Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

canıım sakııınnn.....yaraların daha çok yeni şimdi sakın yapma sirkeyi...ben bu hastalığı en ciddi yaşayanlardanım.o yüzden tipleme testi çok önemli diyorum..siğil var diye dr.lar ciddiye almıyolar...ama bende tip 16 da çıktı....hücre bozulmaları gerçekleşti yüksek displazi...2 kere ameliyat oldum....en sonunda rahmim alındı..bağışıklığı yükseltelim derken vitaminde aşırıya kaçma canım karaciğerine yada böbreklerine zarar verirsin.ben odönemde birsürü şeyler yaptım....ve çok ciddi kansızlık yaşadım..doktoruna iyice sor öle yap....sağlıcakla kal....

çok geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm. eğer kurtulduysanız Allah bir daha yaşatmasın. ben evli değilim daha 26 yasındayım cocugum yok. bu yuzden cok stres oluyorum aslında. test sonuclarına göre buraya tekrar yazıcam zaten. vitaminleri ilaç olarak azalttım. yiyerek almaya çalışıyorum. tekrar geçmiş olsun Allah sağlık versin hepimze ...

mrb arkadaşlar kabus gibi yaşadığım son birkaç aydan sonra maalesef kendimi ben de bu başlıkta buldum... ben bekarım ve cinsel hayatı olmayan biriyim ya da biriydim diyelim... 2 ay öncesine kadar... erkek arkadaşımla nişanlanma arefesindeyken kendisi bana evlenmeden beraber olmak konusunda inanılmaz baskılar yaptı, tavır yaptı, küstü aptal saptal kaprislere girdi, ve birgün buna kalkıştı. çok korktuğum ve istemedğim için engel oldum, ama sürtünmeden kaynaklanan bir damla kan bulaştı çamaşırıma... ben olayın paniğiyle birkaç gün snra kadın doğum uzmanına gitiğimde kızlık zarımın yerinde olduğunu sürtünmeden kaynklı bi kan oldğunu endişe elicek bir durum olmadığını söyledi. bu arada ben bu yaşadıklarımızın verdiği psikolojik sıkıntılar ve ondan inanılmaz soğumam nedeniyle onla olan ilişkimi bitirdim. 2 ay sonda cinsel orgamında garip şeyler çıkıntılar çıkmaya başladı, ben zaten onla olurken onun penisindeki anormal kabarcıkları farketmiştim ve sürekli genital organımı inceliyordum bende de olacak mı diye ... ve korktuğum oldu :'( bu yaşıma kadar erkek arkadaşı bile olmayan, ben peynir ekmek gibi kadınlarla düşüp kalkan birinden pisi pisine bu virüsü kaptım :'( ben düzgün hayatı olan, evlenmek çocuk sahibi olmak isteyen bir insanım allahım ne olur bana yardım ettttttttttttt :KK43:
haftasonu kriyo yaptırdım ama tekrar tekrar çıkacağını biliyorum, devlete gitmekten utandığım ve haftaiçi vaktim olmadığı için özel bi muayenehaneye gittim ve benden uçuk bi fiyat istedi param da yoktu kredi kartımdan çektirdim :KK43:(((( ne vicdansız bu dr.lar fırsatçılar .. ben ağlayarak bir daha çıkarsa ne yapacığım dediğimde o kadar rahat bi şekilde yaktıracaksııın dedi ki allahııııııııııııııııııııııııııım sana yalvarıyorum beni eski mutlu ve sağlıklı günlerime götür ağlamaktan gözümde yaş kalmadı

janim arkadasim merak etme.her sey gecicek ama bidaha cikarsa bana msj atabilirsin sana yardimci olmaya calisirim hic uzulme aglama oldumu

sen simdi zaten koter olmussun yapicago bolgede once sigil cikmayan yerlere pamukla sirke surmek gunluk sabah aksam
sonra baska bir pamukalda eger yaralarin kurumaya basladisa. Pamugu sole bir dkundur cek

kendine iyi bak vitanmin al bu apikobal olur evevit olur korkma hic. Fiyatlarida uygun yani

yagli kizartma turi sekerli seyleri tadimlik.tuket

bol.bol.portakal.mandalin her gun tuket mewsimi bitne kadar yani.ya suyunu ya meywesini yarim kilo kadar gunluk

asi olursin onuda hallederiz isallah

gunluk bitki cayi ic bide bi bardak ada cayi yesil cay olur civwan percemi

aksamlarida corek otu yogurt karistir ye

bak.bisi olurssa muhakkak yaz

janim arkadasim merak etme.her sey gecicek ama bidaha cikarsa bana msj atabilirsin sana yardimci olmaya calisirim hic uzulme aglama oldumu

sen simdi zaten koter olmussun yapicago bolgede once sigil cikmayan yerlere pamukla sirke surmek gunluk sabah aksam
sonra baska bir pamukalda eger yaralarin kurumaya basladisa. Pamugu sole bir dkundur cek

kendine iyi bak vitanmin al bu apikobal olur evevit olur korkma hic. Fiyatlarida uygun yani

yagli kizartma turi sekerli seyleri tadimlik.tuket

bol.bol.portakal.mandalin her gun tuket mewsimi bitne kadar yani.ya suyunu ya meywesini yarim kilo kadar gunluk

asi olursin onuda hallederiz isallah

gunluk bitki cayi ic bide bi bardak ada cayi yesil cay olur civwan percemi

aksamlarida corek otu yogurt karistir ye

bak.bisi olurssa muhakkak yaz

canım çok teşekkür ederim ben de ankaralıyım, inan hpv zaten oldum da bu 1 kez olan şeyden aids de oldum mu şunu oldum mu bunu oldum offf allahım kafayı yiycem şu an işteyim ve hiçbirşeye adapte olamıyorum allahım kurtar beni bu cehennemden
çok teşekkür ederim ilgin için allah razı olsun

canım çok teşekkür ederim ben de ankaralıyım, inan hpv zaten oldum da bu 1 kez olan şeyden aids de oldum mu şunu oldum mu bunu oldum offf allahım kafayı yiycem şu an işteyim ve hiçbirşeye adapte olamıyorum allahım kurtar beni bu cehennemden
çok teşekkür ederim ilgin için allah razı olsun

Suan doktorun tamamen temızledımı o bolgeyı Ayrıca accık olsun. O vajınal bolgene ıcıne bıraz damlatıp yıkaya bılırısn. Sırkeyı uzun sure kullan

Suan doktorun tamamen temızledımı o bolgeyı Ayrıca accık olsun. O vajınal bolgene ıcıne bıraz damlatıp yıkaya bılırısn. Sırkeyı uzun sure kullan

kriyoterapi ile dondurdu işte toplamda 3 kür geleceksin dedi ama ben o şeylerin birdaha çıkmasını düşünmek bile istemyorum sen ne zamandır bu hastalıkla tanışıyorsun canım bir daha çıkınca hep çıkıyor mu

kriyoterapi ile dondurdu işte toplamda 3 kür geleceksin dedi ama ben o şeylerin birdaha çıkmasını düşünmek bile istemyorum sen ne zamandır bu hastalıkla tanışıyorsun canım bir daha çıkınca hep çıkıyor mu

Yooo doktor bana 2008 de yaklasık 40 sıgıl vardı

Once koter olduk
Snra ası
Sonra vıtamın ada cayı corek otu aktardan aldıgım macun sabahları portakal suyu yaglıdan uzak durdum
Oglen aksam yemegımde salata
Sut urunlerı tukettım

Doktorum yaraların gecınce sorke sur dedı
O gun bugundur sırkeyle her banyoda yıkarım genıtal bolgemı cıkmıyo

Kendıne ıyı baktın surece de cıkmaz

Yooo doktor bana 2008 de yaklasık 40 sıgıl vardı

Once koter olduk
Snra ası
Sonra vıtamın ada cayı corek otu aktardan aldıgım macun sabahları portakal suyu yaglıdan uzak durdum
Oglen aksam yemegımde salata
Sut urunlerı tukettım

Doktorum yaraların gecınce sorke sur dedı
O gun bugundur sırkeyle her banyoda yıkarım genıtal bolgemı cıkmıyo

Kendıne ıyı baktın surece de cıkmaz

4 senedir çıkmıyor yani harika :)) yüzümü güldürdün çok teşekkür ederim hel_in

Hayır yahun degılım evlı zaten dedıgım gbı kendıne ıyıbakarsan ve basta ası olursan vucut dırencın de varsa yaklasık olarak uc dort yılda atılıyor bu vurus vucuttan

tşk ederim canımben de saatlerdir internetten araştırıyorum iki varsayım var biri dnalara yerleştiği ve ömür boyu kalacağı, ikincisi de dediğin gibi iyi bakımla ve bağışıklık sistemiyle 3-4 yılda vucuttan atıldığı... ben bütün kalbimle ikincisine inanmak istiyorum peki ya arkadaşlar HSV hakkında bi bilginiz var mı bu siğiller genitalde oluştuğundan beri dudağımda da ufak bi kızarıklık var fakat hiç ağrısı yok ve içi su dolu falan değil acaba o da diğer konuyla ilintili birşey mi yine bana uykusuz gecelerrr :KK43:

tşk ederim canımben de saatlerdir internetten araştırıyorum iki varsayım var biri dnalara yerleştiği ve ömür boyu kalacağı, ikincisi de dediğin gibi iyi bakımla ve bağışıklık sistemiyle 3-4 yılda vucuttan atıldığı... ben bütün kalbimle ikincisine inanmak istiyorum peki ya arkadaşlar HSV hakkında bi bilginiz var mı bu siğiller genitalde oluştuğundan beri dudağımda da ufak bi kızarıklık var fakat hiç ağrısı yok ve içi su dolu falan değil acaba o da diğer konuyla ilintili birşey mi yine bana uykusuz gecelerrr :KK43:

Oda bende cıktı sıgıl varken
Doktorum elınde numunesı olan bır krem verdı hala kullanıyorum eger ımkanın varsa bulursan al asiviral ucuk kremı 3 tl mı ne Genelde ezanelerde bulunmuyo ucuz dıye ama ılac getırtırlerken senınkınıde getırıler her zaman yanında olsun

Doktorum ama. Bır hafta ıcınde gecer korkma dedı. Benım doktorum once korkuyla daha sonra vıtamın eksıklıgıle cıkar dedı

Hpv ve hsv ıcın gunde bır bardak portakal mandalın. Suyu ıc dedı halen ıcerım bak Sadece uzuldugumde cıkıyo ucuk dudagımda cok etkılı ve ucuz bı krem korkma o yuzden dırencını yuksek tut

Oda bende cıktı sıgıl varken
Doktorum elınde numunesı olan bır krem verdı hala kullanıyorum eger ımkanın varsa bulursan al asiviral ucuk kremı 3 tl mı ne Genelde ezanelerde bulunmuyo ucuz dıye ama ılac getırtırlerken senınkınıde getırıler her zaman yanında olsun

Doktorum ama. Bır hafta ıcınde gecer korkma dedı. Benım doktorum once korkuyla daha sonra vıtamın eksıklıgıle cıkar dedı

Hpv ve hsv ıcın gunde bır bardak portakal mandalın. Suyu ıc dedı halen ıcerım bak Sadece uzuldugumde cıkıyo ucuk dudagımda cok etkılı ve ucuz bı krem korkma o yuzden dırencını yuksek tut

teşekkkür ederim hel_in seninle tanıştığıma çok memnun oldum, iyiki senin gibi insanlar var bu korkulu ve endişeli zamanlarımda bana destek olduğun için çok teşekkürler

teşekkkür ederim hel_in seninle tanıştığıma çok memnun oldum, iyiki senin gibi insanlar var bu korkulu ve endişeli zamanlarımda bana destek olduğun için çok teşekkürler

Ne kadar odedın dondurrmak ıcın para
Bısımolursa yaz burdan ben doktoruma solerım

Ne kadar odedın dondurrmak ıcın para
Bısımolursa yaz burdan ben doktoruma solerım

canım özel mesaj olarak yazacaktım ama yeni olduğum için öm gönderemiyorum muayene 250 + 3 kür kriyo için 500 milyon dedi ben de kuzu kuzu kredi kartımı uzatıp ödedim :KK43:

canım özel mesaj olarak yazacaktım ama yeni olduğum için öm gönderemiyorum muayene 250 + 3 kür kriyo için 500 milyon dedi ben de kuzu kuzu kredi kartımı uzatıp ödedim :KK43:

Nse ısallah gcıck merak etme su durumda parayı dusunmek sacma para kazanılabılır onemlı olan saglıklınolman merake ettım sadece

Bıde en onemlı seyımunuttum bu donemde agda bellı bır sure kesınlıkle yapma
Tek kullanımlık jılet kullan ondada tuylerı tutarak kes yada makasla

Agda sıgıllerı dagıtıyor dıkkat et

Pamuklu ıc camsırı kullan

Yada temızlıgını amleyta eldıvenıle cekerek dene bızım burda bınarkıdas ole yapıodu

Son düzenleme:
Ası olarak bırı 4 bırı 2 tıpe hıtap edıyor o daha ıyı bu daha ıyı demenıze gerek yok cunku doktor tıpe gore onerıyor!!!!

Kaç çeşit aşısı vardır?

2 çeşit aşısı vardır. Gardasil ve Cervarix adlı 2 adet aşı vardır. Aşı, insan papilomavirüs ile ilişkili olan genital kanserleri (serviks, vulva, vajina, penis ve anüs kanserlerini) engellemek için yapılmaktadır.

2 aşının arasında fark var mıdır? Bunlar nelerdir?
Servikal kanserlerin yaklaşık %70'inde insan papilomavirüs 16-18 sorumludur.

Gardasil (Merc): 6,11,16,18 suşlarına etkilidir ve 3 doz (0,2,6) kas içine yapılmaktadır.
Cervarix (Glaxo): 16-18 suşlarına etkilidir ve 3 doz (0,1,6) yapılmaktadır.

GARDASİL adı verilen aşı HPV’nin en sık genital siğil yapan 6 ve 11 no’lu türüne ve en sık rahimağzı kanseri öncüsü lezyon ve rahimağzı kanseriyle ilşkili olduğu düşünülen 16 ve 18 türlerine karşı etkilidir.

CERVARİX adı verilen aşı ise yine HPV'nin 16 ve 18 no'lu türlerine karşı geliştirilmiş aşılardır. Yüzde 100 koruyuculukları olmasa da bu aşılar rahim ağzı kanserine karşı son derece etkili bir koruma sağlamaktadırlar.

Hangi yaşta yapılır:

GARDASİL 9 - 45 yaş arası bayanlarda; CERVARİX ise 10 - 55 yaş arası bayanlarda kullanılabiliyor.

Yan etki: En sık lokal ağrı. Şişlik, ödem, kaşıntı yapabilir. Ateş, bulantı, kusma, myalji, öksürük, artralji, uykusuzluk, halsizlik, burun tıkanması, diş ağrısı, baş dönmesi yapabilir.

tekrar merhaba,

bu sabah aşı oldum. garip bir şekilde rahat ve sakin bir doktorum var :) kaşıntım falanda geçti şu anda. önümüzdeki 2 ay falan 2 haftada bir hastanede olucam. erkek arkadaşımda aşı olcak. son gelişmeler bunlar. inşallah iyi haberlerle gelirim ama bu önümüzdeki 2 yıl içinde pek olmaz heralde :)))

tekrar merhaba,

bu sabah aşı oldum. garip bir şekilde rahat ve sakin bir doktorum var :) kaşıntım falanda geçti şu anda. önümüzdeki 2 ay falan 2 haftada bir hastanede olucam. erkek arkadaşımda aşı olcak. son gelişmeler bunlar. inşallah iyi haberlerle gelirim ama bu önümüzdeki 2 yıl içinde pek olmaz heralde :)))

Sırkeyı dene oldumu
Yaraların gecınce vıtamıne ve portakal suyuna basladım ısallah
Gunluk yesıl cay tuket sewdıgın (-ada olur cıvan percemı ekınejzya)))

Ben cmrt dr gittim dr kolposkopi ile disariya hafif uceriyede bakti gosterdiklerime bunlar sigil degil dedi ve 9 ay boyunca kendini incelemeyeceksin dedi peki dedim normal mi sezeryan mi dedim 9 ay oldugunda kanala ve disariya tekrar bakacagim onu ozaman karar verecegiz simdi saglikli bir bebegin var hamileliginiin tadini cikar dedi bana birazda kizdi cok pimpiriklenme dedi dedimm bu gecmiyormus kaliciymis kanser yaparmis dedim kim dedi bunlari dedi sen bana guvenmiyormusun dedi rahat ol dedi

ben cmrt dr gittim dr kolposkopi ile disariya hafif uceriyede bakti gosterdiklerime bunlar sigil degil dedi ve 9 ay boyunca kendini incelemeyeceksin dedi peki dedim normal mi sezeryan mi dedim 9 ay oldugunda kanala ve disariya tekrar bakacagim onu ozaman karar verecegiz simdi saglikli bir bebegin var hamileliginiin tadini cikar dedi bana birazda kizdi cok pimpiriklenme dedi dedimm bu gecmiyormus kaliciymis kanser yaparmis dedim kim dedi bunlari dedi sen bana guvenmiyormusun dedi rahat ol dedi

doktor haklı valla biz fazla evham yapıyoruz canım senin adına sevindim bak seninki siğil bile değilmiş hem de . Bana da doktor tipini öğrenip ne yapacaksın düzenli smear verdikten sonra sorun yok dedi 1 yılda kansere felan çevirmiyor dedi. En geç 6 ayda 1 smear vereceksin tek yapacağın bu dedi. Biz biraz abartıyoruz gerçekten.

X