Üstüne görmek" nedir? Hamile kadın adet görür mü?

merhaba ben forumda yeniyim sizlerin bilgisinden sürekli faydalanıyorum ama bi sorunum var yardım istiyorum..ben yumurtlama günümü bilerek yani süreci tam takip ederek gebelik için çalışmalara başladım.bu ay bel ve kasık ağrım hiç bitmedi, ben de acaba mı diye bi umutlandım.ama bugün normal adet olmam gerken gün ve ben adet oldum üstüne görmüş olabilir miyim? çünkü ablam da böyle birşey yaşamıştı.ve test alsam evde çıkar mı sonuç merak içindeyim yardımlarınızı bekliyorum

slmlar.. ben 37 yaşındayım ve 3 aylık evliyim. yaşımızdan dolayı hemen bebek istedik ve korunmadık. adetlerim hep düzenlidir. 25 günde. bu ay 19. gün ilişkiden sonra pembe bi leke geldi. siteden bakıyordum zaten üstüne görme olabilir mi diye ertesi gün dayanamadım test yaptım negatif çıktı :KK43: adetim de bir gün gecikmeli oldu ama 2 gün sürdü. parçalar falan düştü şimdi kesildi. sadece aralıklı çoook az kahverengi lekeler.doktora falan da gitmedim adet oldum diye. hamişlik için hiç belirti yok sadece çok duygusallaştım:KK43: hayalkırıklığına uğramaktan korkuyorum.. sizce hamiş miyim yada napim ben şimdi yaaaa:KK43:(((

kızlar ben yeni üye oldum 10 aydır evlym
şubat ayından beri korunmuyoruz
adetim normal hep günü gününde
gelirdi.yalnız mayıs ayında 2 gün
gecikti haziran ayında 5 gün erken
geldi yani düzeni bozuldu acaba
hamilelik için vücudum mu hazırlanıyor
yoksa üstüne görme gibi bişey mi
adetimin miktarıda azaldı az geliyo
bana bi cvp yazın lütfen

Merhaba arkadaslar ben gectiğimiz ay doktor kontrolunde klomen tedavisine basladım adetim iki gün gecikmeli ve şiddetli karın ağrısıyla geldi iki gün az geldi ücüncü gün yani bugun kahverengi leke şeklinde geldi yazılanları okuyunca aklım karıştı şiddetli ağrı olunca ilaçta kullandım endişem oldukça fazla dr gitmeden önce idrar testi yapmalımıyım bilemiyorum :18:

merhaba arkadaşlar.
her ne kadar hamile olmadığımı düşünsem de yaşadığım gariplikler sebebiyle emin de değilim.

regl günleri ne olursa olsun asla sarkmayan biriyim ve düzenli olarak 27 günde bir regl olurum. 6 gün regl, 21 gün boşluk şeklinde.
bu ay, geçen hafta çarşamba günü regl olmam gerekiyordu.pazartesi günü regl olacakmışım gibi bütün gün bel ağrısı çektim. çarşamba gecesi minicik pembe bir leke geldi peçeteye, hatta tam o sırada gebelik testi yapmak için idrar almaya çalışıyordum. test negatif çıktı. ama reglim devam etmedi.
perşembe yine hiç bir leke vs. yoktu. cuma öğleden sonra kahverengi bir leke geldi. akşama kadar yine bir şey yoktu. cuma akşamı normal reglimi olmaya başladım. ben de stresten falan gecikti sanırım diye umursamadım. ama cumartesi de normal seyrinde devam eden kanamam, pazar günü kesildi neredeyse; sadece minik minik kahverengi akıntılarım vardı; bugün de kahverengi lekelenmelerim yalnızca peçeteyle sildiğimde görünüyor; neredeyse bitti gibi.

cumayı da saydığımda toplam 3 gün ancak regl olmuş durumdayım ki bu hayatımda hiç başıma gelmemiş bir şey.

bugün gidip bir kan testi yaptırmayı planlıyorum. başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? üstüne görme olabilir mi?

korunmasız ilişki sonrası ,sabah adet gördüm.. ortalama 4 gün vardı adet günüme.. üstüne görme bu mu oluyor.. kanamam olunca ertesi gün hapı kullandım.. ortalama 2 aydır zaten düzensiz ve az kanamam var..ilişki sırasında acı ve yanma oluyor.. hamilemiyim?

arkadaşlar sormayın bende şüpheleniyorum hamilemiyim diye , ilk gebeliğim 2aylık hamileymişim adet olduğumdan anlayamadım ilaç içiyordum bebişim tahriş olmuş aldırdık mecbur , şimdide bütün gebelik belirtileri var ama adet görüyorum gene , göğüs uçlarım koyulaşdı kahverengi bölgede pütürcükler çıkdı , göbeğimden aşağı silikde olsa kahverengi çizgi var, kasığım batıyor , göğüs dolgunlaşdı , arada bel ağrısı oluyor ama adet oluyorum gene

1.mide bulantısı,baş dönmesi
2.yorgunluk ve sürekli uyku hali
3.alt karında şişkinlik
4.akıntının artması
5.göğüslerin şişmesi hassasiyet
6.göğüs uçlarının renginin koyulaşması
7.sık sık idrara çıkma
8.bel ağrısı
9.ağızda kuruluk
10.ağızda metal tadı hissetmek
11.kokulara aşırı hassasiyet
12.iştah artması
13.mide yanması
14.idrar kokusunda değişme
15.kasıkta batma,kramp
16.gazlı olmak
17.eklemlerin ağrıması , erken gebelik belirtileriymiş arkadaşlar

kizlar merhaba :) oncelikle ben derdimi anlatayim size esim yurtdisina cikti ve yurtdisina cikarken ben regldim yaklasik 3.5 hafta oldu gideli ve benim 9 gun once regl olmam lazimdi yani gecikti test yaptim 2 kere tek cizgi gordum gebelik olmus olsa giderken regldim ama o zaman kananam normaldeki adet kanamamdan daha azdi bilmiyorum cok korkuyorum ne olur akil verin bana acilll :KK43:( gebelik olmasi mumkun mu ??

kizlar merhaba :) oncelikle ben derdimi anlatayim size esim yurtdisina cikti ve yurtdisina cikarken ben regldim yaklasik 3.5 hafta oldu gideli ve benim 9 gun once regl olmam lazimdi yani gecikti test yaptim 2 kere tek cizgi gordum gebelik olmus olsa giderken regldim ama o zaman kananam normaldeki adet kanamamdan daha azdi bilmiyorum cok korkuyorum ne olur akil verin bana acilll :KK43:( gebelik olmasi mumkun mu ??
kan testi yapdır istersen

Arkadaşlar bana yardımcı olun. ilişki yaşadıktan sonra kı sabah lekelenmem oldu ve 2-3 gundur devam edıyor. daha once hıc hamıle kalmadım. adet gormemede daha 10 gun vardı erken gormem hıc bır zaman. bebegımız olsun ıstıyorduk. lekelenmenın sebebı ne olabılır. hamıle olabılır mıyım????

canım en iyi cevabı doktor verecektir vakit kaybetmeden doktora git bence. kist olabilir bende de olmuştu kist demişti doktor ilaçla geçmişti. adet tarihin nasıl peki?

aslında adetım duzensız oluyor ama genellıkle gec oluyorum. 1 bucuk 2 ayda bır. kistim vardı ılac kullandım erıdıgını söyledı doktorum. degısık bulantılar ve halsızlık hıssedıyorum. bu olayın oldugu bugun 4. gun. hamılelık belırtısı ıcın 4. gun erken degıl mıı ???

aslında adetım duzensız oluyor ama genellıkle gec oluyorum. 1 bucuk 2 ayda bır. kistim vardı ılac kullandım erıdıgını söyledı doktorum. degısık bulantılar ve halsızlık hıssedıyorum. bu olayın oldugu bugun 4. gun. hamılelık belırtısı ıcın 4. gun erken degıl mıı ???

evet erken canım. kistler yenilenebiliyor malesef. inşallah kist değildir ama sen git gene doktora. mide bulantısı da psikolojik olabilir.

Umarım hamılelıktır .. tesekkur ederım. bırde kist oldugu surece cocuk olmuyor mu ya devamlı yenılenırse bu kötu bır sey mı??

arkadaşlar kendimde dahil olmak üzere biçok arkadaşlarda şunu farkettim eğer yanılmıyorsam , korunmayı bırakdıkdan sonraki dönemlerde kasık batmaları göğüslerdeki değişiklikler idrara sık çıkma ve bunun gibi daha biçok belirti başlıyor kadında sanırım bunlar normal şeyler oluyor korunmayı bırakdıkdan sonra , öyle olmasaydı çokdan hamile olduğumuzu öğrenirdik , benim düşüncem bu yanılıyormuyum en azından bu sitede biçok kişinin yazdıklarını gördüm kasık batması şu bu ama sonuç aynı , belkide vücudumüz gebeliğe hazırlık yapıyor bilemiyoruz , allahım bizlerde nasip etsin çoçuk sahibi olmayı

Merhaba bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ben bundan tam 10 hafta önce nişanlımla sürtünme yolu ile ilişki yaşadım ve nişanlım boşalacağını anlayıp çekti ve 1 dakika sonra boşaldı.
Bu süreden sonra 2 ay boyunca regl oldum ve benim hep 21-26 gün arasında olur hep o surede geldi. ama ilk olduğum 4-5 hafta içinde 2 sabah mide bulantısı yaşadım ve
son adet donemim de çok ağrılı yaşadım ve bulantı kusma oldu. yalnız adetim hep ağrılı olur. Şimdede 10. haftada deli gibi bel ağrısı çekiyorum bulantım yok gibi belkide stres yaptığım için var ama akıntı sağ kasığım da ağrı ve midemın altında sanki iğne sokuyor ama gögüslerim şişik değil normal ve pzt günğ test yaptım olumsuz çıktı . ama 1-2 damla yazıyormus testte ben baya koydum 3-4 idrar koydum sizce ne yapmalıyım. kan testi de yaptıramıyorum aile hekimi direk görüo diye olumsuz olursa boşu boşuna evi ayaklandırmıyım. Sonuçta yazın düğün olsa bile ailemi boşuna ayakladırmak istemiyorum ne olur bana yardımcı olun. Üstüne görme değilimdir umarım.

ı
slmlar.. ben 37 yaşındayım ve 3 aylık evliyim. yaşımızdan dolayı hemen bebek istedik ve korunmadık. adetlerim hep düzenlidir. 25 günde. bu ay 19. gün ilişkiden sonra pembe bi leke geldi. siteden bakıyordum zaten üstüne görme olabilir mi diye ertesi gün dayanamadım test yaptım negatif çıktı :KK43: adetim de bir gün gecikmeli oldu ama 2 gün sürdü. parçalar falan düştü şimdi kesildi. sadece aralıklı çoook az kahverengi lekeler.doktora falan da gitmedim adet oldum diye. hamişlik için hiç belirti yok sadece çok duygusallaştım:KK43: hayalkırıklığına uğramaktan korkuyorum.. sizce hamiş miyim yada napim ben şimdi yaaaa:KK43:(((

canımbu ay ben de öyle oldum 31 aralıkta oldum 4 ocakta bitti ayı n i18 tekrar adet oluyorum benim yumurtlama günümdenhemen sonra adet olmam tuhaf hamilemiyim acaba

Mrb. arkadaşlar Benimde adetim 5 gün gecikti,daha sonra 6 gün geldi daha önceki adetlerim ilk günü hem yogun olurdu hemde 6 gün sürerdi ama bu ay 3 gün sürdü ve az geldi acaba bendemi hamileyim, 5 gün gecikince test yapmıştım negatif çıkmıştı şimdi tekrar yapmaya korkuyorum :KK43:

Merhabalar ben de 11 senelik adet sürecimde hiç ama hiç düzensizlik yaşamamış biri olarak
son 3 aydır saçma sapan adetler gördüm. Ocak ayında normal gününden 3 gün erken oldum,
Şubat ayında tam bir hafta gecikti, doktora gittim yarın kan tahlili yapalım dedi, o gece hastalandım (ama lekelenme şeklinde)
ben de bi daha tahlil yaptırmadım.. sonraki günlerde de çok aşırı şiddetli sancım oldu ve büyük büyük parçalı geldi.
Gerçi her ay çok sancılı geçer benim reglim ama bel ağrılarım da çok arttı
bu mart ayında da önceki aydan yine 2 gün gecikmeli olarak regl oldum.
hormonlarda mı bi sapıklık var yoksa bana ne oluyor anlayamadım. TSH'a bakıldı önceki gün diyetisyene vermek üzere yaptırdığım tahlilde(gerçi diyetisyen de bulamadım), hormonlarda da bi anormallik yok..
anlayamadım gitti..içinde bulunduğum depresyondan mı kaynaklanıyor nedir...
Bu arada korunmuyoruz, bizimki köylü işi geri çekme yöntemi...
A

Allah bize aklı fikir versin :KK30::KK30: düşün düşün nereye kadar.......

X