Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

Kendini çabuk toplamana moralininin iyi olmasına ve bizi bırakmanana sevindim..
birbirimize destek olucaz inşallah merkez gerçekten çok iyi bi merkez benimde olmazsa yapacak bişey yok nasip diycem
tutmamasının merkezle alakası yoktur onlar ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyolar.

:)
evet cnm, haklısın.
ben merkeze de doktoruma da güveniyorum.
ilk orada başladık ve diğer iki denememizde devam ettik.
aileller üst üste iki olumsuz deneme olunca, orada ısrarlı olmamamız konusunda eşimi ikna etmeye çalıştılar.
biraz kafası karıştı ama sonra benim sözüme geldi :)
sen de şimdi hiçbir şeyi kafana takma, tedavinin heyecanını yaşa.

:)
evet cnm, haklısın.
ben merkeze de doktoruma da güveniyorum.
ilk orada başladık ve diğer iki denememizde devam ettik.
aileller üst üste iki olumsuz deneme olunca, orada ısrarlı olmamamız konusunda eşimi ikna etmeye çalıştılar.
biraz kafası karıştı ama sonra benim sözüme geldi :)
sen de şimdi hiçbir şeyi kafana takma, tedavinin heyecanını yaşa.

Aileleri boşvericez artık sana bişey söyleyim mi biz söylemedik eşimle ailelerimize ne söyliycemki destek olacaklarına nerdeyse köstek oluyolar iyice:)
kafa karışıklığı moral bozukluğu anca şimdi öyle bi rahatımki her kafadan bi ses çıkacaktı
bak ne güzel tutmuş ilkinde merkezle bi alakası yok hem siz yeni evli sayılırsınız bize göre ben biraz erken evlendim:
)
yaa bişey soracam benim iğnelerin 4. günü ama herkesin dediği gibi belirtiler felan yok şişlik kasıkta ağrı felan
yoksa daha erken mi yarın kontrolüm var bu arada

merhaba canım sizinle aynı durumdayız evet aynı gün oluyo canım hatta eşini senden önce alıyolar eğer çıkarsa seni yumurta toplama işlamine alıyolar

teşekkür ederim cevaplar için biz önceki denemeri ege de yaptırdığımız için burada nasıl işelemlerden geçtiğimizi bilmiyorum o tedaviyle bu tedavinin farklı olacağı belli bu yüzden merak ediyorum hangi aşamalardan geçiyorsun hangi ilaçları kullanıyorsun çatlatma iğnesinin iki tane olduğunu okudum benim öncekilerde sadece ovitrella kullandım onu da koldan yapmıştık dr olarak ulun bey mi süleyman bey mi sizce?....

evet arkadaşım, senin yumurtalarının toplandığı gün OPU günü eşin de mikrotese olucak çünkü o gün mikroenjeksiyon (dölleme) işlemi yapılıyor.

teşekkür ederim cevap için bu sefer ki tedavi farklı inşallah allahım hepimizin bütün bebek isteyenlerin yüzünü güldürsün herkesin allah yardımcısı olsun umarım emeklerimiz boşa çıkarmaz sonucun olumsuz çıkmasının ne demek olduğunu iyi bilirim :KK43:

teşekkür ederim cevaplar için biz önceki denemeri ege de yaptırdığımız için burada nasıl işelemlerden geçtiğimizi bilmiyorum o tedaviyle bu tedavinin farklı olacağı belli bu yüzden merak ediyorum hangi aşamalardan geçiyorsun hangi ilaçları kullanıyorsun çatlatma iğnesinin iki tane olduğunu okudum benim öncekilerde sadece ovitrella kullandım onu da koldan yapmıştık dr olarak ulun bey mi süleyman bey mi sizce?....

Rica ederim ne demek benim ilk tedavim çok bilgili değilim ama elimden geldiğince yardımcı olmak isterim..
benim tedavide 4.günüm gonal-f ile başladık 225 ilk 2 gün 3-4 günlerde 150 vurdum yarın kontrolüm var bakalım ne diyecek
şu ana kadar bu işlemler oldu dediğim gibi acemiyim daha çatlatma iğneleriyle ilgili bi bilgim yok o aşamalara gelemedim daha
benimde ovitrella var ama nasıl vurucam nerden vurucam hiç bilmiyorum ilerledikçe öğreniyorum bende
ama tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır sana ben raporlu hastayım ilaçlarımı kendim aldım senderaporlumu geleceksin
benim doktorum süleyman bey çok iyi kendisi ama ulun beyde çok iyiymiş duyduğum kadarıyla ..

Aileleri boşvericez artık sana bişey söyleyim mi biz söylemedik eşimle ailelerimize ne söyliycemki destek olacaklarına nerdeyse köstek oluyolar iyice:)
kafa karışıklığı moral bozukluğu anca şimdi öyle bi rahatımki her kafadan bi ses çıkacaktı
bak ne güzel tutmuş ilkinde merkezle bi alakası yok hem siz yeni evli sayılırsınız bize göre ben biraz erken evlendim:
)
yaa bişey soracam benim iğnelerin 4. günü ama herkesin dediği gibi belirtiler felan yok şişlik kasıkta ağrı felan
yoksa daha erken mi yarın kontrolüm var bu arada

daha erken cnm merak etme, bir de herkeste aynı belirtiler olmuyor..belki sende hiç kasık ağrısı olmayabilir bile. panik yok :)

Son düzenleme:
Rica ederim ne demek benim ilk tedavim çok bilgili değilim ama elimden geldiğince yardımcı olmak isterim..
benim tedavide 4.günüm gonal-f ile başladık 225 ilk 2 gün 3-4 günlerde 150 vurdum yarın kontrolüm var bakalım ne diyecek
şu ana kadar bu işlemler oldu dediğim gibi acemiyim daha çatlatma iğneleriyle ilgili bi bilgim yok o aşamalara gelemedim daha
benimde ovitrella var ama nasıl vurucam nerden vurucam hiç bilmiyorum ilerledikçe öğreniyorum bende
ama tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır sana ben raporlu hastayım ilaçlarımı kendim aldım senderaporlumu geleceksin
benim doktorum süleyman bey çok iyi kendisi ama ulun beyde çok iyiymiş duyduğum kadarıyla ..

devlet 2 hak veriyor ben ikisini de ege üniversitesinde kullandım bu seferki ücretli olacak allah nasip ederse salı günü ordayım

arkadaslar merkerzde yapılan on gorusmelere ucret oduyormuyuz.. muayene degılde tup bebek ıle ılgılı bılgı alma ve daha oncekı tedavılerımızı anlatıp yonlendırme gıbı bı gorusme yapılabılıyormu ucretsız

arkadaslar merkerzde yapılan on gorusmelere ucret oduyormuyuz.. muayene degılde tup bebek ıle ılgılı bılgı alma ve daha oncekı tedavılerımızı anlatıp yonlendırme gıbı bı gorusme yapılabılıyormu ucretsız

telefon görüşmelerinde neslihan hanımdan aklıma takılan soruların cevaplarını fazlasıyla almıştım merkezi arayıp neslihan hanımla görüşebilirsiniz ..

Arkadaşlar aşılama için çapada 1 saat öncesine bol su içip gelin dediler.sizce sıkışık olmak iyi mi olur.mantığıma göre aşılamadan sonra hemen kalkıp tuvalte gitmemek gerekir.bilenler lütfen tecrübelerinizi paylaşırmısınız.

inşallah, çok sağol.
Ilaçlarını buzdolabının kapı kısmında saklaman gerekiyor, söylemiş olmalılar. 450 liklerden genelde fazla çıkıyor 550-600 birim gibi, o yüzden şaşırma.
1 tane ovitrelle 1 tane decapeptyl' yi aynı anda kullandım ben. Ama yumurta sayısıyla alakası var mı bilmiyorum, tüp tedavisinde çok sayıda yumurta oluşuyor, bizim gonal f dozları daha yüksek oluyor.
Kontrole gidince tekrar sorarsın, rahat ol.

mrb nasılsın klaram.nasıl keseyi gördünüz mü.herşey yolundadır inşallah.
Ben de doktora gittim.1 tane daha iğneden sonra çatlatmayı yap dedi.sağ yumurtalıkta bir tane gelişmis sol tarafta 10 mm bir yumurta var galiba.şansın düşük dedi ama olsun rapor almak için 25 defa mecbur yapmam lazım.şimdi ben tek 75 ıu gonal f iğnesini eşim yaparken ilaç çok yaktı. Normal mi.çatlatma için de sadece 1 tane ovitrelle verdi.onu yaptıktan sonra tam 36 .saat aşılama yapılacak.

telefon görüşmelerinde neslihan hanımdan aklıma takılan soruların cevaplarını fazlasıyla almıştım merkezi arayıp neslihan hanımla görüşebilirsiniz ..

merkezle veya ucret vs ile alakalı degılde daha cok doktorlar on gorusme yapıp daha once uygulanan seylerı dınleyıp sıze su tedavıyı tavsıye ederız
uzun prot kısa prot veya pgt olmalımı yada oncesınde baska tetkıkler ısterlermı gıbısınden dırek doktorların goruslerıyle alakalı sorular benım aklımdakı ..
muayene olmadan bı gorusme ıcınde 250 tl vermek zor gelıyo acıkcası kac merkezle gorusmeye gıtmeyı dusunuyorum mesela bı on bılgı almak ıcıne hangısı sınecek secım yapmak ıcın her bırıne 250 tl odesem cok tutacak

mrb nasılsın klaram.nasıl keseyi gördünüz mü.herşey yolundadır inşallah.
Ben de doktora gittim.1 tane daha iğneden sonra çatlatmayı yap dedi.sağ yumurtalıkta bir tane gelişmis sol tarafta 10 mm bir yumurta var galiba.şansın düşük dedi ama olsun rapor almak için 25 defa mecbur yapmam lazım.şimdi ben tek 75 ıu gonal f iğnesini eşim yaparken ilaç çok yaktı. Normal mi.çatlatma için de sadece 1 tane ovitrelle verdi.onu yaptıktan sonra tam 36 .saat aşılama yapılacak.
Merhaba pıedra,
Keseyi görmeye haftaya çağırdılar, çarşamba gününe randevu alacağım büyük ihtimal :)
Hiç olumsuz olma, bir arkadaşım çapada 2.aşılamadan çok umutluyduk değerler çok iyiydi dedi ama olmadı, 3.aşılamada değerler çok iyi değildi olmaz diye düşünüyordum hatta tüp parası hesabı yapıyordum dedi ama tuttu ve şimdi kızı var.

Genelde gonal f yakmıyor ama olabilir endişelenme.
Tüpte de sıkışık durumda transfer yapıyorlar, mesane dolu olunca rahmi aşağıya bastırıyormuş ve rahmi düzlüyormuş, yerleştirmek daha kolay oluyormuş. Bir de karından ultrasonla bakıyorlar aynı anda. Yalnız çok sıkışık olma, zaten beklerken stresten gelicektir :) Tüpte hemen kaldırmadılar sürgü verdiler ama bir saat sonra gidebiliyorsun tuvalete. Çatlatma iğnesini tam söylenen saatte yap mutlaka. Hadi hayırlı olsun şimdiden, mümkün olduğunca rahat ol, stres yapma..

Bizede tedavi öncesinde tüm bilgileri neslihan hanım vermişti raporum çıktıktan sonra ise yine ilaçlar konusunda yardımcı olmuştu Doktorlar muayne etmeden bilgi vermiyorlar Muayene ücreti 225 TL.

arkadaslar bugun opum oldu 12 yumurta toplandı.inşlh hepsı kalıtelıdır ve rabbim hayırlı haberler duymamı nasip etsin.yarın ilk haberı verecekler sımdıden cok heyecanlıyım..allah dualarımızı kabul etsin inşlh hepımız bebişimize kavusuruz.

merhaba pıedra,
keseyi görmeye haftaya çağırdılar, çarşamba gününe randevu alacağım büyük ihtimal :)
hiç olumsuz olma, bir arkadaşım çapada 2.aşılamadan çok umutluyduk değerler çok iyiydi dedi ama olmadı, 3.aşılamada değerler çok iyi değildi olmaz diye düşünüyordum hatta tüp parası hesabı yapıyordum dedi ama tuttu ve şimdi kızı var.

Genelde gonal f yakmıyor ama olabilir endişelenme.
Tüpte de sıkışık durumda transfer yapıyorlar, mesane dolu olunca rahmi aşağıya bastırıyormuş ve rahmi düzlüyormuş, yerleştirmek daha kolay oluyormuş. Bir de karından ultrasonla bakıyorlar aynı anda. Yalnız çok sıkışık olma, zaten beklerken stresten gelicektir :) tüpte hemen kaldırmadılar sürgü verdiler ama bir saat sonra gidebiliyorsun tuvalete. çatlatma iğnesini tam söylenen saatte yap mutlaka. Hadi hayırlı olsun şimdiden, mümkün olduğunca rahat ol, stres yapma..
canım çok teşekkür edrim.çatlatmayı 15 dk falan geç yaptık maalesef inşallah. Olur.ama bu aşılam hep olumsuzluklarla geçti.yumurtalarım gelişmemesi de ayrı bir sorun.herşeyin hayırlısı.zaten bende aşılamayı öylesine yaptırıyorum tüp bebek aşamasına geçmek için.2 defa aşılama yapmam gerekiyormuş.ve belemiyorlar tutmazsa hemen 2.aşılamaya geçiyorlar mış.hayırlısı

kızlarrr bugun aradılar 12 yumoşdan 10 tanesi olgunlaşmış ve 7 tane döllenmiş cok sevındım.ınlsh rabbım daha guzel haberler duymayı nasıp etsın allhm hepımızın kucagını doldurur ınşlh.

kızlarrr bugun aradılar 12 yumoşdan 10 tanesi olgunlaşmış ve 7 tane döllenmiş cok sevındım.ınlsh rabbım daha guzel haberler duymayı nasıp etsın allhm hepımızın kucagını doldurur ınşlh.
sevindim canım hamilelik haberini yazmanı da sabırsızlıkla bekliyoruz allah sağlıcakla kucağına almayı nasip eder nasipse transferin ne zaman olacak allahım hepimizin yüzünü güldürsün ....

Çok geçmiş olsun, dikkat et kendine, biran önce iyileş. Niye kusura bakayım canım benim, seni buralarda göremeyince bişey olduğunu hissettim sadece o yüzden bir sorayım dedim.
Maşallah güzel kilo vermişsin:KK9: şimdiye kadar yürüyüş bandıyla böyle kilo vereni görmemiştim etrafımda, yediklerine de dikkat ediyorsundur tabi ki. Hadi bakalım kalan 4 kiloyu da kolayca verirsin sen :) İnşallah bu defa planladığın gibi gider tedavin, dualarımdasın.

Ben kalp atışını duyana kadar Süleyman beye gideceğim sanırım, ilaçlara halen devam ediyorum bu yüzden, aradım hemşiresi başka doktora da gitseniz ilaçları kalp atışını duyana kadar bırakmayın dedi. Haftaya nasipse kese için randevu alacağım. Bu arada hala bir belirti yok. Sadece bazen göğüslerim hassaslaşıyor, bazen de biber gibi yanıyor uçları:26: bir de akşamları erkenden uykum geliyor ve de WC yle akraba olduk şimdiden:KK1: Başka birşey yok, bazen hala orda mı diye merak ediyorum ama haftayı beklicez artık. Biz test günü bi de idrarda test yaptık inanamadıkta :KK1: İnşallah güzel gider sonuna kadar.
evt canım verdim kiloları inşallah geride almam:KK19::KK19:sağolasın canım sende dualrımdasın.
ama sana ikizzz versinnn diyorummm haberin olsun:KK22:
belirtin yokmuuş ,demekki rahat geçireceksin hamileliği maşallah.eğer kötü geçecek olsaydı skıntın başlardı şimdiye dek.:KK30:12.günden sonra birdaha kan testi yapmadınmı?inşallah güzel haberler verirsin bizeee.

İyiyim enfalcim, çok iyiyim. o gün de aradığında da pozitif enerjinle moral oldun, çok sağol.
eşimle dün etraflıca konuştuk, kimseye kulak asmadan merkezime devam edicez. etrafımızdakilere de çok detay vermeyeceğiz :)
kesinlikle ilk denemede gebelik elde ettiğim bir merkezi neden değiştireyim ki!
iki ay dinlenelim diyoruz, ulun bey de mart ortalarında ön görüşme yapalım. nisan adetiyle başlarız demişti.
cumartesi günü çok yoğun bir gün olmasına rağmen uzun bir süre odasında çok detaylı bir şekilde açıklama yaptı.
ben doktoruma ve merkezime güveniyorum, değiştirme fikri bile gerdi beni :)
seninle aynı döneme denk gelirsek daha güzel olur tabi :)

di mi klaram? enfalin enerjisi yeter :)
birazcık hasta ama yine de o gün o haliyle beni telkin etti telefonda...

bencede doğru bir karar vermişsinizz,biz hep rabbimden hayırlısını istedik demekki hayırlı olan buydu bizim için.inşallah ikiimizinde 4.ve son denemesi olur.
ben bu kez olacağına inanıyorumm ,umut doluyum.inanmak başarmanın yarısıdır derler..umarım hamileler kervanına bizde katılırızz..
rabbim gönlü temizzz kullarını yüz üstü bırakmazmış.seninde gönlünün muradını verecektir inşallah..bize düşen sabretmek.
inşallah aynı dönemede denk gelirizz.gelmese bile sorun değil ,merkeze seni görmeye gelirimm canım.

X