Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Yani ben doktora sordugumda bendeki tip gecerse tekrar bulas olurmu diye sendekinde bagisiklik kazaniyosun o bidaha parteneinde olsa bile bulasmiyo ancak farkli bir tip varsa o bulasir demisti yani ben attim.enfeskyonu diyelim ama erkek arkadasimda var tekrae bulasicak diye sordum oda onda aynisi varsa bulasmaz farkli tip varsa bulasir dedi ama burda yazilanalrda farkli seyelr

A
Arkadaşlar tipleme sonucum geldi. Sadece tip 6 çıktı çok şükür. Doktorum aşı konusunda ısrarcı. Aşıyı kanser riski oluşmasın, tipin başka bir tipe dönüşmesin diye olmalısın diyor.

Yani bir tipin zaman içinde başka bir tipe dönüşebileceğini iddia ediyor. Sizlerin bir duyumu var mı bu konuda? Ya da doktora gittiğinizde sorup burada paylaşır mısınız?

Tip 6'yım sadece ve tek eşliyim. Tip 6'ım zaman içinde kanser riski taşıyan başka bir tipe dönüşebilir mi? Bana çok mantıklı gelmedi ama bakalım belki duyumu olanınız vardır.
Arkadaslarim simdi sizde sessiz halde 6 11 16 31 52 veya her neyse vardir. Bazilari uykudadir sonra test yaptin 6 cikti. Sonra tedavi oldun onu yendin. Veya yenmedin. Sonra bir daha test yaptin aa 6 gitmis 16 cikmis . Simdi bu 6 16 ye donustu demek olmuyor. Biri digerine donusebilseydi zaten hapi yutmustuk. Turk doktorlari hpv konusunda dunyaya kiyasla yùzde 10 bilgiye sahipler. Dönüşmez biri digerine bunu kafaniza yazin. Diyelim ki hepsinj yendin bir de baktin ki ya 18 cikti bu bu seferde bu da demek su ki partnerjnde 18 vardi sessiz di sonra ortaya cikti sana bulasti. Demek olur. Yok 6 16 ya yok 31 51 e donusemez....

A

Arkadaslarim simdi sizde sessiz halde 6 11 16 31 52 veya her neyse vardir. Bazilari uykudadir sonra test yaptin 6 cikti. Sonra tedavi oldun onu yendin. Veya yenmedin. Sonra bir daha test yaptin aa 6 gitmis 16 cikmis . Simdi bu 6 16 ye donustu demek olmuyor. Biri digerine donusebilseydi zaten hapi yutmustuk. Turk doktorlari hpv konusunda dunyaya kiyasla yùzde 10 bilgiye sahipler. Dönüşmez biri digerine bunu kafaniza yazin. Diyelim ki hepsinj yendin bir de baktin ki ya 18 cikti bu bu seferde bu da demek su ki partnerjnde 18 vardi sessiz di sonra ortaya cikti sana bulasti. Demek olur. Yok 6 16 ya yok 31 51 e donusemez....
Şu an Türkiye de ki hpv alanında en iyi doktora gittim şu an da kendileri fotodinamik yöntemiyle alakalı arastırmalar yapıp meksikayla bağlantı içerisindeler ve onlardan duyduğum değişebildiği. Diğer forumlarda da bu durumu yaşayan bi cok kisi var tek eşli ve ilk birlikteliğinde kapmış olan

A

Sizin tarifinize göre bende sadece tip 6 çıktı diyip rahatlayamayacağız öyleyse. Diğer riskli tipleri hali hazırda hala taşıyor olma, partnerimizden hala alma ihtimalimiz var, öyle mi? :KK43:

Şu an Türkiye de ki hpv alanında en iyi doktora gittim şu an da kendileri fotodinamik yöntemiyle alakalı arastırmalar yapıp meksikayla bağlantı içerisindeler ve onlardan duyduğum değişebildiği. Diğer forumlarda da bu durumu yaşayan bi cok kisi var tek eşli ve ilk birlikteliğinde kapmış olan

Ben de tek eşliyim ve ilk birlikteliğimden aldım. Eh ben tip 6 çıktı diye rahatlayamıyorum öyleyse. Bari aşı yaptıralım mı, sizin doktorunuz ne diyor aşı konusunda?

Bu hpv mevzusu cok karisik yani ne doktolarin duzgun bilgisi var nede insanlarin intenete desen abuk sabuk yazilar eskiden kalma kimsenin net bilgisi yook

Tip değiştirme konusu doğruysa eğer aşı olmak mantıklı.

Hali hazırda uyuyan tipler varsa aşı olmak mantıksız.

Hayır benim doktorum da kendini hpvye vakfetmiş biri. Sempozyumdan sempozyuma koşuyor.

Ben karar verdim, 6 ayda bir smear yaptırıp gerisini sallamıyorum. Başka yolu yok.

Rica ederim canım. 2 gündür bende de kaşıntı var. Umarım en kısa sürede kurtuluruz bu sıkıntıdan.
Vallahi bilmiyorum geriyor bu durum.. Sürekli ağzıma burnuma bir yerlerime bulastiğını düşünüyorum çok geriliyorum. İyice bir baktırsam şöyle kendime rahat edicem

Hayır benim doktorum da kendini hpvye vakfetmiş biri. Sempozyumdan sempozyuma koşuyor.

Ben karar verdim, 6 ayda bir smear yaptırıp gerisini sallamıyorum. Başka yolu yok.
Tip degistirme olayı tip 6 varken durup durup tip 18e donmuyor. Sadece siz tip 6yı attıktan sonra başka tipleri kapabilirsiniz ya da ikisini birden enfekte olabilirsiniz

Bende ayni seyi dusunuyorum onemli olan simir degulmi enfeksiyon gecip.bulasip bulasip durucak gibi biseu ozaman

Ciddi yan etkileri olduğundan, yeterli çalışma bulunmadığından ve FDA onayı alamadığından bahsediliyor. Bahsini duydum ama yaptırmayı düşünmedim bile.
Ondan daha fazla yan etkisi olan aşıyı cok kücükken olduk mesela cocuk felci aşısı ülkeler arası ekonomik gelismeye dayalı çatısmalar olduğundan beni düsündürmüstü. Daha detaylı bilgi sahibi olan birileri varsa ben gidip yaptırmayı düşünüyorum

Tip degistirme olayı tip 6 varken durup durup tip 18e donmuyor. Sadece siz tip 6yı attıktan sonra başka tipleri kapabilirsiniz ya da ikisini birden enfekte olabilirsiniz

Tamam anladım onu da benim doktorum ve buradaki bazı arkadaşlar düşük tipin yüksek tipe ya da yüksek tipin düşük tipe dönüşebileceğini iddia ediyor.

Bazıları da sizin gibi olmaz öyle şey, böyle olur diyor.

Kızlar of! Yemin ederim yıldım artık 20lik dişimn azıcık ilersinde bişeyler çıkmıs sigil gibi kabarıklığı hiç yok ama rengi hafif açık ama aft gibi de değil ay deliricem ben cidden deliricem

X