Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

arkadaşlar birşey sorabailirmiyim benim bi arkadaşımında buna benzer sorurunu var ama siğil değilde sivilce gibi bişey onunki kanıyorda bununla ilgili bilgisi olan varmı doktora gitmeyede korkuyor kendisi yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.......

tatlım valla burdan bole konusmak zor en iyisi doktora gorunmek cunku biz sadece yasadıgımız seyleri aktarabiliriz.benim onerim en ufacık seyde doktora gostermek cunku allah muhafaza bisi cıksa erkenden tedavi edilebilir oyle degil mi :) belkide sıcaktan tahris olmustur kasındıgı icin de kasırken kanatmıs olabilir.ama tabi kanama surekliyse mutlka doktora gorunsun derim canım:1rolleyes:

kızlar bende size bisi sorcam diger konuya yazdım ama kimse cvp vermedi belki bi bilginiz vardır kist icin aldıgım dogum kontrol hapını(ginera) unuttum 1 saat once icmem gerekiodu ben simdi ictm.doktor sakın unutma kist icin daha kotu olur dedi.sizce 1 saat cok etkilermi?lutfen bi cevap :)

kızlar bende size bisi sorcam diger konuya yazdım ama kimse cvp vermedi belki bi bilginiz vardır kist icin aldıgım dogum kontrol hapını(ginera) unuttum 1 saat once icmem gerekiodu ben simdi ictm.doktor sakın unutma kist icin daha kotu olur dedi.sizce 1 saat cok etkilermi?lutfen bi cevap :)

cnm 1 saat olduğu için fazla etkilemez gibi geliyor hani 1 gün filan unutsan neyse ama 1 saat bişey olmaz.....a.s.

cnm 1 saat olduğu için fazla etkilemez gibi geliyor hani 1 gün filan unutsan neyse ama 1 saat bişey olmaz.....a.s.

ay insallah cnm bi de kistim patlar fln öldüm korkudan uf.doktoru aradım ama ameliyattaymıs.cıkınca arayacak bakalım ne dicek:uhm:

ALDARA dıye bır krem var kullanın ve gececegını gorursunuz... arastırın.içerıgınde yesıl cay agacı etkenı var.

notfound canım çok sevindimm!! :)) için rahat olabilir artık..a.s

daha icim rahatlamadı ya:KK43: dokrotu arayıp dna test sonucu negatif dedim.kondilom varken negatif cıkmaz dedi kesin hpv var dedi ama zararlı mı degilmi onu ogrencez dedi o test yanlıstır dedi onlara verdigimiz kondilomu ibize geri gondersinler biz kendi labaratuarımızda tekrar bakalım dedi.bilemiyorum ya tanı merkezi neden yanlıs yapsınki adamların isi bu.cidden cnm cok sıkkınsenağlama

arimbalim'cım :)
benimkiler genelde ufaktılar zaten baya. siğillerin ince olan diplerine sür verrutol'u ki bombe şeklinde kalmasınlar. ama sakın normal cilde değdirme canım iz kalıyor yanık izi gibi kahverengi bi de :KK43:

kalça bölgesindeyse, verrutol ile geçer diye düşünüyorum. ilaç iyice kurumadan çamaşır da giyme canım sonra yapışıyor çok acıyor. :)

daha icim rahatlamadı ya:KK43: dokrotu arayıp dna test sonucu negatif dedim.kondilom varken negatif cıkmaz dedi kesin hpv var dedi ama zararlı mı degilmi onu ogrencez dedi o test yanlıstır dedi onlara verdigimiz kondilomu ibize geri gondersinler biz kendi labaratuarımızda tekrar bakalım dedi.bilemiyorum ya tanı merkezi neden yanlıs yapsınki adamların isi bu.cidden cnm cok sıkkınsenağlama

yau alla alla anlamadım ben şimdi bu işi... ben DNA yaptırmadım canım. kopan bir kondilomu biopsiye yolladı doktor orada kondilom olduğu çıktı. etbeni sanmıştık biz baştan bir de çok küçüktü, doktor kondilom olmayabilir demişti o zaman ama kondilommuş, neyse...

benim bildiğim kadarıyla, DNA tiplemesi, HPV virüsünün numerik tiplemesi için yapılıyor. bazı tehlikeli virüs tipleri şüphesiyle. yani sonucun negatif çıkmasını anlamadum...doktorun daha iyi bilir tabi ama canını sıkma sen, sonuçta uzun süre kondilom olduğunu düşünüyordun, artık bu fikre alışmıştın, savaşıyordun. yine o sürece devam edeceksin eğer HPV varsa. kendini üzme canım...a.s

yau alla alla anlamadım ben şimdi bu işi... ben DNA yaptırmadım canım. kopan bir kondilomu biopsiye yolladı doktor orada kondilom olduğu çıktı. etbeni sanmıştık biz baştan bir de çok küçüktü, doktor kondilom olmayabilir demişti o zaman ama kondilommuş, neyse...

benim bildiğim kadarıyla, DNA tiplemesi, HPV virüsünün numerik tiplemesi için yapılıyor. bazı tehlikeli virüs tipleri şüphesiyle. yani sonucun negatif çıkmasını anlamadum...doktorun daha iyi bilir tabi ama canını sıkma sen, sonuçta uzun süre kondilom olduğunu düşünüyordun, artık bu fikre alışmıştın, savaşıyordun. yine o sürece devam edeceksin eğer HPV varsa. kendini üzme canım...a.s

ah cnm bnm bende anlamadım inanki.yani herkes baska bisi diyor.bugun doktorum arayavak tanı merkezindeki doktoru.eger kondilomun hepsini kullanmadılarsa doktor ekdni labında bakıcakmıs.ama tanı merkezindeki doktor da diyorki eger yeterli miktar yoksa da negatif cıkabilir.ee kondilomlarıda aldılar simdi nasil anlıcaklar neye bakıpta?cidden cok moralim bozuk.kimse isini dogru duzgun yapmıyor.devlet hastanesine gitmedik ki herseyiyle ilgilenilsin diye ama bu nasil is ya.of off

notfound
canım smear testi yaptırdın mı ? onda da HPV araması yapılabiliyor.

notfound
canım smear testi yaptırdın mı ? onda da HPV araması yapılabiliyor.

cicim once smear yapıldı temiz cıktı doktor dedi bide kondilom alalım dna tiplemesi yapalım.iste gonderdi tanı merkezine.

neyse bugun doktorum tanı merkezindeki doktorla konusmus beni aradı.ben ikna oldum dedi uzun uzun konusmuslar butun varsayımları.hpv kesin olarak yok dedi sigilin baska cesidiymis ama rahim agzı kanseri riski yokmus sadece mikrop kapmısım o da sigil yapmıs.korkacak bisi yok ama asıyı olacaksın yine de dedi.sonunda iyi bi haber aldım cok sukur bunu da atlattım.simdi bi tek su kistler kaldı.ginera iciyorum ama ginera da beni depresyona soktu.herseye aglıyorum valla napıcam gulmeyi unuttum resmen yahu:sm_confused:

hay allah canım ya, nasıl ilaçmış o öyle...
ama kistin tedaviyle geçebilmesi güzel bişey. ben ameliyat olucam bu yaz sonunda...dermoid kist var :KK43:

hay allah canım ya, nasıl ilaçmış o öyle...
ama kistin tedaviyle geçebilmesi güzel bişey. ben ameliyat olucam bu yaz sonunda...dermoid kist var :KK43:

sorma valla canım bi de gecmeyebilir benimki de cunku iki tane var biri kucuk ilacla gecer ama digeri salatalık gibi dedi o gecmeyebilir o zaman baska tedavi yontemi dedi ameliyat fln demedi ama bilmiyoeum.sundan da kurtulsaydım uf.sende bozma moralini bak valla sen bana guc veriyorsun tamam mı canım bisi hissetmiosunki ameliyatta ben gecen gun 20 dk uyudum iste uyandıgımda hersey bitmisti,yuregini ferah tut canım benim:1hug:

merhaba yeni üye oldum....

23 haziranda evlendim... temmuz 3 da bu rahatsızlıga yakalandım raim içinde ve kenarlarında beyaz beyaz cıktı 2 ayrı doktora giitim birisi sigorta hiç para almıcaktı digeri özel 450 ytl 14 temmuzda oldum özel hastanede yaktılar anesteziyle hiç birşey duymadım uyandıktan sonra cok az agrılarım oldu o kadar haftaya kontorele gidecegim

oranın su görmemesi gerekiyormuş yaraların kuruması için o kadar psikolojim bozuktiiii ve halee bozuk eşimle cinsel ilişkim yok ve düşünün ben yeni evliyim

offffffffffff

allahım herkese acil şifalar versin

selamlar..:)
yav ben de hazırladım karışımı yiyorum sabah akşam ama midemi yakıyo çok :KK43: tadı gerçekten çok fena..:KK43: ama yicez bakalım napalım..

o benim dunyam,

özel göztepe hastanesi dr. Fatih esen aklında di mi canım ? çok tavsiye ederim çok iyi bir doktor. :)

sağol canim buldum bi doktor
önemli değil bunlari yakariz geçer dedi
hatta benimkiler siğil bile değilmiş
moralim düzeldi anliycağin
ama şu çörek otuyla hiç aram yok
çok fena kizlar nasil yiyosunuz
bütün gün onun tadi ağzimdan gitmiyo
yiyemiyom ben ühü ühü

merhaba yeni üye oldum....

23 haziranda evlendim... temmuz 3 da bu rahatsızlıga yakalandım raim içinde ve kenarlarında beyaz beyaz cıktı 2 ayrı doktora giitim birisi sigorta hiç para almıcaktı digeri özel 450 ytl 14 temmuzda oldum özel hastanede yaktılar anesteziyle hiç birşey duymadım uyandıktan sonra cok az agrılarım oldu o kadar haftaya kontorele gidecegim

oranın su görmemesi gerekiyormuş yaraların kuruması için o kadar psikolojim bozuktiiii ve halee bozuk eşimle cinsel ilişkim yok ve düşünün ben yeni evliyim

offffffffffff

allahım herkese acil şifalar versin

tatlım boyle sıkıntı yapma kendine sonra allah korusun yeniden tekrarlar.bak ne guzel gecmis gitmis iste doktorun temizlemis sigillerini.ilac verdimi sana?su degmemesi gerekio cunku biokadin solusyonla temizliodum tuvaletten sonra.bi de antibiyotik merhem verdi adını unuttum tabi bide antiseptik merhem verdi her tuvaletten sonra temizleyip suruodum.ayrıca 3.cu gunden sonra banyo yapabildim ben.ayrıca vajinal deri cok ince oldugu icin yaralar hemen iyilesiyor canım bak benim 15 gun oldu hepsi gecti gitti hicbisi hissetmioum ilaclar da bitti.pamuklu iccamasırı giy degistir devamlı bi de gunluk ped kullanma,kullanacaksan da organik olanlarından var ay onunda adını unuttum aksam eve gidince yazarım istersen.kısacası hic kendini sıkma gecici bir sey bu tamam mı canım?bak hepimizin geciyor yavas yavasa.s.

sağol canim buldum bi doktor
önemli değil bunlari yakariz geçer dedi
hatta benimkiler siğil bile değilmiş
moralim düzeldi anliycağin
ama şu çörek otuyla hiç aram yok
çok fena kizlar nasil yiyosunuz
bütün gün onun tadi ağzimdan gitmiyo
yiyemiyom ben ühü ühü

tatlım biz balla karıstırıp yiyoruz sabah ac karnına bi de gece yatarken bir tatlı kasıgı ardından da su iciyorum mesela ben.oyle bi etkisi olmadıfisfisfis

Merhabalar benim aklıma takılan bir soru var bu siğil rahatsızlığı tuvaletlerden bulaşabiliyormu? örneğin ben siğili olan bir çift arkadaşimin evine gitsem tuvaletlerini kullansam ya da onlar bana gelse tuvaleti kullansalar, siğil bulaşir mi bana da?

Merhabalar benim aklıma takılan bir soru var bu siğil rahatsızlığı tuvaletlerden bulaşabiliyormu? örneğin ben siğili olan bir çift arkadaşimin evine gitsem tuvaletlerini kullansam ya da onlar bana gelse tuvaleti kullansalar, siğil bulaşir mi bana da?

merhaba canım,

simdi bu genital sigiller 2 tip ogrendigime gore bir hpv tipi bu genelde cinsel yolla bulasan ancak tuvaletler ve havuz gibi ortak kullanılan yerlerden de bulasabilen ve ileride rahim agzı kanserine neden olan(ama kotu huylu iyi huylu tipleri var bunun da,smear testinde cıkıyor sonucu) bir de mikrop ile gecen sigiller.

bende hpv suphesi vardı hele ilk gittigim doktor bu kesin hpv sen ilerde kanser olursun,bu hastalık cinsel yolla bulasır erkek arkadasından ayrıl bilmemne gibi seyler soyledi ve bu bnm ilk jinekolog tecrubemdi,dusun artık halimi :)

sonra bu rahatsızlıgı yasayan bir arkadasım beni kendi doktoruna goturdu.once sigilleri inceledi sonra smear testi icin minik bir sıvı aldı.inceletti ve sonuc negatif cıktı.ama icimiz rahat etmedi bir de sigillerimden(kondilom)bi tanesini yakma isleminden once alıp dna tiplemesi yapmak icin tanı merkezine gonderdi ve sonuc yine negatif :) hpv yokmus sadece mikrop kapmısım.

yani diyecegim su ki maalesef ortak kullanılan tuvaletlerde cok dikkat etmeliyiz tabiki evimize geleni ya da gittimiz evdeki kisinin hasta olup olmaıdıgnı bilemeyiz ne kotu ki bu mikroplar aylarca belirti vermeden vucudumuzda yasayabiliyorlar.sen en iyisi baska evde girerken temas etmemeye calıs evine geldiklerinde de camasır sulu bezle sil gittiklerinden sonra.vallahi kızlar isimiz zor eskiden bu tip hastalıklar yokmus yıllar gectikce hersey mikrop yaratıyor.

aa bu arada iyiki aklıma geldi :)

hpv asısı var tatlım :)

rahim agzı kanseri ve genital sigilleri onleyici bir ası bu.saglık merkezlerinde uyguluyorlar sanırım.9-26 yas arası butun bayanlara uygulanıyor.senin yasını bilemiyorum ama canını sıkma eger daha buyuksen,1-2 yıla kadar 45 yasına kadar uzatılacakmıs asının tesiri,bunun icin ugrasıyorlarmıs.

ama demem o ki bu yas aralıgı olan butun hanımlar rahim agzı kanseri asısını vurdursunlar,yoksa paranoyak olacagız bu gidisle kızlara.s.

X