Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

arkadaşlar benim yaklaşık 9ay önce falan vajinada siğiller oluştu.doktora gittim tedavisi olmadığını yakarak tedavi edildiğini söyledi.yakıyorum bi ilaç sürüp geçiyo sonra tekrar çıkıyor.allah korusun rahim ağzı kanseri olma riski daha fazlaymış.bana bi tavsiyesi olan varsa lütfen yazsın.teşekkürler...
Yalnız bu cinsel yolla bulaşan bir rahatsızlık vücut bunu kendi kendine iyileştiremez ve hayatınız boyunca bağışıklığınız düştükçe tekrarlayacaktır.

Hayir o zaman cikinti seklinde bile degildi hpv 6 pozitif çıktı 6 7 taneydi simdi 12 tane olmus
1 tane dahi cıksa hemen onu gereken şekilde tedavi ettirirseniz nüksleriniz azalacaktır..bağışıklığınızı yüksek tutar ve yeniden bir yerden de kapmazsanız bağışıklığınız 1 2 yıl içerisinde yenecektir bu virüsü. Gecmiş olsun.

Siz virüsün vücuttan atılamadığını düşünenlerden misiniz?
Kadın Doğum alanında pek çok kongre düzenlemiş, Türkiye’de hatırı sayılır profesörleri birinci ağızdan dinlemiş biri olarak cevap verdim ben sadece. Benim ne düşündüğümün bir önemi yok maalesef.

Kadın Doğum alanında pek çok kongre düzenlemiş, Türkiye’de hatırı sayılır profesörleri birinci ağızdan dinlemiş biri olarak cevap verdim ben sadece. Benim ne düşündüğümün bir önemi yok maalesef.
Evet ama güncel bulunmuyor malesef şu an yine bir çok prof. atılamayacağının 90lardan kalma olduğunu düsünüyor. Ben atıldığına inanmak istiyorum

Evet ama güncel bulunmuyor malesef şu an yine bir çok prof. atılamayacağının 90lardan kalma olduğunu düsünüyor. Ben atıldığına inanmak istiyorum
Anneden yeni doğan bebeğe de bu virüsün taşındığına dair literatürden vakalar da görmüştüm. Bilmiyorum sadece ben duyduğumu söyledim. Umarım bu rahatsızlığı yaşayanlar bir an önce kurtulurlar.

Anneden yeni doğan bebeğe de bu virüsün taşındığına dair literatürden vakalar da görmüştüm. Bilmiyorum sadece ben duyduğumu söyledim. Umarım bu rahatsızlığı yaşayanlar bir an önce kurtulurlar.

Cin 2, Hpv 31 teşhisi alan çok yakın arkadaşım 1,5 sene sonra tamamen temiz çıktı. Leep olmuştı. Çok üzülmüştük. İnanamadı 2 farklı yerde tahlil yaptırdı. Tamamen temiz. Üstelik günde 2 paket sigara içen bir arkadaşım. Talihsizlik ki ilk cinsel ilişkisinden almıştı.

Herkeste böyle olacağına dair bir kesinlik yok tabi, sigara içmeyi de kesinlikle onaylamıyorum ama benim doktorum da maksimum 3 senede atılır diyor.

1 tane dahi cıksa hemen onu gereken şekilde tedavi ettirirseniz nüksleriniz azalacaktır..bağışıklığınızı yüksek tutar ve yeniden bir yerden de kapmazsanız bağışıklığınız 1 2 yıl içerisinde yenecektir bu virüsü. Gecmiş olsun.
Kriyoterapi mi yaptirmak gerek

Maalesef türkiyedeki hocalar hpv ile çok ilgilenmiyorlar sanıyorum ki. Çünkü dünyanın buyük coğunluğu bunun atildığını kabul ediyor ki zaten test sonuçlarıda bunu destekliyor.. dediğiniz gibi anneden bebeğe hpv bulaşabiliyor ancak bunun için aktif lezyonlu annenin normal doğum yapması gerekiyor ki zaten doktor kontrolündeyse önerilmeyen bir yöntem

Valla yok diye biliyorum öyle detaylı bakmadım. Ama şimdi ben bunu nerden kaptığımi bilmediğimden böyle her seyden nem kapıyorum... Böyle bulaş olmaz dimi yaa :KK43:
Oluyor diye okudum bir çok yerde ama ağız dokusu kendini çok çabuk yenilediğinden çabuk atıyormuş korkmayın yani

Ben kriyo yaptırdım bir kere 2 tane siğilim vardı. 1 ay gecti şimdilik yenisi cıkmadı.
Ya bende yaklasık 15 tane kadar siğil var ama doktor bunlar sayıca az diyip kezzap gibi bir ilaç sürüyor ve tek seferde düsmüyorlar ben bunlar hemen gitsinler istiyorum.. Kriyo dediğiniz şeyle tek seferde temizleniyorlar mı?

Ya bende yaklasık 15 tane kadar siğil var ama doktor bunlar sayıca az diyip kezzap gibi bir ilaç sürüyor ve tek seferde düsmüyorlar ben bunlar hemen gitsinler istiyorum.. Kriyo dediğiniz şeyle tek seferde temizleniyorlar mı?
Bende istiyorumda oyle buyuk degil cildiye mi yapti

T tcetveli

İlk gittiğimde küçüldü. 2 hafta sonra kontrole gittim orda tekrar kriyo uyguladı ve tamamen gitti. Sonra da yenisi cıkmasın diye aldara verdi. Şimdilik yeni bir şey yok.

X