Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum keşke bu konu yüzünden katılmış olamasaydım..benimde makat çevremde siğiller var yaklaşık bir ay önce farkettim ve sizin yorumlarınızı okuyup çörekotu bal karışımı yedim tabi bu arada doktora gidip bütün testlerimi yaptırdım haftaya tekrar gidicem sanırım dondurulcak...bu bi ay içerisinde siğillerimin bazıları küçüldü küçücük oldu sanırım çörekotu sayesinde allah razı olsun sizden çörekotunu burda okudum ve denedim hepinize acil şifalar diliyorum umarım hepimiz atatırız

gebelik için tedaviye başladığımızda smear ve mantar kültür testi yapılmıştı.smear da çıkar mıydı hpv tarzı virüsler?..bn de sadece yoğun maya mantarı görüldü yazıyodu da

benim smeardad mantar çıktı sadece.. doktor smarda çıkmaz sadece hücre değişikliği varsa çıkar onun testi ayrı dedi.. pazartesi günü hpv dna testi olacam çok endişeliyim :KK43: insallah yoktur sizde ayrı bir test yaptırın hpv dna diye sonra tipini belirlemek için test yapmanız gerekiyor.. benim soracağım bendeki kabarcıklar hiç büyümüyor yıllardır orda rahatsızda etmiyor çok derinde zaten ben yaktırmak yada dondurmak istemiyorum hpv çıksa bile çünkü bana rahatsızlığı yok bunları yaktırmak şart mı

benim siğillerim ilk çıkandan sonra 3 kez tekrar etti.hepsi koterle yakıldı.artık bununla yaşamayı öğrenmemiz lazım.başka çaresi yok.herkesin siğili nüksetmiyordur heralde.bende müksetti.inşaallah bi daha olmaz.bi de size tavsiyem hiiiç özele falan para vermeyin.bu siğilleer maddi manevi çökertir adamı.ilk başlarda özele gidip durdum.bir sürü masraf yaptım.en sonkini devlette yaktırdım mis gibi.hiç para ödemedim.gayet de rahat bir işlem geçirdim.tavsiye ederim.benim kafama takılan en öenmli konu o bölgelerin hijyeni.mesela banyo ya da tuvalette o bölgeleri elimle temizliyorum doğal olarak.suyla ya da yıkama jeliyle.ama siğil yakılsa bile elimi her değdiğimde sanki elime ordan da başka yerlere bulaştırır mıyım diye endişe duyuyorum.elimi 3-4 kere sabunluyorum.ne olacak bu temizlik işi.şu an bekarım.hayatıma birini almaktan sırf bu virüs sebebiyle çekiniyorum.bu da kötü.o bölgeye kendi elimi bile değdirmeye çekinirken bir başkasını bu konuda o halde hayal bile edemiyorum :KK14:

kızlar benim smear testimde benign yazıyo iyi huyluymuş araştırdıgım kadarıyla bu ne demek ??? birde patolojiye gönderildi yarın alıcam sonuçları sirkeyle sürdüklerim geçmişti tekrar büyümüş napıcam lütfen yardım edin:KK43:

elma sirkesini resmen sıktım kabarcıkların üzerine iki kez duş öncesinde beklettim biraz sonra duşumu aldım.şuanda kalmamış çok şükür geçmiş ya çok sevindim.siğil gibi değildi benmkiler sinek ısırmış ta kabarış gibiydi artıyodu azalıyodu sayısı ,bazen ta yukarlarda dudağın iç kısmında çıkıyodu ama hep vardı.en yoğun da makatla vajina girişi arasında ve yan taraflardaydı...
mantardan kaynaklanıyodu sanırım elma sirkesi geçirince ben ona yordum

elma sirkesini resmen sıktım kabarcıkların üzerine iki kez duş öncesinde beklettim biraz sonra duşumu aldım.şuanda kalmamış çok şükür geçmiş ya çok sevindim.siğil gibi değildi benmkiler sinek ısırmış ta kabarış gibiydi artıyodu azalıyodu sayısı ,bazen ta yukarlarda dudağın iç kısmında çıkıyodu ama hep vardı.en yoğun da makatla vajina girişi arasında ve yan taraflardaydı...

ben sirkeyi beklettim bi gece boyunca beyazladı bu iyi bişey mi sanki bu sefer çoğaldılar gibi geldi bana yada çok küçük olanlar mı belirginleşti???

benim yüzümde siğiller vardı verrutol ısımlı ılac verdı ancak bu ılac yuz ıcın kullanılmazmıs ayak el ve ozel bolge ıcın kullanılar bır ılacmıs ve okugum kadarıyla kullananlar olmus ancak bu ılac yuzumde kımyasal yanık yaptı ılk basta derı baska bır doktorun verdıgı kremle kabuk bağlayıp dokuldu ancak sonra leke kaldı ne yapabılırım ben bu lekeler kahverengı kahverengı lekeler :KK43: ozellıkle ddudak ustumde :KK43: :KK43:

benim yüzümde siğiller vardı verrutol ısımlı ılac verdı ancak bu ılac yuz ıcın kullanılmazmıs ayak el ve ozel bolge ıcın kullanılar bır ılacmıs ve okugum kadarıyla kullananlar olmus ancak bu ılac yuzumde kımyasal yanık yaptı ılk basta derı baska bır doktorun verdıgı kremle kabuk bağlayıp dokuldu ancak sonra leke kaldı ne yapabılırım ben bu lekeler kahverengı kahverengı lekeler :KK43: ozellıkle ddudak ustumde :KK43: :KK43:

canım benim koltuk altım sir ağdadan yanıp kahverengi olduğunda iz kaldığında dermotolohg bana expigmnet diye bir ilaç verdi onu sürdüm soydu o deriyi altından kendi derim çıktı ve izler kaybodu sanırım yüzdede kullanılabiliyor bu sen yine bir sor iyi bir krem

Teşekkür ederim hel_in bende yaklaşık iki ay önce öğrendim ve hemen yaktı doktorum onu patolojiye gönderdi sonucum papilloma çıktı doktorun birisi bu hpv değil dedi bende tepecik araştırma hastanesine gittim orada simir ve dna testi tekrar yaptırdım. Simirin sonucu temiz ama hpv dna sonucunda tip 18, tip 16, hr genotipler negatif yazıyor, ve altta HPV DNA HR ( yüksek risk ) genotipleri; HPV DNA Genotip 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66 ve 68 kapsamaktadır, Real Time PCR yöntemiyle çalışılmıştır. Alt saptama sınırı büyük 600 kopya ml yazıyor kendi doktoruma sordum rahat ol hpv değilsin dedi yine içim rahat etmedi poliklinikten de randevu almıştım test sonucunu gösterdim o doktorda hpv sin yapacak bir şey yok ömür boyu bu seninle olacak çocuğundan havlunu iç çamaşırlarını ayrı yerde yıka dedi. Ya çok korkuyorum kızım daha 5 yaşında bazen hiç bana sormadan bir bakıyorum benim kıyafetlerimi giymiş kızsam olmuyor anlamıyor çocuk ne yapacağımı şaşırdım kızıma bulaşır diye korkuyorum. şuan benim tek tük çıkıyor onlarıda sirkeyle yok ediyorum o yüzden tekrar yaktırmak istemedim tabi baş edemezsem yaktırıcam yaktırmak daha mı iyi sence kafam yine karıştı ne güzel rahatlamıştım. Ben aşı olmadım açıkçası maddiyattan dolayı gerçekten zorlayım mı kendimi onada karar veremedim. Doktor gerek yok dedi. Üf bunların hepsi ayrı telden çalıyor.

Cervalıx ası olun muhakkak ımkanınızı zorlayın derım !

kızlar 3 gündür kaşıntıdan perişan loldum buda yetmezmiş gibi genital bölgemde anlamlandıramadığım bir ağrı var:KK43:((iç kısımda yani:KK43:(((

Hpv sıgıl vs varsa 6 ayda bır smaer aldırın

Duzensız addet kanamanız varmı bılemıormmama polıtıstık over o olabılır

Ve muhakkak gunde bır bardak ada cayı ıcın. Ihmal etmeyın mantar olabılır ıcerde pamuklu ıc macasırımgıyın kesınlıkle havuza gırmeyın

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum keşke bu konu yüzünden katılmış olamasaydım..benimde makat çevremde siğiller var yaklaşık bir ay önce farkettim ve sizin yorumlarınızı okuyup çörekotu bal karışımı yedim tabi bu arada doktora gidip bütün testlerimi yaptırdım haftaya tekrar gidicem sanırım dondurulcak...bu bi ay içerisinde siğillerimin bazıları küçüldü küçücük oldu sanırım çörekotu sayesinde allah razı olsun sizden çörekotunu burda okudum ve denedim hepinize acil şifalar diliyorum umarım hepimiz atatırız

Corek otunu yogurtla ya
Onemlı olan propolıs baharatı yogun c vıtamını tuket yaglı sekerlı cok yemek yeme. Sebze ye bol bol ve ayran sut tuket ayran ozellıkle

Elma sırkesını ıbır ıkı yıl her bnayodan once 5 dk beklet sur

Kizlaar bi korku var icimde neden bilmiyorum yarin patoloji sonucunu alicam bi kac gundur moralim cok iyiydi ama bugun cok kotu oldum nedense kanser riski var mi sigiller yakilsa bile risk devam ediyo mu birde agizda cikma ihtimali varmis bunu bilen arkadaslar var mi

canım benim koltuk altım sir ağdadan yanıp kahverengi olduğunda iz kaldığında dermotolohg bana expigmnet diye bir ilaç verdi onu sürdüm soydu o deriyi altından kendi derim çıktı ve izler kaybodu sanırım yüzdede kullanılabiliyor bu sen yine bir sor iyi bir krem

yaz olduğu için o tur ılaclar kullanılmıyo canım ya gunesten dolayı ve kasımda soyarak tedavı dedıler beyazlatmak ıcın o zamana kadar kapatıcılarla ıdare etcem :KK43: ama baska doğal yol bılen varsa ne olur yazsın bu mevsımde kullanabılceğım

sonuçlarımı aldım ama daha gösteremedim sanırım cın1 çıktı bu ne anlama geliyor tedavisi yine aynı değil mi siğiller ordan alıncak her şekilde...bu tipleme testinin sonucuna göre ne gibi tedavi yöntemleri uygulanıyor arkadaşlarr

;Arkadaşlar bu nedir? Vajinamda değil ama etrafında 9 10 tane var saydım Molluscum gibi görünüyor

Doktora gittim bana cildiyeye görün siğil gibi değil dedi krem falan yazmadı

Dün sirkeyle kompress yaptım küçük olanlardan biri biraz daha küçüldü sanki emin değilim

bi de şimdi vajinamda çok hafif kırmızı kabarıklık gördüm ikitane ama bunlar gibi değil

yarın yurtdışına çıkıcam 3 hafta da yokum ne yapsam hiç bilemiyorum

$image (1).jpg

;Arkadaşlar bu nedir? Vajinamda değil ama etrafında 9 10 tane var saydım Molluscum gibi görünüyor

Doktora gittim bana cildiyeye görün siğil gibi değil dedi krem falan yazmadı

Dün sirkeyle kompress yaptım küçük olanlardan biri biraz daha küçüldü sanki emin değilim

bi de şimdi vajinamda çok hafif kırmızı kabarıklık gördüm ikitane ama bunlar gibi değil

yarın yurtdışına çıkıcam 3 hafta da yokum ne yapsam hiç bilemiyorum

Eki Görüntüle 756529

Gunde bır bardak taze portakla suyu ıc sırkeyı bırakm
Sıgıl ya da hsv genıtAl ucukta olbılır molluscom bole ıcınden sıkma sakın beyaz bısıler akar et seklındeyse hpv genıtal sıgıl ıcı sunseklındeyse genıtal ucuk
Sen ordan hemen ılac al verlutol yada buluabılcen ne varsa sıgıl ılacı muhakkk al geldınde de ınme olmassa koter olmanızı bu sure zarfında ortak kulanım avm wc agda kesınlıkle yapmayın dagılır enfeksıyn kapar

X