Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

merak ettim canım bugün doktor kontrolün vardı?
sabahtan beri ara ara nete girip bakıyorum yazdınmı diyee..
ikizz haberlerini bekliyorumm :emir_bebek::emir_bebek::KK1:

Kusura bakma telefonda rahat konuşamadım, çok sağol aradığın için.
Kesemizi gördük, kalp atışını duyduk çok şükür Allahıma. Rabbim sizlere de nasip etsin inşallah. Kalp atışını beklemiyordum ben, doktor cihazı açınca hem ekranda gördük hem sesini duyduk, inanılmaz bir duygu. Hatta Süleyman bey ekranda kalbin attığı yeri gösterdi bile ben göremedim maalesef ama eşim görmüş ekrandaki kıpırtıyı. Doktorun ekranı ile benim karşımdaki ekran farklıydı.

Progestan iğneyi ve estrofemi bıraktırdı. Coraspini de bıraktıracaktı ama kanama gibi bir şikayet olmadığı için şimdilik devam edelim dedi, decavite devam, crinone jeli günde ikiye çıkardı. 15 gün sonra bir daha gideceğiz kontrole.
Ama ikiz değil tekiz :) Allah ikizleri sana versin inşallah :)) Darısı tüm isteyenlerin başına..

Şimdiden olumsuz olmak yoookkk. Nasip kısmet işi, vakti zamanı ne zaman gelmişse o zaman olacak inşallah. Ben ilk denemede pozitifi gördüm, inşallah çarşamba günü de keseyi görmeye gideceğiz.

Kesemizi gördük, kalp atışını duyduk çok şükür Allahıma. Rabbim sizlere de nasip etsin inşallah. Kalp atışını beklemiyordum ben, doktor cihazı açınca hem ekranda gördük hem sesini duyduk, inanılmaz bir duygu. Hatta Süleyman bey ekranda kalbin attığı yeri gösterdi bile ben göremedim maalesef ama eşim görmüş ekrandaki kıpırtıyı. Doktorun ekranı ile benim karşımdaki ekran farklıydı.

Progestan iğneyi ve estrofemi bıraktırdı. Coraspini de bıraktıracaktı ama kanama gibi bir şikayet olmadığı için şimdilik devam edelim dedi, decavite devam, crinone jeli günde ikiye çıkardı. 15 gün sonra bir daha gideceğiz kontrole.
Ama ikiz değil tekiz :) Allah ikizleri sana versin inşallah :)) Darısı tüm isteyenlerin başına..

Canım çok sevindim ALLAH BİZLERE NASİP EDER İNŞALLAH

TRANSFER SONRASI NELERE DİKKAT ETTİN?

Canım çok sevindim ALLAH BİZLERE NASİP EDER İNŞALLAH

TRANSFER SONRASI NELERE DİKKAT ETTİN?

İnşallah en kısa sürede sizler de bu mutluluğu yaşarsınız.
Anneme kalsa transferden sonra yeterince dinlenmedim, yatmadım :)) Transfer sonrası ilk gün yemeğim yatağıma geldi, sonrasında hep ben kalktım yedim, annem sağolsun hergün geldi yemeğimi, bulaşığı halletti, çamaşır işi, temizlik vs. Ben ilk birkaç gün yattım, oturdum, ev içinde gezindim. Sonrasında sürekli yatmadım. Namazımı transferin ikinci gününden itibaren oturarak kıldım. Protein, sebze hepsinden yemeye çalıştım. Üçüncü günden itibaren iğne için dışarıya çıktım, kısa süreli yürüyüşler yaptım. zaten verdikleri jelin etkin olabilmesi için yürüyüş yapılması gerekiyormuş.
Biraz detaylı mı yazdım ne :))
Ama bunların hepsi bahane canım, Rabbim ol dedikten sonra kim önünde durabilir ki. Vakti zamanı Çok dua ettim, duanın gücüne çok inanırım. Rabbim tüm hamilelerin sağlıcakla kucaklarına almalarını, isteyen herkeslere de hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah.

Son düzenleme:
inşallah en kısa sürede sizler de bu mutluluğu yaşarsınız.
Anneme kalsa transferden sonra yeterince dinlenmedim, yatmadım :)) transfer sonrası ilk gün yemeğim yatağıma geldi, sonrasında hep ben kalktım yedim, annem sağolsun hergün geldi yemeğimi, bulaşığı halletti, çamaşır işi, temizlik vs. Ben ilk birkaç gün yattım, oturdum, ev içinde gezindim. Sonrasında sürekli yatmadım. Namazımı transferin ikinci gününden itibaren oturarak kıldım. Protein, sebze hepsinden yemeye çalıştım. üçüncü günden itibaren iğne için dışarıya çıktım, kısa süreli yürüyüşler yaptım. Zaten verdikleri jelin etkin olabilmesi için yürüyüş yapılması gerekiyormuş.
Biraz detaylı mı yazdım ne :))
ama bunların hepsi bahane canım, rabbim ol dedikten sonra kim önünde durabilir ki. Vakti zamanı çok dua ettim, duanın gücüne çok inanırım. Rabbim tüm hamilelerin sağlıcakla kucaklarına almalarını, isteyen herkeslere de hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah.

doğru söylüyorsun rabbim ol dedikten sonra dediğin gibi kim önünde durabilir ki ama yinede ben üzerime düşen tüm görevleri yerine getirmek istiyorumki pişmanlıklarım olmasın eşimde bana hep yatacaksın diyor bu yazılanları onada okutuyorumki beni çok bunaltmasın

doğru söylüyorsun rabbim ol dedikten sonra dediğin gibi kim önünde durabilir ki ama yinede ben üzerime düşen tüm görevleri yerine getirmek istiyorumki pişmanlıklarım olmasın eşimde bana hep yatacaksın diyor bu yazılanları onada okutuyorumki beni çok bunaltmasın

Hareket edilmesi gerekiyor ki kan dolaşımı olsun, bebeğe kan gitsin. İlk 48 saatte tutunma oluyormuş, yani transfer günü dahil ilk 3 gün dikkat et, sonrasında da kalkabilirsin, dolaşabilirsin ama yavaş hareketlerle. Zaten hemşireler transferden sonra gerekli açıklamayı yapıyorlar. Yanında sana yardımcı olacak birisi olursa iyi olur.

hareket edilmesi gerekiyor ki kan dolaşımı olsun, bebeğe kan gitsin. Ilk 48 saatte tutunma oluyormuş, yani transfer günü dahil ilk 3 gün dikkat et, sonrasında da kalkabilirsin, dolaşabilirsin ama yavaş hareketlerle. Zaten hemşireler transferden sonra gerekli açıklamayı yapıyorlar. Yanında sana yardımcı olacak birisi olursa iyi olur.

bilgilerin için çok teşekür ediyorum son bir sorum olacak transfer sonrası iğne :KK43: kullanmaya devam edecekmiyim

Geçmişi okudum gerçekten yaşadıklarınız çok ilginç çocuk sahibi kesinlikle olmazsınız derken siz ikinci çocuk için geliyorsunuz tebrikler:KK9:

Evet siz artık tüp bebek yapmayın çocuğunuz olmaz denirken umut tüp bebek merkezini bulup ardama kavuştum şimdi ise yazın ardama kardeş için ikinci kez umut tüp merkezinde olacağım

ayy cnm senın adına cokk sevındım gercekten cok duygulandım.ne kadar guzel keseyi gorebılmen kalp atısı duyabılmen allhım bızlerede nasıp etsın ınslh..

bu arada unuttum yazmayı. ulun bey eşime certix tablet diye bir ilaç verdi. besin takviyesi imiş ama 30 tablet var içinde günde 2 taneden 15 gün yetiyor. fiyatıda 125 lira. bayıldık tabi.
duyan bilen kullanan var mı aranızda. internette bile bilgi yok ilaç hakkında. size de verdimi acaba

Canim merhaba ,
Benim esimede verdi erol tabmergen, aslinda esimde hic sorun yok ama bizim ucuncu basarisiz deneme .. Oyuzden esimede destek olarak verdi bizde baslicaz yeni

maşallah canım telefonda tebrik ettim ama burada da ayrıca tebrik etmek istiyorum.rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah..neyse artıkk hayırlısı olsunda varsın ikiz olmasın.bu bebeğini kucağına alıncaaaaa umutta nasılsaa dondirikk yavruların var :KK9:onlarla bebişine kardeş yaparsınn inşallah..aminn darısı bize inşallah.
flzsk laa bana versin ikiz evlatlarlar ve burada yüreğii evlat hasretiyle yanan iyi kalpli arkadaşlarada bu duyguyu tatdırsın rabbim..

:18::18::18:KK70:oktorum pazartesi yumurtalarını toplarız dedi :18::18::18::18:

arkadaşiımm hayırlı haberlerini bekliyoruzz.inşallahh kaliteli yumurtaların olurdaa ,bol bol embriyo gelişir..ve seninde hamiş haberlerini alırızz allahın izniyle..:KK49:

maşallah canım telefonda tebrik ettim ama burada da ayrıca tebrik etmek istiyorum.rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah..neyse artıkk hayırlısı olsunda varsın ikiz olmasın.bu bebeğini kucağına alıncaaaaa umutta nasılsaa dondirikk yavruların var :KK9:onlarla bebişine kardeş yaparsınn inşallah..aminn darısı bize inşallah.
flzsk laa bana versin ikiz evlatlarlar ve burada yüreğii evlat hasretiyle yanan iyi kalpli arkadaşlarada bu duyguyu tatdırsın rabbim..

arkadaşiımm hayırlı haberlerini bekliyoruzz.inşallahh kaliteli yumurtaların olurdaa ,bol bol embriyo gelişir..ve seninde hamiş haberlerini alırızz allahın izniyle..:KK49:

canımm klaramın ikiz olmadı diye şimdide banamı sardınnn....ikiz olsun diyeee :KK60::KK60::KK60:
hayırlısı olsunnn cnmmm...sen illa bizi ikiz olduracan söyleye söyleye :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
rabbim ne verirsen razıyım artıkk..sağlıklı hayırlı bi evlat olsunn yeter..1 -2 fark etmezz..
1 kız 1 erkek olursa ama iyi olurrr.:KK1::KK1:.
ama ikiz hamile arkadaşlarımı görünce gözüm korkuyoo :KK19::KK19::KK19:

bilgilerin için çok teşekür ediyorum son bir sorum olacak transfer sonrası iğne :KK43: kullanmaya devam edecekmiyim

Evet progestan iğne veriyorlar opudan itibaren kullanmaya başlıyorsun. 34 iğne oldum kalçadan, artık morarma ve sertlikler başgöstermişti ama ucunda evlat olunca katlanıyorsun. Dün kesti Süleyman bey. Hatta kutuda tek iğnem kaldı söyledim onu yaptırayım diye yok dedi :))

Şunu da söyleyeyim ben bu iğneden çok korkuyordum yakıyor falan diyorlardı ama benim hiç yakmadı, sadece yerleri sonradan acıyordu, o yüzden rahat ol herkeste aynı etkiyi yapmıyor.

İnşallah pazartesi günü hayırlısıyla sağlıklı yumurtaların toplanır, döllenir ve kavuşursun sen de mucizene.

Son düzenleme:

Amin canım amin.
Allah sizlere de gönlünüzdekinin hayırlısını versin inşallah.

canımm klaramın ikiz olmadı diye şimdide banamı sardınnn....ikiz olsun diyeee :KK60::KK60::KK60:
hayırlısı olsunnn cnmmm...sen illa bizi ikiz olduracan söyleye söyleye :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
rabbim ne verirsen razıyım artıkk..sağlıklı hayırlı bi evlat olsunn yeter..1 -2 fark etmezz..

Taktı bir kere, kendi ikiz istiyor diye yanına arkadaş arıyor :)
Başta bana çok sarmıştı ikiz ikiz diye, sonra tek emriyo istedik tek transfer ettirdik dedim, ondan sonra da kan değerim yüksek çıkınca başladı tek yumurta ikizi olacak demeye :))
Şimdi de seni kışkırtıyor, tek olsun ikiz olsun hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

evett canım şimdi sana birde beyleme sardımmm:KK9::KK9::KK9:oo ikizlerrrr gelecekkkkk arkadaşşşşş :KK4::KK4::KK4:o göbüşlerrr dolacakkk..
yanii önce hayırslıı olsun ,yinede gönlüm hep ikizden yanaa ne yalan söylüyeyimm:KK22:
allahım hakkımızz da hayırlı olanı gönlümüze razı eyle,gönlümüzün razı olduğunu hakkımızda hayırlı eyle..amin..:emir_bebek::emir_bebek:
ben korkmuyorumm üstesinden gelirim inşallahhh,rabbim versin yeterkiii :KK52::KK52::KK52:

Taktı bir kere, kendi ikiz istiyor diye yanına arkadaş arıyor :)
Başta bana çok sarmıştı ikiz ikiz diye, sonra tek emriyo istedik tek transfer ettirdik dedim, ondan sonra da kan değerim yüksek çıkınca başladı tek yumurta ikizi olacak demeye :))
Şimdi de seni kışkırtıyor, tek olsun ikiz olsun hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

seni tutturamadık barii diğerlerini kaçırmayalımm diye düşünüyorummm :KK9::KK9::KK9::KK9:kızlar için dua ederken ikizz ver rabbim diyorumm vallahii..sizdee benim için ikiz isteyinnn olarrrmııı :KK17::KK17:
aynen canım ikiz hamile olursammm inşallah arkadaş lazım sohbet için.. şartlar aynı olunca sohbett vazgeçilmez olurr gibi.:KK49::KK49:
beylemle aynı dönemde tedavim başlayacak kısmetseee.:21::21:
flzsk mayısta başlayacakk inşallah..:21:
önce biz hamiş oluruzz beylemlee ,sonrada flzsk olurdaaaa harikaa bir ortam yaparızzz:KK52::KK52::KK52::KK52:

şaka biyaanaaa çok fazla hayalim var belkii bu yorumu okuyanlara garip gelebilir :KK17::KK17:
çok fazla şey istiyor denilebilirrr,istemekk başarmanın yarısıdırr derler arkadaşlarrrr..ben inanıyorumm rabbim bana bu mucizeyi yaşatacak inşallah..4. ve son deneme olacak kısmetsee..

önce hayırlısı olacaksa nasip olsunn,, hayırsız isede bu durum rabbim hayırlı eylesin inşallah:KK49::KK49:

Son düzenleme:
İnşallah canım inşallah bu defada ve son defada olacak, öyle hissediyorum ben de, öyle dua ediyorum.
Rabbim hepimizin hayırlısıyla sağlıklısıyla ikiziyle tekiziyle kucağımıza almamızı nasip etsin inşallah.

İnşallah canım inşallah bu defada ve son defada olacak, öyle hissediyorum ben de, öyle dua ediyorum.
Rabbim hepimizin hayırlısıyla sağlıklısıyla ikiziyle tekiziyle kucağımıza almamızı nasip etsin inşallah.

amin gönlü güzel arkadaşımmm aminn:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
hep pozitifsin ,,dua hep dilindeee seninn
rabbim senin güzel gönlünün hürmetine bizim için yaptığın duaları kabul eder umarımm..

X