Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Arkadaşlar ben alkolin alfa aşısına cok taktım. Olan olmayı düşünen var mı?
Ciddi yan etkileri olduğundan, yeterli çalışma bulunmadığından ve FDA onayı alamadığından bahsediliyor. Bahsini duydum ama yaptırmayı düşünmedim bile.
Allokin alfa rus menseyli belli bir sicaklik derecesinde getirilmesi gerekiyor. Resmi turkiyede satis yok. Bu ilac hpv icin uretilmemis. Hepatitler ve birkac hastalik icin uretilmis. Rus oldugu icin fda onaylamiyor. Bunlar politik seyler...

Arkadaşlar ben alkolin alfa aşısına cok taktım. Olan olmayı düşünen var mı?
Canım ben de onu baya merak ediyorum. Keşke daha fazla bilgiye, kullanıcı yorumuna ulaşabilsek.. şu anda ahcc, imütor kompleks ve kefir zerdeçal çörekotu kullanıyorum ama işe yaramazsa aklımdaki fikir o eğer ki fotodinamik tedavi meksikadan gelmeyi başaramazsa tabi. Peki senin bahsettiğin doktorlar hakan nevra çifti mi?

Allokin alfa rus menseyli belli bir sicaklik derecesinde getirilmesi gerekiyor. Resmi turkiyede satis yok. Bu ilac hpv icin uretilmemis. Hepatitler ve birkac hastalik icin uretilmis. Rus oldugu icin fda onaylamiyor. Bunlar politik seyler...
Evet ama hpv yi de tedavi ediyormuş, rusyada bir klinikte muayane edilince recete edilip tedavi olunabiliyormus. Ben yaptırdım negatifim diyen birilerini bulsam keşke

Arkadaşlar merhaba, tam 1 ay önce genital bölgemin her yerinde su dolu kabarcıklar çıktı daha sonra patlayıp yürütemeyecek derecede acı verdi.(İdrar yaparken asit dökmüşler gibi yanması,bacak ve kalça ağrısı,ateş baş dönmesi vs.) Doktora gittiğimde çok ilgisiz davrandı ben uçuktan şüphelendiğimi söylediğim halde yara kremi,mantar kremi,antibiyotik,deri rahatsızlıklarında kullanılan kortizonlu kremler gibi bir çok şey verdi. Kremleri 1 hafta kullandım ve zaten yaraların geçmesi gereken süre geldiği için geçti,fakat hemen 1 ay sonra yeniden tekrarladı. Ama ilk ataktaki kadar tüm yüzeye yayılmayıp sadece tek bir yerde çıktı. 18 yaşındayım ve önümde oldukça uzun bir süre var bu hastalığı yenmem açısından bir avantaj mı? İnternetten okuduğumda ataklar 3-4 aya bir olur diyordu benim 1 ay sonra yeniden çıktı. Erkek arkadaşımda hiç bir belirti yok, tek birlikte olduğum kişi o başka bir şeyden bulaşma imkanı var mı? Devlet hastanesine gittiğimde aşırı ilgisiz davrandılar ne yapmam gerekiyor? Bana yardımcı olursanız çok mutlu olacağım.
Canim seninki genital herpes. Iyi bi dermatoloji doktoru bulmalısın. Waltrex baskilama tedavisi iste bu ataklarini azaltır ayrıca O bölgeni temiz kuru tut yeşilçay iç bağışıklığını yüksek tut.. malesef herpesin bir tedavisi yok

Şu an Türkiye de ki hpv alanında en iyi doktora gittim şu an da kendileri fotodinamik yöntemiyle alakalı arastırmalar yapıp meksikayla bağlantı içerisindeler ve onlardan duyduğum değişebildiği. Diğer forumlarda da bu durumu yaşayan bi cok kisi var tek eşli ve ilk birlikteliğinde kapmış olan
Hangi doktor canım isim verebilir misin ?

Yani maddi durumun iyise ucretli cunku burda konyak diye bir bayan vardi onu cok onerdi oda cin2 ydi o doktoru cok onerdi artik herseyi temiz geliyomus cerrahpasada gorev yaoiyormis sordum ben kadina birde ozel yeri vardi fulyda yanlis hatirlamiysam sen hangi hastnasete gidiyorsun orda yapmiyoarmi
Şu an devlette gittim sadece 😢

Ya bende yaklasık 15 tane kadar siğil var ama doktor bunlar sayıca az diyip kezzap gibi bir ilaç sürüyor ve tek seferde düsmüyorlar ben bunlar hemen gitsinler istiyorum.. Kriyo dediğiniz şeyle tek seferde temizleniyorlar mı?
o ilaç ne tca mı başka bir şey mi

Kızlar of! Yemin ederim yıldım artık 20lik dişimn azıcık ilersinde bişeyler çıkmıs sigil gibi kabarıklığı hiç yok ama rengi hafif açık ama aft gibi de değil ay deliricem ben cidden deliricem

Delirmeyin, bir şey değildir. Ben bu hpv illetinden sonra dilimdeki bütün kabarcıkları, vajinamım her kıvrımını öğrendim. Siğil diye doktora koştum dedi yavrum bunlar kıl kökü. :KK70:

Tip değiştirme konusu doğruysa eğer aşı olmak mantıklı.

Hali hazırda uyuyan tipler varsa aşı olmak mantıksız.

Hayır benim doktorum da kendini hpvye vakfetmiş biri. Sempozyumdan sempozyuma koşuyor.

Ben karar verdim, 6 ayda bir smear yaptırıp gerisini sallamıyorum. Başka yolu yok.
doktorunuz kim

Bu sigillerden kurtulamiyorum yaşım geçiyor diye hamilelik düşünüyorum artik.doktor hpv testi yaptir aşı ol diyo .iyide hamileyken aşı yapılmıyor ki bilmesi lazim degilmi
daha hamile değilsen yaptırabilirsin. hatta negatif olmadan bebek riskli bile, gebelikte bağışıklık iyice düşüyor hpv at koşturur vücutta

Canim kuruntu yapiyosun bende oyleyim normal agiz yarasini bile o sanar olduk
Bugün kbb uzmanina gittim kadın yardımcı doccentti ağzıma ışıkla baktı sonrada burnuma kamera sokup baktı ben kötü bişey göremiyorum dedi. Dilinin üzerindeki papillalar sismis alerjik buyuk ihtimalle yan taraftaki çok sismiş onu siğil sanmış olabilirsin dedi ama siğile benzemiyor çok büyürse gel yine dedi. Genital bölgede ne zaman çıktiğını sordu 2 ay oldu dedim. Bu zamana kadar ağzında da çıkardı o zaman hiç korkma vücudun artık bu virüsü tanıyor dedi yemin ederim içim rahatladı

Delirmeyin, bir şey değildir. Ben bu hpv illetinden sonra dilimdeki bütün kabarcıkları, vajinamım her kıvrımını öğrendim. Siğil diye doktora koştum dedi yavrum bunlar kıl kökü. :KK70:
Ay benimde papillalarım sismis kamerayla burnumdan girip baktı ağzıma da baktı sigile benzer bisey göremiyorum ben dedi. 2 ay önce genital bolgemde ciktigini soyledim. Ağzında olsa bu zamana kadar çoktan çıkardı vücudun tanıyor çünku bu virusu artık dedi. Ayy vallaa mı diye bagrınıverdim içerde mutluluktan yemin ederim içim rahatladı

X