Üst kat komşu

Ayni bizim ust komsu bide bebegim var tam uyuyor yukardan gum diye bir ses cocuk korkarak uyaniyor kadin kendi geldi kapiya ufak cocugu vardi kusura bakmayin dedi ama yine devam iki kere kapisina gittim acmadi artik oyle delleniyorum ki tavana Allah ne verdiyse vurup bagiriyorum kesiyolar sesi daha az once 12 de cocuk kosturuyordu yani anlamayan insan anlamiyor bazilari insan olmayi beceremiyor maalesef
Aynı benim gibiymiş sizin de valla kendim yazmış gibi okudum tek fark çocuğunuz var

Rabbim gerçekten evden önce hayırlı komşular versin.
Boşuna dememişler, ev alma komşu al diye. Bi insan nasıl bu kadar görgüsüz ve düşüncesiz olabiliyor.
Ses yaptıkça sizde yukarı vurun sürekli.
İşte ben yapamam geçen gün birşeyle vurdum ama yetersiz geldi boyum kısa o kadar uzun bir sopa yok ki :KK70:

Artık aptda huzur kalmadıı en iyisi müstakil ev
Ben müstakil evde de yaşadım işte o yüzden sanıyorlar ki ben apartmanda yaşamayı bilmiyorum ama değil işte

Yeni evlerde oluyo sanırım bu sorunlar. Eski bina bizim ev üst katta bazen misafir gelince oluyo gürültü idare edilecek şeyler yani eski bina olduğu için sanırım öyle sorunlar olmuyo. Çok şükür.

Laftan anlamazlar sanki. İnsan düşünür bu saatte ses gider rahatsız olurlar diye uyarınıza rağmen devam ediyo.
bizim apartman da çok eski
gerçi diğer evim yeni binaydı

uyumalarini bekle al eline sert bi cizim güm güm vur tavana... anlasinlar konun ne oldugunu
Anlayacaklarını sanmam

İşte ben yapamam geçen gün birşeyle vurdum ama yetersiz geldi boyum kısa o kadar uzun bir sopa yok ki :KK70:

Ben müstakil evde de yaşadım işte o yüzden sanıyorlar ki ben apartmanda yaşamayı bilmiyorum ama değil işte

bizim apartman da çok eski
gerçi diğer evim yeni binaydı

Anlayacaklarını sanmam
Onlar bilmiyor maalesef. Toplu yaşanıyorsa kurallar var uymuyorlarsa yaptırımı var yine olmuyosa müstakil eve dönmek son çare

İyi geceler arkadaşlar
Şu an uykulu gözlerle ve hafif bir bağ ağrısı ile yazıyorum.
Az önce tam dalmak üzereyken bir gümbürtüyle uyandım.
Üst kat komşum taşınalı yaklaşık üç ay oluyor
Taşındıklarından beri sesler hiç susmuyor.
Haftasonu halı çırpılmasıyla uyandığımı bilirim ki halı silkmek yasak ayrıca ben zaten sık cam silemem pencerem ve balkonum hep toz içinde!
Gece yatarken hep eşya gıcırtısı gelir yani bildiğiniz eşya sürükleniyor.
Haftasonları evdeyim ve ses çok oluyor ben de misafiri vardır, haftasonu temizliğidir diyerek idare ediyorum ama akşam işten eve gelmemle yatana kadar sesler hiç bitmiyor.
Geçen gün eve kapıdan bir girdim güm güm sesler, dayanamadım elimdekileri hole bırakıp çıktım yukarı kapıyı 45 yaşlarında bir abla açtı kapıyı ben de "ablacım ben alt komşunuzum sizden çok ses geliyor bakın ben çalışıyorum sesten gece uyuyamıyorum apartmanımızın ses yalıtımı da yok duvarlar ince idare etmeye çalışıyorum ama çok ses geliyor ve ben uykusuz kalıyorum sabah işe gidiyorum" diye durumu anlattım. O da "oğlanın deli çağı işte napalım" minvalinde konuştu dikkat ederiz dedi ama yarım ağız! Bir de ev işini gece çocuğu ve eşi yatınca yapıyormuş gündüz yetiştiremiyormuş. Kocasıyla da daha önce asansörde karşılaşmıştık tesadüfen üst katımda oturduğunu öğrenince biraz çıtlattım "sizden çok ses geliyor ben gece geç saatlerde ürküyorum sesten" dedim ki o günlerde gerçekten korkuyordum aniden zıplıyordum yerimden. O da korkacak bir şey yok biz varız demişti.
Yani ben mi yanlış anlıyorum acaba diye kendimi bile sorguladım ama sanki beni geçiştirdiler ve bana fazla vurdumduymaz geldi tavırları.
Dün biraz geç yattım bugun için yemek hazırladım iş için gece 2 idi. İnanın mutfakta tak tak sesler hiç kesilmedi. Salona geliyorum koşturma sesleri arada birşeyler mi düşüyor güm güm ses geliyor, yatak odasında zaten eşya yer değiştirildiğinden eminim.
İnsan evinde huzur bulmak ister huzurluyum da seviyorum evimi ama bu sesler yüzünden uyuyamıyorum inanın gözlerim fena ağrıyor kapanmak istiyor ama uyandım bi kere, gece bile kalkan bir insanım ben uykum hafiftir. Zor dalar çabuk uyanırım.
Valla sinirimden epey detaylı yazmışım kusura bakmayın anlatmaya ihtiyacım vardı.
Şimdi sorum şu: yukarı çıksam mı inanın bir yanım git söyle uyuyamıyorum de diyor diğer yanım da uğraşma saat kaç oldu diyor ama inanın sesler hala devam ediyor şu an.
Yorum ve görüşleriniz için ve okuduğunuz için teşekkürler...
Ne tesafuf birebir ayni problemi yasiyorum ben kend8mi gectim bebegim korkarak uyaniyo ben ve esin kirk kez soledik bagirdik sonunda ama nafile biyle tipler assanda kessende yapacagini yapar bebegim gece yarisi uyaniyo korkuyla sabaha kadar ne uyuyo ne uyutuyo allah sabir versin

Bizim usttede var öyle. :| Boşuna ağzını dilini yorma demişsin kaç kere laf anlamiyana boş.
Sert bir dille söyle belki o zaman anlarlar.
Korkma biz varız ne demek dalga geçer gibi.

Kınamak istemiyorum da nasıl çocuk yetiştirmedir bu allah aşkına. Özgür çocuk yetiştirme adı altında şımarık, düşüncesiz çocuk yetiştiriyorlar. Ben de apartmanda büyüdüm bir kere koşsam uyarırdı annem, altta insanlar var böyle koşma diye. 1-2 uyardı evde koşmayı bıraktım. Hiçbir zaman da şikayet gelmemiştir bize ben ses yapıyorum vs diye.
Enerjisini atması gerekiyorsa parka getirsin çocuğu günde 1-2 saat. Enerjisini attığı, yorulduğu için çocuğun uykusu bile düzene girer. Bunu bile söyleyebilirsiniz. Eğer hava soğuk filan derse de kapalı ortamda daha kolay hasta oluyor çocuklar deyin.

Offfff bu komsu sıkıntilari bitmezzzz....

Benim ust katimda kucuk cocugu olan bi hanim var. Geceleri cok agliyor. Yatak odamin ustunde. Cocuk kolik sanirim. Ama tek kelime bile etmedim. Ne yapsin kadin. Ugrasiyor susturmaya. Benim de cocuklarim var anliyorum halini... Hatta ona da dedim cocuk sesini asla problem etmem. Cunku oglumun ilk 2 yasi cok zordu. Bilirim bu derdi.

Bir de alt katima yasli teyze ve amca tasindi. Allah'im keske cocuklu biri tasinsaydi!!! O kadar biktirdilar ki!

Gelinini gordum hayirli olsun eviniz dedim. Ben degil kv dem oturuyor. Hem ev bizim degil kirada oturuyorlar dedi. Kv desi ise kira degil ev bizim dedi. Anlamadim gitti neyse.

4 yasinda oglum var. Haliyle erken kalkiyor. Elimden geldigince sessizlik saglamaya calisiyorum.

Yaslilar diye belli saatler de aciyorum makinalari. Supurge, camasir, bulasik vs.

Kadin ne zaman gorse sikayet ediyor. Cocuguna anason icir, bunu icir sunu icir de uyusun diyor. Hayda!!!!

Ben senin cocugunla konusayim da gorsun diyor. 4 yasinda ki cocuk ne anlayacaksa!

Oyle aglama vs huyu da yok. Yasli ya her sesden nem kapiyor.

10 sene sonra bir ev aldim. Teyze 2 aydir burnumdan getiriyor. Valla bende bilemedim ki ne yapsam.

Abartmiyorsunuz. Biz 5 cocuktuk evde. Bizim evde sesler cok duyuluyordu. Onun icin ilk her yere halilar aldi ve bizi uyariyorlardi fazla gürültü olmasin diye. Bir kere bile sikayet gelmemiştir. Cocugun deli cagi diyerek gecistirmek bana göre tembellerin isi. Birde gece yarisi ne cocuk sesi ve gürültüler. Ev yönetimine sikayet edin lafdan anlamiyorsalar. Belli bi zamana kadar cocuk gürültüsü ve baska seste normal,ama geceye islerini birakiyorsalar digerleri rahatsiz etmeyecek sekilde yapsinlar. Ama bunlar galiba biraz vurdum duymaz tipten

Ay benim üst kat komşularım karı-koca ikisinde öğretmen. Geçen hafta evin hanımı gitti. Evde resmen huzur içinde yaşadım. Meğer tüm sesi kadın yapıyormuş. Dün geldi. Geldiği anı bile anladım. Direkt tvnin sesi açılır, güm güm yürür. Şimdide balkon topluyor güya ama sanki yıkıp yeniden yapıyor. Bunun yanında birde yatak odası sesleri olduğu gibi bizim evde. Çıldırmamak elde değil. Büyüklerimiz boşa dememişler ‘ev alma komşu al’ diye.

İyi geceler arkadaşlar
Şu an uykulu gözlerle ve hafif bir bağ ağrısı ile yazıyorum.
Az önce tam dalmak üzereyken bir gümbürtüyle uyandım.
Üst kat komşum taşınalı yaklaşık üç ay oluyor
Taşındıklarından beri sesler hiç susmuyor.
Haftasonu halı çırpılmasıyla uyandığımı bilirim ki halı silkmek yasak ayrıca ben zaten sık cam silemem pencerem ve balkonum hep toz içinde!
Gece yatarken hep eşya gıcırtısı gelir yani bildiğiniz eşya sürükleniyor.
Haftasonları evdeyim ve ses çok oluyor ben de misafiri vardır, haftasonu temizliğidir diyerek idare ediyorum ama akşam işten eve gelmemle yatana kadar sesler hiç bitmiyor.
Geçen gün eve kapıdan bir girdim güm güm sesler, dayanamadım elimdekileri hole bırakıp çıktım yukarı kapıyı 45 yaşlarında bir abla açtı kapıyı ben de "ablacım ben alt komşunuzum sizden çok ses geliyor bakın ben çalışıyorum sesten gece uyuyamıyorum apartmanımızın ses yalıtımı da yok duvarlar ince idare etmeye çalışıyorum ama çok ses geliyor ve ben uykusuz kalıyorum sabah işe gidiyorum" diye durumu anlattım. O da "oğlanın deli çağı işte napalım" minvalinde konuştu dikkat ederiz dedi ama yarım ağız! Bir de ev işini gece çocuğu ve eşi yatınca yapıyormuş gündüz yetiştiremiyormuş. Kocasıyla da daha önce asansörde karşılaşmıştık tesadüfen üst katımda oturduğunu öğrenince biraz çıtlattım "sizden çok ses geliyor ben gece geç saatlerde ürküyorum sesten" dedim ki o günlerde gerçekten korkuyordum aniden zıplıyordum yerimden. O da korkacak bir şey yok biz varız demişti.
Yani ben mi yanlış anlıyorum acaba diye kendimi bile sorguladım ama sanki beni geçiştirdiler ve bana fazla vurdumduymaz geldi tavırları.
Dün biraz geç yattım bugun için yemek hazırladım iş için gece 2 idi. İnanın mutfakta tak tak sesler hiç kesilmedi. Salona geliyorum koşturma sesleri arada birşeyler mi düşüyor güm güm ses geliyor, yatak odasında zaten eşya yer değiştirildiğinden eminim.
İnsan evinde huzur bulmak ister huzurluyum da seviyorum evimi ama bu sesler yüzünden uyuyamıyorum inanın gözlerim fena ağrıyor kapanmak istiyor ama uyandım bi kere, gece bile kalkan bir insanım ben uykum hafiftir. Zor dalar çabuk uyanırım.
Valla sinirimden epey detaylı yazmışım kusura bakmayın anlatmaya ihtiyacım vardı.
Şimdi sorum şu: yukarı çıksam mı inanın bir yanım git söyle uyuyamıyorum de diyor diğer yanım da uğraşma saat kaç oldu diyor ama inanın sesler hala devam ediyor şu an.
Yorum ve görüşleriniz için ve okuduğunuz için teşekkürler...
Bizim üsttekiler de böyle
Ben de kendileri ile cok konustum ama değişen birsey olmadı
Canım cok sıkılıyor
Evimde her an üstten gelen bir ses var

Arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim
Gerçekten apartmanda yaşamayı bilmeyen ya da kirayı verince apartmanı komple satın aldığını düşünen anlayışsızlarla yaşamak çok zor
Aslında güncelleme yapacaktım da konuyu hortlatmak istemedim
Geçen hafta artık 3-4 gün uykusuz kaldıktan sonra (ki buraya konu açmama sebep olan gecenin ertesi günü) akşam eve geldim yine gümbür gümbür, ben de çok geç olmadan saat 8 gibiydi işte, çıktım yukarı. Kadına aynı şeyleri tekrar ettim yüzüme bön bön baktı bu sefer kocası geldi. Bana "kaçtır geliyorsun bize yan komşulardan şikayet gelmiyor bi sen geliyorsun " dedi. "Sesiniz yanlara gitmez aşağı gelir " dedim. Neymiş kira ödüyormuş eee ben de ödüyorum dedim ne dese karşılığında cevabını aldı. Meğer kızı gelmiş torunmuş koşturan kadın 7 yaşındaki çocuk laftan anlamıyor demesin mi! Benim şalterler iyice attı dedim ben de o yaşta apartmanda oturuyordum bize zıplamak koşmak yasaktı üstelik kirada değildik alt komşumuz kiracıydı ama bizim öyle kiracı ev sahibi ayrımımız olmadı "komşu rahatsız edilmez" düşüncesiyle büyüdük.

Kızı kusura bakma biz bir hafta daha buradayız idare edeceksin dedi ben de kızdım beni ilgilendirmiyor ben ses duymak istemiyorum uyumak istiyorum artık yeter dedim. Ama aile çok çirkefmiş kızlar adam bana git ev sahibine şikayet et, polisi çağır eğer çok rahatsızsan attır bizi evden biz gideriz falan dedi. Ben de o kadar büyütülecek bir şey yok sessiz olun yeter dedim. Tabii tatlı dille hallolmadı gayet sert konuşuldu. Akabinde yöneticiye gittim sağolsun teyzem beni haklı buldu :) hatta kızı dedi ablacım neden bize gelmedin ben de "komşuyuz, yuzyuze bakıyoruz, insanlar konuşa konuşa anlaşır diye düşündüm ama anlamadılar son çare size geldim" dedim yönetici teyzem "kızım sen doğru olanı yapmışsın ben uyarırım gerekirse onların ev sahibine de haber veririm " dedi.
Bu arada o tartışmadan sonra sus pus oldular çıt çıkmıyor :) Sonraki gün yönetici de konuşmuştur sanırım.

Yolda karşılaşıyoruz görmezden geliyorum. Aslında ben insanlarla iyi gecinmeye çalışırım ama maalesef bazısı anlamıyor onlara da anladığı dilden konuşmak gerekiyor. Madem sessiz olabiliyordunuz neden tatlılıkla anlatınca kaale almadınız dimi?
Sonra ben suçlu oluyorum.
Bir arkadaş yazmış çocuk sesi diye. İnanın koşturmasalar, zıplamasalar, gecenin 2sinde 3ünde evde tak tak sesler olmasa ben sorun edecek bir insan değilim ama taşındıkları günden beri sesler hiç kesilmiyor gece en erken 11-12de kesiliyor ben dalmaya yakınken bir sesle uyanıyorum sonra uyku tutmuyor.
Yan komşumun bebeği var bebek seslerine yapabilecek bir şey yok alt katımda yaşlı teyze var rahatsız olmasın diye azami dikkat ediyorum. Hani elden gelmeyen şeyleri tolere edebilmek gerekir ama yaşadığım şey gamsızlıktı.

Siz 2 defa uyarınızı yapmışsınız. Yöneticiye söyleyin. Eğer olmazsa gidip 'Polise kadar uzamasını istemiyorum, anlayış lütfen' deyin.

Ayni bizim ust komsu bide bebegim var tam uyuyor yukardan gum diye bir ses cocuk korkarak uyaniyor kadin kendi geldi kapiya ufak cocugu vardi kusura bakmayin dedi ama yine devam iki kere kapisina gittim acmadi artik oyle delleniyorum ki tavana Allah ne verdiyse vurup bagiriyorum kesiyolar sesi daha az once 12 de cocuk kosturuyordu yani anlamayan insan anlamiyor bazilari insan olmayi beceremiyor maalesef
Aynısı bızde de var uyardım napcan yavrum dınlemıyo cocuklar dedi şok oldum kızım kaç oldu uyandı gece mutfak temızluyo çamaşır atıyor çocuklar gec yatar koşturma sesı eşi geç geliyo onu beklıyolarmıs uyarınca senden kötüsü de yok

olsa da nolacağını biliyorlar onlara göre sorunlu bir komşuyum :) amannn deli deliyi görünce sopasını saklarmış hesabı böyle bilsinler bana bulaşmasınlar

Kesinlikle. :KK70: Kısasa kısas. Arsız olmasın onlar da. Kimileri gerçekten hak ediyorlar.

Aynısı bızde de var uyardım napcan yavrum dınlemıyo cocuklar dedi şok oldum kızım kaç oldu uyandı gece mutfak temızluyo çamaşır atıyor çocuklar gec yatar koşturma sesı eşi geç geliyo onu beklıyolarmıs uyarınca senden kötüsü de yok
Valla aynı!:KK57: sadece adam memur 6-7 gibi evde onun haricinde aynı kadın gece temizlik yapıyormuş gerçi artık yapamıyor:confused:

X