Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

hepinize geçmiş olsun, benım de bir arkadasımda olmustu onada sevgılısınden bulasmıs ustelık birlikte bile olmamaıslardı , neyse oda yaktırdı, isterse genel atestezı yapabıleceklerını soylemişler, kalanları 2 . ciye yaktırdı ama cok acıyormus, iğne ile uyusturuyolarmıs ama dr yanık acısı başka bir acıya benzemez (kesme , delme vs.) demiş dr uyussada hıssedılır demiş, su an tekrarlamadı ama smear testınde hpv si pozitif cıktı yanı rahım ağzı kanserıne yakalanma rıskı var, aşı olması lazım aşılarda 3 doz yapılıyormus ve tanesı 250 ytlymış, birde bıldıgım kadarıyla bu aşı heryasta kadına yapılıyor sadece yaş ilerledıkce 30 ve sonrası gıbı koruma oranı dusuyormus 30 öncesı yapanlarda %90 ide 30 sonrasında %70 gibi mesela, ıhmal etmeyıp herkes yaptırmalı da birazda pahalı gibi !!!

arkadaşlar kondilon dan bahsediyorsunuz galiba.nerdenmi biliyorum bekarlık dönemimde bende aynı sorunla karşılaştım çünkü.doktor karşı cinsle birliktelikten bulaşabileceğini söyledi ama böyle birşey olmamasına rağmen vardı yani.neyse sonra yaktırdım ve bir daha karşıma çıkmadı allahtan zor birşey.geçmiş olsun

siğilin tekrarlanması bağışıklık sisteminin zayılığından kaynaklanıyor bunun içinde vitamin ilaçları kullanmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekiyor bende 20gün önce yaktırdım ama bir seansta geçmedi bu cumartesi tekrar yaktırcam nasıl gitcem bilmiyorum korkuyorum artık dr gitmeye çok çabuk yayılıyor bende ilerde tekrarlarsa diyede korkuyorum

offf ne kadar çok kişi varmış aynı sorunu yaşayan.umarım hepimiz biran önce kurtuluruz.ama çok korktum acıyormuş heralde yaktırma işleminde.bi daha tekrarlamasa bari bu kadar acıya karşılık.

aynen yarım saatte herşey bitiyo ama baya acıyo şimdi nasıl acı duyacağımı bildiğim için gitmek istemiyorum ama mecburen gitcem .beni tamamen bayıltsalar daha iyi:)

arkadaşlar benim yaklaşık 9ay önce falan vajinada siğiller oluştu.doktora gittim tedavisi olmadığını yakarak tedavi edildiğini söyledi.yakıyorum bi ilaç sürüp geçiyo sonra tekrar çıkıyor.allah korusun rahim ağzı kanseri olma riski daha fazlaymış.bana bi tavsiyesi olan varsa lütfen yazsın.teşekkürler...

alya cnm siğillere neden olan virus hpv virusü bendede vardı siğil hangi dr.gittiysem daha aşı olamayacağımı söledı ama prof dr.tekzen çamlıbel sürekli seda sayana esra ceyhana falan çıkıo ona gittim ve aşıyı mutlaka yaptır kansere çevırmesını engeller dedı ve aşyı mutlaka sende yaptır ayrıca siğilleri yaktırmak bi işe yaramıo en iyisi onları aldırmak ve orayı tamamen temizlemeleri gerekıo bak 02122604040 ara ve ordan ücretsiz bilgi veriolar hpv,yle ilgili istersen o nodan tekzen çamlıbelden randevu al sakın ihmal etme aşı olmazsan sonu iyi deil ve bıopsi yaptırıp virüsün hangi çeşit olduunu öğrenmen lazım

hawwa siğilleri aldırmaktan bahsetmişsin sen aldırdınmı benim bildiğim kadarıyla yaktırma ve dondurma işlemleri var zaten bu virüs vücuda bir defa girdimi temizlenmiyor hep kalıyo.yaktırdıktan sonra bazen hiç çıkmıyor bazende tekrarlama riski çok fazla oda bağışıklık sisteminin zayıflığından kaynaklanıyor

ilgin için teşekkürler hawwa.ben smear testi yaptırdım şimdilik kötü cins değil ama riskli tabii.bu aldırma işini duymadım hiç.bilgi verirsen sevinirim.

asısı pahalı 3kere yapılacak.ama bırıktırıp bır sekılde yaptırmak lazım.sonucta saglık ıcın.

içte de olabiliyomuş dışta da.içte olursa daha kötü tabii.kesinlikle bu aşı yaptırılmalı.insan başına gelince daha iyi anlıyor önemini.

bu aralar çok mutluyum arkadaşlar siğilleri 2.defa yaktırcamı söylemiştim ya 1.seanstan sonra krem kullanmaya başlamıştım etkisini gösterdi hiç siğilim kalmadı kuruttu hepsini şükürler olsun inş bir daha çıkmaz

çok sevindim moonrose senin adına.bana ayrıntılı yakma işlemini anlatırmısın?ben de yaktırıcam.lokal anestesi olduğu halde duydunmu?kullandığın kremin markasını da yazar mısın?

Benimde beş sene önce doğum sırasında bir kaç tane siğilim olduğu çıktı.mecburen sezaryan ile doğum yaptım.çünkü normal doğum sırasında çocuğun çıkışında ona zarar verebileceğini söylediler ve sezaryan yaptılar.o esnada aldılar siğillerimi şimdi hiç bir şikayetim yok iyiyim.ancak senede bir kontrole gidiyorum.smear testi yapıyorlar.

çok sevindim moonrose senin adına.bana ayrıntılı yakma işlemini anlatırmısın?ben de yaktırıcam.lokal anestesi olduğu halde duydunmu?kullandığın kremin markasını da yazar mısın?

alyacım ilk başta vajina çevresine iğne yapıyolar doğal olarak acı hissediyorsun sonrasında lazerle yakma işlemi başlıyor ama ne kadar uyuştursalarda baya bi acıyor hemen ayağa kalkabiliyosun sonrasında acı yok yani kullandığım krem aldara ismi dr verdi biraz pahalı yanlız 114.00ytl

ya arkadaşlar aynı problem malesef bendede var :KK43: baldırlarıma doğru 4 veya5 tane var :KK43: cok korktğm için doktora gttm ama bana test falan yapmadlar sadece sivilceleri kontrol etti ve krem verdi kullanıom bakiim ama pekte fayda etmedi sanırım napcam bilmiom çok üsgünüm :'( MOONROSE bana o işlemi nerde yaptrdığını yazarmsn? bende kocaelideyim de ondan :/

ben konak hastanesinde yaptırdım canım

mrblar.. benimde bi rahatsizligim var:KK43: burası en uygun geldi bana bilmiorum belki caresini bulurum dr gitmedim korktum cunku.benmde sigil deilde sivilceler var bikini bolgesinin ust taraflarında ilk basta kıl donmesi sandım ama deilmis 4-5 ayda tekrarlıyor ve o sivilce gectigi zaman göze benzer bi iz bırtakıyor ne oldunu daha anlayamadım ben:S neden cıktıgınıda:S birde cıktıgı zamanda çok agrı yapıyor kendı kendıne olgunlasıncaya kadar bu agrı devam edıyor olgunlasınca kendılınden patlıyor içi iltihap dolu akıntılar oluyor ve kanlı oluyor bu akıntılar birde çok canımı yakıyor:KK43:( şimdi aynısından sag koltukaltımdada cıktı . bunun nedeni neden olabilir ve tedavisi var mi acaba ? bilen varsa arkadaslarımdan cvp yazmalarını umud edıyorum simdiden tsklr

mrblar.. benimde bi rahatsizligim var:KK43: burası en uygun geldi bana bilmiorum belki caresini bulurum dr gitmedim korktum cunku.benmde sigil deilde sivilceler var bikini bolgesinin ust taraflarında ilk basta kıl donmesi sandım ama deilmis 4-5 ayda tekrarlıyor ve o sivilce gectigi zaman göze benzer bi iz bırtakıyor ne oldunu daha anlayamadım ben:S neden cıktıgınıda:S birde cıktıgı zamanda çok agrı yapıyor kendı kendıne olgunlasıncaya kadar bu agrı devam edıyor olgunlasınca kendılınden patlıyor içi iltihap dolu akıntılar oluyor ve kanlı oluyor bu akıntılar birde çok canımı yakıyor:KK43:( şimdi aynısından sag koltukaltımdada cıktı . bunun nedeni neden olabilir ve tedavisi var mi acaba ? bilen varsa arkadaslarımdan cvp yazmalarını umud edıyorum simdiden tsklr

Mantar olabilir..Ama mantar kaşıntı yapar.CADIARZUEmin değil ama..Git doktora korkma..

ilgin için teşekkürler hawwa.ben smear testi yaptırdım şimdilik kötü cins değil ama riskli tabii.bu aldırma işini duymadım hiç.bilgi verirsen sevinirim.

alya cnm simirle deil siğillerden biopsi alıp hangi cins olduğu belirleniyor 02122604040 ara daha detayla bilgi alabilirsin ayrıca kolposkopi die film var onu çektirmen lazım senın sorununu çözecek tek kişi tekzen çamlıbel bir kere bu numarayı ara veya bu dr. git bana hak vericeksin aradıktan sonra bana cevap yaz

X