Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

dikişlerim attı komple.ama dikiş yerlerimde özellikle popoya yakın olan kısmında şişlikler var.sivilceden daha büyükler.aynayla göremiyorum sadece elimle hissedebiliyorum.inşallah dikiş yerlerinin şişlikleridir.eğer başka çıkmaya başladıysa bu acıya bidaha katlanabileceğimi sanmıyorum :KK43:((

canım öncelikle sende hangi tipin bulunduğunu söyledimi.16 18 tehlikeli tipler.seninle aydınlatıcı bi şekilde konuşması gerekiyodu.tatmin olmadıysan tekrar ara bence.

yok cnm ya ben hiç bişey anlamadım ki sonuç kağıdım doktorun yanında çalışan bir ebe ablanın elindeydi ona özellik le sordum abla sayı falan hangi tip olduğuna dair bişey yazıyomu diye yok dedi ama doktor bişeyler söyledi tehlikelimi diye sordum yok dedi :KK14::KK14::KK14: cnm peki tip 16,18 olunca ne oluyo ne gibi sorunlar ve tedavisi hakkında bilgin war mı lütfen cevap yaz canım çok moralim bozuk :KK14::KK14::KK14: p.tesi tekrar başka bir doktora gidecem kısmetse inş.

dikişlerim attı komple.ama dikiş yerlerimde özellikle popoya yakın olan kısmında şişlikler var.sivilceden daha büyükler.aynayla göremiyorum sadece elimle hissedebiliyorum.inşallah dikiş yerlerinin şişlikleridir.eğer başka çıkmaya başladıysa bu acıya bidaha katlanabileceğimi sanmıyorum :KK43:((

inş. çıkmaz canım inş. seni çok iyi anlıyorum:KK14: bende sürekli elime aynayı alıp kontrol ediyorum çıktımı bişey warmı diye ALLAH ım yardım et bize şifa wer zor bir durum :KK19:

siğiller tedavi sonucu yokolursa,buna rağmen karşı cinse bulaştırıyor muyuz?bu konuda bilgisi olanlardan cvp bekliyorum.

Sonucun ne cıktı bence onemlı dıl onemlı olan sıgılın bır ust tıpe yukselmemmesı eger bende 40 50 arası sıgıl varken koter oldum 15 gun arala ıkımkere dusun ılk seferde doktor bıtıremedı hemen ardından ası olup kendıme portakal suyu taze sebze meyve yememle gectı ası muhakkak olll
O ası senıı % 10 bıle korusa kar kardır.

kızlar size benim birkaç sorum olacak. hel_in özellikle senden cevap bekliyorum anladığım kadarıyla burada birçok insana yardımın dokunuyor. valla sizler de olmasanız napıcaz bilmiyorum. :nazar: doktorum çok ilgisiz. ben bir hafta önce kriyo yaptırdım. su an bazı yerler hala kabarık bazı yerler pembe yara durumunda. doktor herhangi bir ilaç krem önermedi. ama ben gene bağışıklığımı güçlendirmek için yediklerime dikkat ediyorum vitamin alıyorum. kriyo olduğum hastanedeki hemşireler 2-3 günde bir pansuman yapıyor. pansuman dediğim de batikon sürüp krem sürüp yolluyorlar. doktorun dediğine göre bu şekilde gidecekmiş sonra altta kalan siğiller çıkacakmış onları da yakacakmış.
şu andaki durumu anlatayım önceden siğil olmayan yerlerde küçük nokta şeklinde beyazlıklar gördüm onlar yeni siğil başlangıcı mı yoksa vajina derisisin kendi hali mi emin olamıyorum. hafif kasıntı da var. bu aşamalarda aldara krem ya da Podofilix krem kullanmam gerekir mi? yoksa bu kremler yaralar iyileştikten sonra mı uygulanıyor. sadece siğile mi sürülüyor yoksa her türlü bölgeye siğil çıkmasın diye mi sürülüyor ben tam anlayamadım. şu aşamada neler yapmam gerekli?

bir de koter ve kriyonun deriyi zayıflattığı için yeni siğillere zemin oluşturduğunu söyleyen bir doktor duydum iyice kafam karıştı :26:

inşallah hepimiz çok masrafa uğramadan atlatırırz. hem maddi hem manevi çökertiyor insanı bu :KK43:

Janım onemlı olan gunluk taze portakal mandalına yemen bıde aktardan macun alman normal yegenı yemege dvam debılırsın gene ekstradan da vıtamın tuketmen
Bıraz bekle vajen ıc dudakları mınık mınık noltalardır
Kasıntı olabılır sana tawsıyem pansumanını kendın yap ben batıcon aldım her sabah aksam surdugumde kalcamın altına bez serıodum bole uzerıne kapagına dokuyodum batıconu ozerıne damla damla dokuyordum
Doktorun ılgı mı gosterıo numarası yapıo kendın yap yanı zor dıl uzerınede kremı sur gerkeıs yanı
Muhakkak ası ol

Sonucun ne cıktı bence onemlı dıl onemlı olan sıgılın bır ust tıpe yukselmemmesı eger bende 40 50 arası sıgıl varken koter oldum 15 gun arala ıkımkere dusun ılk seferde doktor bıtıremedı hemen ardından ası olup kendıme portakal suyu taze sebze meyve yememle gectı ası muhakkak olll
O ası senıı % 10 bıle korusa kar kardır.

canım sen telefondan mı yazıyosun?bazı yazıların anlaşılmıyor.benim sonuçlar daha çıkmadı.aldığım vakit burada paylaşırım.yalnız senin siğiller ne kadar çokmuş,inanamıyorum.peki sen o zamanlar ihmal mi etmiştin de bunlar bu kadar çoğaldı.ama kurtulman sevindirici.inşallah biz de kurtuluruz tamamen.peki senin o günden bu yana ne kadar zaman geçti.bi daha çıkmadı mı?

ne kadar takmayalım desek de forumdan da anladığım şu hepimizin hayatı değişmiş durumda.bu virüsle tanıştıktan öncesi ve sonrası diye ayrılıyor.ben bir yandan halime şükrederken(daha büyük dert vermesin Allah diye)diğer yandan da bundan sonrası için endişelenmektten kendimi alamıyorum.sonuçta hayat kalitesini etkiliyor.moral bozuyor.hayatımda biri olsa, onunla yaşantımı etkilemesinden endişeleniyorum mesela...o masaya yattığımızda yaşadığımız fiziksel ve psikolojik sıkıntıları hiç saymıyorum.Allah bu dertden beterini vermesin ve bizii kurtarsın..

ne kadar takmayalım desek de forumdan da anladığım şu hepimizin hayatı değişmiş durumda.bu virüsle tanıştıktan öncesi ve sonrası diye ayrılıyor.ben bir yandan halime şükrederken(daha büyük dert vermesin Allah diye)diğer yandan da bundan sonrası için endişelenmektten kendimi alamıyorum.sonuçta hayat kalitesini etkiliyor.moral bozuyor.hayatımda biri olsa, onunla yaşantımı etkilemesinden endişeleniyorum mesela...o masaya yattığımızda yaşadığımız fiziksel ve psikolojik sıkıntıları hiç saymıyorum.Allah bu dertden beterini vermesin ve bizii kurtarsın..

amin canım amin çok haklısın :KK50::KK50::KK50: ben ewliyim dün sonucum belli olduğunda zaten çok üzülmüştüm ama mecburen bunu eşimlede paylaşmak zorundayım,adam işten ewe geldi mutlu bi şekilde ben sonucumu söyledim doktorla konuştuklarımı söyleyince çok üzüldü yüz ifadesi değişti.bendeki siğiller ameliyat falan filan derken 2 ay zaten eşim bana yaklaşamamıştı şimdi de eşimdeki siğiller geçene kadar doktor sakın yakınlaşma olmasın 3-4 ay dedi bunu da eşime söyleyince yüzündeki ve içindeki acıyı hissedebildim...bu farklı bişey yakınlaşmak ,ilişki anlamında üzüntüden ziyade insan kendini çok kötü hissediyo:KK14::KK14::KK14:......... ALLAH ım şifa verecek acak sensin hepimize şifa ver bu zor durumdan kurtulmak için bizlere kolaylık nasip eyle canımız çok yanıyo sen biliyo sen görüyosun beterinden esirge yarabbim......amiinnnnnnnnn:nazar::nazar::nazar:

amin canım amin çok haklısın :KK50::KK50::KK50: ben ewliyim dün sonucum belli olduğunda zaten çok üzülmüştüm ama mecburen bunu eşimlede paylaşmak zorundayım,adam işten ewe geldi mutlu bi şekilde ben sonucumu söyledim doktorla konuştuklarımı söyleyince çok üzüldü yüz ifadesi değişti.bendeki siğiller ameliyat falan filan derken 2 ay zaten eşim bana yaklaşamamıştı şimdi de eşimdeki siğiller geçene kadar doktor sakın yakınlaşma olmasın 3-4 ay dedi bunu da eşime söyleyince yüzündeki ve içindeki acıyı hissedebildim...bu farklı bişey yakınlaşmak ,ilişki anlamında üzüntüden ziyade insan kendini çok kötü hissediyo:KK14::KK14::KK14:......... ALLAH ım şifa verecek acak sensin hepimize şifa ver bu zor durumdan kurtulmak için bizlere kolaylık nasip eyle canımız çok yanıyo sen biliyo sen görüyosun beterinden esirge yarabbim......amiinnnnnnnnn:nazar::nazar::nazar:

bişey sorucam.ilk sizde mi çıktı eşinizde mi siğiller?eşinizle birşeyleri aylaşabiliyorsunuz en azından.size destek oluyorsa ne güzel.olmalı da.dualarımız Allahımız tarafından kabul olsun inşallah.bu illet vücudumuzdan çıksın gitsin.

canım sen telefondan mı yazıyosun?bazı yazıların anlaşılmıyor.benim sonuçlar daha çıkmadı.aldığım vakit burada paylaşırım.yalnız senin siğiller ne kadar çokmuş,inanamıyorum.peki sen o zamanlar ihmal mi etmiştin de bunlar bu kadar çoğaldı.ama kurtulman sevindirici.inşallah biz de kurtuluruz tamamen.peki senin o günden bu yana ne kadar zaman geçti.bi daha çıkmadı mı?

Ilk gıttım doktor ölüceksın sen dedı
Ikıncı gıttım doktora asıt verdı pek bısı olmadı
3 gıttım doktor aldara kerem verdı
Ben doktor doktor gezdım 2 3 ay gectı dagıldı bı anda doktorum sag olsun hemen aldı koter yaptı 15 gun arayla ıkı kere koter yaptı
Ikıncı koter oldum gun hemen asıyı yapalım dedı

Yaklasık bır yıl boyunca batıcon bıtene kadar saha dorusu her gun batıcon sloısyon bactırban krem surdum
Sonra doktorum evevıt verdı vıtamın 8 tl
Aktardan karısık dırencı yuksek tutan macun aldım bıde
Her gun ada cayı ekınezya ıcıyorum akıntım coktu bıde koter sonrası

Muhakkak sabah aksam macun sart muhakkak 2009 hazıranda cıktı bende hala her gun macunumu yogurttumu vede portakal suyunu bırakmadım
Doktorum cunku merak etme kalmıyo vucutta kendıne ıyı bakarsan dedı
Eger cıkarsa hamılelıkte cıkar bence dedı dırenc dustu ıcın
Ilerde dogum olursa sezeryan yap dedı
Seneye 5 yıl olcak ısallah asımı bıdaaa olucam

Dıkıslerın nasıl ataryaaa nasılllll

Vıtamın fılan kullan
Gunluk bır yemek kasıgı sırkeye su bardana dok ıc myhakkak

kızlar benim sonucum bugün belli oldu hpv pozitif çıktı sanırım ama sonuç kağıdımı ve yazılanları ben görmedim sadece tlf dan bilgi aldım konuştuğum kişi caninda hpv türleri falan gibi bişeyler söyledi sonra doktorla görüştüm hemen aldara kremi alıp kullanmaya başlayın dedi....sordum peki bunun bir sürü türü war bende ki hangi tür diye 16-18 türleri war gibi dedi anlamadı m ben hiç bişey iyimi kötümü dedim yok korkma sende inş. yaktık birdaha çıkmaz...eşindeki siğillerde geçerse bulaşıcılığı da kalmaz dedi yani kötü değilmi dedim yok değil dedi....ben bu durumdan hiç bişey anlamadım bilginiz olursa benmle lütfen paylaşın :KK14::KK14::KK14:

kızlar bu konuda benm başım çok yandı. o yüzden denk geldikçe tavsiyede bulunuorm. doktor çok önemli. benm doktorlarım berbattı. genital siğil teşhisi koyamayıp hemoroid diyenler 1 ay oyalayanlar çıktı. bi dünya şey.

tavsiyem Genital Siğil, HPV, Kondilom, Genital Siğiller, Genital Kanser Hakkında En Doğru Bilgiler www.genitalsigil.net bu siteyi takip edin. en dğru net bilgiler burada. benim doktorum hakan beydi. çok alakalı ve insanı aydınlatıyor. dier doktorlar gibi hurafelerde kafa doldurmuoyr. ayrıca yakarak değil lazerle tedavi ediyor. ben operasyondan sonra şişliden galata kulesine kadar gezindim :) mayısta operasyon geçirdim ve hala birşey yok.

kendinize işkence ettirmeyin.

hepinize geçmiş olsun.

Ilk gıttım doktor ölüceksın sen dedı
Ikıncı gıttım doktora asıt verdı pek bısı olmadı
3 gıttım doktor aldara kerem verdı
Ben doktor doktor gezdım 2 3 ay gectı dagıldı bı anda doktorum sag olsun hemen aldı koter yaptı 15 gun arayla ıkı kere koter yaptı
Ikıncı koter oldum gun hemen asıyı yapalım dedı

Yaklasık bır yıl boyunca batıcon bıtene kadar saha dorusu her gun batıcon sloısyon bactırban krem surdum
Sonra doktorum evevıt verdı vıtamın 8 tl
Aktardan karısık dırencı yuksek tutan macun aldım bıde
Her gun ada cayı ekınezya ıcıyorum akıntım coktu bıde koter sonrası

Muhakkak sabah aksam macun sart muhakkak 2009 hazıranda cıktı bende hala her gun macunumu yogurttumu vede portakal suyunu bırakmadım
Doktorum cunku merak etme kalmıyo vucutta kendıne ıyı bakarsan dedı
Eger cıkarsa hamılelıkte cıkar bence dedı dırenc dustu ıcın
Ilerde dogum olursa sezeryan yap dedı
Seneye 5 yıl olcak ısallah asımı bıdaaa olucam

helal olsun sana.disiplinine hayran kaldım.hayatımda hiç bir zaman bir şeyi düzenli yapamadım.1 yıl batikon sürmek,yıllarca süren bir beslenme alışkanlığını kazanmak bunlar disiplin işi.ekinezyayı ben de duydum alıcam.aktardan mı aldın yoksa şu paketlerde olan batma çaylardan mı kullanıyorsun.?şu evevit vitamini 3 yıldır her gün içiyor msun?ben de alayım ondan.yalnız aslında beslenme çok önemli de olsa işin aslı moral ve stres yapmamak,,o da bazı bünyeler için zor bişey.ben stresli bi tipim nolucak bilmem.önce moral ve sükuneti sağlamak lazım.

kızlar bu konuda benm başım çok yandı. o yüzden denk geldikçe tavsiyede bulunuorm. doktor çok önemli. benm doktorlarım berbattı. genital siğil teşhisi koyamayıp hemoroid diyenler 1 ay oyalayanlar çıktı. bi dünya şey.

tavsiyem Genital Siğil, HPV, Kondilom, Genital Siğiller, Genital Kanser Hakkında En Doğru Bilgiler www.genitalsigil.net bu siteyi takip edin. en dğru net bilgiler burada. benim doktorum hakan beydi. çok alakalı ve insanı aydınlatıyor. dier doktorlar gibi hurafelerde kafa doldurmuoyr. ayrıca yakarak değil lazerle tedavi ediyor. ben operasyondan sonra şişliden galata kulesine kadar gezindim :) mayısta operasyon geçirdim ve hala birşey yok.

kendinize işkence ettirmeyin.

hepinize geçmiş olsun.
tşkler.iyi dileklerin için sağol.burada birbirimize bir dua ve güzel dilek sinerjisi verelim.iyi olucağına inandıralım.sen çok şanslısın.istanbuldasın çünkü.hakan beyi sitede gördüm.lazer yöntemi heryerde olmuyor.genelde koter uygulaması çok.lazerle yakan bir yer bilmiyorum ben.istanbulda değilim de.

merhaba ben yeni üyeyim.20 yaşındayım erkek arkadaşımda siğil vardı bana da bulaştı doktora gittim kondilom dedi bi tane var vajina girişinde çok küçük.İnternetten sirkenin iyi geldiğini duydum sürdüm sürünce görünmeyen lezyonlar görülüyo yazıyodu tek yer beyazladı sürünce orası da vajina girişi.pazartesi doktora gidicem yakıcak mı bilmiyorum çok korkuyorum.Bu tedaviyi devlet hastanesi yapıyo mu ? ücretli mi yapıyo? birde içeride var mı acaba diye dşünüyorum bakireyim acaba virüs girmiş olabilir mi? birde bu virüs vücuttan atılmıyo diyolar ilerde bi başkasıyla evlenirsem bu durumu kabul etmez ki ? napıcam bilmiyorum

merhaba ben yeni üyeyim.20 yaşındayım erkek arkadaşımda siğil vardı bana da bulaştı doktora gittim kondilom dedi bi tane var vajina girişinde çok küçük.İnternetten sirkenin iyi geldiğini duydum sürdüm sürünce görünmeyen lezyonlar görülüyo yazıyodu tek yer beyazladı sürünce orası da vajina girişi.pazartesi doktora gidicem yakıcak mı bilmiyorum çok korkuyorum.Bu tedaviyi devlet hastanesi yapıyo mu ? ücretli mi yapıyo? birde içeride var mı acaba diye dşünüyorum bakireyim acaba virüs girmiş olabilir mi? birde bu virüs vücuttan atılmıyo diyolar ilerde bi başkasıyla evlenirsem bu durumu kabul etmez ki ? napıcam bilmiyorum

canım özel hastane devlet hastanesi değil de doktor çok önemli. özelde koterle yakacaktı beni doktor. ama teşhisi o değil de ben koyduğum için güvenmedim. ve erken tedavi uygulamak yerine çoğalmasını bekledi.

istanbuldaysan hakan beyi tavsiye ederm. değilseniz de iyice araştırın :KK43:

vajina girişindeyse çok yayılmadan yaptır ki içeri doğru yayılmasın. bir de yeni oluşumda olan biizim çıplak gözle göremediklerimiz oluo. nem doktor bi sıvı sıkıp cihazla bilgisayardan göstermişti bana. ordan biliorm. Genital Siğil, HPV, Kondilom, Genital Siğiller, Genital Kanser Hakkında En Doğru Bilgiler www.genitalsigil.net bu siteden iiice öğren. doktora gittiğinde bak bakalım aynı şeleri mi söylüo. aynı sölemiosa ordan koşarak uzzaklaş :)

lazerle yaptırabiliosan tavsiye ederim. hem kolay hem de canın çok yanmıo. iz de kalmıo

ya bn netten öle okumuştum sirke dökünce görünmeyen lezyonlar görünüyo beyaz lekeler halinde beliriyo diye. Ve çok ilgin bişe oldu dün gece vajina girişindeki siğilin üstüne sirke dökmüştüm ve şu an yok bu mümkün mü? siğil bi günde yok olur mu.bnmde asıl korkum o içeri girmesi.inşallah yayılmamıştır.istanbul değil izmirdeyim ben.

merhaba sevgi yazdıklarını okudumda bende aynı sen gibiyim bakire oldgum için smear yapamıyorlar iç dudaklarda ve zara yakın yerde minik siğiller var vehangi doktora gideceğimi nasıl güveneceğimi bilmiyorum bi doçent doktora gittim ben yakarken zarı :1no2:bozmamaya garanti veremem dedi vazgectim nasıl yaktırıcam ben bunları yaa kime nasıl güvenicem:KK43:(

ya bnde bundan korkuyorummm işte zara yakınsa zarar verebiliyorlarmışşş nasl geçcek o zaman offff

Dıkıslerın nasıl ataryaaa nasılllll

Vıtamın fılan kullan
Gunluk bır yemek kasıgı sırkeye su bardana dok ıc myhakkak

canım benim dikişlerim kendinden çürüyen dikiş o manada attı yani.yara iyileşince kendiliğinden çürüyüp dökülüyor.vitamin vermedi dr um ama istersen bemiks c falan kullanabilirsin dedi.alcam onu hemen.kontrole gitcem çagırdı ama sonucum çıkmadı daha.bide adet oldum bugün.o şişlikler inmeye başladı.umarım dikişlerden kaynaklanan bişeydirde tamamen geçer.

yok cnm ya ben hiç bişey anlamadım ki sonuç kağıdım doktorun yanında çalışan bir ebe ablanın elindeydi ona özellik le sordum abla sayı falan hangi tip olduğuna dair bişey yazıyomu diye yok dedi ama doktor bişeyler söyledi tehlikelimi diye sordum yok dedi :KK14::KK14::KK14: cnm peki tip 16,18 olunca ne oluyo ne gibi sorunlar ve tedavisi hakkında bilgin war mı lütfen cevap yaz canım çok moralim bozuk :KK14::KK14::KK14: p.tesi tekrar başka bir doktora gidecem kısmetse inş.

canım 16 18 ve bikaçtane daha var hatırlayamadığım ama en yaygını bunlar.bu tipte olanlar azgın tipler.ve rahim kanseri açısından riskli gurup oluyo.umarım öle bişey çıkmaz sende.ama onunda takibi yapılıyo zaten artık sürekli smear takibinde olucaz biliyosun.

X