Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

kızlaaaar.2.kez siğil için doktora gideceğimi,üni.hastanesi düşündüğümü söylemiştim.ama ben bir tesadüf eseri,bulunduğum şehirde farklı bir tıp merkezinde bir doktor buldum.kendisinin bu işlemi çok sık yaptığını,bunun için çok hasta geldiğini ve fiyat olarak da uygun olduğunu öğrenince (sekreterden öğrendim) kafama yattı.oraya gitmeye karar verdim.iyi ki de vermişim.bugün her ne kadar sıkıntılı ve gergin bir gün de olsa sonunda biraz ferahlama hissettim..sormak istediklerimi sordum.her sorumu cvpladı..moral verici konuştu.sonra işlem için beni doğumhaneye yönlendirdiler..orada doktordan hariç 2 kişi vardı.bir erkek bir bayan.tabi kişi sayısı çoğaldıkça iyice geriliyorsun..neyse...ama sonuçta insanlar seninle bayaa bildiğin ameliyata alır gibi ilgileniyorlar.daha profesyonel buldum çalışmalarını.doktor da konuya vakıf.ortam iyice ışıklandırıldı.ilk gittiğim yerde ışıklandırma iyi değildi.yalnız uyuşturma işlemi çok acı vericiydi.işin en kötü kısmı diyebilirim.yakma işleminde de geç uyuştuğundan mıdır nedir?ya da hepinizde böyle oluyo mu bilmiyorum.özellikle hassas olan üst bölgemdeki siğiller yakılırken acı duydum.ama sanıyorum normal.sonra çıkarılan siğiller bir kutunun içine konuldu(meğer bunlar kondilom testi midir nedir onun için alınmış)bir önceki gittiğim yerde bu yapılmamıştı.smear de aldırdım.aşı konusunda diğer doktor gibi faydasız demedi.vurulabilirsin istersen dedi.sonuçlarımı 4-5 gün sonra alacam inşaallah.

Dıkkat etmıyosun vıtamınsızmısın sen macun almadın mı aktardan vıtamın almadın mı eger ılk sıgılden sonra doktor ıceee temızlemesse cıkar vıtamınsız kalırsan cıkar kendıne ıyı bak lutwen

Merhaba arkadaşlar

bende yaklaşık 2 ay önce popoma yakın kısımda bu siğillerden farkettim. önce sivilcedir diye umursamadım ama 1 hafta geçmeyince hemen dktora gittim.doktor yakmaya gerek olmadığını daha çok küçük olduklarını söyledi ve aldarayı önerdi. düzenli şekilde kullandım ama bundan 1.5-2 hafta sonra bu seferde kırmızı yara gibi şeyler çıkmaya başladı ve hem çok kaşınıyor hemde çok acıyorlardı. çok çabukta yayıldı. hemen doktora gittim normaldir vücudunda şuan bir savaş var ve virüs kreme karşı kendini böyle dışa vuruyor dedi ve bakteri kremi verdi. 2. kutu aldaraya geçtim ama siğillerde bi değişiklik yok sadece biraz renkleri beyazladı. sonra diğer kızarıklıklarıda araştırdım sanırım bunlarda uçukmuş. doktor bilemedi diye düşünüyorum boşuna zaman kaybettim hemen başka bir doktora daha görüneceğim. verdiği kremde işe yaramadı. bazen okadar inanılmaz şekilde kaşınıyorlarki parçalamak istiyorum. zaten görüntü olarak ta kendimden iğrenmeye başladım. böyle bi illeti allahım kimseinn başına vermesin. gerçekten çok zor.

eskişehirde hpv virüsüyle ilgilenen çok iyi bildiğiniz doktor adı ve hastane varsa yardım edebilrmisiniz ??? gitmediğim doktor kalmadı hepsi ayrı ayrı şeyler söylüyor artık kafayı yemek üzereyim ..

Dıkkat etmıyosun vıtamınsızmısın sen macun almadın mı aktardan vıtamın almadın mı eger ılk sıgılden sonra doktor ıceee temızlemesse cıkar vıtamınsız kalırsan cıkar kendıne ıyı bak lutwen

ilahi helinciğim çok tatlısın.hani anneler çocuğunu kollar ya..sende de öyle bir eda gördüm.ah canım ah dikkat etmez miyim?beslenmeme çok dikkat ediyorum.her gün çeşitli meyvelerden ve diğer gıdalardan vitaminlerimi aldığımı düşünüyorum.iyi bakıyorum kendime ama 2.seçenekten şüpheliyim.ilk gittiğim doktorun iyi yakabildiğini sanmıyorum.ilk günlerinde şüphelenmiştim çünkü.yalnız anlamadığım kontrole gittiğimde durum iyi demişti.bence beni başından savdi.günahını almak istemem ama benim içime o zaman da sinmemişti.bir de neden şüphelendim;bugün doktor dedi ki;ilk yakılan yerde de siğillerim varmış.halbuki yakılan yerde bir daha çıkmazmış.belki de çevresinde çıkmıştır falan dedi.bilemiyoruz yani,kimsenin günahını almıyım.yalnız bu yarı fiyatına çok daha profesyonel çalıştı.inşallah iyi olacak.inşaallah

ilahi helinciğim çok tatlısın.hani anneler çocuğunu kollar ya..sende de öyle bir eda gördüm.ah canım ah dikkat etmez miyim?beslenmeme çok dikkat ediyorum.her gün çeşitli meyvelerden ve diğer gıdalardan vitaminlerimi aldığımı düşünüyorum.iyi bakıyorum kendime ama 2.seçenekten şüpheliyim.ilk gittiğim doktorun iyi yakabildiğini sanmıyorum.ilk günlerinde şüphelenmiştim çünkü.yalnız anlamadığım kontrole gittiğimde durum iyi demişti.bence beni başından savdi.günahını almak istemem ama benim içime o zaman da sinmemişti.bir de neden şüphelendim;bugün doktor dedi ki;ilk yakılan yerde de siğillerim varmış.halbuki yakılan yerde bir daha çıkmazmış.belki de çevresinde çıkmıştır falan dedi.bilemiyoruz yani,kimsenin günahını almıyım.yalnız bu yarı fiyatına çok daha profesyonel çalıştı.inşallah iyi olacak.inşaallah

canım ilk devlet hastanesine gittiysen genelde böyle bir yol izliyor, krem verip seni yolluyorlar. halbuki o siğilleri yakıp ne tedavi uygulayacaksa öyle uygulamalı benim doktorum da böyle dedi. özel bir hastaneye gittim yaktırdım ama maliyet çok tuttu. sen istanbulda mısın nereye gittiğini sorabilir miyim

Bugüne kadar niye gitmedim çün ki özel dr itimatım yoktu eşimde sende birşey yok bence para için yapıyorlar dedi hayat telaşı çalışmak kızımı büyütmek derken hep ihmal ettim tabi bir de korku son zamanlarda kansere yakalanan okadar çok tanıdığım oldu ki gitmekten çok korktum birde devlet hastanelerine gidip tarama testi yaptırdım bir şey çıkmadı.Siğiller ilk başta gözle görülmüyordu hani böyle tavuk ibiği olurya pütür pütür minik minik son zamanlarda öyle çoğaldımı diye sormuşsun ya arkadaşım son bir aydır kendini gösterdi ilişki sırasında yanma ve her tuvalete çıkışımda kahverengi leke bu hafta artık mutlaka gideceğim dr.a

canım sen neden bu kadar zaman ihmal ettin ki :26: peki siğillerde çoğalma olmadı mı bu süre içinde durumun nedir ve ne zaman doktora gitmeyi düşünüyosun.....benimde çocuğum yok hayırlısı ile bu hastalığın kurtluruz inşALLAH rabbim hepimizin yardımcısı olsun:KK31:

çok sağol canım benim ALLAH razı olsun :KK16: bu gün sonucum çıktımı diye aradım biyopsi sonucu ama yarın ara tekrar dedi....cnm ben bu siğlleri yaktıralı 2 hafta olacak çkarmıydı bu sire içinde yenileri...bide ben hpv ile oluşan siğillerin resimlerine baktım da bendeki daha değişik,siğiller başka tür sorunlardanda çıkar mı acaba yoksa sadece hpv virüsünde mi siğil oluşur...bende ve eşimdeki siğiller aralıklı 4-5 tane minik minik böyle et rengi gibi tuhaf bişey kafama takılıyo yaa ALLAH ım inş. hayırlı haberler alırım sonucumda ve bütün herkes bu hastalığı çabucak yener ve birdaha hiç çıkmaz inşALLAH bu siğiller:KK31::KK31::KK31:

ewet canım olabilir gerçekten bende işte düşünüyorum eşimden mi bana geçti benden mi eşime nerden kaptık diye...çünkü bende sürekli tedavi içinde olduğum (hamile kalabilmek için) çok günüm hastanelerde geçiyo ve hastane tuvaletlerini çoğu kez kullandım acaba diyorum ama bilemiyoruz ki işte :KK31: şimdide ailem kardeşlerim gelip gidiyo ben gidiyorum tuvalet konusu hep kafama takıntı oldu bende bu virüs warsa ya bende bulaştırırsam diye korkuyorum işte :KK14: ALLAH ım yardımcımız olsun zor zamanlar yaşıyoruz :KK50:

cnm ALLAH yardımcın olsun korkma dua et bol bol moralinide bozma lütfen.:KK16:

canım ilk devlet hastanesine gittiysen genelde böyle bir yol izliyor, krem verip seni yolluyorlar. halbuki o siğilleri yakıp ne tedavi uygulayacaksa öyle uygulamalı benim doktorum da böyle dedi. özel bir hastaneye gittim yaktırdım ama maliyet çok tuttu. sen istanbulda mısın nereye gittiğini sorabilir miyim

hayır canım devlet değildi.ilk özel hastaneye gittim.koterle yakıldı.batikon verdi sonrasında.maliyet ilkinde 250, ikincisi ise 110 tl tuttu.ikincisi de özel hastane.istanbulda değilim.

kızlar size benim birkaç sorum olacak. hel_in özellikle senden cevap bekliyorum anladığım kadarıyla burada birçok insana yardımın dokunuyor. valla sizler de olmasanız napıcaz bilmiyorum. :nazar: doktorum çok ilgisiz. ben bir hafta önce kriyo yaptırdım. su an bazı yerler hala kabarık bazı yerler pembe yara durumunda. doktor herhangi bir ilaç krem önermedi. ama ben gene bağışıklığımı güçlendirmek için yediklerime dikkat ediyorum vitamin alıyorum. kriyo olduğum hastanedeki hemşireler 2-3 günde bir pansuman yapıyor. pansuman dediğim de batikon sürüp krem sürüp yolluyorlar. doktorun dediğine göre bu şekilde gidecekmiş sonra altta kalan siğiller çıkacakmış onları da yakacakmış.
şu andaki durumu anlatayım önceden siğil olmayan yerlerde küçük nokta şeklinde beyazlıklar gördüm onlar yeni siğil başlangıcı mı yoksa vajina derisisin kendi hali mi emin olamıyorum. hafif kasıntı da var. bu aşamalarda aldara krem ya da Podofilix krem kullanmam gerekir mi? yoksa bu kremler yaralar iyileştikten sonra mı uygulanıyor. sadece siğile mi sürülüyor yoksa her türlü bölgeye siğil çıkmasın diye mi sürülüyor ben tam anlayamadım. şu aşamada neler yapmam gerekli?

bir de koter ve kriyonun deriyi zayıflattığı için yeni siğillere zemin oluşturduğunu söyleyen bir doktor duydum iyice kafam karıştı :26:

inşallah hepimiz çok masrafa uğramadan atlatırırz. hem maddi hem manevi çökertiyor insanı bu :KK43:

kızlar bende siğil gibi şeyler çıktı doktora gittim . smear testi sonucu benign çıktı . bende hpv var mı ?

canım mesaj atma hakkım olmadığı için mesaj atamıyorum. sen hangi tıp merkezine gittin istanbulda mısın? bir daha tekrarlarsa nasıl ödeyeceğimi kara kara düşünüyorum :44:

yok canım ben izmirdeyim ama istanbul bu bakımdan çok daha gelişmiş biraz araştırsan orda da ucuz yapan bir yer mutlaka vardır diye düşünüyorum.

ben karnim agriyo diye gittim rahime bakti kmerayla ama bisey goremedi tuplere bakamadi sdc burda hic onemsemiyolar

canım tüplere rahim filmi ile bakılabiliyo sadece ultroson da veye el ile muayenede tüplarin durumu anlaşılmaz. ama tüpler ne alaka anlamadım siğil tüplere zarar vermezki

kızlar moral bozmak gibi olmasın ama aşı olmayı düşünürken tesadüfen gördüğüm bu yazı aklımı karıştırdı.herşey bir muamma...

HPV aşısı tartışması - Sabah - 08 Şubat 2013

bence hpv dna yaptırmadan kesinlikle aşı olmayın arkadaşlar. ben de olacaktım sonra hamile kalmaya çalıştığım için olamadım doktor önermedi aşı olup gebe kalırsan düşük yapabilirsin diye sonra hpv dna yaptırdım ve negatif çıktı aşı olsam boşuna maddi manevi kayıplarım olacaktı yani doktorlar hemen aşı diye dayatıyor ama telaşa kapılıp hemen olmayın gerçekten de...

bence hpv dna yaptırmadan kesinlikle aşı olmayın arkadaşlar. ben de olacaktım sonra hamile kalmaya çalıştığım için olamadım doktor önermedi aşı olup gebe kalırsan düşük yapabilirsin diye sonra hpv dna yaptırdım ve negatif çıktı aşı olsam boşuna maddi manevi kayıplarım olacaktı yani doktorlar hemen aşı diye dayatıyor ama telaşa kapılıp hemen olmayın gerçekten de...

valla ben hpv dna yaptırmadan aşımı oldum, hiç de pişman değilim çünkü eğer bugün o tipleri kapmasam bile yarın birgün wcden, hayatıma girecek insandan, ya da eşimden kapmayacağım garanti değil, en iyisi bir an önce aşımı olup bağışıklık kazanmak diye düşündüm...

kızlar benim sonucum bugün belli oldu hpv pozitif çıktı sanırım ama sonuç kağıdımı ve yazılanları ben görmedim sadece tlf dan bilgi aldım konuştuğum kişi caninda hpv türleri falan gibi bişeyler söyledi sonra doktorla görüştüm hemen aldara kremi alıp kullanmaya başlayın dedi....sordum peki bunun bir sürü türü war bende ki hangi tür diye 16-18 türleri war gibi dedi anlamadı m ben hiç bişey iyimi kötümü dedim yok korkma sende inş. yaktık birdaha çıkmaz...eşindeki siğillerde geçerse bulaşıcılığı da kalmaz dedi yani kötü değilmi dedim yok değil dedi....ben bu durumdan hiç bişey anlamadım bilginiz olursa benmle lütfen paylaşın :KK14::KK14::KK14:

Son düzenleme:
siğiller tedavi sonucu yokolursa,buna rağmen karşı cinse bulaştırıyor muyuz?bu konuda bilgisi olanlardan cvp bekliyorum.

kızlar benim sonucum bugün belli oldu hpv pozitif çıktı sanırım ama sonuç kağıdımı ve yazılanları ben görmedim sadece tlf dan bilgi aldım konuştuğum kişi caninda hpv türleri falan gibi bişeyler söyledi sonra doktorla görüştüm hemen aldara kremi alıp kullanmaya başlayın dedi....sordum peki bunun bir sürü türü war bende ki hangi tür diye 16-18 türleri war gibi dedi anlamadı m ben hiç bişey iyimi kötümü dedim yok korkma sende inş. yaktık birdaha çıkmaz...eşindeki siğillerde geçerse bulaşıcılığı da kalmaz dedi yani kötü değilmi dedim yok değil dedi....ben bu durumdan hiç bişey anlamadım bilginiz olursa benmle lütfen paylaşın :KK14::KK14::KK14:

canım öncelikle sende hangi tipin bulunduğunu söyledimi.16 18 tehlikeli tipler.seninle aydınlatıcı bi şekilde konuşması gerekiyodu.tatmin olmadıysan tekrar ara bence.

X