Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Ama iylsenler var neden boyle dusunuyosun yani bende cin 1 var normal.dogum yapabilirsin 6 ay arayla vucut kendini yeniliuot drdi sendede varmi hpv
Arkadaşlar ben duyduğumu söylüyorum daha önce de belirttim. Ben hekim değilim, literatür takip etmiyorum sonuçta. Hayır benim böyle bir rahatsızlığım yok. Umarım herkes iyi olur, vücuttan atılır. Ben o kadar düşüncesiz bir insan değilim ki herkes ölene kadar bu hastalıkla boğuşacak gibi bi iddiada bulunayım :)

Bende istiyorumda oyle buyuk degil cildiye mi yapti
Yok kadın hastalıklarına gittim doktor sayıca az bunlar simdi anesteziyle falan uğraşmayalım dedi ama inan canımdan bezdim.. Uykumdan uyandıracak derecede kaşıntı yapıyor birde arka bölgemde benimkiler.. Dokunmayayım diye gece yatakta dört dönüyorum o yüzden en azından temizlense belki bu kadar kaşıntım olmaz..

Ben sadece jinekoloji camiası ile çok çalıştım, yıllarca. E ister istemez duyuyorsun, öğreniyorsun bir şeyler. Tıp, teknoloji gelişmiştir. Açıkçası takip etmiyorum. Benim yorumumun güncel bi dayanağı olmayabilir 🤗

Ben sadece jinekoloji camiası ile çok çalıştım, yıllarca. E ister istemez duyuyorsun, öğreniyorsun bir şeyler. Tıp, teknoloji gelişmiştir. Açıkçası takip etmiyorum. Benim yorumumun güncel bi dayanağı olmayabilir 🤗
Anlıyorum suclamak için söylemedim zaten burada herkes bildiklerini dökuyor sadece ortaya :) Benim bildiğim kadarıyla böyle.. Bir kere negatife döndükten sonra bağısıklık düşünce tekrarlayan bir şey değil çok şükür. Hatta kendi doktoruma da sormuştum bunlar ömür boyu çikacak mı diye. Bir kere daha belki çıkar sonra geçer gider ömürlük bir virüs değil bu dedi

İstanbulda devlet hastanesinde yapan doktorların olduğunu okudum forumlardan. Zeynep kamilde ilter yenidede yapıyormuş mesela.
Peki devlette ilac sürmek dışında başka yöntem uygulamıyorlar mı? Yani doktordan rica etsem bunu bir ya da iki seferde temizleyecek bir yönteme başvurmaz mı çünkü ilacı sürdük falan azalma falan yok...

Peki devlette ilac sürmek dışında başka yöntem uygulamıyorlar mı? Yani doktordan rica etsem bunu bir ya da iki seferde temizleyecek bir yönteme başvurmaz mı çünkü ilacı sürdük falan azalma falan yok...
Bu doktor kriyo yapıyormuş, kriyonun tek seferde işe yarama yüzdesi cok iyi %80 civarı. Ona gidebilirsin canım. Ben seni cok iyi anlıyorum. Ara sıra kasıntım olduğunda dahi cok zorlanıyordum. Tek bir doktordansa 2. Bir doktor görüşü de almış olursun.

Yalnız bu cinsel yolla bulaşan bir rahatsızlık vücut bunu kendi kendine iyileştiremez ve hayatınız boyunca bağışıklığınız düştükçe tekrarlayacaktır.
Kadın Doğum alanında pek çok kongre düzenlemiş, Türkiye’de hatırı sayılır profesörleri birinci ağızdan dinlemiş biri olarak cevap verdim ben sadece. Benim ne düşündüğümün bir önemi yok maalesef.
Hanimefendi egitiminiz nedir? Hangi senpozyumlara katildiniz? Ben 16 pozitif iken negatif oldum? Bilimsen dünya çapinda yuzlerce Makale okudum. Hic bir doktorun kanser gibi aids gibi bir bunu hemen tedavi edelim bu com kotu bir enfeksiyon dedigini de duymadim. Ve yurt disinda yapilan milyonlarca kisi uzerinde yapilan arastirmada 1. Yil %80 ikinci yil %90 odaninda vucuttan atildigi görülmüs iken. Dunya saglik orgutu verilerinde bunlar yazarken siz daha once yazidigim yazilardaki gibi insanlari korkutup para avcisi doktorlara para kazandirsinlar diye delilsiz belgesiz kaynaksiz yazilar yazmaya hic mi utanmiyorsunuz. Bende hpv yok demissiniz sizde yok ise neden arastirma geregi duydunuz? Ben dunyadaki tum calismalari takip ediyorum. Kimse sacma sapan yazilara prim vermesin. Türk doktorlari da kusura bakmasin ama bir tedaviyi de bizim doktorlarimiz bulsun...saygilarimla

Yalnız bu cinsel yolla bulaşan bir rahatsızlık vücut bunu kendi kendine iyileştiremez ve hayatınız boyunca bağışıklığınız düştükçe tekrarlayacaktır.
Size katılmıyorum ne demek vücut bunu kendi kendine iyileştirecek.bunun tek çaresi buut yani bağışıklık sistemi bundan başka bir tedaviside yok zaten bir çok hastalıkta olduğu gibi hangi hastalığın tedavisi mümkün acaba tip ilerliyor diyorlar ama nereye ilerliyor hani tedaviler iyilestirici tedaviler nerde.bir tek cerrahi olarak ilerliyor.her şey insanın kendi elinde sağlıklı beslenmek spor yapmak en iyi tedaviler dikkat edin arkadaşlar. Umutsuzluğa kapılmayın bu geçecek ve tamamen bitecek.beyninize bunu yerleştirin.herkesin her dediginede kulak asmayın.

Emim olmadiginiz bilmedginiz bir sey icin ortamda bulunmakla kulak tan dogma bilgilerle nasil boyle kesin konusuyosunuz sasirdim acikcasi yani ben mesleginizi bilmiyorum ama yorumunuzu gorunce doktor yada bu konuda gercekten bilgili biri diye düşü ndum ama ortamda bulundum duyduklarim bilgim ondan tip gelismistir su an bilmiyorum takipte etmiyorum yorumunum bir dayanagi yok yazmisiizniz yorumunuzu gorunce sasirdim acikcasi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Emim olmadiginiz bilmedginiz bir sey icin ortamda bulunmakla kulak tan dogma bilgilerle nasil boyle kesin konusuyosunuz sasirdim acikcasi yani ben mesleginizi bilmiyorum ama yorumunuzu gorunce doktor yada bu konuda gercekten bilgili biri diye düşü ndum ama ortamda bulundum duyduklarim bilgim ondan tip gelismistir su an bilmiyorum takipte etmiyorum yorumunum bir dayanagi yok yazmisiizniz yorumunuzu gorunce sasirdim acikcasi.
Yani kotu niyetle yada yargilamak.amacli yazmadim gercekten lutfen yanlis anlamayin ama bilgileriniz nedir gercteknten bilmedigimiz biseyler varsa yazin bizde bilgilenelim burdakileri okumusunuzdur yani bunlarin disinda biseyler varsa bizide bilgilendirin.

Bu doktor kriyo yapıyormuş, kriyonun tek seferde işe yarama yüzdesi cok iyi %80 civarı. Ona gidebilirsin canım. Ben seni cok iyi anlıyorum. Ara sıra kasıntım olduğunda dahi cok zorlanıyordum. Tek bir doktordansa 2. Bir doktor görüşü de almış olursun.
Orası çok uzak ki.. Birde yeni ise girdim eğitim programı dolayısıyla falan hiçbir yere kımıldayamıyorum zar zor yarım gün burdaki doktor randevum için izin aldım.. gerçekten çok zor ya kaşınmasa tolere edilebilir aka cidden delirtiyor

Kızlar birde benim yine aklıma takılan bir durum var.. Şimdi bu hpv anüs kanserine de sebebiyet verebiliyormuş benim siğillerimde makat bölgemde zaten. Bu durum beni baya gerdi internetten biraz bakayım dedim ama öyle rahimağzı kanseri kadar detaylı bilgiye ulaşamadım... Biraz canım sıkıldı bu duruma birde ben bu siğilleri basur sanıp parmağımda içeri itmeye çalısmıştım parmağımında yaklasık yarısını içeri soktum... Of acayip canım sıkıldı bu konuya kendi kendime içeri taşıdım galiba.... Bu anus kanserleri içinde tipler farklılık gösteriyormu ki?

Kızlar birde benim yine aklıma takılan bir durum var.. Şimdi bu hpv anüs kanserine de sebebiyet verebiliyormuş benim siğillerimde makat bölgemde zaten. Bu durum beni baya gerdi internetten biraz bakayım dedim ama öyle rahimağzı kanseri kadar detaylı bilgiye ulaşamadım... Biraz canım sıkıldı bu duruma birde ben bu siğilleri basur sanıp parmağımda içeri itmeye çalısmıştım parmağımında yaklasık yarısını içeri soktum... Of acayip canım sıkıldı bu konuya kendi kendime içeri taşıdım galiba.... Bu anus kanserleri içinde tipler farklılık gösteriyormu ki?
Ben de anüse bulaşmış mıdır acaba diye birkaç doktora gösterdiğimde onlara anüs kanserinin olusma ihtimalini sordum. Onlar da anüs kanseri cok cok zor bir ihtimal, o ancak hiç tedavisini yaptırmayan artık siğilleri karnabahar görüntüsünü almış ve aradan yıllar gecmiş kişilerde olabilecek bir şey ki o daha cok gelişmemiş toplumlarda görülüyormus doktor sıkıntısından. Bu konuda benim de bilgim yok ama doktorlar bu ve buna benzer konuştular.

X