Üst kat komşu

İyi geceler arkadaşlar
Şu an uykulu gözlerle ve hafif bir bağ ağrısı ile yazıyorum.
Az önce tam dalmak üzereyken bir gümbürtüyle uyandım.
Üst kat komşum taşınalı yaklaşık üç ay oluyor
Taşındıklarından beri sesler hiç susmuyor.
Haftasonu halı çırpılmasıyla uyandığımı bilirim ki halı silkmek yasak ayrıca ben zaten sık cam silemem pencerem ve balkonum hep toz içinde!
Gece yatarken hep eşya gıcırtısı gelir yani bildiğiniz eşya sürükleniyor.
Haftasonları evdeyim ve ses çok oluyor ben de misafiri vardır, haftasonu temizliğidir diyerek idare ediyorum ama akşam işten eve gelmemle yatana kadar sesler hiç bitmiyor.
Geçen gün eve kapıdan bir girdim güm güm sesler, dayanamadım elimdekileri hole bırakıp çıktım yukarı kapıyı 45 yaşlarında bir abla açtı kapıyı ben de "ablacım ben alt komşunuzum sizden çok ses geliyor bakın ben çalışıyorum sesten gece uyuyamıyorum apartmanımızın ses yalıtımı da yok duvarlar ince idare etmeye çalışıyorum ama çok ses geliyor ve ben uykusuz kalıyorum sabah işe gidiyorum" diye durumu anlattım. O da "oğlanın deli çağı işte napalım" minvalinde konuştu dikkat ederiz dedi ama yarım ağız! Bir de ev işini gece çocuğu ve eşi yatınca yapıyormuş gündüz yetiştiremiyormuş. Kocasıyla da daha önce asansörde karşılaşmıştık tesadüfen üst katımda oturduğunu öğrenince biraz çıtlattım "sizden çok ses geliyor ben gece geç saatlerde ürküyorum sesten" dedim ki o günlerde gerçekten korkuyordum aniden zıplıyordum yerimden. O da korkacak bir şey yok biz varız demişti.
Yani ben mi yanlış anlıyorum acaba diye kendimi bile sorguladım ama sanki beni geçiştirdiler ve bana fazla vurdumduymaz geldi tavırları.
Dün biraz geç yattım bugun için yemek hazırladım iş için gece 2 idi. İnanın mutfakta tak tak sesler hiç kesilmedi. Salona geliyorum koşturma sesleri arada birşeyler mi düşüyor güm güm ses geliyor, yatak odasında zaten eşya yer değiştirildiğinden eminim.
İnsan evinde huzur bulmak ister huzurluyum da seviyorum evimi ama bu sesler yüzünden uyuyamıyorum inanın gözlerim fena ağrıyor kapanmak istiyor ama uyandım bi kere, gece bile kalkan bir insanım ben uykum hafiftir. Zor dalar çabuk uyanırım.
Valla sinirimden epey detaylı yazmışım kusura bakmayın anlatmaya ihtiyacım vardı.
Şimdi sorum şu: yukarı çıksam mı inanın bir yanım git söyle uyuyamıyorum de diyor diğer yanım da uğraşma saat kaç oldu diyor ama inanın sesler hala devam ediyor şu an.
Yorum ve görüşleriniz için ve okuduğunuz için teşekkürler...
Acaba evin içibde at mi koşturuyorlar diyecegim degil tabi..bunlar geceyi gunduz yapmis yuvarlanip gidiyorlar..gunduz iste oldugun icin belki bilmiyorsun ama belki gunduz uyuyup gece yasayanlardandir bunlar..

Sizinkinin 2 3 gömlek üstü bizim üst katta vardı 5 6 kez polise şikayet ettim hiç yüz göz olmamak için.Bizimki de ev sahibi biz kiracıyız diye sanırım dilediğini yapıyor.:)

Sevindim adınıza.

Niye akıllandı mı yoksa bıraz:KK70:darısı bize yoksa evı sattrcak valla
Akıllanmaktan ziyade aklını aldım :KK70: sıkıysa gece ev işi yapsın da göreyim :KK70:
Acaba evin içibde at mi koşturuyorlar diyecegim degil tabi..bunlar geceyi gunduz yapmis yuvarlanip gidiyorlar..gunduz iste oldugun icin belki bilmiyorsun ama belki gunduz uyuyup gece yasayanlardandir bunlar..
Kadın gündüz gezmelerdeymiş evde durmuyormuş ev işini de gece yapıyor haliyle
Valla haftasonu tüm gün koşturdular sabah 9da başlıyor gece 12ye kadar
neyse ki tatil bitti döndüler

Nerden taşındık bu apartmanlara bilmem ki
ben kendimi bildim bileli apartmandayım hatta annem sen apartmanda doğdun der :KK70:

Sizinkinin 2 3 gömlek üstü bizim üst katta vardı 5 6 kez polise şikayet ettim hiç yüz göz olmamak için.Bizimki de ev sahibi biz kiracıyız diye sanırım dilediğini yapıyor.:)

Sevindim adınıza.
İşte ev sahibi olmak demek o evin tapusuna sahip olmak demek yoksa gürültü yapıp başkasını rahatsız etmek değil
"Senin özgürlüğün benim özgürlüğümün başladığı yerde biter" düşüncesini benimseyememiş insanlar maalesef bu tipler
İnsan olmak başka...

Gece 12 den sonra polise şikayet etme hakkın var canım. Konumunda haklısında. En uyuz olduğum şeydir. Madem beni uyutmuyor derim sabah karşı ziline uzun uzun basar kaçarım valla görsün uykusundan uyanmayı sinir etti beni. Neyseki çözülmüş görünüyor gözün aydın inşallah tekrarlanmaz tekrarlanırsa da hakkını ara mutlaka sonuçta en huzurlu olman gereken yerde diken üstündesin

olsa da nolacağını biliyorlar onlara göre sorunlu bir komşuyum :) amannn deli deliyi görünce sopasını saklarmış hesabı böyle bilsinler bana bulaşmasınlar
çok şanslıısn yine de.....
tartışmaktan da anlamayanı var bunun!!!!!!!
belalarını bulsunlar..
hayatı zehir ediyorlar insana

Aynısını yaşıyorum.
Üst kat komşumdan son derece rahatsızım.
Kadın dengesizin önde gideni. Gece vakti süpürge yapıyo evi temizliyo takır tukur eşyaları sürüklüyor.
Ertesi sabah işe gidecek oluyorum ve gece 2lere kadar uyuyamıyorum
Kaç defa yöneticiye söyledik olmadı, eşim kadının kocasıyla konuştu olmadı
Sürekli küçük çocuğumuz var diyorlar, ama bu sesler çocuğun çıkarttığı sesler değil.
Haftaiçi nerdeyse her akşam misafirleri var ve bağıra çağıra konuşuyorlar
Haftasonu da evleri hep dolu, ama haftasonudur bi şey demiyim diyorum.
Ama artık o kadar daraldım ki, bazen ağlıyorum sinirden
Allahım çıkış yolu gösterir inşallah hepimize

Aynısını yaşıyorum.
Üst kat komşumdan son derece rahatsızım.
Kadın dengesizin önde gideni. Gece vakti süpürge yapıyo evi temizliyo takır tukur eşyaları sürüklüyor.
Ertesi sabah işe gidecek oluyorum ve gece 2lere kadar uyuyamıyorum
Kaç defa yöneticiye söyledik olmadı, eşim kadının kocasıyla konuştu olmadı
Sürekli küçük çocuğumuz var diyorlar, ama bu sesler çocuğun çıkarttığı sesler değil.
Haftaiçi nerdeyse her akşam misafirleri var ve bağıra çağıra konuşuyorlar
Haftasonu da evleri hep dolu, ama haftasonudur bi şey demiyim diyorum.
Ama artık o kadar daraldım ki, bazen ağlıyorum sinirden
Allahım çıkış yolu gösterir inşallah hepimize
Yok artık! Valla bu vurdumduymaz insanları hiç anlayamayacağım sanırım çünkü ne geliyorsa başıma dümdüz yapımdan geliyor, lafı eğip bükemiyorum ha ben komşuya da ablacım rica edeceğim lütfen diye konuştum ama kadının psikolojik sorunu varmış algılayamıyor bazı şeyleri.
Açıkçası gece ev temizliği yapılmaz haftasonu yapsın kime ne yaa sizin huzurunuzu bozamaz. Ay sinir oldum yaa nedir bu?
Benim komşu da önce oğlunu bahane etti işte deli çağıdır dinlemiyor diye (ki bunu yatak odasından gelen sesler için söyledi oğlandandır diye ama değil yani ben çocuk odası olan küçük odayı kullanmıyorum). Konuyu açmama sebep torunun koşturmasıydı yani aile boşvermiş ben onu hissettim çocukları saldım çayıra modunda başıboş bırakmışlar tutturmuşlar "çocuktur napalım" bana ne naparsan yap!
Polis çağırmayı denediniz mi bence sert bir konuşma yapın saat 10dan sonra ses yapmak yasak hatta akşam 10dan sonra kapılarını çalın biraz tartışın devam ettiğiniz takdirde polisi çağırıyorum deyin misafire rezil olmayalım diye dikkat ederler belki:sopa:

Yok artık! Valla bu vurdumduymaz insanları hiç anlayamayacağım sanırım çünkü ne geliyorsa başıma dümdüz yapımdan geliyor, lafı eğip bükemiyorum ha ben komşuya da ablacım rica edeceğim lütfen diye konuştum ama kadının psikolojik sorunu varmış algılayamıyor bazı şeyleri.
Açıkçası gece ev temizliği yapılmaz haftasonu yapsın kime ne yaa sizin huzurunuzu bozamaz. Ay sinir oldum yaa nedir bu?
Benim komşu da önce oğlunu bahane etti işte deli çağıdır dinlemiyor diye (ki bunu yatak odasından gelen sesler için söyledi oğlandandır diye ama değil yani ben çocuk odası olan küçük odayı kullanmıyorum). Konuyu açmama sebep torunun koşturmasıydı yani aile boşvermiş ben onu hissettim çocukları saldım çayıra modunda başıboş bırakmışlar tutturmuşlar "çocuktur napalım" bana ne naparsan yap!
Polis çağırmayı denediniz mi bence sert bir konuşma yapın saat 10dan sonra ses yapmak yasak hatta akşam 10dan sonra kapılarını çalın biraz tartışın devam ettiğiniz takdirde polisi çağırıyorum deyin misafire rezil olmayalım diye dikkat ederler belki:sopa:

Polis çağırmayı düşündüm, ama sırf küçük çocukları var, tatsızlık çıkmasın diye durdurdum kendimi.
Benden çok eşim sinirleniyor sopayla tavana vuruyor bağırıyor
Zaten duvarlar o kadar ince ki, eminim duyuyorlardır yani.
Hayır kadın zaten çalışmıyor, gündüzler çuvala mı girdi de gece yapıyor ben anlamıyorum.
Evden taşınmayı bile düşünüyoruz sırf bu yüzden
Bende o boşvermişliğe gelemiyorum işte. Çocuktur yapar sözüne inanmıyorum.
Çocuğunu gece 2lere kadar neden ayakta tutarsın ki. Hadi tuttun bari komşuları rahatsız etme..
Eşim defalarca kapılarına gidecek oldu da ben tuttum.. O kadar kötü bir dünyada yaşıyoruz ki Allah korusun kin tutup birimize zarar verir diye korkuyorum

X