi ailemide çağırmazken hizmet etmek biraz yoruyor. Seneye taşınıcaklar alt katımdan fakat kayınvalidem bi kaçtır “birlikte yiyoruz zaten birlikte oturuyoruz” tarzı cümleler kuruyor. Bi akrabaları giderlerken bizi de davet etti neymiş birlikte oturuyormuşuz aynı apartmandayız diye. “Yoo anne gelmem davet edilmediğim yere ne münasebet “ dedim. Sanırım sindirmeye çalışıyor.

Son olarakta ve en önemlisi komşunun bile kınasına nikahına giderken “sizin geldi kanaryanında gelmesi gerekiyor” diye beni sürüklemesi bu akşam gibi. Eşim zorunda değilsin desede “ sizinkine geldi ama” cümlesni kaynanamdan duyup nasıl tepki vereceğimi bilmiyorum. Akraba değil bişey değil banane komşularından geldiyse kaynanamı sayıp geldi ben niye gidyorm? Aile yapılarından mıdır nedir yani sinir oldum bizim komşulara annem beni rahatsız bile etmez kendi gider. Bu durumda bi tepki vermeli miyim ? Yoksa ufak şeyler oluyor böyle mi demeliyim?

Yorumlarınız için sağolun kızlar 🧡

Merhabalar kızlar iyisinizdir inşallah 🌸 Tanıyanlar vardır belki eski kullanıcı adım kanaryaydı :) Kısaca özet geçmek gerekirse evliliğimde çoğu şeyi düzeltmiş olmakla birlikte kafamı karıştıran ufak tefek durumlar var. Problem mi bilmiyorum fikir almak isterim. Kayınvalimde görüşme sıklığımı, izin günlerimde rahatsız etmesini, birlikte yemeyi, sürekli görümcemin laf sokmalarını, kayınvalidemin söylenmelerini çözmüş bulunmaktayım. Ben güçlendikçe geri çekildiler.

İlk sormak istediğim konu eşimle ikimizde çalışıyoruz. Eşimin maaşların tek hesapta toplanmasını istemesi. Birlikte hesap yapıyoruz nereye ne gittiğini ne kaldığını biliyorum kendisi para harcamaz zaten benide parasız bırakmaz yinede bi tık rahatsız olmuyor değilim. Küçük bi diş işlemimden artan parayı biriktirdiğimiz hesaba atmamı istedi tek bi yerde kalsın istiyormuş.( Bu arada benim kendi kartım kredi kartlarım herşeyim var maaş kartım eşimde değil cebimde hep nakit olur alışverişimide hep kredi kartımdan yaparım kesim tarihinde eşim öder.) Bende durumu abartmamasını gerektiğini hatta ayıp olmicaksa b*kunu çıkartmaması gerektiğini söyledim :) Biraz alındı hastanenin önüne kadar işten izin alıp ben bırakıyorum her gün paran varmı diye soruyorum parayı harcicak mıyım sanki dedi. Neyse göndermedim parayı :) Sürekli paran varmı diye sorma sebebi araba aldık biraz masraflar sıkıştı ayı çevirmekte zorlanıyoruz parasız kalmamam için ekstra çalışıp para getiriyor. İlerleyen zamanlarda fazla para arttığında eşim al kart sende kalsın ama para ayırma annem babamla çok kavga ederdi biz etmeyelim sen istediğini al harca avanstan kredi kartından diyor tabi yeni evli olduğum içinde bilemiyorum doğrumu yapıyorum.

Diğer sorum ise araba aldığımızdan beri eşimin ailesi rahatlığa alıştı. “Bizi burdan al, şuraya götür, şuraya bırak, şunun düğünü şunun nikahı gibi sürekli istekleri oluyor. Anne babadır diyorum sorun çıkarmıyorum elbette ama ne zamana kadar doğru kızlar ? Eşim bazen söylenir ben niye alıyorum şimdi diye ama yinede alır. Pazar günlerimi bazı akşamlarımı sabote ediyorlar ev oturmaları için bile bizi gel al diyorlar. Eşimle bu konuda konuşmam gereken bi konu varmı ? Sağolsun kendiside beni her sabah her akşam bırakır alır işten bana karşı bi yanlışını görmedm ama arabayı iyice sahipleniyorlar gibi hissediyorum. Bayram gelmeden köye gideriz muhabbetleri dönmüştü ilk aldığımızda tabi şuan müsade etmem :)

Diğer ufak tefek kafamı kurcalayan sorun ise mesafe koydukça kayınvalidemin kediye dönmesi. Sürekli oğlunu öpüyor sürekli yanına gelip kedi gibi sürtünüyor anneeem yavrum kurban olurum diyip duygu sömürüsü yapıp beni çağırmıyorsun anneeem çok özledim seni muhabbetleri yapması. Eşim o yüzden bazen izin günlerimde yemek yaptığımda annemle işten gelmiş yemekleri yokmuşta çağırdım bende diyor. Elbette sorun yapmıyorum ama sonuçta izin günlerimde dinlenmek varken ve kendi ailemide çağırmazken hizmet etmek biraz yoruyor. Seneye taşınıcaklar alt katımdan fakat kayınvalidem bi kaçtır “birlikte yiyoruz zaten birlikte oturuyoruz” tarzı cümleler kuruyor. Bi akrabaları giderlerken bizi de davet etti neymiş birlikte oturuyormuşuz aynı apartmandayız diye. “Yoo anne gelmem davet edilmediğim yere ne münasebet “ dedim. Sanırım sindirmeye çalışıyor.

Son olarakta ve en önemlisi komşunun bile kınasına nikahına giderken “sizin geldi kanaryanında gelmesi gerekiyor” diye beni sürüklemesi bu akşam gibi. Eşim zorunda değilsin desede “ sizinkine geldi ama” cümlesni kaynanamdan duyup nasıl tepki vereceğimi bilmiyorum. Akraba değil bişey değil banane komşularından geldiyse kaynanamı sayıp geldi ben niye gidyorm? Aile yapılarından mıdır nedir yani sinir oldum bizim komşulara annem beni rahatsız bile etmez kendi gider. Bu durumda bi tepki vermeli miyim ? Yoksa ufak şeyler oluyor böyle mi demeliyim?

Yorumlarınız için sağolun kızlar 🧡
Birikim yapmak istiyorsanız eğer ortak başka bir hesap açabilirsiniz. Maaş kartınızı vermeyin eşinize.

Para konusunda eşiniz zaten elinden gelenin fazlasını yapıyormuş
Ben olsam para sakınır gibi bi tavra girmezdim öyle birine
O pek doğru olmamış

Araba konusunda
Biraz anne-babaya hürmet gibi bakıyorum ben olaya
Yine rahatsız olmazdım bizim işlerimiz aksamadıkça
Öyle bir detay da görmedim sanırım
Rahatsız oluyorsa kendi reddetsin ailesini
Sizin konuşmanız çocukça olur bence

Eve davet etme konusunda haklısınız
En azından size önden danışıp sonra davet etmeli
Yemekleri yapan kişi sizseniz tabi
Yemeği, hizmeti eşiniz yapıyorsa çok fark etmez kim geldi kim gitti
Tabi yine her izin zamanı olmamalı

Düğüne gitme işine gelince de
Arada bi gönül yapma adına ben giderdim sanırım
Gerçi ben bazen ortamları da merak ediyorum 😂
Her düğüne kadrolu gibi gidemem de
Zaten eşiniz de git demiyormuş

Ben çalışmıyorum. Kendi gelirim yok Ona ragmen esim her ay maas aldiginda benim kredi karti borcumu sorar, o tutari gobderir. Bana banka hesabimda biriksin istedigimde harcayayim diye bir miktar para gonderir. Bir de nakit cekip biraz harclik verir. Yani calismadigim halde ayri banka hesabim ayri birikimim var. Yani ne bilim, birikim zaten olaganustu durumlar icin ihtiyaç olabileceginden, iki kisinin de ayri ayri birikimi olmasi daha mantikli degil mi?

Bir de ben annem sagolsun bizi gereksiz laçka akraba iliskulerinden uzak büyüttü. Kuzenden öte hicbir akraba dugunu gormedim. Kayinvalidemgil, hatta onlari reddedemedigi icin esim de cok merakli dıdısının dıdısına bile düğününe gitmeye. Daha evlendigim ilk gunler dedim, altin borcu varsa, bize takilanin karisligi gidecekse vs sen ver annene gotursun ben kuzeninden bir basamak daha uzak hicbise akraba dugunune gitmem dedim Evlendigimizdenberi bin dugune cagirdi kaynanam 1 dugune bile gitmedik cok sukur Asiri sacma zaten

Düşünün bu düzelmiş hali ilk yaşadıklarımı bilseniz bunada şükür dersiniz. Ne yapmalıyım ?
Yani hala sizi istediği kınaya götürmesi çok yanlış gelmiyorum deyin bitti.Eşinize de yorulduğunuzda söyleyin istemiyorum bu ayıp değil. Oğlunu çok özlediyse oğlu yukarı çıksın işten geldiğimde yemek yapmışım zaten bitince ayağımı uzatıp yatıcam milleti çekemem de. Oğluşunu çok özlediyse çıksın yukarı. İzin günümde zaten mümkünatı yok. Ne güzel dışarda çalışsın evde hizmet etsin. Gidecek yere zorla götüreyim kukla gibi sinirlendim vallahı
“birlikte yiyoruz zaten birlikte oturuyoruz” tarzı cümleler kuruyor.
Biz birlikte yaşamıyoruz ayrı evimiz var annecim oğlun evli artık diyin.

Para konusunda eşiniz zaten elinden gelenin fazlasını yapıyormuş
Ben olsam para sakınır gibi bi tavra girmezdim öyle birine
O pek doğru olmamış

Araba konusunda
Biraz anne-babaya hürmet gibi bakıyorum ben olaya
Yine rahatsız olmazdım bizim işlerimiz aksamadıkça
Öyle bir detay da görmedim sanırım
Rahatsız oluyorsa kendi reddetsin ailesini
Sizin konuşmanız çocukça olur bence

Eve davet etme konusunda haklısınız
En azından size önden danışıp sonra davet etmeli
Yemekleri yapan kişi sizseniz tabi
Yemeği, hizmeti eşiniz yapıyorsa çok fark etmez kim geldi kim gitti
Tabi yine her izin zamanı olmamalı

Düğüne gitme işine gelince de
Arada bi gönül yapma adına ben giderdim sanırım
Gerçi ben bazen ortamları da merak ediyorum 😂
Her düğüne kadrolu gibi gidemem de
Zaten eşiniz de git demiyormuş
Çok teşekkür ederim sağolun doğruyu yanlışı bilmediğimden gereksiz hamle yapmak istemedim. Eşim git demiyor ama kayınvalidem 2 gün önce “ bizi kanaryayla götürürsün” demesine sinir oldum. Yani ben çocuk değilim gitmek istersem giderim değil mi ? Dediklerinize dikkat edeceğim. En son gittiğimde bana “ telefonla oynamada horonu izle dedi” nasıl sinirlendim giggles anlatamam. Bi de şikayetleniyor gülmüyorum diye işten gelmişim napıyım yani. Gerçi cevapsız kalmadım o ayrı da anlamıyorum ben eş ailesini 🤣

Yani hala sizi istediği kınaya götürmesi çok yanlış gelmiyorum deyin bitti.Eşinize de yorulduğunuzda söyleyin istemiyorum bu ayıp değil. Oğlunu çok özlediyse oğlu yukarı çıksın işten geldiğimde yemek yapmışım zaten bitince ayağımı uzatıp yatıcam milleti çekemem de. Oğluşunu çok özlediyse çıksın yukarı. İzin günümde zaten mümkünatı yok. Ne güzel dışarda çalışsın evde hizmet etsin. Gidecek yere zorla götüreyim kukla gibi sinirlendim vallahı

Biz birlikte yaşamıyoruz ayrı evimiz var annecim oğlun evli artık diyin.
Önceden 3 saatlik misafirliğe götürürdü anlamazdı laftan öyle bi kadın azalta azalta bu kadar oldu. 🤕

borçları ödeyip, kendinize bir miktar para ayırarak ortak hesaba atmanız en iyisi. karı kocanın birbirinden ayrı para biriktirmesi ve işte harcamaları bölmesi ev arkadaşlığı gibi geliyor bana. maaş kartı verilecekse kocamın bende durur kartı, ama fatura gider gelir hesabı onda. öyle konuştuk evlenmeden, şu an nişanlıyım.

Ben çalışmıyorum. Kendi gelirim yok Ona ragmen esim her ay maas aldiginda benim kredi karti borcumu sorar, o tutari gobderir. Bana banka hesabimda biriksin istedigimde harcayayim diye bir miktar para gonderir. Bir de nakit cekip biraz harclik verir. Yani calismadigim halde ayri banka hesabim ayri birikimim var. Yani ne bilim, birikim zaten olaganustu durumlar icin ihtiyaç olabileceginden, iki kisinin de ayri ayri birikimi olmasi daha mantikli degil mi?

Bir de ben annem sagolsun bizi gereksiz laçka akraba iliskulerinden uzak büyüttü. Kuzenden öte hicbir akraba dugunu gormedim. Kayinvalidemgil, hatta onlari reddedemedigi icin esim de cok merakli dıdısının dıdısına bile düğününe gitmeye. Daha evlendigim ilk gunler dedim, altin borcu varsa, bize takilanin karisligi gidecekse vs sen ver annene gotursun ben kuzeninden bir basamak daha uzak hicbise akraba dugunune gitmem dedim Evlendigimizdenberi bin dugune cagirdi kaynanam 1 dugune bile gitmedik cok sukur Asiri sacma zaten
İnanın sizin gibi düşünüyorum söylüyorumda neymiş “ sizinkine geldi ama sizde geliceksiniz biz neden gidiyoruz “ diyorlar. Banane komşudan yani çok haklıısnız. Maaş konusunda da aynı aslında ayrı hesabım var ben kendim biriktireyim. Ayrı biriktirmeyi doğru bulmuyormuş beyfendi kart bende dursunmuş yicekmiymiş parayı bilmem ne.

borçları ödeyip, kendinize bir miktar para ayırarak ortak hesaba atmanız en iyisi. karı kocanın birbirinden ayrı para biriktirmesi ve işte harcamaları bölmesi ev arkadaşlığı gibi geliyor bana. maaş kartı verilecekse kocamın bende durur kartı, ama fatura gider gelir hesabı onda. öyle konuştuk evlenmeden, şu an nişanlıyım.
Eşimde böyle düşünüyor herşeyi ödüyoruz ne ödendiğini ne kadar ödendiğini biliyorum fakat 3 5 biriken mevla için ortak hesabı doğru bulmuyor al kalsın bu kart sende içinde 2000 var şunun için ayırmıştık diyor mesela.

Önceden 3 saatlik misafirliğe götürürdü anlamazdı laftan öyle bi kadın azalta azalta bu kadar oldu. 🤕
Ayy giggles a yazdığınız cevapları da gördüm. Ne demek bizi götürür, yok telefonla oynama , yok horonu izle yok gülümse ben olsam emredersiniz komutanım derdim bence gözünün içine bakarak sakince ben kocaman evli bir kadınım ne yapacağımı bilirim benim adıma karar almayın deyin. Cidden yapmayın da istemediğiniz bir şeyi kullandırtmayın şu insanlara kendinizi

Çok teşekkür ederim sağolun doğruyu yanlışı bilmediğimden gereksiz hamle yapmak istemedim. Eşim git demiyor ama kayınvalidem 2 gün önce “ bizi kanaryayla götürürsün” demesine sinir oldum. Yani ben çocuk değilim gitmek istersem giderim değil mi ? Dediklerinize dikkat edeceğim. En son gittiğimde bana “ telefonla oynamada horonu izle dedi” nasıl sinirlendim giggles anlatamam. Bi de şikayetleniyor gülmüyorum diye işten gelmişim napıyım yani. Gerçi cevapsız kalmadım o ayrı da anlamıyorum ben eş ailesini 🤣
Ya valla çok demokratik naif ailelerde mi büyüdünüz bilmiyorum ki
Benim annem de bazen bana sormadan plan yapar yani
Ben de istemiyorsam reddederim
Sırf bu yüzden gıcık olmuyorum anneme mesela
Başkası yapınca onları da reddediyorum konu kapanıyor benim kafamda 😬
Belki kendince davet etme şekli budur kayınvalidenin
Sonuçta beni hiç çağırmıyor diye de gıcık olabilirdin
Herkes kendi bildiği şekilde bi şeyler yapıyor

Kayınvalideye misafirlik olarak baktığın için söylüyorum bunu da
Misafirlikte telefonla oynamak hoş olmuyor gerçekten

Ayy giggles a yazdığınız cevapları da gördüm. Ne demek bizi götürür, yok telefonla oynama , yok horonu izle yok gülümse ben olsam emredersiniz komutanım derdim bence gözünün içine bakarak sakince ben kocaman evli bir kadınım ne yapacağımı bilirim benim adıma karar almayın deyin. Cidden yapmayın da istemediğiniz bir şeyi kullandırtmayın şu insanlara kendinizi
“Anne oğluna söylesene önce bana diceğine o da oynuyor telefonla alla alla” dedim. Sonra bozuldu yok gülmüyor etmiyor neyin var dedi. “ işten geldim ya anne yorgunum dedim. “Bizde çalışıyoruz dedi. “ herkesin enerjisi kendisne anne demekki ben hassasım dedim” . Merak etmeyin susmuyorum eskisi gibi ama kaynanam akrep burcu :)

Tek bir konu icin fazlaca soru sormuşsun. Hepsi hakkında fikrim yok. Fikrim olanları yazayım.

Ben de annemi babamı sağa sola götürüyorum. Dolmusa binmelerine asla rızam yok. Eşimin memleketine gidince de eşim anne babasını getirip götürüyor. Evlat arabasının tadını çıkarsınlar. Bu kadarcık şeyleri takmamak lazim.

Kv nizin gidip geldiği her yere onunla gitmek zorunda değilsiniz.

Eşiniz anne babasını yemeğe çağırdıktan sonra mi haber veriyor? Burası bir sorun işte. Önceden haber vermesi konusunda ciddiyetle uyarın.

Arada kendi ailenizi de çağırın. Siz kendi ailenizi çağırmak istemiyorsunuz diye eşinizden de bunu beklemeyin.

Ayrıca eşiniz eve davet etmeyi biliyorsa sofra kurma kaldirma , bulaşık dizme, cay yapma, ikram vb konularda size iş bırakmamalı.

Yemeği yapan kisi aynı zamanda servis işinde çalışmasın. Eşinize ne kadar iş yaptirirsaniz eve misafir çağırma eylemini o kadar azaltırsınız.

Para konusunda da benim param ayrıdır eşimden. Kartlarim da ayrıdır. Parası biterse rica eder veririm. Arabanin masrafı olursa veririm. Tatil parasıni da ben biriktiririm. Geçenlerde ailemi pikniğe götürdük. Yine alınan etin parasını ben verdim. Bunlar haricinde geri kalan her şey eşimdedir. O bana karışmaz ben ona karışmam.

Tek bir doğrudan bahsetmek yanlış olur. Eşinizin para kacirmayacagindan eminseniz hesaplariniz ortak olabilir. Olmayadabilir. bu sizin bileceginiz.

Sizi kendisinden para istemek zorunda bırakmadığı sürece tabi...

Iktidar yarışına girmeyin. Ikinizden biri otorite değil. Ikiniz birlikte yan yana yürümezseniz evliliğiniz zedelenir.

Tabi aile apartmanina yerleşmemek lazım ama o da sizin bileceğiniz bir şey .

Ya valla çok demokratik naif ailelerde mi büyüdünüz bilmiyorum ki
Benim annem de bazen bana sormadan plan yapar yani
Ben de istemiyorsam reddederim
Sırf bu yüzden gıcık olmuyorum anneme mesela
Başkası yapınca onları da reddediyorum konu kapanıyor benim kafamda 😬
Belki kendince davet etme şekli budur kayınvalidenin
Sonuçta beni hiç çağırmıyor diye de gıcık olabilirdin
Herkes kendi bildiği şekilde bi şeyler yapıyor

Kayınvalideye misafirlik olarak baktığın için söylüyorum bunu da
Misafirlikte telefonla oynamak hoş olmuyor gerçekten
Doğru fakat kayınvalidem diğer konularda “ istersen “ demesni biliyor zorunlu tuttuklarında böyle yapıyor tanıdım onu. Hesap sorar gitmezsem geldi sizinkine diye zırvalar. Telefon konusunda da azarladı yani bağırarak oynama telefonla diye masada kimse yoktu tek bizdik ve düğün sahibi de yoktu ortada pandemi zaten saatlerce oturdu tanımam etmem sıkıldım. O yüzden rahatsız etti aslında 🤕

“Anne oğluna söylesene önce bana diceğine o da oynuyor telefonla alla alla” dedim. Sonra bozuldu yok gülmüyor etmiyor neyin var dedi. “ işten geldim ya anne yorgunum dedim. “Bizde çalışıyoruz dedi. “ herkesin enerjisi kendisne anne demekki ben hassasım dedim” . Merak etmeyin susmuyorum eskisi gibi ama kaynanam akrep burcu :)
laf arasında kendinizle ilgili bir şeyden bahsederken birinin benim adıma karar almasından bana dikte etmesinden hiç hoşlanmam yapacağım varsa da yapmıyorum diyin.

Sorunlarını halletmene çok sevindim 😊 insan dünyasını değiştirmeye kendinden başlıyor.
Düğüne çağırmasına çok takılmam ben olsam. Bu kadarcık münasebet olur aranızda, baskı olmadıkça sorun yok bence. Arabaya da ben olsam karışmam, eşin rahatsız olunca kendi dile getirir, sen karışırsan ayıp olur bence. Kayinvalidenin oğlunu sevmesine de aldırma, asla senin sevdigin gibi sevemez 😉 sen kendi kulvarında teksin, o da kendi kulvarında tek. Boşuna rekabete girme, ne sen eşini annesi gibi sevebilirsin ne de annesi eşini senin gibi sevebilir. Takılma.
Maaşının en azından bir kısmı sende kalsın. Geçinmek zor, eşin de ekstra çalışıyormuş. Bu koşullarda maaşının bir kısmını kendine ayırıp tabii ki eşine destek olman gerekir. Ama kontrol yine sende olmalı bence. Destek ayrı, tüm kontrolü ona vermek ayrı. Bazı psikologlar vermeyin diyorlar ama ekonomi bu kadar kötüyken ben bunu doğru bulmuyorum. bu erkeklere de yazık. Adamlar çalışıyor kazanıyor ama yetmiyor, bu onların suçu değil ki.

X