Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

Aklına takılan şeyleri sorabilirsin tabi ki.
OPU yaklaşık 20-30 dk kadar sürüyor. Toplana yumurta sayısını o gün oradan ayrılmadan söylüyorlar. Ertesi gün embriyolog arayıp kaç tanesinin döllendiğini söylüyor, duruma göre de 3. yada 5. gün transfer yapıyorlar, doktorunla beraber değerlendirip karar veriyorlar.

HANGİ GÜN TRANSFER EN İYİSİ BİRDE BAKIYORUM HEP 3-4 DENEME İLK DENEMEDE SONUÇ ALMAK ÇOK MU ZORRR

HANGİ GÜN TRANSFER EN İYİSİ BİRDE BAKIYORUM HEP 3-4 DENEME İLK DENEMEDE SONUÇ ALMAK ÇOK MU ZORRR

Ayrıca canım cevapların için çok teşekürler

Rica ederim, ben de araştırarak sorarak öğrendim bazı şeyleri.
2.gün transfer olup tutan da var, 5.gün transfer olup tutan da var, o yüzden ona takılma. Ayrıca en iyi kalite embriyo transfer edilip tutmayan da var, ikinci kalite transferi olup tutan da çok. Tranfer gününe embriyo gelişimine ve sayısına göre karar veriyorlar. Sen şimdi bunları düşünme :)) hayırlısıyla yumoşların toplansın, embriyoya dönüşsün, güzelce gelişsinler sonrasına onlar karar verecekler :)

Rica ederim, ben de araştırarak sorarak öğrendim bazı şeyleri.
2.gün transfer olup tutan da var, 5.gün transfer olup tutan da var, o yüzden ona takılma. Ayrıca en iyi kalite embriyo transfer edilip tutmayan da var, ikinci kalite transferi olup tutan da çok. Tranfer gününe embriyo gelişimine ve sayısına göre karar veriyorlar. Sen şimdi bunları düşünme :)) hayırlısıyla yumoşların toplansın, embriyoya dönüşsün, güzelce gelişsinler sonrasına onlar karar verecekler :)

NE KADAR KARIŞIK İLK VE SON DENEMEM OLURRR MERKEZE VE DOKTORUMA ÇOK İNANIYORUM İNŞALLAH HERŞEY YOLUNDA GİDERRRR

NE KADAR KARIŞIK İLK VE SON DENEMEM OLURRR MERKEZE VE DOKTORUMA ÇOK İNANIYORUM İNŞALLAH HERŞEY YOLUNDA GİDERRRR

O kadar da karışık değil aslında :)
Rabbim gönlündekinin hayırlısını versin inşallah. Ben bu gecelik çıkıyorum, aklına birşey takılırsa sen sor :) cevaplayan mutlaka çıkar.
İyi geceler..

Ben küçükken birkaç kez düşmüşüm, tabi o zamanlar anlaşılamazdı kan pıhtısı oluşmuş. 9-10 yaşlarındayken bu ortaya çıktı ve beyne giden damarın birinde pıhtı gitmiş. onu dağıtmak için 5 sene ilaç kullandım, bazı şeylere dikkat ettim, sürekli doktor kontrolü, tomografi falan, sonra geçti çok şükür. İyi ki erken yaşta ortaya çıktı demiş doktor, daha sonrasında da 50 yaşında bile bu pıhtı birşekilde bir damarı tıkarmış. Neyse benim çikolatalarım yüzünden hep gittiğim doktorum doğum kontrol hapı vermişti, 2 ay kullandım. bu arada karşıdaki M ile başlayan tüp bebek merkezi var ya oraya da gitmiştim görüşme için, eskiden geçirilen rahatsızlıkları sorduğunda ben de bunu anlattım ve hemen dk haplarının böyle bir etki yaratabileceği, hatta tedavide de pıhtılaşma sorunu olur mu diye benden testler istedi ben de o zaman yaptırmıştım pıhtılaşma testlerini.

İnternette bir araştırma yap istersen bununla ilgili, hatta haberlerde bile çıkmıştı bir aralar.

Ben hep aynıyım, çarşambayı iple çekiyorum. Annem benim öyle bulantılarım olmadı bana çektiysen rahat geçirirsin diyor ama bakalım. Bazen içim bayılıyor, sık acıkıyorum :)

allah korumuş canım erken farkedilmişş çok şükür..küçük yaşta 5 sene çok zun bir süre tedavi gömüşsünn.
ben seninde pıhtılaşma sorunun olduğunu bilmiyordum kaç gende var?yada söylemişsindir ben unutmuşumdurrr çokk unutkanım:KK9::KK9:karşıda m ile başlayan hastanede neden tedavi olmayı düşünmedin?
bu arada kis olmaması için mecbur gelecek ay yine dk hapı kullanacağımm.
çarşambayı bende sen gibi merak ediyorum inşallah ikiz haberlerini verirsinnn:KK22::76::76::76::76::KK66::KK66::KK66::KK66:

allah korumuş canım erken farkedilmişş çok şükür..küçük yaşta 5 sene çok zun bir süre tedavi gömüşsünn.
ben seninde pıhtılaşma sorunun olduğunu bilmiyordum kaç gende var?yada söylemişsindir ben unutmuşumdurrr çokk unutkanım:KK9::KK9:karşıda m ile başlayan hastanede neden tedavi olmayı düşünmedin?
bu arada kis olmaması için mecbur gelecek ay yine dk hapı kullanacağımm.
çarşambayı bende sen gibi merak ediyorum inşallah ikiz haberlerini verirsinnn:KK22::76::76::76::76::KK66::KK66::KK66::KK66:

Doktor da zaten genetiksel mi diye testleri istedi. Ben düşmekten ve başımı çarpmaktan dolayı olduğunu söyledim ama neyse testlerde bişey çıkmadı çok şükür, çapada yaptırmıştım. Sen pıhtılaşmayla ilgili bir link mesajı yazmıştın forumda beylemle ikimize hatırlarsan o zaman hangi testleri yaptırdığımı yazmıştım. Umarım o zaman doğru şeylere bakılmıştır.

Benim ilk rahim filmimde hani ilaç karın boşluğuna dağılıyor ya o duman filmde tüpün önünü kapamış gibi gözüküp hidroselpenks var diye söyledi oradaki doktor. Gerçi süleyman beyde aynı şeyi söyledi. Her ikisi de laparoskopi ile bakalım gerekirse yani tüpte sıvı birikimi varsa tüpü alalım dediler. Biz tekrar rahim filmi çektirelim dedik, gerek yok dediler. Laparoskopi 2500 TL civarıydı o zaman bir de üstüne üstlük delikler açılacak vücüduna. eşim biraz hassastır bu konuda, tekrar rahim filmi çektirdik, bu defaki film daha netti, birşey çıkmadı tabi ki. Bir de buraya daha çok içim ısındı. Orayı eşim araştırıp bulmuştu, en iyisi diye.

Uzun oldu biraz...
Geçti mi senin morluklar?

Vakti zamanı değilmiş demek ki, Rabbim hakkında hayırlısını versin canım üzülme.

çok fazla yumurtan toplanmış maşallah..ohss olmaman için ertelenmiş sanırım transferin..

ne yazık ki ohss oldum. cumadan beri istifra ediyorum, başım dönüyor ayakta duramıyorum.cumartesi günü merkeze geldik
eşimde baya korktu bu kadar kötü olacağımı tahmin etmiyorduk. Ulun Bey pazartesiye kadar böyle olacağımı söyledi. bulantı için ine oldum ilaç verdi ve eve gönderdi.
ohss bir yana dondurulmuş 11 tane 3. gün embriyom var, 5. güne getirmek istedikleri 6 embriyom gelişememiş.
sonuç olarak biraz karamsarlığa kapıldım. allah hepimizin yardımcısı olsun

Hayırlı olsun inşallah güzelce gelişirler. Söylemişlerdir ama dikkat et kendine bol bol su iç, tuz tüketimini kısıtlamaya çalış, şişkinlik yapabilir. Çok yumurta toplandığında ohss olmaman için transferin ertelenmiş galiba beylemin de dediği gibi. Hakkında hayırlısı olsun.

teşekkürler klaram malesef ohss oldum. gerçekten çok kötü bir durum ama yavaş yavaş kendime geliyorum sanırım. hakkımızda hayırlısı

Vakti zamanı değilmiş demek ki, Rabbim hakkında hayırlısını versin canım üzülme.

çok fazla yumurtan toplanmış maşallah..ohss olmaman için ertelenmiş sanırım transferin..

teşekkürler beylem. pko olduğum için böyle oldu sanıyorum ve malesef ohss de oldum.
transferim mart ayında 3. gün embriyolarımla umudum azaldı açıkçası

Buldum!.. 963.sayfada yazmışım bende bakılan değerleri, sence bunlar doğru kriterler mi?

"Evet bir süredir giremedim, yada kısaca girip bakıp çıkıyordum. Ben de pıhtılaşma sorunu yok canım, başka bir nedenden dolayı pıhtılaşma testi istenmişti çapada yaptırmıştım. Çok detayını bilmiyorum ama sonuçta birşey çıkmayınca ben de fazla araştırmamıştım. Raporda Faktör V Leiden mutasyonu saptanmamıştır, Protrombin geninde 20210. pozisyonda mutasyon saptanmamıştır yazıyor. Bir de ayrı bir kağıtta
protrombin zamanı
kontrol plazma
pt aktivitesi %
ınr
aptt
protein C
protein S
at III sonuçları yazıyor. Bu değerler de sınırlar içinde gözüküyor. Protein C hariç alt sınır 70, benim ki 69,9 çıkmış."

teşekkürler klaram malesef ohss oldum. gerçekten çok kötü bir durum ama yavaş yavaş kendime geliyorum sanırım. hakkımızda hayırlısı

Geçmiş olsun.İnşallah en kısa sürede düzelir önemli olan senin sağlığın. Hiç karamsarlığa kapılma, dondurulmuş sayın da gayet iyi. 3.gün embriyosuyla hamile kalan bir sürü kişi var. Demekki böylesi senin için daha hayırlıymış.

Doktor da zaten genetiksel mi diye testleri istedi. Ben düşmekten ve başımı çarpmaktan dolayı olduğunu söyledim ama neyse testlerde bişey çıkmadı çok şükür, çapada yaptırmıştım. Sen pıhtılaşmayla ilgili bir link mesajı yazmıştın forumda beylemle ikimize hatırlarsan o zaman hangi testleri yaptırdığımı yazmıştım. Umarım o zaman doğru şeylere bakılmıştır.

Benim ilk rahim filmimde hani ilaç karın boşluğuna dağılıyor ya o duman filmde tüpün önünü kapamış gibi gözüküp hidroselpenks var diye söyledi oradaki doktor. Gerçi süleyman beyde aynı şeyi söyledi. Her ikisi de laparoskopi ile bakalım gerekirse yani tüpte sıvı birikimi varsa tüpü alalım dediler. Biz tekrar rahim filmi çektirelim dedik, gerek yok dediler. Laparoskopi 2500 TL civarıydı o zaman bir de üstüne üstlük delikler açılacak vücüduna. eşim biraz hassastır bu konuda, tekrar rahim filmi çektirdik, bu defaki film daha netti, birşey çıkmadı tabi ki. Bir de buraya daha çok içim ısındı. Orayı eşim araştırıp bulmuştu, en iyisi diye.

Uzun oldu biraz...
Geçti mi senin morluklar?
bende sen gibi rahim filmini 2 kez çektirdim hemde 2005 ve 2007 de teknoloji bukadar gelişik değildi,şimdi narkoz verip çeken yerler bile var.:KK5::KK5:birini şırnakta diğerini ankarada çektirmiştimm.çektiğim acı çok kötüydü .benimde 2 rahim filmnde tüplerde hafif tıkanıklık vardı film çekilirken sıktıkları ilaç sayesinde açıldığı söylendi.laparaskopiye gerek kalmadı .iyiki sende 2 .kez rahim fili çektirmişsin.boşuna para verecektin birde canın yanacaktı.
benim morluklar geçti şükür..sadece bacak ağrılarım var o kadar oda her zaman olan ağrılarım.

Buldum!.. 963.sayfada yazmışım bende bakılan değerleri, sence bunlar doğru kriterler mi?

"Evet bir süredir giremedim, yada kısaca girip bakıp çıkıyordum. Ben de pıhtılaşma sorunu yok canım, başka bir nedenden dolayı pıhtılaşma testi istenmişti çapada yaptırmıştım. Çok detayını bilmiyorum ama sonuçta birşey çıkmayınca ben de fazla araştırmamıştım. Raporda Faktör V Leiden mutasyonu saptanmamıştır, Protrombin geninde 20210. pozisyonda mutasyon saptanmamıştır yazıyor. Bir de ayrı bir kağıtta
protrombin zamanı
kontrol plazma
pt aktivitesi %
ınr
aptt
protein C
protein S
at III sonuçları yazıyor. Bu değerler de sınırlar içinde gözüküyor. Protein C hariç alt sınır 70, benim ki 69,9 çıkmış."
torombofili panelinde bana ulun bey 3 genine bakıldı dedi ,genelde hangi gende pıhtılaşma çıkıyorsa o genin testlerini istemiş.
gittiğim hemetolog hepsini istedi..toplam kaçtane bilmiyorum.yukarıda yazdığın trombin zamanı ve aşağıdaki testlerin hepsi benden de hemetolog istendi sonuç bekliyorum.bu testler daha önce umutta yapılmadı bana..
bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.:18:

canım geçmişş sayfalarda gelecekumuttur nicli bir bayanla yazışmıştık bu topikte ,oda bana önce yapılan gen testinde mthfr eksik bakılmışş ,sonradan tekrar pıhtılaşma testi yapıldığında ve eksik olan genlerine bakıldığında 2. bir gende pıhtılaşma tespit edildiğini söylemişti..birde phtı sayfasını okuduğumda benzer şşeyler yaşanları görünce bende hemetologla görüşme kararı aldım zaten.çünki benimde hepsine bakılmadı.
ki zaten hemetolog umutta çıkan sonucumu görünce sonuçlar çıkana dek hemen tedaviye başlama dedi.
umarım temiz çıkardaaa içim rahat eder en azından.
bu kadar pimpirikli davranmamın nedeni son tüpbebek şansım bu benim.eşim birdaha tese olamıyacağı için deneme şansım yok.
o nedenledee çıkabilecek sorunları tedavim başlamadan elemek istiyorum..

Elini karnına koyarak "Ya Musavvir Ya Halik Ya Bari" çek bol bol. Allahın yaratmakla ilgili isimleri internetten bir araştır istersen. İnşallah vakti zamanı gelmiştir bu defa.

allh raazı olsun cnm ınslh gelmıstır vaktı.cok saol dedıklerını yapıcam. :))

meraba arkadaşlar,yarın ulun bey benim de yumurtalarımı toplayacak.4. kez deniyoruz,şimdiye dek hiç gebeliğim olmadı ve sebepsiziz.gerçi ulun bey polip tespit etti bi de mthfr heterezigotmuşum ama sanıyorum bunlar hala sebep sayılmıyor.yine de embriyoları dondurup polipi aldıktan sonra 5. gün transferi yapmayı planlıyor(inşallah)gebelik aşısı yapılacak,embriyoskop kullanılıyor..Allah izin verir de umarım bu sefer hayırlısıyla evlat sahibi oluruz..bizim için süreç daha da uzadı bu kez..fakat önemli olan bu zahmetlerin karşılığı?neyse dualarınızda bana da yer açın...Allah yardımcımız olsun...

Embriyoskop ile kaç kişinin embriyosu izlenebilyor??
Bende ilk tüp bebeği umutta denemiştim embriyo gelişiminde sorun oldu gelecek aya ikinciyi deniycem başka merkezde ama aklım hala umutta

teşekkürler beylem. pko olduğum için böyle oldu sanıyorum ve malesef ohss de oldum.
transferim mart ayında 3. gün embriyolarımla umudum azaldı açıkçası

Geçmiş olsun..
Şimdiden karamsar düşünme, ne güzel çok sayıda embriyon oluşmuş.
hakkında hayırlısı olur inş...

merak ettim canım bugün doktor kontrolün vardı?
sabahtan beri ara ara nete girip bakıyorum yazdınmı diyee..
ikizz haberlerini bekliyorumm :emir_bebek::emir_bebek::KK1:

X