Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

sağol canim buldum bi doktor
önemli değil bunlari yakariz geçer dedi
hatta benimkiler siğil bile değilmiş
moralim düzeldi anliycağin
ama şu çörek otuyla hiç aram yok
çok fena kizlar nasil yiyosunuz
bütün gün onun tadi ağzimdan gitmiyo
yiyemiyom ben ühü ühü

Benimkiler siğil bile değilmiş dedin ya doktor ne olduğunu söyled peki ?
kızlar uzun zamandır uğrayamıyodum nasılsınız moraller nasıl ?

biokadin sordum eczane de yokmuş nerde bulabilirim

baska bir eczaneye sorsan?ben eczaneden aldım cunku.bi de yaktırdın dimi sen de?cunku doktor yakma isleminden sonra verdi 10 gun bunu kullancaksın dedi tuvaletten sonra su yerine bu solusyonla yıkayacakmısız.sen istersen doktoruna bi sor cnm?

başka bir eczanede mutlaka vardır yani biokadin olmaması imkansız canim

canlar, siğil tuvaletlerden bulaşabiliyor çok az bir ihtimal ama yani. doktorlar çok az bi ihtimal diyorlar.

merhaba canım,

simdi bu genital sigiller 2 tip ogrendigime gore bir hpv tipi bu genelde cinsel yolla bulasan ancak tuvaletler ve havuz gibi ortak kullanılan yerlerden de bulasabilen ve ileride rahim agzı kanserine neden olan(ama kotu huylu iyi huylu tipleri var bunun da,smear testinde cıkıyor sonucu) bir de mikrop ile gecen sigiller.

bende hpv suphesi vardı hele ilk gittigim doktor bu kesin hpv sen ilerde kanser olursun,bu hastalık cinsel yolla bulasır erkek arkadasından ayrıl bilmemne gibi seyler soyledi ve bu bnm ilk jinekolog tecrubemdi,dusun artık halimi :)

sonra bu rahatsızlıgı yasayan bir arkadasım beni kendi doktoruna goturdu.once sigilleri inceledi sonra smear testi icin minik bir sıvı aldı.inceletti ve sonuc negatif cıktı.ama icimiz rahat etmedi bir de sigillerimden(kondilom)bi tanesini yakma isleminden once alıp dna tiplemesi yapmak icin tanı merkezine gonderdi ve sonuc yine negatif :) hpv yokmus sadece mikrop kapmısım.

yani diyecegim su ki maalesef ortak kullanılan tuvaletlerde cok dikkat etmeliyiz tabiki evimize geleni ya da gittimiz evdeki kisinin hasta olup olmaıdıgnı bilemeyiz ne kotu ki bu mikroplar aylarca belirti vermeden vucudumuzda yasayabiliyorlar.sen en iyisi baska evde girerken temas etmemeye calıs evine geldiklerinde de camasır sulu bezle sil gittiklerinden sonra.vallahi kızlar isimiz zor eskiden bu tip hastalıklar yokmus yıllar gectikce hersey mikrop yaratıyor.

aa bu arada iyiki aklıma geldi :)

hpv asısı var tatlım :)

rahim agzı kanseri ve genital sigilleri onleyici bir ası bu.saglık merkezlerinde uyguluyorlar sanırım.9-26 yas arası butun bayanlara uygulanıyor.senin yasını bilemiyorum ama canını sıkma eger daha buyuksen,1-2 yıla kadar 45 yasına kadar uzatılacakmıs asının tesiri,bunun icin ugrasıyorlarmıs.

ama demem o ki bu yas aralıgı olan butun hanımlar rahim agzı kanseri asısını vurdursunlar,yoksa paranoyak olacagız bu gidisle kızlara.s.

Çok teşekkurler canım, aşı olmak istiyorum bakalım.. Korkuyorum çünkü çevremde böyle rahatsızlığı olan birileri olduğunu öğrendim ve bize gelmek istiyorlar gelme diyemessin tabi şutarafagitti

slm kızlar,benim sizlere soracaklarım var, bendede sigiller oluştu ve bir ayda 8 tane çıktı şimdi verrutol kullanıyorum ve 2 tanesi geçti, ancak sürekli beyaz bi sıvı geliyo ne oldugunu anlamadım önceden de geliyodu ama bu kadar degildi,birde denize bu sigiller varken girebilirmim,herşeyden o kadar uzaklaştım ki kendimi eve kapadım neredeyse şimdi iki tanesi geçti diye mutlu oldum ve ben hiç test falan yaptırmadım korkuyorum aslında kanser riskinden ama eger öle bişey çıkar ve duyarsam daha kötü olurum kimseye de anlatamayacagım için hiç yaptırmasam daha iyi olcak.çünkü herkes yanlış anlicak nasıl bulaştı bende anlam veremedim bi sabah kalktıgımda 8 tane birden gördüm hiç farkında bile deildim.bazılarınızın yazılarını okuyunca endişeye kapılmıyorum ama bazılarınızı da duyunca kafayı yiyorum sizlerden başka kimseye soramıyorum cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

canım benim arim balım peteğim sırnaşık şey

siğillere deniz suyu süper iyi geliyormuş!! bence imkanın varsa mutlaka denize gir zaten! :) ben de bu yaz tatile gidebilme yollarını arıyorum.

canım ya, siğil varsa zaten kanser riskin çok düşük. kanserleşme riski siğile sebep olmayan tehlikeli sinsi HPV türleridir. rahat ol.

vajina için verrutol kullanmak sakıncalı olabilir, yakar çünkü. ALDARA alsan daha iyi olur.
ama nolur bir jinekologa git canım. belki HPV değildir seninki belli mi olur...

kendini eve kapatma sakın. bu hastalık oldukça yaygın ve cinsel aktivitesi olmayan kişilerde bile olabiliyor havuzdan vs. kendini kötü hissetme lütfen.

doktora gidersen ve iyi bir doktora denk gelirsen sana herşeyi anlatacaktır. için sıkıldıkça da buraya yaz olur mu? unutma hepimiz yaşıyoruz bu sorunu, kendini yalnız hissetme cannum!

kızlar merhaba..sıze bı haberım var.hanı en son smearım temız cıkmıstıda cok sevınmıstım hatırladınız dımı? ama ben sonra bı guzel haber daha aldım.HAMILEYMISIM :) tabıkı bu hpv benım saglıgımı tehdıt etmeye devam edıcek ozellıkle gebelıkte.ama ınanın su an umrumda bıle deıl.tek ıstedıgım bebegımı saglıklı bı sekılde kucagıma almak.ama gebelıgım suresınce bu vırusle mucadelemı surdurmem pek mumkun gozukmesede sızın mucadelenıze destek olucam.unutmıcam yanı sızı..dualarım sızle.lutfen sızde bana ve bebegıme dualarınızı gonderın.Allah hepınıze nasıp etsın ınsallahhhh.....:teytey::nazar:

kızlar merhaba..sıze bı haberım var.hanı en son smearım temız cıkmıstıda cok sevınmıstım hatırladınız dımı? ama ben sonra bı guzel haber daha aldım.HAMILEYMISIM :) tabıkı bu hpv benım saglıgımı tehdıt etmeye devam edıcek ozellıkle gebelıkte.ama ınanın su an umrumda bıle deıl.tek ıstedıgım bebegımı saglıklı bı sekılde kucagıma almak.ama gebelıgım suresınce bu vırusle mucadelemı surdurmem pek mumkun gozukmesede sızın mucadelenıze destek olucam.unutmıcam yanı sızı..dualarım sızle.lutfen sızde bana ve bebegıme dualarınızı gonderın.Allah hepınıze nasıp etsın ınsallahhhh.....:teytey::nazar:

ayy cnm cok sevindim ne mutlu sana.bebişine de sana da esine de uzun saglıklı bir hayat diliyorum.opuyorum tatlım.oh be boyle haberler almak ne guzel:nazar:a.s.

bendede vardı fakat ameliyat oldum lazerle yaktılar ve onun aşıları vardı 3 tane mutlaka olun çok ama çok önemli ve ciddi bişi.allah korusun rahim ağzı kanserine yol açıyorr

canım benim çok sevindimm :))yerimseniben
vajina içinde siğil yoksa normal doğum da yapabilirsin canım, olmazsa sezeryan olursun, bu önemli değil nasılsa, çooook sevindim canım, sağlıkla büyüsünn! :)):dance:

ılgınıze ve dualarınıza sımdıden tesekkurler.benımde dualarım sızınle.herkese acıl sıfalar...optum

allah simdiden anali babali buyutsun sido... :) mutlu bir gelecegi olur insallah... :) sana cok saglikli ve cok mutlu bir hamilelik donemi dilerim :)

VE sigillerim hala duruo en azindan artik sayabiliorum :) gecseler iyi olucak :) deniz suyunun iyi geldigini okudum forumda heveslendim bende gitmek istiorum tatile :)

birsey sormak istiorum, smear yaptirdim temiz cikti, tam kan testi yaptirdim, wbc de normal cikti yani saglimi bozan hic birsey yok allaha sukurler olsun ki, ustune sigillerim de war :KK70: bu durumda hpv tipleme yaptirmama bile gerek yok belli ki dimi ? 6 yada 11 yani kanser yapmayan gibi geldi de bana :)

:dance:
allah simdiden anali babali buyutsun sido... :) mutlu bir gelecegi olur insallah... :) sana cok saglikli ve cok mutlu bir hamilelik donemi dilerim :)

VE sigillerim hala duruo en azindan artik sayabiliorum :) gecseler iyi olucak :) deniz suyunun iyi geldigini okudum forumda heveslendim bende gitmek istiorum tatile :)

birsey sormak istiorum, smear yaptirdim temiz cikti, tam kan testi yaptirdim, wbc de normal cikti yani saglimi bozan hic birsey yok allaha sukurler olsun ki, ustune sigillerim de war :KK70: bu durumda hpv tipleme yaptirmama bile gerek yok belli ki dimi ? 6 yada 11 yani kanser yapmayan gibi geldi de bana :)

merhaba yardımcı olabılrım sanırım.sımdı benım hpv tıpım sanırım yuksek rısklı.smearım kotu geldı.rahım agzımda kanser oncusu hucreler cıkmıstı.bı cok ıslem ve tedavı gordum.buna ragmen doktorlarım ve ıletısıme gectıgım 2 profosor hpv dna testı yanı hpv tıpını belırleyen teste gerek yok dedıler.ıstemedıler.cunku gereksızmıs.eger smear temızse sorun yok dedıler.cunku testı yaptırsanda esas ılgılendıklerı smear sonucu.umarım yarımcı olabılmısımdır.hem sıgıl yapan turlerın zararsız oldugunu herkes bılıo artık.en ıyısı bu vırusun tedavısı olmadıgına gore onunla yasamayı ogrenmek.ama ben bı sılah kesfettım ona karsı.oda kesınlıkle moral.herkese boool morallı gunler

arkadaşlar merhaba bende ve eşimde de bu rahatsızlıktan olduğu söylendi, benimki vajina içinde küçük ve çok sayıda, vajina içinde benim bildiğim kadarıyla aldara krem kullanılmıyor, sizin bu konuda yardımıza ihtiyacım var. Ayrıca vajina içindeki siğillerini yaktıran oldumu daha doğrusu hemen girişinde vajinanın. vajina içi için ne gibi kremler kullanan oldu bilgilendirirseniz çok sevinirim. smear yaptırdık temiz çıktı, sanırım bu hastalıkla yaşamayı öğrenmekten başka çare yok gibi. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

tatlım boyle sıkıntı yapma kendine sonra allah korusun yeniden tekrarlar.bak ne guzel gecmis gitmis iste doktorun temizlemis sigillerini.ilac verdimi sana?su degmemesi gerekio cunku biokadin solusyonla temizliodum tuvaletten sonra.bi de antibiyotik merhem verdi adını unuttum tabi bide antiseptik merhem verdi her tuvaletten sonra temizleyip suruodum.ayrıca 3.cu gunden sonra banyo yapabildim ben.ayrıca vajinal deri cok ince oldugu icin yaralar hemen iyilesiyor canım bak benim 15 gun oldu hepsi gecti gitti hicbisi hissetmioum ilaclar da bitti.pamuklu iccamasırı giy degistir devamlı bi de gunluk ped kullanma,kullanacaksan da organik olanlarından var ay onunda adını unuttum aksam eve gidince yazarım istersen.kısacası hic kendini sıkma gecici bir sey bu tamam mı canım?bak hepimizin geciyor yavas yavasa.s.

EVET CANIM ANTİBİYOTİK VERDİ hap ama merhem vermedi batikonla siliyordum bende 4 gün yaptım yarın da 26 sında kontrole gidiyorum doktorumu aradım

sterstliyim

yarıdmınlar için teşekkürler a.s

arkadaşlar merhaba bende ve eşimde de bu rahatsızlıktan olduğu söylendi, benimki vajina içinde küçük ve çok sayıda, vajina içinde benim bildiğim kadarıyla aldara krem kullanılmıyor, sizin bu konuda yardımıza ihtiyacım var. Ayrıca vajina içindeki siğillerini yaktıran oldumu daha doğrusu hemen girişinde vajinanın. vajina içi için ne gibi kremler kullanan oldu bilgilendirirseniz çok sevinirim. smear yaptırdık temiz çıktı, sanırım bu hastalıkla yaşamayı öğrenmekten başka çare yok gibi. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

vajina içinde ve dışlarındada oldu ve hafif tuhaf kaşıntılar vardı

yakıldı benim
krem le falan kullanmadım
inşallah yarın gidincede kalmamıştırda tekrarlamazda kurtulmuş olurum

Urla teşekkür ediyorum, umarım bir daha tekrarlamaz seninkiler. Bizde önümüzdeki ay yaktırcaz inşallah temizlenir ve bir daha da çıkmaz. Bu konuda kaç günden beri bir sürü şey okudum ve biraz panik oldum işin doğrusu eşime kızdım ama bir kez başımıza geldi artık Allah daha büyüklerinden korusun. Bu hastalığın en büyük sıkıntısı kanser olmak sanırım ama tıp o kadar hızlı gelişiyor ki serviks kanserleri yakın zamanda tarih olup biter gibime geliyor. hepimize geçmiş olsun inşallah hepimiz atlatacağız bu hastalığı...

Urla teşekkür ediyorum, umarım bir daha tekrarlamaz seninkiler. Bizde önümüzdeki ay yaktırcaz inşallah temizlenir ve bir daha da çıkmaz. Bu konuda kaç günden beri bir sürü şey okudum ve biraz panik oldum işin doğrusu eşime kızdım ama bir kez başımıza geldi artık Allah daha büyüklerinden korusun. Bu hastalığın en büyük sıkıntısı kanser olmak sanırım ama tıp o kadar hızlı gelişiyor ki serviks kanserleri yakın zamanda tarih olup biter gibime geliyor. hepimize geçmiş olsun inşallah hepimiz atlatacağız bu hastalığı...

zeytincim çok geçmiş olsun canım. benim bir tanıdığım vajina içinde yaktırmıştı, bir daha çıkmadı onda 1 yıl falan oldu. kendine iyi bakarsan yenebilirsin canım, hepimiz yanındayız :)
sevgiler!

hhih canım bence de, tiplemeye gerek yok zati 6 ayda bir smear'i yeniliceksin ya, değişimleri (umarım olmaz) ordan gözleyebilirsin kuzum.
iyi beslen, sigara içme canum! :)a.s

X