Üst kat komşu

MissAmor

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
954
1.106
İyi geceler arkadaşlar
Şu an uykulu gözlerle ve hafif bir bağ ağrısı ile yazıyorum.
Az önce tam dalmak üzereyken bir gümbürtüyle uyandım.
Üst kat komşum taşınalı yaklaşık üç ay oluyor
Taşındıklarından beri sesler hiç susmuyor.
Haftasonu halı çırpılmasıyla uyandığımı bilirim ki halı silkmek yasak ayrıca ben zaten sık cam silemem pencerem ve balkonum hep toz içinde!
Gece yatarken hep eşya gıcırtısı gelir yani bildiğiniz eşya sürükleniyor.
Haftasonları evdeyim ve ses çok oluyor ben de misafiri vardır, haftasonu temizliğidir diyerek idare ediyorum ama akşam işten eve gelmemle yatana kadar sesler hiç bitmiyor.
Geçen gün eve kapıdan bir girdim güm güm sesler, dayanamadım elimdekileri hole bırakıp çıktım yukarı kapıyı 45 yaşlarında bir abla açtı kapıyı ben de "ablacım ben alt komşunuzum sizden çok ses geliyor bakın ben çalışıyorum sesten gece uyuyamıyorum apartmanımızın ses yalıtımı da yok duvarlar ince idare etmeye çalışıyorum ama çok ses geliyor ve ben uykusuz kalıyorum sabah işe gidiyorum" diye durumu anlattım. O da "oğlanın deli çağı işte napalım" minvalinde konuştu dikkat ederiz dedi ama yarım ağız! Bir de ev işini gece çocuğu ve eşi yatınca yapıyormuş gündüz yetiştiremiyormuş. Kocasıyla da daha önce asansörde karşılaşmıştık tesadüfen üst katımda oturduğunu öğrenince biraz çıtlattım "sizden çok ses geliyor ben gece geç saatlerde ürküyorum sesten" dedim ki o günlerde gerçekten korkuyordum aniden zıplıyordum yerimden. O da korkacak bir şey yok biz varız demişti.
Yani ben mi yanlış anlıyorum acaba diye kendimi bile sorguladım ama sanki beni geçiştirdiler ve bana fazla vurdumduymaz geldi tavırları.
Dün biraz geç yattım bugun için yemek hazırladım iş için gece 2 idi. İnanın mutfakta tak tak sesler hiç kesilmedi. Salona geliyorum koşturma sesleri arada birşeyler mi düşüyor güm güm ses geliyor, yatak odasında zaten eşya yer değiştirildiğinden eminim.
İnsan evinde huzur bulmak ister huzurluyum da seviyorum evimi ama bu sesler yüzünden uyuyamıyorum inanın gözlerim fena ağrıyor kapanmak istiyor ama uyandım bi kere, gece bile kalkan bir insanım ben uykum hafiftir. Zor dalar çabuk uyanırım.
Valla sinirimden epey detaylı yazmışım kusura bakmayın anlatmaya ihtiyacım vardı.
Şimdi sorum şu: yukarı çıksam mı inanın bir yanım git söyle uyuyamıyorum de diyor diğer yanım da uğraşma saat kaç oldu diyor ama inanın sesler hala devam ediyor şu an.
Yorum ve görüşleriniz için ve okuduğunuz için teşekkürler...

İşte ben de sık sık giderek hatırlatsam biraz daha dikkate alırlar mı diye düşündüm çünkü bende şöyle bir şey vardır bir lafı ikilemeyi sevmem eğer ikinci kez gidersem üçüncüsü direkt yönetici olur. Sonra da anlayışsız kötü komşu ben olurum!

İşte ben de sık sık giderek hatırlatsam biraz daha dikkate alırlar mı diye düşündüm çünkü bende şöyle bir şey vardır bir lafı ikilemeyi sevmem eğer ikinci kez gidersem üçüncüsü direkt yönetici olur. Sonra da anlayışsız kötü komşu ben olurum!
Ben olsam yoneticiye solerim anlamiyolar cunku

Arkadaşlar ben acaba çok mu abartıyorum diye düşünürken sizin direkt yöneticiye git demeniz bile içimi rahattı teşekkür ederim
Ben çocukluğumdan beri apartmanda yaşayan bir insanım bizi babam uyarırdı çocuklar koşturmayın aşağıda da insan var rahatsız etmeyelim diye biz böyle büyüdük ben alt katımda yaşlı bir teyze var diye akşam 8den sonra süpürge açmam yani bunları da dedim örnek olsun diye
Bir de çok sevdiğim bir ablam var o bana sakince söyle dedi sanki ben çok sert çıkışarak lafa girecek bir insanım! Maalesef düz bir insanım çok stratejik davranamıyorum ha rica ettim yani daha napıyım ses çıkartmayın deyip kestirip atmadım insan ilişkilerine dikkat ederim. Ne bileyim kendimi çok sorguluyorum sanırım yanlış mı yapıyorum diye

İyi geceler arkadaşlar
Şu an uykulu gözlerle ve hafif bir bağ ağrısı ile yazıyorum.
Az önce tam dalmak üzereyken bir gümbürtüyle uyandım.
Üst kat komşum taşınalı yaklaşık üç ay oluyor
Taşındıklarından beri sesler hiç susmuyor.
Haftasonu halı çırpılmasıyla uyandığımı bilirim ki halı silkmek yasak ayrıca ben zaten sık cam silemem pencerem ve balkonum hep toz içinde!
Gece yatarken hep eşya gıcırtısı gelir yani bildiğiniz eşya sürükleniyor.
Haftasonları evdeyim ve ses çok oluyor ben de misafiri vardır, haftasonu temizliğidir diyerek idare ediyorum ama akşam işten eve gelmemle yatana kadar sesler hiç bitmiyor.
Geçen gün eve kapıdan bir girdim güm güm sesler, dayanamadım elimdekileri hole bırakıp çıktım yukarı kapıyı 45 yaşlarında bir abla açtı kapıyı ben de "ablacım ben alt komşunuzum sizden çok ses geliyor bakın ben çalışıyorum sesten gece uyuyamıyorum apartmanımızın ses yalıtımı da yok duvarlar ince idare etmeye çalışıyorum ama çok ses geliyor ve ben uykusuz kalıyorum sabah işe gidiyorum" diye durumu anlattım. O da "oğlanın deli çağı işte napalım" minvalinde konuştu dikkat ederiz dedi ama yarım ağız! Bir de ev işini gece çocuğu ve eşi yatınca yapıyormuş gündüz yetiştiremiyormuş. Kocasıyla da daha önce asansörde karşılaşmıştık tesadüfen üst katımda oturduğunu öğrenince biraz çıtlattım "sizden çok ses geliyor ben gece geç saatlerde ürküyorum sesten" dedim ki o günlerde gerçekten korkuyordum aniden zıplıyordum yerimden. O da korkacak bir şey yok biz varız demişti.
Yani ben mi yanlış anlıyorum acaba diye kendimi bile sorguladım ama sanki beni geçiştirdiler ve bana fazla vurdumduymaz geldi tavırları.
Dün biraz geç yattım bugun için yemek hazırladım iş için gece 2 idi. İnanın mutfakta tak tak sesler hiç kesilmedi. Salona geliyorum koşturma sesleri arada birşeyler mi düşüyor güm güm ses geliyor, yatak odasında zaten eşya yer değiştirildiğinden eminim.
İnsan evinde huzur bulmak ister huzurluyum da seviyorum evimi ama bu sesler yüzünden uyuyamıyorum inanın gözlerim fena ağrıyor kapanmak istiyor ama uyandım bi kere, gece bile kalkan bir insanım ben uykum hafiftir. Zor dalar çabuk uyanırım.
Valla sinirimden epey detaylı yazmışım kusura bakmayın anlatmaya ihtiyacım vardı.
Şimdi sorum şu: yukarı çıksam mı inanın bir yanım git söyle uyuyamıyorum de diyor diğer yanım da uğraşma saat kaç oldu diyor ama inanın sesler hala devam ediyor şu an.
Yorum ve görüşleriniz için ve okuduğunuz için teşekkürler...
Geceleri temizlik yapıyo çocuğa bulmuş bahaneyi. Tatlı dille uyarmışsınız. Bir ton daha sert konuşun bence. Şimdi geç oldu bide sinirle belki konu tatsızlaşır. Daha sonra konuşun derim.

Bukadar vurdumduymaz komşu için kulaklariniz için onlem alın bari uyumadan evvel ses hassasiyetini azaltmak için kullanılan ürünleri deneyebilirsin

Geceleri temizlik yapıyo çocuğa bulmuş bahaneyi. Tatlı dille uyarmışsınız. Bir ton daha sert konuşun bence. Şimdi geç oldu bide sinirle belki konu tatsızlaşır. Daha sonra konuşun derim.
Evet ben de gece geç oldu diye rahatsız etmek istemedim hani belki eşi uyumuştur kendim rahatsızken başkasını da aynı duruma sokmak istemem
İnanın daha önce ev sahibim alt katımdaydı herşeyime karışırdı, onlara artık sert çıkıyordum devamlı en sonunda evimde naptığım beni ilgilendirir dedim sesleri kesilmişti

Evet ben de gece geç oldu diye rahatsız etmek istemedim hani belki eşi uyumuştur kendim rahatsızken başkasını da aynı duruma sokmak istemem
İnanın daha önce ev sahibim alt katımdaydı herşeyime karışırdı, onlara artık sert çıkıyordum devamlı en sonunda evimde naptığım beni ilgilendirir dedim sesleri kesilmişti
O gürültüye uyuyosa kapıya da uyanmaz bence ama :) gündüz gitmeniz daha iyi olur tabi. Sabır diliyorum :)

Bukadar vurdumduymaz komşu için kulaklariniz için onlem alın bari uyumadan evvel ses hassasiyetini azaltmak için kullanılan ürünleri deneyebilirsin
İşte o tür ürünler kullanamıyorum ben kulaklık bile kullanamam bir de ses duvarlardan geliyor yani güm güm sesi ben her halukarda duyarım ev sarsılıyor resmen akşam 7den 12ye kadar tıkaçla gezemem ki...

bu arada şu an azaldı oğlu uyudu herhalde ama ben uykusuzum gözlerim ağrıyor ama beynim uyumuyor

Komşu konuları çok açılır oldu. Benim de var bu konuda sıkıntılı bir durumum. Ama ne yazık ki kanunlarımız bu konuda karşı taraf ev sahibi ise çok yaptırım uygulamiyor
En son adam babama karısı bana saldirdi.. o derece pislik tipler üst katımızda oturuyor..
Allah yardimcimiz olsun:bicak:

Ayni bizim ust komsu bide bebegim var tam uyuyor yukardan gum diye bir ses cocuk korkarak uyaniyor kadin kendi geldi kapiya ufak cocugu vardi kusura bakmayin dedi ama yine devam iki kere kapisina gittim acmadi artik oyle delleniyorum ki tavana Allah ne verdiyse vurup bagiriyorum kesiyolar sesi daha az once 12 de cocuk kosturuyordu yani anlamayan insan anlamiyor bazilari insan olmayi beceremiyor maalesef

Rabbim gerçekten evden önce hayırlı komşular versin.
Boşuna dememişler, ev alma komşu al diye. Bi insan nasıl bu kadar görgüsüz ve düşüncesiz olabiliyor.
Ses yaptıkça sizde yukarı vurun sürekli.

onlar evin içinde duymuyor olabilir en üstteler tüm sesleri bana geliyor
İşte daha birkaç gün önce gittim
Yeni evlerde oluyo sanırım bu sorunlar. Eski bina bizim ev üst katta bazen misafir gelince oluyo gürültü idare edilecek şeyler yani eski bina olduğu için sanırım öyle sorunlar olmuyo. Çok şükür.

Laftan anlamazlar sanki. İnsan düşünür bu saatte ses gider rahatsız olurlar diye uyarınıza rağmen devam ediyo.

Komşu konuları çok açılır oldu. Benim de var bu konuda sıkıntılı bir durumum. Ama ne yazık ki kanunlarımız bu konuda karşı taraf ev sahibi ise çok yaptırım uygulamiyor
En son adam babama karısı bana saldirdi.. o derece pislik tipler üst katımızda oturuyor..
Allah yardimcimiz olsun:bicak:
Onlar da kiracı ben de
Bundan önceki kiracılar iki memurdu (erkek)
onların yürümesinde de ses geliyordu ama öyle rahatsız olmadım sonuçta adamlara yürümeyin denmez ya da havalandırmadan illa ki ses gelirdi ama öyle rahatsız edici tavırları olmadı hatta haftasonu müzik açarlardı gündüz ben bile hem dinler hem söylerdim :) ama bunlar öyle değil geldiklerinden beri sesler hiç kesilmiyor ben ki sabırlı olduğumu düşünürüm artık gümbürtüler rahatsız etmeye başladı da gittim yoksa komşuyuz deyip çok büyütmez gitmezdim bile

X